Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Το επαιζα κι εγω αυτες τις μερες στο κινητο (emulator) αλλα το εβαλα στην ακρη για χαρη του Emerald (δεν ειχα ασχοληθει καθολου με τη 3η γενια). Περα απο τη τουαλετα βολευει και στο μετρο.
    Do a barrel roll!

    Comment


    • Κι εγώ λέω να πάρω μαζί το Emerald για τις ζεστές καλοκαιρινές νύχτες,αλλά κάτι λέει για internal battery και clock time events και σκέφτομαι να το αφήσω για όταν το φτιάξω.Θα πάρω κάνα Soulsilver μαζί.

      Υ.Γ.Χαριτολογώντας το είπα για την τουαλέτα,γαμώ τα παιχνίδια είναι αν θες κάτι χαλαρό.Επίσης,αν θελήσεις να εμβαθύνεις και να λιώσεις έχει και μπόλικο endgame content αλλά δεν είμαι σε φάση.
      Carpe diem

      Comment


      • Παντως εγω στον emulator το παιζω σε 2x speed αλλιως δε θα τη παλευα, πολυ αργη ροη τα pokemon, ειδικα τη Soul Silver πηγα να τη συνεχισω ενα βραδυ και σε 5 λεπτα δε τη παλευα, τα παντα πανε πολλλλλυυυυυυ αργα, ακομη και το να μπεις μεσα στο μενου και να αλλαξεις δυο ποκεμον θεση παιρνει αρκετα δευτερολεπτα, ποσο μαλλον οι μαχες που ειναι και πολυ συχνες.
        Do a barrel roll!

        Comment


        • Τι να σου πω,εμένα μια χαρά μου φάνηκε η ταχύτητα.Θα δοκιμάσω και τη SoulSilνer βέβαια και θα δω.
          Carpe diem

          Comment


          • Originally posted by Ramparter View Post
            Παντως εγω στον emulator το παιζω σε 2x speed αλλιως δε θα τη παλευα, πολυ αργη ροη τα pokemon, ειδικα τη Soul Silver πηγα να τη συνεχισω ενα βραδυ και σε 5 λεπτα δε τη παλευα, τα παντα πανε πολλλλλυυυυυυ αργα, ακομη και το να μπεις μεσα στο μενου και να αλλαξεις δυο ποκεμον θεση παιρνει αρκετα δευτερολεπτα, ποσο μαλλον οι μαχες που ειναι και πολυ συχνες.
            Η 5η γενιά ήταν ένα πολύ ωραίο βήμα προς τη σωστή κατεύθυνση σε αυτό το θέμα.Δυσκολεύομαι να παίξω παιχνίδια προηγούμενα των B/W.

            Comment


            • Saint's Row The Third και με τα 2 φινάλε.Τα dlc δεν τα έκανα ακόμα και μάλλον θα τα αφήσω για την ώρα.Μου πήρε γύρω στις 16 ώρες,κάνα 12ώρο κανονική διάρκεια χωρίς βόλτες,side quests κλπ,από τα οποία έκανα ελάχιστα.Γενικά ο τίτλος έχει πάρα πολλά πράγματα να βρεις και να κάνειςΓια 20 ευρώ το ολοκληρωμένο πακέτο αξίζει και με το παραπάνω.
              Επίσης να πω το εξής.Μην αφήνετε την παρακμιακή αισθητική του να σας χαλάσει,οι αποστολές είναι όλες μία και μία,τίγκα δράση,πώρωση,υπερβολή.Έπος τι να λέμε τώρα.
              Θα το πάρω μαζί μου στην Κω για να κάνω και ότι άφησα τώρα.
              Carpe diem

              Comment


              • God of War Ascension με Platinum.Θα γράψω περισσότερα στο σχετικό θέμα κάποια στιγμή.
                Carpe diem

                Comment


                • Originally posted by Altair View Post
                  God of War Ascension με Platinum.Θα γράψω περισσότερα στο σχετικό θέμα κάποια στιγμή.
                  Την πλάτινα δεν την πήρα, γιατί μου την έσπασαν 2 τρόπαια. Θα το ξαναπιάσω, όταν συνέλθω από αυτό. Είναι και glitch-αρισμένο το παιχνίδι και δύσκολα παίρνω το ένα τρόπαιο.

                  Στα του θέματος...

                  Τερμάτισα το Castlevania: Lord of Shadow. Οδεύω για πλάτινα, γιατί μου έμεινε το πιο δύσκολο επίπεδο για να σπάσω τα 2 τελευταία τρόπαια και το κάνω βεβαίως-βεβαίως τρελό speedrun. Έχει κι άλλα τρόπαια από το DLC που προφανέστατα είναι επίλογοι.

                  Το παιχνίδι το δάνεισα από ένα φίλο μου και σκοπεύω να το τερματίσω γρήγορα και μετά να το πάω πίσω. Κάποια στιγμή μόλις ξαναπληρωθώ, θα πάρω το συλλεκτικό αυτού του παιχνιδιού. Τώρα με τις αγορές που έκανα τώρα πρόσφατα(ξέρετε εσείς) τα έκανα πουτάνα.
                  sigpic

                  Comment


                  • Ποια τρόπαια σου λεπουνε για την πλατίνα;
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Originally posted by Altair View Post
                      Ποια τρόπαια σου λεπουνε για την πλατίνα;
                      Κάνε μία σύγκριση με το nick μου Nihonjintomoko και θα καταλάβεις. Έφαγα πολλά playthroughs για άλλα τρόπαια.
                      sigpic

                      Comment


                      • teliosa ke go god of war ascension to pexnidi xekina metria meta ginete ligo kalo gia mena ine to xirotero god of war pou exo pexi se console toulaxiston

                        Comment


                        • Τελειωσα το darksiders, λογικα θα γραψω αναλυτικα οταν θα τελειωσω και το δευτερο τιτλο. Παντως συνολικα ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος και ευτυχως, εστω και αργα, ασχοληθηκα με αυτον τον καταπληκτικο τιτλο.

