Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gears of War 3.
    Περισσότερα στο σχετικό θέμα σύντομα.
    Carpe diem

    Comment


    • Τελείωσα με 200/200 (250 με το expansion αλλά fuck it) το Magic 2012.Τελείωσα δηλαδή,Campaign,Archenemy,Challenges και μου έμεινε το Revenge Campaign,αλλά δε δίνει κάτι και γενικά μου φαίνεται ψιλοαδιάφορο.Απλά λίγο πιο δύσκολο.Vaynard αν το έχεις τελειώσει δώσε τα φώτα σου.

      Γενικά ο τίτλος πολύ καλύτερος από τον προηγούμενο,με περισσότερους μηχανισμούς,πιο περίπλοκες κάρτες,άρα και συνδυασμούς,δυσκολότερα challenges και φυσικά το Archenemy campaign το οποίο είναι καταπληκτικό αν και ολίγον Broken.Μα είναι δυαντόν να βγάζω για πλάκα τον Nicol Bolas και να μου σπάει τα νεύρα ο Sorin Markov;
      Carpe diem

      Comment


      • Τελειωσα το Gears Of War 3 στο πολύ εύκολο Hardcore. BRING IT!

        Comment


        • τελειωσα το Rage στο 360

          Ητανε μια πολυ ευχαριστη εμπειρια η ID προσεφερε ενα δεμενο πακετο , το παιχνιδι πιστευω οτι εχει αδικηθει στις βαθμολογιες ευκολα θα επρεπε να ειχε ενα 82%-85% στο gamerankings πχ, γνωριζω οτι εχει προβληματα στο pc αλλα στις κονσολες δεν υπαρχουνε, εχει γραφικα που βγαζουνε ματια εξαιρετικο animation και τρεχει στα 60! fps, αυτο που μου εκανε μεγαλυτερη εντυπωση ητανε ο πολυ δεμενος χειρισμος και το διακριτικο αλλα σταθερο old school pacing που διακρινει τους τιτλους της ID

          οταν δεν κανεις quests/sidequests περιπλανωμενος στην wasteland μπορεις να παρεις μερος σε racing αγωνες πολλοι απο αυτους προφερουνε αλ-λα twisted metal εμπειριες γενικα το racing κομματι ειναι πολυ προσεγμενο δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο racing games, και εδω ο χειρισμος δινει τα ρεστα του, κατα τα αλλα το σεναριο ειναι μαλλον αδιαφορο αλλα οι χαραχτηρες ειναι memorable σχεδον ολοι

          Comment


          • teliosa to rage ke to batman arkham city.to rage to vrika metrio idika to storyline itan aniparkto.to batman arkham city itan fovero ti na po gameplay storyline sidequests grafika ta panta mou aresan ke to telos itan apo ta kalitera pou exo di ton telefteo kero

            Comment


            • Originally posted by Vaynard View Post
              τελειωσα το Rage στο 360

              [...] γνωριζω οτι εχει προβληματα στο pc αλλα στις κονσολες δεν υπαρχουνε, εχει γραφικα που βγαζουνε ματια εξαιρετικο animation και τρεχει στα 60! fps, [...] και το διακριτικο αλλα σταθερο old school pacing που διακρινει τους τιτλους της ID
              Έχω δει λιγάκι το παιχνίδι σε ένα 360 που πέρναγε από μπροστά μου :wha: και το παιχνίδι είχε το καλύτερο εφέ φωτιάς που είχα δει ποτέ σε παιχνίδι. Για πρώτη φορά είδα τη φλόγα, τις σκιές, τον καπνό ΚΑΙ τις παραμορφώσεις του αέρα λόγω της θερμότητας, ήταν πραγματικά εκπληκτικό. Τα textures όταν τα πλησιάσεις είναι απελπιστικά χαμηλής ανάλυσης αλλά όταν τα κοιτάς από μακριά είναι μια χαρά. Επίσης σε 360 μοίρες περιστροφή η κάμερα δε σπάει πουθενά, πολύ καλό. Σα gameplay δεν έχω ιδέα. Σα συνολικό αποτέλεσμα πάντως δε με εντυπωσίασε, μου φάνηκε ένας μέσος όρος ενώ βλέποντας μετά τη βλάστηση του Crysis (1 ή 2 θα σας γελάσω) και το Battlefield 3 μου φάνηκε ακόμα πιο λίγο.

