Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τελείωσα το Journey, πολύ όμορφο παιχνιδάκι Το αστείο είναι ότι βρήκα companion και φτάσαμε μέχρι το τέλος και τώρα μου λείπουν 2 πανεύκολα τρόπαια με companions

    Comment


    • The Walking Dead - 5 episodes.
      Μας γάμησε την ψυχολογία να πούμε.Περισσότερα οσονούπω στο σχετικό θέμα.
      Carpe diem

      Comment


      • Sleeping Dogs με ποσοστό 100% σε 30 ώρες.Πολύ καλό παιχνιδάκι,που δίνει μαθήματα για το πως πρέπει να είναι τα gta/gta clones από δω και στο εξής.Το κακό είναι ότι,ενώ όποτε έπαιζα γούσταρα άπειρα,σήμερα με κούρασε,μάλλον φταίει το ότι έπαιξα σήμερα 11 ώρες.
        Το σενάριο είναι αρκετά καλό-tribute σε όλες τις ταινίες με τέτοια θεματολογία και τίγκα στα κλισέ που όμως δε χορταίνεις να τα βλέπεις.
        Θα κάτσω να φαρμάρω όσα achievements μου μείνανε και μετά ή θα το αφήσω ή θα πάω για το dlc Nightmare in the North Point.Θα δείξει,όπως μου τη δώσει.
        Πάντως όσοι περιμένετε για το GTA V ρίξτε ένα βλέφαρο δε θα το μετανιώσετε.
        Carpe diem

        Comment


        • Τέλος και το Sleeping Dogs dlc Nightmare in the North Point.Μου πήρε κάνα δίωρο,άντε τρίωρο για να πάρω και όλα τα achievements.Overall ευχάριστο,αλλά τίποτα το ιδιαίτερο,μόνο για φανς του τίτλου.Και με αυτό κλείνει το κεφάλαιο Sleeping Dogs έχοντας πάρει και όλα τα achievements.Όλα;Όχι και όλα.Εκεί στο gamerscore υπάρχει ένα μικρό ανυπότακτο achievement που μου αντιστέκεται,αλλά επειδή είναι πολύ μαλακισμένο,και σε φόρα διάβασα πως άμα πληρώσεις είναι πανεύκολο ώστε να πάρεις τα κατάλληλα ΧΡ,αλλά οκ,είπαμε,ξεφτίλα.Πληρώνουμε για όπλα και αποστολές,θα πληρώνουμε και για ΧΡ;Κάτσε.Ίσως το ξαναδοκιμάσω κάποτε,λίγο πριν βγει σήκουελ ή κάτι τέτοιο.Εν αναμονή του GTA V τώρα.Πάμε γι'άλλα.
          Carpe diem

          Comment


          • teliosa to hitman absolution sto 360 pira kai to 1000 axizi polla to pexnidi mou arese

            Comment


            • Τελειωσα το Mortal Kombat 9. Χθες τέτοια ώρα το άρχισα, σήμερα τέτοια ώρα το τελειωσα. Πολύ πιο μεγάλο απόσο περίμενα το Story Mode. Περισσότερα στο topic του.

              Comment


              • Μολις τελειωσα το Crimson Shroud (για το Matsuno ρε γαμωτο). Εχει και NG+ βεβαια για οποιον εχει ορεξη να συνεχισει, και εστω ενα NG+ θα το παιξω λογικα γιατι οσο να ναι εχει αρκετο bonus material οπως διαβασα.

                Ενα playthrough παντως κραταει 6-8 ωρες και γενικα το παιχνιδι σε καμια περιπτωση δεν αποτελει λογο αγορας 3DS, χωρις βεβαια αυτο να σημαινει πως ειναι κακο παιχνιδι. Ειναι ενα τελειως minimal/low budget tribute σε pen and paper RPGs με μπολικο narration (πολυ καλο localization αν και το story ειναι πολυ λιτο) και καθολου animation (μονο still images οσο προχωραει το story). To υφος της αφηγησης, τα dice rolls για να ληφθουν διαφορες αποφασεις και οι χαρακτηρες που ειναι figurines με τις βασεις τους κτλ θυμιζουν λοιπον κατι πιο παραδοσιακο, αλλα απο εκει και περα βαζει την πινελια του και ο Matsuno στο gameplay. Weapon crafting (combining στην ουσια οπλων για να παρεις καλυτερα οπλα με τα properties/spells που θες) και αντικειμενα που το καθενα εχει τα + του και τα - του, πχ elemental damage και added damage αναλογα το race/ειδος του αντιπαλου, οποτε πρεπει να αλλαζεις κανονικα εξοπλισμο αναλογα την περισταση. Υπαρχει πληθωρα spells και συχνα μαθαινεις νεα spells ή παιρνεις αντικειμενα που σου δινουν νεα abilities. Level ups δεν υπαρχουν, οι χαρακτηρες βελτιωνονται οσο βρισκεις καλυτερο εξοπλισμο απο μαχες ή οσο κανεις craft καλυτερο gear.

