Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ren_of_Heavens View Post
    2) Diablo 1 " The Hell" modification που σπάει κόκκαλα και έχει μπόλικο challenge. (Diablo 2 is not to my taste).
    Πστ, πστ, για έλα δω εσύ...

    Τι είναι αυτό το mod? Έχω Diablo 1, έχω Hellfire, κατέβασα και αυτό να το βάλω, αλλά τι ακριβώς είναι? Από τις περιγραφές δεν έβγαλα πολλή άκρη.
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

    Comment


    • Originally posted by Titus View Post
      Πστ, πστ, για έλα δω εσύ...

      Τι είναι αυτό το mod? Έχω Diablo 1, έχω Hellfire, κατέβασα και αυτό να το βάλω, αλλά τι ακριβώς είναι? Από τις περιγραφές δεν έβγαλα πολλή άκρη.
      Είναι το Diablo/Hellfire με λίγο πιο σκοτεινά χρώματα, νέους εχθρούς και παραλλαγές αυτών, νέα αντικείμενα, λίγο καλύτερο A.I., νέα subosses, αισθητά πιο μπαφαρισμένα bosses ( Butcher, King Leoric βαράνε άγρια και αντέχουν ΤΟ ξύλο), νέα quests ή κάποια αλλαγμένα, διαγραφή πολλών bugs (duplication is no more), λίγα χρήματα που τα μαζεύεις με κόπο, τα identify items τλχ. στα πρώτα levels πουλιούνται για ελάχιστα χρήματα, οι NPC της Tristram είναι μαζεμένοι, παίκτες και εχθροί κάνουν regeneration, οι σκελετοί ψοφάνε μόνο με holy bolts, gladiator και assassin class με ορατά two handed weapons κλπ.

      Πρόκειται για ένα modification που προσφέρει πολλά νέα πράγματα και αξίζει να το δει οποιοσδήποτε.

      Comment


      • εχει και νεα skins σε πανοπλιες/weapons? απ'οτι ειδα εχει και ρετουσαρισμενα γραφικα στη λαβα

        Comment


        • Τέλος το Solatorobo: Red The Hunter.

          Μακάρι να γίνει anime σειρά, γιατί μ' άρεσε σαν παιχνίδι! Διάβασα ότι θα το συνεχίσουν!
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by Vaynard
            εχει και νεα skins σε πανοπλιες/weapons? απ'οτι ειδα εχει και ρετουσαρισμενα γραφικα στη λαβα
            Δυστυχώς δεν φαίνεται κάτι τέτοιο πάνω στον χαρακτήρα σου. Ναι μεν υπάρχουν νέες πανοπλίες εμφανισιακά στο inventory σου αλλά στο gameplay δεν φαίνεται κάτι παρά μόνο στους εχθρούς και στα levels.

            Χιλιάρισα το Dark Souls, έφαγα σερί Gwyndolin, Lautrec, Orstein and Smough χωρίς bonfire γιατί βιαζόμουν. Ακολούθησαν οι 4 Kings που στο τέλος έγιναν 6 και πλησιάζουμε στο τέλος του 4ου playthrough. Μιλάμε για πολύ plus plus...:troll: και όποιος αντέξει με 255 level και 570.000 souls απαραίτητες για 256 level.

            Comment


            • Τελείωσα το Cave Story+

              Το παιχνίδι ήταν πανέμορφο.Το πιο ωραίο του σημείο για εμένα ήταν το storytelling. Με πολύ απλούς διαλόγους σου περιέγραφε μία ωραία ιστορία,δίχως φανφάρες και επικισμούς(υπάρχει άραγε τέτοιος όρος?). Πραγματικά μου φάνηκε αδιανόητο 1 μόλις άτομο να έφτιαξε τόσο καλό παιχνίδι.

              Το Gameplay είναι καθαρά Metroid style,κάτι που φυσικά δεν μας χαλάει.Μου άρεσε πολύ το ψευτό-rpg στοιχείο που είχαν τα όπλα. Κάθε εχθρός πετάει EXP που δυναμώνει το όπλο σου.Αν όμως χτυπηθείς από εχθρό τότε χάνει EXP το όπλο σου και πέφτει lvl's.Πολύ απλή ιδέα η οποία όμως λειτουργεί ιδανικά

              Η τελευταία σημαντική πινελία είναι τα άπειρα χρώματα της οθόνης και οι καλοσχεδιασμένοι χαρακτήρες.Είναι αδιανόητο να μην δεθείς με κάποιον από αυτούς(personal favotire=King)

              Αξίζει να το δοκιμάστε οι λίγοι indie lovers που δεν το έχετε κάνει ήδη


              Comment


              • Τέλος το Legend of Zelda: Skyward Sword.
                sigpic

                Comment


                • Double Post κακώς αλλά δε βαριέσαι.
                  Τελείωσα το Rayman Origins.
                  Εντυπώσεις στο σχετικό θέμα σύντομα.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • 60/60 achievements στο AC: Brotherhood ;). Καιρός να αφοσιωθώ στο Kingdom Hearts

                    Comment


                    • Flower - PS3

                      Το τελειωσα χθες σε καποια φαση. Οκ μιλαμε για παιχνιδι του ενος απογευματος, αλλα και μια πολυ ξεχωριστη εμπειρια. Παναπλο και πανεμορφο παιχνιδι που δε νομιζω να συγκινει την πλειοψηφια, αλλα εμενα μου φανηκε παραπανω απο συμπαθητικο.

