Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ....και ΝΑΙ. Τερμάτισα το The Last Remnant στο hard mode + έκανα recruit τους The Enlightened Seven.

    Comment


    • Τέλος το God of War: Ghost of Sparta κι επίσημα!

      Αυτό το συγκεκριμένο παιχνίδι είναι πολύ αποκαλυπτικό τόσο για την ιστορία του ίδιου, όσο και της οικογένειας του. Μετά απ' αυτό είναι πολύ λογικός ο θύμος του εναντία των Ολύμπιων Θεών μετά την προδοσία που του κάνανε.

      Καλά έκανα και μάζεψα τα κόκκινα σφαιρίδια για να ξεκλειδώσω τα μπόνους βίντεο. Το Marked Warrior εξηγεί το κόκκινο τατουάζ στο σώμα του.

      Τώρα θέλω να δω πάρα πολύ από το τέλος του 2 και την αρχή του 3 πως κατέληξε πάνω στην Γάια. Η Θήρα είχε πει ότι η Γάια είχε προβλέψει την άφιξη του Κράτου για την απελευθέρωση των Τιτανών.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by McSolid View Post
        Επισης Ren: σπηλια = το σπιτι σου (as in, you know, real life? reality? NOT in-game? Entientes?)
        Αυτό λέω φίλος. Δεν παίζω όλη μέρα διότι ασχολούμαι και με άλλα καθημερινά πράγματα. 450 ώρες σε ένα διάστημα 2+ μηνών με διαστήματα που το xbox έμενε ώρες ανοικτό χωρίς να παίζει δεν είναι πολλές. Ζω σε μια Silent Hill κωμόπολη τέτοια εποχή οπότε λίγα και καλά.

        Τους έσκισα solo τους 4 βασιλιάδες ωρεεεε. Όταν έφτασα τον τελευταίο στο 25% της υγείας του πλακώσανε και οι 4 παρόλο που τους νίκησα και βαράγανε δίχως αύριο. Πάντως είτε με την Βεατρίκη είτε μόνος το ίδιο damage τρώγανε.

        Claymore standard weapon + 15 με sunlight blade (strength 51, faith 50, dexterity 30) κόβει 912 με two handed heavy attack. Το zweihanter είναι σαφώς πιο αργό αλλά έχω περιέργεια να δω πόσο θα φθάνει σε τέτοιo εξοπλισμό. Γενικά το sunlight blade μπορεί να σου δώσει 400 damage points επιπλέον.
        Αει και αυτό το θέμα έχει άρωμα dark souls.

        Comment


        • Τέλος το Gears of War 1 σε Insane Co-op. Πραγματικά το ποιο δύσκολο Gears of War σε Insane δυσκολία.

          Comment


          • Originally posted by Grimmtak View Post
            Τέλος το Gears of War 1 σε Insane Co-op. Πραγματικά το ποιο δύσκολο Gears of War σε Insane δυσκολία.
            Μάλλον είσαι φλώρος.
            sigpic

            Comment


            • Απ'το ποστ του μαλλον φαινεται να χει ολοκληρωσει και τα αλλα...
              Do a barrel roll!

              Comment


              • J- Games αισθάνομαι...

                Comment


                • Shank - XBLA

                  Μου πήρε 2:46:43 ώρες.Τόσο μου έγραφε στο τέλος.
                  Ωραίο παιχνιδάκι τύπου Streets of Rage meets Devil May Cry με ιστορία που θυμίζει Kill Bill.
                  Πολύ αίμα,βία,όπλα και συνδυασμοί κινήσεων αλλά δυστυχώς χωρίς να υπάρχει λόγος.Τι εννοώ.
                  Το παιχνίδι είναι υπερβολικά απλό,τα μυστικά περιορίζονται στο να βρεις κάνα επιπλέον health bottle ή grenades (τα οποία είναι και τα μόνα αντικείμενα στο παιχνίδι) και that's it.
                  Εύκολος τίτλος για να περάσει ευχάριστα η ώρα με μερικά ωραία αφεντικά που όμως λίγο πολύ αντιμετωπίζονται με τον ίδιο τρόπο.Βέβαια δε λείπουν κάποια cheap σημεία αλλά οκ δεν μας πειράζει,γιατί ευτυχώς ο τίτλος είναι γεμάτος checkpoints.
                  Στο hard βέβαια που εξαφανίζονται αυτά,θα είναι πολύ πιο εκνευριστικό το όλο θέμα.
                  Καλό παιχνιδάκι που όμως θα μπορούσε να είναι καλύτερο.Σε μια χαμηλή τιμή,τσιμπήστε το.Αλλά για 1200 ποντάκια δεν αξίζει με τίποτα.
                  6/10.

