Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dark Souls new game++ completed. Πάμε για το τρίτο playthrough με 237 level Knight παλλίκαρο και 430 ώρες gaming. Του έβγαλα την πίστη αλλά το αξίζει το σκασμένο όσα λαθάκια κι αν έχει.

    4 KINGS++ λούτσα βούρτσα.

    Comment


    • Καθολου απο την σπηλια βγαινεις;
      :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

      Comment


      • σου φαινονται λιγες οι 450 ωρες ε???

        ts ts casuals:troll:


        ren ευκολοι ειναι οι 4kings, το μονο που εχεις να κανεις ειναι να τρεξεις κοντα τους οσο ποιο γρηγορα μπορεις και να τους τρως εναν εναν πρωτου σκασει μυτη ο επομενος

        quellag furysword+dexterity+10humanity=easy mode new games++++

        στα new game++++ βουρτσα και λουτσα στα σκυλια giant skeletons στο tomb of giants και τους απανταχου titanite demons, κοβουνε φετες δεν εχει μλκιες μαζι τους

        Comment


        • Τι εύκολοι Vaynaρδόπουλε? Μόλις βγαίνει ο πρώτος μετά από 20 δεύτερα έρχεται και ο δεύτερος και πάει ρολόι. Chaos Zweihanter + 10 humanity με 738 weapon damage και 600 καθαρό στους 4 gay. Έχω και την Βεατρίκη η οποία βαράει αβέρτα αλλά τρώει πολύ ξιφίδι και πάρ'την κάτω. Πουθενά δεν έχω συναντήσει ιδιαίτερη δυσκολία αλλά αυτές οι κλώσσες στο ++ μου κάνουν πολύ κακό όταν φτάσουν στο 25& της υγείας τους.

          Dj Solid τα πάντα όλα κάνω και το Dark Souls το παίζω μονότερμα (σχεδόν) από τότε που βγήκε. Πάνε 2,5 μήνες οπότε όταν φτάσω στο new game+++++++ όπου κοκκαλώνει η δυσκολία θα σου στείλω μήνυμα με τον αριθμό των ωρών. Α και χαιρετίσματα στον Wallace.

          Comment


          • Πάω να βγάλω το chamber of bones του Diablo τώρα που έχω ρέντα και ο Θεός έκανε το θαύμα του και σχολάει την χαζοσειρά του Mega "η ζωή της ψόλας."

            Comment


            • το furysword ...ρενοφχεβενοπουλε θα κανει πολυ περισσοτερο dmg μεσα σε 20 δευτερα αν εχεις dex build απο την... αργη γκουμουτσα που εχεις για να tsoπαρεις δοκιμασετο βαλε και το stamina ring και εισαι tzi tzi

              Comment


              • Ren τόσες ώρες παίζεις και ακόμα είσαι νουμπάς;
                Carpe diem

                Comment


                • Εγώ πάντως με Furysword (default stamina και health και 14 dexterity) δεν τους έβγαζα με τίποτα. One ή two handed το χρησιμοποιούσες συνήθως;

                  Α Ρεν αν έχεις και τη Βεατρική έχουν πιο πολλά ΗΡ.
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • Originally posted by straier View Post
                    Εγώ πάντως με Furysword (default stamina και health και 14 dexterity) δεν τους έβγαζα με τίποτα. One ή two handed το χρησιμοποιούσες συνήθως;

                    Α Ρεν αν έχεις και τη Βεατρική έχουν πιο πολλά ΗΡ.
                    Τι πράγμα?:kill::dwarf::axe:rc::wall:

                    Altair ΤΟΝ λαμβάνεις.

                    Comment


                    • Ναι, όταν έχεις καλέσει Phantoms τα bosses έχουν πιο πολλά ΗΡ.
                      Originally posted by Squall Leonhart
                      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                      Originally posted by 丹野
                      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                      Originally posted by Ryu_gr
                      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                      Comment


                      • Originally posted by straier View Post
                        Εγώ πάντως με Furysword (default stamina και health και 14 dexterity) δεν τους έβγαζα με τίποτα. One ή two handed το χρησιμοποιούσες συνήθως;
                        straier νοιωθεις καθολου αδερφε?:troll: τι εγραψα ποιο πανω?