              Πάντως νομίζω ότι σαν FPS είναι πολύ διασκεδαστικό.
              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

              Comment


              • Τελειωσα το Eternal Sonataστο XBOX 360 ! Το πρώτο RPG που τελειώνω. Μου πήρε λίγο περισσότερο από 30 ώρες. Με άφησε αρκετά ενθουσιασμένο, και το βρήκα αρκετά καλο.

                Ο Chopin είναι κάτι σαν όλο το παιχνίδι, και αυτό το δέχτηκα με ενδιαφέρον, κάτι που μου άφησε και αρκετά θετικές εντυπώσεις.

                Δεν ξέρω πως είναι στα αλλα RPJs, πάντως το παιχνίδι δίνει απίστευτη έμφαση στην ιστορία, με πληθώρα cut scenes και διαλογους, βάζοντας το gameplay σε δεύτερη μοίρα, κάτι που δεν είναι τόσο ευχάριστο.

                Υπερβολικό μπλα μπλα, παρατραβηγμένοι διάλογοι, ακόμα και μονόλογοι.

                Το ending τεράστιο, όχι ιδιαιτερα αναμενόμενο, όμως κάπως παρατραβηγμένο και βαρετό. Αχρείαστο σε κάποιο βαθμό.

                Το gameplay ευχάριστο, κάπως εύκολο, και η χαραχτήρες πολλοί σε σημείο που να μην ασχοληθώ, σχεδόν καθόλου, με στρατηγικές, items, και συνδυασμούς. USE Items δεν χρησιμοποίησα σχεδόν καθόλου (όπως κάνω συνήθως και στα περισσότερα παιχνίδια).

                Η μουσική δύσκολα βρίσκει αντίπαλο σε όλη την βιομηχανία τον VideoGames. Ουράνια. Ακούγοντας κομμάτια όπως αυτά του Chopin, ποιος μπορεί να σου αρνηθεί την ύπαρξη του παραδεισου? Κρίμα που πέθανε νωρίς...

                Η χαραχτήρες μετριότατοι θα έλεγα, με ονόματα βγαλμένα από μουσική. Μονο 2-3 αξίζουν κάποιας προσοχής, και ιδιαιτερα ο Φρειδερίκος με μια στάση που... Δεν ξέρω πως να περιγράψω.

                Πανέμορφα τοπια, μαγια, φαντασία. Ο σχεδιασμός γενικά είναι πολύ καλός, εκτος τον εχθρών που είναι επαναλαμβανόμενοι και... κάπως ότι νάνε.

                Γενικά, απότι φαίνεται, ήταν μια καλή επιλογή-πρόλογος για να δοκιμάσω RPG παιχνίδι. Με άφησε με μια γλυκιά γεύση, και θα μου λείψει μπορώ να πω... Κάποια πρόταση από τους δεινούς RPG fans?

                Comment


                • Εγώ ότι είχα να πω το είπα πιο πάνω για την εκπληκτική μουσική του.

                  Άμα σου άρεσαν τα RPGs, τότε πιστεύω ότι θα σου αρέσουν και τα υπόλοιπα πάνω κάτω. ^^
                  sigpic

                  Comment


                  • Γενικά, απότι φαίνεται, ήταν μια καλή επιλογή-πρόλογος για να δοκιμάσω RPG παιχνίδι. Με άφησε με μια γλυκιά γεύση, και θα μου λείψει μπορώ να πω... Κάποια πρόταση από τους δεινούς RPG fans?
                    υποθετω οτι εννοεις jrpgs οχι γενικα rpgs σωστα? απαντω με βαση αυτη την υποθεση

                    δεδομενης της μετριας γενιας που διανυουμε για jrpgs, δεν ητανε και ασχημη πρωτη επιλογη το sonata, αμα σου αρεσε σε γενικες γραμμες το sonata πιστευω οτι θα ενθουσιαστεις με την κατηγορια και με καποιους τιτλους της, ειδικα αν ψαχτεις σε παλαιοτερες γενιες psx και ps2 era,

                    δεν ξερω τι κονσολες διαθετεις αλλα στο xbox μπορεις να δοκιμασεις με σειρα προτεραιοτητας
                    ff13,lost odyssey, star ocean 4 ,resonance of fate , magna carta 2, last remnant, blue dragon και μετα βλεπεις