                      Ο συνδυασμος των χρωματων με τα καλα γραφικα και το καταλληλο OST δινουν στον παικτη κατι πολυ διαφορετικο απο αυτο που εχει συνηθισει και η εξελιξη του οποιου "σεναριου" εχει πολυ ενδιαφερον και προσθετει πολλους ποντους στη συνολικη εμπειρια.

                      Χαρηκα πραγματικα που ειδα κατι τοσο διαφορετικο και ελπιζω οσοι εχουν PS3 να το τσεκαρουν αν δεν το εχουν κανει ηδη.

                      Comment


                      • Δοκίμασε να πάρεις και τα trophies. Πραγματικά αξίζουν, είναι διαφορετικά από τα κλασικά και ειδικά ένα είναι πολύ δύσκολο.
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • Ωραιο παιχνιδακι το flower,διαφορετικο ομορφο και ευχαριστο.

                          Να δουμε αν το Journey θα ειναι ακομα καλυτερο.

                          Comment


                          • Τερμάτισα το The Tiny Bang Story. Το αγόρασα σε μία προσφορά (-75%), κυρίως λόγο της αισθητικής του και δεν μπορώ να πω ότι το μετάνιωσα.

                            Με μία διάρκεια μόλις 4 ωρών, αμφιβάλλω αν ο οποιοσδήποτε θα έλεγε όχι στο να το παίξει, πόσο μάλιστα αν ψάχνει για κάτι που μπορεί να "Χωρέσει" στα διαλείμματά του από διάβασμα/ δουλειά/ whatever. H λογική του είναι απλή: ο κόσμος του είναι χωρισμένος σε πέντε επίπεδα και το κάθε επίπεδο είναι χωρισμένο σε 3-4 εικόνες. Σε αυτές τις εικόνες ψάχνεις (μόνιμα) για διάφορα αντικείμενα που χρειάζεσαι ώστε να λύσεις κάποιους γρίφους. Οι γρίφοι κατά κύριο λόγο είναι απλοί, ώρες ώρες όμως γίνονται εκνευριστικοί, από τη στιγμή μάλιστα που δεν έχεις κανένα hint για το τι πρέπει να κάνεις (ενώ κάποιοι δε βγάζουν και απόλυτο νόημα). Προσωπικά χρησιμοποίησα τα In-game hints (που λειτουργούν περισσότερο σαν οδηγό) για να περάσω κάποια σημεία, μια που δεν είμαι και ο μεγαλύτερος fan του είδους (δεν έχω και υπομονή).

                            Κακά τα ψέματα, το παιχνίδι αξίζει για την αισθητική του και την "παιδική" ιστορία του. Η μουσική και τα γραφικά με χαλάρωναν σε μεγάλο βαθμό, κάτι που είχε μία ιδιαίτερα θετική επίδραση στη γενικότερη εμπειρία. Εκεί που χανόταν λίγο η ισορροπία ήταν όταν έπρεπε να πηγαινοέρχομαι μεταξύ των διαφορετικών screens για να βρω το ένα αντικείμενο που μου έλειπε. Υπάρχει βέβαια ένα in-game mechanic που σου δείχνει που βρίσκεται κάποιο αντικείμενο στην εικόνα, αλλά ο τρόπος που χρησιμοποιείται δεν είναι ο πλέον αποδοτικός.

                            Σε γενικές γραμμές: ένα ευχάριστο game, με ωραία μουσική και όμορφη ατμόσφαιρα. Στα 1.71 quids () είναι ok, παραπάνω μάλλον δεν αξίζει. Καλύτερα να επενδύσει κάποιος στο OST του (αν κυκλοφορεί), που ειναι πραγματικά όμορφο. Αν η συνολικότερη δομή του δεν περιορίζονταν στο "πάνε από εικόνα Α σε Β και αντίστροφο έως ότου βρεις τα αντικείμενα" θα ήταν σίγουρα πολύ καλύτερος τίτλος.

                            Next stop: Portal 2 DLC .

                            Comment


                            • Chrono Trigger DS επιτέλους! Σπουδαίος τίτλος και απαραίτητος για gaming από rpg fans ή όχι. Απ' ότι φαίνεται είδα το 13ο ending της ιστορίας, οπότε μάλλον θα πέσει replay στο μέλλον.

                              Comment


                              • Eftyxws theleis mono ena replay gia na deis ola ta ypoloipa tellh kai logw new game + tha sou einai poly efkolo na to kaneis.
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X