                          Comment


                          • Originally posted by nooto View Post
                            Τελειωσα το darksiders, λογικα θα γραψω αναλυτικα οταν θα τελειωσω και το δευτερο τιτλο. Παντως συνολικα ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος και ευτυχως, εστω και αργα, ασχοληθηκα με αυτον τον καταπληκτικο τιτλο.
                            Οπότε τώρα ξέρεις την αντίδραση όλων για το Darksiders III. Οι δημιουργοί του πήγαν στην (edit: έλα ηρέμησε λίγο) την Crytek και οι της Crytek ΔΕ θέλουν ν' ασχοληθούν με τον εν λόγω τίτλο!!!

                            Θα είναι θαύμα αν κάποια εταιρεία που ειδικεύεται στο hack n' slash πάρει τον τίτλο αυτό και τους ίδιους τους δημιουργούς, πράγμα που βλέπω να είναι όνειρο άπιαστο.

                            Originally posted by wesker View Post
                            teliosa ke go god of ear ascension to pexnidi xekina metria meta ginete ligo kalo gia mena ine to xirotero god of war pou exo pexi se console toulaxiston
                            Δε θα το έλεγα χειρότερο. Ο χειρισμός ήταν κάπως μέτριος. Ο μηχανισμός παιξίματος ήταν καλός. Η ιστορία αυτή ήταν μία αποκάλυψη του τι συνέβη πραγματικά στον Κράτο και στην οικογένεια του.
                            sigpic

                            Comment


                            • Τελειωσα το walking dead της telltale.Ενταξει,ειναι must play ασχετα απο το εαν εχεις δει σειρα η εχεις διαβασει κομιξ.
                              Θα ηθελα λιγο περισσοτερους γριφους αλλα ενταξει ειναι απο τα λιγα ελαττώματα του (και αυτο συζητιέται εαν ειναι ελαττωμα),η ιστορια ειναι φοβερη.

                              Comment


                              • Μετα την επικουρα το snake eater της HD collection, το οποιο με κρατησε απο την αρχη ως το τελος χωρις να "κουραστω" παρολο που πιεζα τον εαυτο μου να το βγαλει με οσο το δυνατον λιγοτερα save και χωρις continue ( τελικα εβγαλα pidgeon rank, ειναι καλο τωρα αυτο ? )

                                Αρχισα πριν κατι μερες το uncharted στο hard, πραγματικα η εισαγωγη ακομα και για τα σημερινα δεδομενα ειναι jaw dropping, βεβαια μετα το αρχικο σοκ αρχιζει και συνηθιζει το ματι τις οποιες τεχνικες αδυναμιες μπορει να εχει ενας τιτλος του 2007 σε ενα μηχανημα με πετσοκομμενη 7900gtx

                                Λιγο οι αποτομες αλλαγες στο LoD, λιγο το trilinear ( ή μηπως ητανε bilinear ? ) filtering , λιγο το texture shimmering και το ΣΠΑΣΤΙΚΟΤΑΤΟ tearring στην εικονα δεν ηθελε και πολυ για να σταματησω να χαζευω τα γραφικα και να επικεντρωθω στο gameplay.

                                Το οποιο gameplay ενω ειναι πολυ ευχαριστο στο platform και στο puzzle-solving κομματι ( ο αλαχ να τα κανει παζλ, απλα κανεις οτι βλεπεις στο βιβλιαρακι ) στο shooting ειναι σκετη αγγαρεια, ευτυχως κοντα στο τελος γινεται πιο ευχαριστο επειδη αναγκαζεσαι να βαρας απο το ισχυο τρεχοντας ταυτοχρονα (auto-aim ftw )

                                Ο χειρισμος και η καμερα μου σπασανε τα νευρα απο την μεση και μετα ομως, μεσα στον πανικο ηθελα να καλυφτω και ο τρομπας εκανε κωλοτουμπα, αλλες φορες γινοτανε το αντιθετο :S

                                Αυτη η καμερα πραγματικα ητανε κατι το τραγικο, εκανα το λαθος να παιξω το παιχνιδι χυμα με ηχεια τηλεορασης, που να ηξερα οτι επρεπε να κουμπωσω ακουστικα + astro mixamp για να ακουω οσα δεν φαινονται στην οθονη ?
                                Πολλες φορες χανοτανε και η αισθηση του βαθους με αποτελεσμα το platform κομματι καμια φορα να γινεται πιο δυσκολο αποσο χρειαζεται, τελος με χαλασε που πολλες φορες επρεπε να κανω fine-tune την κατευθυνση του χαρακτηρα με τον δεξιο μοχλο, τι ειναι αυτα ρε ?

                                Για το six-axis μην πω τιποτα, ευτυχως το καταλαβανε απο μονοι τους ποσο fail ειναι σαν ιδεα και το περιορισανε κυριως στις grenades

                                Τελικα το τερματισα χθες το βραδυ και υσηχασα, απο θαβμο θα του εβαζα ενα 7.5 /10 γιατι 8 και πανω δεν αξιζει με τιποτα imo οσο καλη προσπαθεια και αν εγινε σε πολλους τομεις.

                                Το snake eater απο την αλλη παιρνει 8.5/10 χαλαρα, ακομα και σημερα παιζεται ανετοτατα.

                                Σειρα εχει τωρα το metroid prime απο την wii collection, αρκετα εσπασα τους αντιχειρες μου προσπαθοντας να πετυχω pixel στην TV, ουγκ !

                                Comment

                                Working...
                                X