Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tσιμπησα το quote απο αλλο thread.:p

    Originally posted by i Have no Equal View Post
    Επιτελους θα παιξουμε σωστο CoD, treyarch ftw.. Και οχι δεν τρολάρω το Blops μου αρεσε πολυ περισσοτερο απο MW3..
    Για το multiplayer μιλας ή το sp?

    Το πρωτο δεν το επαιξα παρα πολυ,αλλα μου φανηκε η κλασικη συνανταγη εθιστικου online COD.
    Το δευτερο το τερματησα σημερα και μου ενω απο τη μια μου αρεσε σεναριακα,αλλα και γενικοτερα ετσι οπως εξελισοταν εδωσε μια φρεσκαδα.Απο την αλλη ηταν ΑΚΡΙΒΩΣ μια απο τα ιδια σε γραφικα και gameplay.Τα γραφικα ειναι αρχαια πλεον.Ηταν απο ασχημα εως μετρια/οκ και το gameplay η ιδια ακριβως συνταγη.Δινει ωραιο φαγητο(αν και το ΑI ειναι τραγικο),αλλα μπουχτησαμε.:p

    7.5 στα 10 απο μενα:p
    Αν υπηρχε μια Α-πετυχημενη-ανανεωση σε gameplay,AI,γραφικα θα του εβαζα ανετα 8.5

    Comment


    • Για το multi μιλαω, δεν ειναι ασχημο το MW3 αλλα το Blops μου αρεσε πολυ περισσοτερο. Και τα οπλα και το ολο setting cold war και τα killstreaks ολα νομιζω τα εκανε καλυτερα.. Στο single player ενταξει συμφωνω και για τα γραφικα και για ολα.

      Comment


      • Τερμάτισα το Raam's Shadow.Για τα λεφτά που το πήρα πολύ καλό.Μου πήρε γύρω στο 4ωρο και το καταευχαριστήθηκα.Και μόνο που επέστρεψαν Kryll & Raam άξιζε.
        Carpe diem

        Comment


        • Όπως έγραψα και στο αντίστοιχο θέμα τέλος ένα από τα καλύτερα rpgs που έπαιξα ever, κοινώς Witcher 2
          Θα κάνω σίγουρα ένα ακόμη playthrough στο Dark Μοde και θα πάρω το path του Iorweth. Από τα games που με βλέπω να παίζω ξανά σε βάθος χρόνου. Ειδικά αν αποκτήσω κάποια στιγμή και ένα καλό PC, ακόμη πιο άνετα Μην το βιαστείτε πολύ το 3, εκεί στην CDP για να γίνει ακόμη μια φορά τόσο καλή δουλειά!( λες και μας ακούνε)

          Btw στα ending credits εντόπισα το όνομα ένός Έλληνα George Soulogiannis αλλά ρε γμτ δεν κατάλαβα το ρόλο του( δεν πρόλαβα να διαβάσω για ποιο πράγμα είναι υπεύθυνος). Δεν ξέρω κατά πόσο έχει αναλάβει το greek localisation του Witcher 2, μια κίνηση που ενθαρρύνει και η ίδια η CD Project( ακόμη μια φορά σεβασμός)
          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

          Comment


          • Δεν νόμίζω να υπάρχουν credits που να έχω κάτσει να τα δω και να μην πετύχω Ελληνικό όνομα μέσα.
            Πάντού είμαστε λέμε!

            Comment


            • Ε ναι, παντα αυτος ο Ελληνας ειναι που εχει κανει τη δουλεια, οι υπολοιποι ειναι εβραιοι που τον εκμεταλλευτηκαν.
              Do a barrel roll!