                H διαρκεια οπως ειπα ειναι μικρη και το ολο παιχνιδι δε μπορει να συγκριθει με τα υπολοιπα παιχνιδια του Matsuno, αλλα αναμενομενο αυτο αφου εξαρχης ξεραμε πως πανε για κατι απλο. Συμπαθητικη εμπειρια και πλεον ειδα πως εχει υλικο το 3ds απο 3dsware, οποτε ισως δω και τιποτα αλλο εν καιρω μιαςκαι απο retail δε νομιζω να περιμενουμε κατι πολυ καλο αμεσα.
                Οποιος αλλος εχει παιξει το παιχνιδι (βλ. Deus) ας γραψει τιποτα με την 1η ευκαιρια.

                Comment


                • Μόλις τελείωσα χτες το Another Code: Two Memories - Memoires Doubles. Review εδώ.
                  sigpic

                  Comment


                  • Castlevania Lords of Shadow (Knight Difficulty)
                    Castlevania Lords of Shadow - Reverie DLC (Paladin Difficulty)

                    Θα γράψω περισσότερα στο σχετικό θέμα.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Χθες τερμάτισα το DmC.

                      +Story
                      +Graphics
                      +OST
                      +Gameplay
                      +Boss fights

                      -Characters
                      -Quotes
                      -Lock-on-target
                      -Devil Trigger

                      Comment


                      • Τελείωσα κι εγώ Lords of Shadow, επική παιχνιδάρα θα γράψω κάτι στο αντίστοιχο τόπικ όταν ξυπνήσω.

                        Comment


                        • DmC. Ντάξει.

                          Comment


                          • Τι ντάξει ρε μάστορα;Γράψε τίποτα.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Originally posted by Napster
                              Χθες τερμάτισα το DmC.

                              +Story
                              +Graphics
                              +OST
                              +Gameplay
                              +Boss fights

                              -Characters
                              -Quotes
                              -Lock-on-target
                              -Devil Trigger
                              Η ιστορία όχι πως είναι κακια, απλά δεν με ενθουσίασε.
                              Τα γραφικά είναι ok, αν και το style κουράζει και ούτε αυτό είναι του γούστου μου.
                              Το gameplay είναι αρκετά καλο εκτος από κάποια glitches, και κάποιες μάχες είναι ενδιαφέρουσες. Το battle system χαοτικό (με την καλή εννιά).

                              Οι χαραχτήρες μου φάνηκαν ok έως καλοί, εκτος από τον Dante και τον Vergil.
                              Τα quotes ok ρε, hollywood style, όμως ταιριάζει με την εικόνα του game έτσι όπως είναι, χωρίς να σημαίνει βεβαια ότι είναι καλο αυτό.
                              Με το lock on target μιλάμε πολύ πρόβλημα ε.
                              Το devil trigger αν και cool σαν εικόνα, πρακτικά δεν είναι καλο.
                              Originally posted by Altair View Post
                              Τι ντάξει ρε μάστορα;Γράψε τίποτα.
                              Τα έγραψα στο topic του ρε.

                              Comment


                              • Τελείωσα το Final Fantasy V Advance σε emulator στο PSP,

                                καταρχήν είχα ξεχάσει πόσο καλά είναι τα 2D FF ειδικά άμα παίζεις σε handheld συσκευή. Επίσης να πω ότι λάτρεψα το Job System αν και ήμουν σε φάση: τι να ανεβάσω τώρα; Παρ' όλα αυτά έκανα μερικούς πολύ ωραίους συνδυασμούς όπως barefist σε μάγους κάτι που στα πρώτα level με βοηθούσε στο να ρίχνω ξύλο ως μάγος χωρίς να ξοδεύω mp, dual wield σε dragoon το οποίο έκανε τρελή ζημιά με το jump και τέλος dualcast πάνω σε summon το οποίο με βοήθησε απίστευτα στο τελευταίο αρχηγό.

                                Σαν πλοκή το παιχνίδι μ' άρεσε αρκετά. Δεν ήταν όλα χαρούμενα αλλά πέθαινε κόσμος αβέρτα και είχε πολύ συναίσθημα σε κάποια σημεία, ειδικά στη σκηνή με την μητέρα του Bartz με πήρε από κάτω. Το final boss αν και επιβλητικότατο και ενώ ήταν τρομερά αγωνιώδες η μάχη μου με αυτό θεωρό ότι είναι το ποιο εύκολο που έχω συνάντηση σε 2d FF ( έχω τελιώσει το 1 στο οποίο ένας θεός ξέρει πως έβγαλα τον Chaos, και το 4 το οποίο δεν έχω τελειώσει ακόμα.... καταραμένε Zeromus....)

                                Το χαζό τις υπόθεσης είναι ότι κοίταζα ένα οδηγό για τυχόν missable summons ή Blue Magic και στην τελική ενώ τα έχω μαζέψει όλα από αυτά συνειδητοποιώ ότι υπάρχει ένα missable song για τον Bard και ότι ήταν ήδη πολύ αργά όταν το είδα .

                                Αυτά από εμένα, το επόμενο ff που θα παίξω θα είναι λογικά το 1 για replay εκτός αν πάρω κάνα FF4 Complete για PSP.

                                Comment

                                Working...
                                X