Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Είχα παίξει το demo του El Shaddai. "ΟΚ" το βρήκα, τίποτα το τρομερό, με απλό σύστημα μάχης όπως είπες (μου άρεσε που μπορούσες να κλέβεις τα όπλα των εχθρών). Επίσης περίπου στη μέση του παιχνιδιού (demo) είχε ένα μέρος που έπρεπε να πηδάς στα κύματα και μου θύμισε αρκετά τα γραφικά του Okami (PS2).

    Comment


    • Originally posted by Napster View Post
      Είχα παίξει το demo του El Shaddai. "ΟΚ" το βρήκα, τίποτα το τρομερό, με απλό σύστημα μάχης όπως είπες (μου άρεσε που μπορούσες να κλέβεις τα όπλα των εχθρών. Επίσης περίπου στη μέση του παιχνιδιού (demo) είχε ένα μέρος με κύματα που μου θύμισε αρκετά τα γραφικά του Okami (PS2).
      Μιλώντας για το Okami, το έχω στο Wii. ^^ Καλύτερα εκεί λόγω χειρισμού που ταιριάζει καλύτερα στο παιχνίδι αυτό.
      sigpic

      Comment


      • Τελειωσα το The Darkness II, ηταν πολυ μικρο το story και ευκολο αλλα σε καλυτερο επιπεδο απ'οτι το περιμενα. Το τελος ηταν ασχημο και WTF(!) ελπιζω να βγαλουν κανενα DLC τουλαχιστον που να εξηγει 5 πραγματα παραπανω. Tο ιδιο το Darkness δεν φαινετε να σε βοηθαει οσο στο πρωτο. Ο ηχος ειναι στα γνωστα κορυφαια επιπεδα με τον Mike Patton(τραγουδιστη των Faith no more) να δανειζει και παλι τη φωνη του. Στους fans νομιζω θα αρεσει αλλα οχι οσο το πρωτο, στους υπολοιπους δεν νομιζω να εχει να προσφερει κατι σαν fps περα απο μερικα repetitive fancy kills.

        Γενικα θα του εβαζα ενα 7.5/10

        Comment


        • Originally posted by Napster View Post
          Είχα παίξει το demo του El Shaddai. "ΟΚ" το βρήκα, τίποτα το τρομερό, με απλό σύστημα μάχης όπως είπες (μου άρεσε που μπορούσες να κλέβεις τα όπλα των εχθρών). Επίσης περίπου στη μέση του παιχνιδιού (demo) είχε ένα μέρος που έπρεπε να πηδάς στα κύματα και μου θύμισε αρκετά τα γραφικά του Okami (PS2).


          The development is led by Takeyasu Sawaki, who was a character designer in Devil May Cry and Ōkami.



          ;)
          I'm back bitches... Version 2.0

          Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

          Comment


          • teliosa to kingdoms of amalur reckoning to epexa sto hard mou pire 40 ores ke exo kani sxedon ta panta,genika to vrika metrio se kamia periptosi den ankizi to skyrim

            Comment


            • teliosa to alan wakes american nightmare sto xbox live

              Comment


              • Τερμάτισα το Yakuza 4.
                Αν και είχα διαβάσει ότι δεν ήταν καλό παιχνίδι, εμένα μου άρεσε αρκετά. Ειδικά το OST, αχχχ αυτό το OST το λάτρεψα. Πολύ ωραία, όπως πάντα, τα mini-games, κάθε μέρα πήγαινα για karaoke (ναι ρε Kamurocho Lullaby!) και οι άλλοι 3 play-able characters ήταν καλοί. Πολύ μου άρεσε ο Tanimura, και στη μάχη αλλά είχε και ωραίο story.

                Comment


                • teliosa to asuras wrath apistefto pexnidi!!

                  Comment


                  • Mass Effect 1.
                    Περισσότερα οσονούπω στο σχετικό θέμα.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Τέλος το Luminous Arc. Ανέβασα review στο Ninty.gr πριν λίγο.
                      sigpic

                      Comment


                      • Τέλειωσα Kingdom Hearts 358/2 Days στο Proud, περισσότερα στο θέμα του αργότερα.

                        Comment


                        • Amnesia

                          περισσότερα στο σχετικό θέμα


                          Comment


                          • Τέλειωσα mission mode και όλα τα challenges στο kingdom hearts days.

                            Comment


                            • Πριγκηπέσσα τέλος.
                              Τελείωσα το Super Princess Peach.
                              Μου πήρε γύρω στις 10-12 ώρες χωρίς να ασχληθώ με το postgame content.Ξεκλειδώνουν κάποιες πίστες κι έχει πιο δύσκολα αφεντικά.
                              Γενικά ένα πολύ καλό platform στα κλασσικά πρότυπα.Η Peach έχει μια ομπρέλα για όπλο καθώς και 4 διαφορετικά moods τα οποία είναι σαν ειδικές κινήσεις και καταναλώνουν ενέργεια από μια ειδική μπάρα.Τα moods χρησιμεύουν στην επίλυση γρίφων,μάχες με αφεντικά καθώς και για πρόσβαση σε δύσκολα σημεία.Ενεργοποιούνται μέσω της touch screen και κάθε ένα από αυτά έχει περισσότερες από μία χρήσεις.Γενικά πολύ καλό level design με ανοιχτή εξερεύνηση.Δεν λείπουν βέβαια και τα σφιχτοδεμένα platforming sections αλλά αυτά είναι πολύ λίγα.Παρόλο που σε μικρά sessions το καταευχαριστήθηκα προς το τέλος άρχισε να με κουράζει.Ειδικά ο 6ος κόσμος.Με το που τελείωσα τον 7ο βέβαια,δοκίμασα λίγο τον 8ο και μου άρεσε πάρα πολύ και τον πήγα σερί μέχρι το φινάλε.Έχει μερικά σπαστικά πραγματάκια αλλά γενικά μου άρεσε που παρουσίαζε νέες ιδέες μέχρι και το τέλος του τίτλου.
                              Μετά τον τερματισμό,πέρα από τις επιπλέον πίστες,μπορεί κάποιος να μαζέψει μουσικά κομμάτια,παζλ και mini games που αξιοποιούν την touch screen του ds.
                              Γραφικά και ήχος κλασσικά όπως πρέπει σε τέτοιους τίλους χωρίς κάτι το ιδιαίτερο.
                              7/10
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Last Window: Secret of Cape West (NDS)

                                Έγραψα ένα κειμενάκι σχετικά και το δημοσίευσα σε thread στα reviews.

                                Comment

                                Working...
                                X