              Comment


              • Τέλος το Shank 2.
                Μου πήρε γύρω στις 3.5 ώρες.Για τσάμπα μια χαρά μου έκατσε.
                Τα γραφικά παραμένουν στο ίδιο στυλ με το 1,τα περιβάλλοντα ήταν πιο όμορφα και με πιο πολλές λεπτομέρειες,ενώ επίσης δεν ήταν μια ευθεία γραμμή αλλά υπήρχε ένα μικρό περιθώριο εξερεύνησης.Ο ήχος στα ίδια επίπεδα με τη μουσική να ξεχωρίζει άλλη μια φορά.Όλα θύμιζαν καλτ ταινία.Η ιστορία αυτή τη φορά είχε να κάνει με εμπόριο οργάνων κλπ.Δε μου άρεσε τόσο όσο του 1 που είχε ως θέμα της την εκδίκηση και θύμιζε Kill Bill.Οι εχθροί παρουσιάζουν μεγαλύτερη ποκιλομορφία και πλέον στο χειρισμό προστέθηκε και counter,αλλά μόνο όταν οι αντίπαλοι είναι αποδυναμωμένοι.Κάτι που μου έκατσε στραβά είναι ότι δεν μπορείς να αλλάζεις όπλα όποτε θες αλλά μόνο στην αρχή της πίστας ή σε retry.
                Στα όπλα προστέθηκαν μια βαριοπούλα καθώς και νάρκες.Το 1 κι εδώ υπερτερεί για μένα.Βέβαια σε ένα επίπεδο δεν έχουμε τον Σανκ αλλά μια κοπελιά με ένα δρεπάνι.Καλή φάση.
                Παρόλο που έχει κάποια πραγματάκια που δε μου άρεσαν σε σχέση με το 1,σε γενικές γραμμές είναι ένας καλύτερος τίτλος.
                Διαθέτει επίσης survival mode με το οποίο δεν ασχολήθηκα όμως.Έχει πολλά in-game achievements που αν τα επιτύχεις ξεκλειδώνεις στολές για τους 2 χαρακτήρες.
                Από μένα 7/10.(Αν δεν το πάρετε κι εσείς τσάμπα,αφαιρέστε μισή μονάδα).
                Carpe diem

                Comment


                • teliosa to the witcher 2 apla epos

                  Comment


                  • Gemini Rue

                    Τελικά όπως ήταν λογικό δεν απογοητεύτηκα καθόλου.Το story τελείωσε πολύ ωραία αν και θα ήθελα να αναπτυχθεί ακόμα περισσότερο

                    Νομίζω όλοι οι fans τον Point N Click ή οι fans του Noire οφείλουν να το δοκιμάσουν.Εξαιρετικό indie game!


                    Comment


                    • Ωραίος Laharl. Όντως πολύ καλό adventure, ειδικά αν λάβουμε υπόψιν πως είναι δουλειά μιας ομάδας δύο ατόμων. Το μόνο αρνητικό ήταν η φωνή του ενός πρωταγωνιστή( Azriel), imo, που κάπου κάπου με κοίμιζε. Πραγματικά πολύ καλή old school δουλειά και καλό OST.
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • Originally posted by Sinclair View Post
                        Ωραίος Laharl. Όντως πολύ καλό adventure, ειδικά αν λάβουμε υπόψιν πως είναι δουλειά μιας ομάδας δύο ατόμων. Το μόνο αρνητικό ήταν η φωνή του ενός πρωταγωνιστή( Azriel), imo, που κάπου κάπου με κοίμιζε. Πραγματικά πολύ καλή old school δουλειά και καλό OST.
                        Ναι το ανέφερα στο "Τι παίζετε αυτό τον καιρό" ότι είναι δουλειά 2 ατόμων

                        Εγώ ξετρελάθηκα με την φωνή του Azriel πάντως,είχε ένα πολύ ιδιαίτερο touch που με έκανε να τον λατρέψω και σαν χαρακτήρα


                        Comment


                        • Τελείωσα το Mass Effect 3 στο Hardcore ( πρώτο playthrough). Απίστευτος τίτλος μέχρι και το τέλος που θα μπορούσε να έχει περισσότερες λεπτομέρειες. Έμεινα για λίγο μαλάκας από το severity της υπόθεσης. Μου άρεσε που το φινάλε δεν είναι του τύπου " έζησαν αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα". Βγάζει μάτι ότι κόλλησε Deus Exενίτιδα.Περιμένω να βγει το update με το πιο αναλυτικό ending για να κάνω το insanity.
                          Gerald πάμε γερά για κοκκό.