                  Α!Επίσης υπάρχει co-op campaign που,νομίζω,εξιστορεί το back story.Το πρόβλημα είναι ότι υποστηρίζει μόνο Local co-op.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • The 3rd Birthday

                    Πραγματικα ενα παιχνιδι που απολαυσα οσο λιγα. Χορταστικοτατο gameplay, πολυ εξυπνο και πρωτοτυπο συστημα μαχης, αψογη (περα απο ελαχιστες περιπτωσεις) υλοποιηση των mechanics, ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ soundtrack (ισως το καλυτερο που εχω ακουσει σε παιχνιδι της square enix τα τελευταια χρονια) και πολυ καλα γραφικα. Σεναριακα οπως εγραψα και σε προηγουμενο post, το παιχνιδι πιανει πολυ ''βαρια'' θεματα και λογω του back n forth μεσω time travel το πραγμα καπου μπερδευεται. Τα οσα κρατησα μου αρεσαν πολυ, απο κει και περα η υλοποιηση θα μπορουσε να ειναι καλυτερη. Btw δεν εχω παιξει τα προηγουμενα της σειρας οποτε εχω σκοταδι σχετικα με το ολο lore.

                    Ειναι σιγουρα ενα απο τα λιγα παιχνιδια που δεν μπορω να καταλαβω γιατι οι κριτικοι ξενερωσαν μαζι του (στο βαθμο που ξενερωσαν). Χαλαρα ο τιτλος εκπληξη του 2011 για μενα.

                    Edit: 12 ωρες στο normal, σημειωνω επισης οτι υπαρχει τεραστιο replay value.

                    Comment


                    • Πιστεύω ξενέρωσαν γιατί δεν είχε σχέση με αυτό που περίμεναν.Τόσο καλό ε;Ίσως το βάλω κι εγώ στο πρόγραμμα.Έλεγα να περιμένω μέχρι να παίξω τα άλλα αλλά άμα λες ότι είναι κομπλέ κι έτσι,θα το επιχειρήσω.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • teliosa to amy akomi den to pistevo apo ta xirotera sto idos tou pou exo pexi

                        Comment


                        • Originally posted by wesker View Post
                          teliosa to amy akomi den to pistevo apo ta xirotera sto idos tou pou exo pexi
                          ΑΜΑΝ βρε αγορίνα κάνε λίγο κράτει. Είπαμε να παίζουμε και να δοκιμάζουμε πολλά games αλλά το έφτασες σε νέο επίπεδο το αντικείμενο.

                          Comment


                          • ε ναι αλλα και συ εφτασες στο αλλο ακρο, ενα game 500 ωρες:boff:
                            θα μπορουσες να εχεις πχ 250 ωρες dark souls και αλλες 250 στο skyrim λεω εγω τωρα:troll:

                            Comment


                            • Originally posted by Ren_of_Heavens View Post
                              ΑΜΑΝ βρε αγορίνα κάνε λίγο κράτει. Είπαμε να παίζουμε και να δοκιμάζουμε πολλά games αλλά το έφτασες σε νέο επίπεδο το αντικείμενο.
                              i dipsa mou gia survival horror games me prodose

                              Comment


                              • Originally posted by Vaynard View Post
                                ε ναι αλλα και συ εφτασες στο αλλο ακρο, ενα game 500 ωρες:boff:
                                θα μπορουσες να εχεις πχ 250 ωρες dark souls και αλλες 250 στο skyrim λεω εγω τωρα:troll:
                                Κι εσύ τέκνον Βρούτε?:troll: Dungeon Siege 3 ξεχάσαμε κάποια πραγματάκια.
                                Σοβαρά τώρα Skyrim θα πάρω μόνο σε καμιά G.O.T.Y. Edition. Μέχρι τότε θα παίζω 2 Games:
                                1) Dark Souls μέχρι το 7 New Game Plus που η δυσκολία φτάνει στο τέλμα και θα ψοφάω για την πλάκα.
                                2) Diablo 1 " The Hell" modification που σπάει κόκκαλα και έχει μπόλικο challenge. (Diablo 2 is not to my taste).

                                Κατά τα άλλα the truth is out there!

                                Wesker μην πτοείσαι. Αφού λατρεύεις τόσο πολύ το pee my pants genre θα σου δώσω το profile μου να 1000ρίσεις το Silent Hill: Homeaway διότι εγώ το βρήκα λίγο απαρχαιωμένο και το παράτησα. 'Εχω 190G δεν λέει να το αφήσω έτσι.

                                Comment

                                Working...
                                X