Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Halo 4. Περισσότερα αργότερα στο σχετικό θέμα.
    Carpe diem

    Comment


    • Splinter Cell Conviction.
      θα γράψω περισσότερα αργότερα είτε εδώ,είτε στο σχετικό θέμα που νομίζω πως έχουμε.Σε γενικές γραμμές το βρήκα πολύ καλό.Είχε λίγη δράση παραπάνω από τα προηγούμενα και ήταν και αρκετά εύκολο,αλλά μου άρεσε και δικαίως φέρει το όνομα Splinter Cell.
      Carpe diem

      Comment


      • Ξανατελείωσα το Journey.Το έβαλα να το δει ένας φίλος και τελικά το έπαιξα όλο,και πήρα και 1 trophy που με ανησυχούσε,αυτό που πρέπει να παίξεις μεγάλο κομμάτι του τίτλου με ένα σύντροφο.Κομπλέ.
        Carpe diem

        Comment


        • Ένα game που ήρθε από το πουθενά και μου έκανε πολύ καλή εντύπωση. Μιλάω για το Gunman Clive για το 3ds το οποίο πέραν της χαμηλής τιμής, αποτελεί κατά την ταπεινή μου άποψη ένα πολύ καλό παιχνίδι φόρο τιμής στο ύφος των action platformer της σχολής των Mega Man. Δεν μπόρεσα να βρω αρνητικά πέραν της σχετικά μικρής διάρκειας. Δοκιμάστε το με κλειστά τα μάτια...
          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

          Comment


          • Originally posted by Grimmtak View Post
            Τελείωσα το Final Fantasy V Advance σε emulator στο PSP,

            καταρχήν είχα ξεχάσει πόσο καλά είναι τα 2D FF ειδικά άμα παίζεις σε handheld συσκευή. Επίσης να πω ότι λάτρεψα το Job System αν και ήμουν σε φάση: τι να ανεβάσω τώρα; Παρ' όλα αυτά έκανα μερικούς πολύ ωραίους συνδυασμούς όπως barefist σε μάγους κάτι που στα πρώτα level με βοηθούσε στο να ρίχνω ξύλο ως μάγος χωρίς να ξοδεύω mp, dual wield σε dragoon το οποίο έκανε τρελή ζημιά με το jump και τέλος dualcast πάνω σε summon το οποίο με βοήθησε απίστευτα στο τελευταίο αρχηγό.

            Σαν πλοκή το παιχνίδι μ' άρεσε αρκετά. Δεν ήταν όλα χαρούμενα αλλά πέθαινε κόσμος αβέρτα και είχε πολύ συναίσθημα σε κάποια σημεία, ειδικά στη σκηνή με την μητέρα του Bartz με πήρε από κάτω. Το final boss αν και επιβλητικότατο και ενώ ήταν τρομερά αγωνιώδες η μάχη μου με αυτό θεωρό ότι είναι το ποιο εύκολο που έχω συνάντηση σε 2d FF ( έχω τελιώσει το 1 στο οποίο ένας θεός ξέρει πως έβγαλα τον Chaos, και το 4 το οποίο δεν έχω τελειώσει ακόμα.... καταραμένε Zeromus....)

            Το χαζό τις υπόθεσης είναι ότι κοίταζα ένα οδηγό για τυχόν missable summons ή Blue Magic και στην τελική ενώ τα έχω μαζέψει όλα από αυτά συνειδητοποιώ ότι υπάρχει ένα missable song για τον Bard και ότι ήταν ήδη πολύ αργά όταν το είδα .