                          Comment


                          • Originally posted by Sinclair View Post
                            Τέλος και το Oath in Felghana. To ρολόι έγραψε 15 ώρες αλλά έκανα τα πάντα, όλα τα weapons, armour, shield maxed, 51 lvl και όλα τα αντικείμενα.
                            Κοίτα να δεις που ένας τίτλος που δεν το περίμενα, έγινε από τα αγαπημένα μου action rpgs ever. Αρκετά hardcore τίτλος στο normal επίπεδο που το τελείωσα. Δεν ξέρω πόσο γερά νεύρα πρέπει να έχει κανείς για να το τελειώσει χωρίς καλό εξοπλισμό, καλό lvl. Τα bosses ειδικά μέχρι και το 10ο πρπ θέλουν συγκέντρωση, εκμάθηση patterns εκτός κι αν πια είναι κανείς overleveld- κάτι δύσκολο. Προσωπικά έκανα grinding σε ένα-δύο σημεία πριν το τέλος γιατί ήθελα να κάνω maxed τα όπλα και να φτάσω τον μετρητή των hits όσο πιο ψηλά γινόταν( τερματίζει στα 999) Η τελευταία μάχη θέλει πάντως γερά νεύρα και καλά αντανακλαστικά.

                            EDIT 2:
                            Όσοι πιστοί αλλάξτε το control scheme ως εξής
                            Attack-square
                            Jump- X
                            Magic-O
                            σώζει νεύρα και το Vita
                            Μπηκα κι εγω στο club και μου ειναι πολυ βολικο να πω στο παραπανω post ενα +1.
                            Περιπου στα ιδια ειμαστε, μου πηρε εμενα 12+ ωρες και παρομοιως lv 51 εφτασε ο Adol.
                            Ευχαριστο παιχνιδι γενικα, με παρωχημενα αλλα συμπαθητικα γραφικα και πολυ καλο OST φυσικα. Στο normal το επαιξα και εν τελει δε μου φανηκε ΤΟΣΟ δυσκολο, αλλα οντως στα 10 πρωτα bosses πρεπει να χασα 5-15 φορες στο καθενα ανετα.
                            Παρολαυτα στο Castle εβγαλα ολα τα bosses με τη μια (4 νομιζω πως ηταν), αλλα στο τελευταιο dungeon γυρισα στα συνηθη, κοινως game overs με το κιλο. Στην τελευταια μαχη επισης το PSP γονατισε κανονικα, αλλα κι αυτος ο αρχηγος σου πεταει τα παντα πραγματικα και δεν ξερεις που να κρυφτεις.

                            Οποιος το παιξει παντως ας μη δοκιμασει τιποτα κατω του normal, το παιχνιδι ειναι φτιαγμενο για να χανεις συχνα, αλλα και για να σου δινει τη δυνατοτητα να συνεχισεις απο την αρχη της ιδιας μαχης αμεσως πραγματικα.

                            Η πλοκη ειναι ανυπαρτη, αλλα οποιος θελει ενα απλο, ευχαριστο και εθιστικο action RPG τοτε δε θα μεινει παραπομενεος. Συν τοις αλλοις μιλαμε και για παιχνιδι των 10-15 ωρων, οποτε ριξτε του μια ματια και δε θα χασετε.

                            Υ.Γ.
                            Ο αρχικος χειρισμος ουτε εμενα μου αρεσε, παντως πιστευω πως εχει ενδιαφερον να βαλεις τα μαγικα σε καποιο shoulder button για να μπορεις να κανεις charge καποιο spell οσο κανεις normal attacks. Tα pure platforming σκηνικα παρεπιπτοντως ηταν λιγα αλλα αρκουντως εκνευριστικα (οκ πλακα ειχαν, αλλα φανταζομαι πως καποιοι θα τσαντιστουν σιγουρα).