                    τωρα που το σκεφτομαι νομιζω οτι εχεις καλο pc οποτε μπορεις να κανεις ignore ολα τα παραπανω και να ασχοληθεις με το emulation εκει πραγματικα σου ανοιγονται πολλες top tier επιλογες, απο το ποιο προσφατο xenoblade η να κανεις μια βολτα απο την βιβλιοθηκη του ps2 καπου εκει απλα εξασφαλισες τις gaming σου επιλογες στα jrpgs για τα υπολοιπα 3-4 χρονια

                    και ολα αυτα χωρις καν να αναφερθω στο τι γινεται στα handhelds και το τι επιλογες εχεις εκει

                    ισως αν μας αναφερεις ποια χαραχτηριστικα σου κεντρισανε το ενδιαφερον στο sonata (gameplay, art direction, story, κτλ) μπορουμε να προτινουμε ποια συγκεκριμενα πραγματα


                    Έχω δει λιγάκι το παιχνίδι σε ένα 360 που πέρναγε από μπροστά μου και το παιχνίδι είχε το καλύτερο εφέ φωτιάς που είχα δει ποτέ σε παιχνίδι. Για πρώτη φορά είδα τη φλόγα, τις σκιές, τον καπνό ΚΑΙ τις παραμορφώσεις του αέρα λόγω της θερμότητας, ήταν πραγματικά εκπληκτικό. Τα textures όταν τα πλησιάσεις είναι απελπιστικά χαμηλής ανάλυσης αλλά όταν τα κοιτάς από μακριά είναι μια χαρά. Επίσης σε 360 μοίρες περιστροφή η κάμερα δε σπάει πουθενά, πολύ καλό. Σα gameplay δεν έχω ιδέα. Σα συνολικό αποτέλεσμα πάντως δε με εντυπωσίασε, μου φάνηκε ένας μέσος όρος ενώ βλέποντας μετά τη βλάστηση του Crysis (1 ή 2 θα σας γελάσω) και το Battlefield 3 μου φάνηκε ακόμα πιο λίγο.

                    Πάντως νομίζω ότι σαν FPS είναι πολύ διασκεδαστικό.
                    δινει εμφαση στο single player και αυτο ειναι καλοδεχομενο ενναλακτικο ειδικα αν το συγκρινεις με το μετριο 5ωρο του bf3 (αλλα δεν θα παρεις το bf3 για το single player προφανως), επιπλεον εχει λιγο απο twisted metal δραση , για τα εφε φωτιας εχεις δικαιο ειναι πολυ εντυπωσιακα, η αληθεια ειναι οτι θα μπορουσε να εχει περισσοτερο content οπως και καλυτερο AI γιατι παραειναι ευκολο ακομα και στο hardest, ωστοσο το content μπορει να εμπλουτιστει με dlc

                    Comment


                    • Με βάση τις διαφορές που άκουσα μεταξύ RPGs και JRPGs, τα JRPGs με ενδιαφέρουν.

                      Περίμενα ότι θα έχω πληθώρα επιλογων. Παρολαυτά δεν ξέρω κατά ποσο ισχύει αυτό, καθώς εκτος του ότι ακόμα δεν μπορώ να θεωρήσω σαν είδος που παίζω τα RPGs, υπάρχουν και πράγματα που δεν μου αρέσουν καθόλου. Βασικά δεν ξέρω ακριβώς τι μου αρέσει και τι όχι, αν δεν δοκιμάσω. Θα πω όμως κάποια πράγματα πάνω κάτω:

                      Δεν το θεωρώ σαν + να είναι πολύ τεράστιες οι τοποθεσίες, να χάνεσαι μέσα στα side-quests και τους χάρτες με υπερβολικές επιλογές.

                      Κάτι άλλο που δεν μου αρέσει, είναι κάτι που αφορά γενικά το Ιαπωνικό style (που υπάρχει και στα Anime). Δηλαδή μου την σπάει η υπερβολή. Όλοι οι χαραχτήρες προσπαθούν να δείξουν cool, με 1000 αχρείαστα accessories πάνω τους, με παρατεταμένους διαλογους, και υπερβολικούς έρωτες. Για παράδειγμα θυμάμαι τους χαραχτήρες τον FF που έβλεπα άλλους να παίζουν, και η περισσότεροι με χαλάνε αισχρά (ειδικά από το 8 και μετά). Θυμάμαι τον Squall να κάθεται μέσα στο νερό μαζί με μια κοπέλα και να παίζει sto background το Suteki Da Ne και πραγματικά με ενοχλεί, το βρίσκω too much. Μου αρέσει η φαντασία, η μαγια, ακόμα και κάποιος ερωτας αν υπάρχει, αλλα όχι υπερβολές. Είναι σαν ένα γλύκισμα, που αν είναι πολύ γλυκό δεν τρώγεται.