                        με 14 dex και χωρις να το εχεις κανει full upgrade με demon stones+10 humanities που δεν θα ειχες να υποθεσω δεν κανει και πολλα, στο πρωτο playthrought που δεν εχεις μαζεψει ακομα demon stones η δεν εχεις μεγαλο dex, εισαι κομπλε και με το drakesword που το κανει ευκολα outclass την συγκεκριμενη χρονικη στιγμη η το gravelords που ειναι και τα καλυτερα για το πρωτο play

                        τo furysword το οποιο εχει απιστευτο speed και range για one handed οπλο κανει scale με το humanity (capped στο 10) και απο modifiers θελει dex για extra dmg (the more the better) εγω ειχα 516 attack one hand με furysword+5 και 50 dexterity, τις περισσοτερες φορες (95%) το χρησιμοποιουσα two handed μπορει καποια αλλα ultra greatswords να κοβουνε παραπανω dmg στα χαρτια αλλα εκει που θα τσοπαρεις μια φορα με αυτα με το furysword εχεις τσοπαρει 2-3 και με λιγοτερο κοστος σε stamina , τα περισσοτερα mobs ακομα και σε new game +++ που εφτασα πεφτανε πρωτου καταφερουν καν να μου δωσουνε μια ξερω γω,επιπλεον στο pvp απλα εσπαγα οποιον αμοιρο μου την επεφτε χωρις να εχει το δικο του furysword ,σε pve λιγες περιπτωσεις αλλαζα σε κατι αλλο κυριως οταν εβρισκα κατι με εξαιρετικα μεγαλο resistance σε fιre

                        ακριβως το ιδιο ισχυει και για το chaos blade κανει scale με humanity και ειναι και κατανα που ειναι φοβερα , αλλα με καθε swing σου αφερει και life δεν το εχω τεσταρει και λενε οτι δεν κανει capped το humanity στο 10 αλλα στο 99!! αν ισχυει αυτο ειναι οτι ποιο broken υπαρχει , ειδικα για pvp

                        και δεν ειναι τυχαιο οτι το furysword εινai το μοναδικο weapon στο game που αφηνει glow σε καθε swing ετσι?

                        αλλο ενα τουμπανο σπαθι ειναι και το astoria greatsword (τον non cursed) ,για greatswοrd δεν ειναι πολυ αργο, ειναι τοσο καλο κυριως γιατι παιρνει modifiers απο ολα τα στατιστικα οποτε σε μεγαλυτερα lvl πχ 200, 300+ θα κοβει αρρωστα νουμερα , εχει και ωραιο design αν το ξαναεπαιζα το ds θα εφτιαχνα ενα build γυρω του

                        Comment


                        • Originally posted by Ren_of_Heavens View Post
                          Τι πράγμα?:kill::dwarf::axe:rc::wall:

                          Altair ΤΟΝ λαμβάνεις.
                          Καλά ρε νουμπά,τόσες ώρες παίζεις,δεν το ήξερες;:xp::troll:
                          Carpe diem

                          Comment


                          • teliosa to mario 3d land mou arese para polli ke to 3d tou den me zalise katholou.

                            Comment


                            • Επισης Ren: σπηλια = το σπιτι σου (as in, you know, real life? reality? NOT in-game? Entientes?)
                              :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                              Comment


                              • straier νοιωθεις καθολου αδερφε?:troll: τι εγραψα ποιο πανω?

                                με 14 dex και χωρις να το εχεις κανει full upgrade με demon stones+10 humanities που δεν θα ειχες να υποθεσω δεν κανει και πολλα, στο πρωτο playthrought που δεν εχεις μαζεψει ακομα demon stones η δεν εχεις μεγαλο dex, εισαι κομπλε και με το drakesword που το κανει ευκολα outclass την συγκεκριμενη χρονικη στιγμη η το gravelords που ειναι και τα καλυτερα για το πρωτο play
                                Προφανώς μιλούσα για πλήρως μαξαρισμένο και με humanity (τουλάχιστον μέχρι να τα χάσω). Dexterity προφανώς δεν είχα πολύ αλλά η ζημιά αν δεν κάνω λάθος ήταν κάτι λιγότερο από 400 ενώ μιλάω για το πρώτο playthrough. Σίγουρα είναι πολύ καλό όπλο αλλά δεν δούλευε για μένα σε αυτήν τη μάχη. Με 4 swings τελείωνε το stamina και μετά δεν είχα για ασπίδα που χρειαζόταν κάποιες φορές.
                                Originally posted by Squall Leonhart
                                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                                Originally posted by 丹野
                                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                                Originally posted by Ryu_gr
                                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                                Comment

                                Working...
                                X