                            Comment


                            • +1 Δε μου πέρασε καν από το μυαλό για τα L, R. Τα platforming τμήματα- ειδικά αν πας για σεντούκια κρυμένα κτλ έχουν μια πλάκα, όταν πιάσεις το νόημα αλλά στην αρχή μπορείς να σιχτιρίζεις αρκετή ώρα. Ο τελευταίος αρχηγός ώρες- ώρες ήταν σαν bullethell. Δλδ lasers, σφαίρες από παντού... Eίχα καλού-κακού βέβαια και την resurrection mask αλλά δε χρειάστηκε. Πάντως οι τελευταίοι εχθροί σου δίνουν αρκετά gold και raval ore.
                              Τα πρώτα bosses, ήταν εκνευριστικότατα. Στο πρώτο ειδικά έφαγα μεγάλη ήττα... Τελικά έκανα ένα γυρο το dungeon και βρήκα ένα ruby οπότε είχα charge attack στο fire spell. Με το κανονικό spell τον έφτανα ελάχιστα HP και πάντα έχανα. Η άλλη σπαστική μάχη ήταν με τα τρία birds στα ice mountains- εκεί πέσανε πολλά βρισίδια.

                              Επίσης έχεις δίκιο, στο normal αξίζει ο τίτλος στο hard ή στα λοιπά επίπεδα μετράει για επόμενο playthrough, άλλωστε υπάρχουν κίνητρα αν θέλει κάποιος να ριξει ένα replay. Μου άρεσε πολύ αυτό το στυλ rpg, γρήγορο, arcadeάδικο και απλό- όχι όμως απλοϊκό- και από ότι είδα στα ίδια χνάρια ακολουθεί το Ys 7 απλώς το art direction δε μου αρέσει τόσο πολύ. Το νέο YS για το vita ελπίζω να είναι ακόμη ένα καλό game.
                              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                              Comment


                              • To αντικειμενο που λες το πηρα κι εγω, κι εκει που στην αρχη ουτε αυτο δε με εσωζε στο final boss, στο τελος εβγαλα το boss χωρις να χρειαστει καν revival. To bullethell κομματι με τα lasers ηταν πανικος οντως... Ηταν που ηταν δυσκολο, επεφταν τα frames δραματικα και σε πλακωναν και κατι χερια στο ασχετο, αλλα οκ τα βγαλε περα για μια ακομα φορα ο Adol.
                                Για το 1ο boss τι να πω, οντως τοτε ξενερωσα πολυ οταν εφαγα την πρωτη κρυαδα. Καταλαβα πως πρεπει να παιζεις αργα και με υπομονη για να νικησεις και οχι χυμαδιο οπως συνηθως συμβαινει στα παιχνιδια του ειδους.

                                Οι μαχη με τα τρια κωλοπουλα (succubi και καλα) με ζορισε, αλλα δε με τσαντισε καθολου. Λιγο λιγο μαθαινα τα patterns και συνεχως βελτιωνομουν. Εν τελει πιο πολυ πρεπει να με ζορισε ο δρακος που σου πετουσε και φωτιες και παγους και ο,τι θες.
                                Προς το τελος παντως η τακτικη πηγε περιπατος, περαν των 2 τελευταιων bosses, ολα τα προηγουμενα βγηκαν με ντου και ξυλο, χωρις καποια στρατηγικη.

                                Το 7 δεν το εχω δει καν και μαλλον δε θα το δω αμεσα γιατι ειναι και αρκετα μεγαλυτερο και τωρα θα με καψει αν αρχισω κι αλλο RPG γιατι η πτυχιακη θα παει περιπατο. Εχω και το BBS σε αναμονη, αλλα μαλλον θα περιμενει λιγο ακομα κι αυτο..

                                Comment

                                Working...
                                X