            Αυτά από εμένα, το επόμενο ff που θα παίξω θα είναι λογικά το 1 για replay εκτός αν πάρω κάνα FF4 Complete για PSP.
            Άψογος.Το 5 είναι ένα παιχνιδι που λατρεύω και δεν βαριέμαι ποτέ.Αγαπημένοι συνδυασμοί κλασσικά dual wield με x fight,double cast με quick για πολλά spells μαζί,x fight με elemental sword αν έχει κάποια αδυναμία ο εχθρός και η λίστα δεν έχει τελειωμό.Περίεργο πάντως που βρήκες εύκολο τον τελικό,τον θεωρώ από τα πιοδύσκολα τελικά bosses σε ff και όχι μόνο,είχα πολλά game overs μέχρι να τον βγάλω.Ο zeromus από την άλλη είναι και αυτός πολύ δύσκολος αλλά ο chaos δεν με ζόρισε και τόσο.

            Έβγαλες shinryu και omega;Με το κρυφό dungeon ασχολήθηκες καθόλου;


            Tidy!

            Do not blame me.Blame yourself or God.
            In Matsuno we trust.

            Comment


            • teliosa to far cry 3 sigoura polli kalitero apo to 2

              Comment


              • Uncharted Drake's Fortune για 5η και τελευταία φορά.
                Carpe diem

                Comment


                • Τέλος το Mana Khemia 2. Όσοι είστε φίλοι των j-RPGs, ψαχτείτε. Είναι πολύ μεγάλο παιχνιδι(3 φορές πιο μεγάλο από το προηγούμενο). Επιτέλους τελείωσα και την 2η πλοκή και το πήγα στο έξτρα σενάριο, όπου σήμανε και το τέλος του.

                  Τώρα άρχισα Shin Megami Tensei: Devil Summoner 2 - Raidou Kuzunoha VS King Abaddon.
                  sigpic

                  Comment


                  • teliosa to tomb raider sto pc epos to single player.me multyplayer den asxolithika.tha to xanapexo ke sto 360 sigoura exo to collectors edition.

                    Comment


                    • xanateliosa to tomb raider sto 360 afti tin fora ke pira ola ta single player achievements,ta online xoris voithia den to vlepo.pantos sto pc ta grafika itan apistefta megali diafora apo to 360 alla ke pali gia 7 xronon console kala ine

                      Comment


                      • Το Tomb raider ηταν επος οντως, τρομερα γραφικα και art γενικα..

                        Tελειωσα το wings of liberty εγω και επιασα το Heart of the Swarm μολις, εχω κολλησει καλα με starcraft..

                        Comment


                        • Sly 3 Honour Among Thieves.
                          Μου το'λεγε κάποια ψυχή ότι πρόκειται για το καλύτερο ps2 platform και δεν τον πίστευα.Πρόκειται για φοβερό τίτλο γεμάτο ιδέες.Πρόκειται για τον 3ο τίτλο της σειράς κι όμως εξακολουθούν να σε εκπλήσσουν ακόμα ακι πριν το τέλος του τίτλου.
                          Τα συγχαρητήριά μου στην Sucker Punch για 3 από τους καλύτερους τίτλους που έπαιξα ποτέ.
                          Μένουν 5 Master Τhief Challenges ακόμα για να πάρω την Πλατίνα.
                          11/10
                          Carpe diem

                          Comment


                          • ΙΗΝΕ έχεις παίξει Starcraft / Brood War ή ξεκίνησες από το Starcraft 2?
                            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                            Comment


                            • Απο το wings of liberty ξεκινησα, παει και το HoTS το τελειωσα.. Μου αρεσε παρα πολυ αν και στο τελος, περιμενα καποια καλυτερη εξελιξη..

                              Comment


                              • Θα σου συνιστούσα να έπαιζες και το Starcraft / Brood War, το σενάριό του αξίζει τον κόπο πέρα από το ότι παραμένει ακόμα και τώρα εξαιρετικό RTS. Ο ρυθμός του είναι ΤΕΛΕΙΩΣ διαφορετικός βέβαια και παίρνει περισσότερη ώρα, αλλά πιστεύω θα προσαρμοστείς.
                                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                                Comment

                                Working...
                                X