                      Μάλλον να προτιμήσω κάνα Oblivion σίγουρα πράματα?

                      Comment


                      • κοιτα εφοσον δεν σου αρεσει η υπερβολη η οποια βρισκεται διαχυτη στην κατηγορια δυσκολευει λιγο τις επιλογες

                        αφου σου αρεσει η γραμμικοτητα πηγαινε ''ασυζητητι'' για το ff13 , αν θες καλο story ξεχνα απλα αυτη την γενια και δοκιμασε κατι απο ps2 τα xenosaga η τα shadow hearts που μου ερχονται προχειρα στο μυαλο,θα σου προτεινα και το ff12 που ειναι απ τα ποιο μινιμαλιστικα ff ισως αλλα δεν ειναι γραμμικο οποτε...

                        για ποιο σιγουρα πραγματα αφου εχεις καλο pc δες οπωσδηποτε το witcher 2 και περιμενε στο ακουστικο σου για το skyrim

                        Comment


                        • Ιαπωνικό RPG χωρίς υπερβολή δεν ξέρω αν υπάρχει . Κάποιο Parasite Eve ϊσως αλλά πηγαίνουμε σε retro καταστάσεις που σίγουρα όμως περιλαμβάνουν πολλές επιλογές.

                          Από την άλλη, θες κάτι συμμαζεμμένο στο χώρο και σχετικά γραμμικό αν κατάλαβα καλά. Από σύγχρονα παιχνίδια τα Deus Ex: Human Revolution και Witcher 1 + 2 είναι οι καλύτερες επιλογές, αλλά το μεν πρώτο είναι πρώτου προσώπου και ιδιαίτερο στο gameplay του ενώ το μεν δεύτερο δεν είναι ότι έχει πολλά side quests αλλά έχει πολλές και σοβαρές επιλογές. Και τα δύο είναι solo. Για parrrrrtyyyyyy καταστάσεις προτείνω ανεπιφύλακτα το Dragon Age αλλά έχε υπόψη σου ότι έχει μπόλικα side quests, με εναλλακτική το Dragon Age 2 που ακούγεται πιο κοντά στα γούστα σου αν και η πλειοψηφία το έθαψε δικαίως. Από underdogs το Drakensang: The river of Time είναι σκέτη hardcore-ίλα, με μπόλικα stats κλπ. Από παλιότερα, τα Icewind Dale φωνάζουν από μακριά πως είναι αυτό που ψάχνεις, με το πρώτο να είναι από τα πολύ αγαπημένα μου παιχνίδια. Άλλη συμμαζεμένη retro επιλογή είναι το Jade Empire (χωρίς να είναι κάτι το ιδιαίτερο).

                          Μείνε ΜΑΚΡΙΑ από Oblivion, Skyrim, Gothic, Risen, Fallout 3 + New Vegas - αυτά τα παιχνίδια έχουν σαν πυρήνα τους τεράστιους χάρτες και την εξερεύνηση. Πιστεύω πως αν ασχοληθείς με τα RPG θα μάθεις να το εκτιμάς, αλλά για τον πρωτάρη είναι υπέρ του δέοντος τρομακτικά.

                          Μερικά links.

                          Download the best classic and new games on Windows, Mac & Linux. A vast selection of titles, DRM-free, with free goodies and 30-day money-back guarantee.






                          http://www.gamers-odyssey.com/forums...dragon+origins (τζάμπα γράφουμε?)
                          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                          Comment


                          • To Risen πάντως δε θα έλεγα πως έχει τόσο τεράστιο χάρτη.

                            Σχετικά μαζεμένο είναι.
                            I'm back bitches... Version 2.0

                            Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                            Comment


                            • Θυμάμαι τον Squall να κάθεται μέσα στο νερό μαζί με μια κοπέλα και να παίζει sto background το Suteki Da Ne και πραγματικά με ενοχλεί, το βρίσκω too much.
                              Den htan o Squall, o Tidus isws, alla afto htan 2 paixnidia meta...
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Μάλλον να προτιμήσω κάνα Oblivion σίγουρα πράματα?
                                To Oblivion ηταν το πρωτο WRPG που ολοκληρωσα και μου αρεσε παρα πολυ. Νομιζω οτι ειναι και φιλικο προς τους πρωταρηδες και δεν με τρομαξε καθολου να σου πω την αληθεια..

                                Comment

                                Working...
                                X