Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eγώ το GTA IV σε περίπου 42 ώρες το έφθασα 41 κόμα κάτι τοις εκατώ. Το San Andreas το είχα φθάσει 97,8% και το έπεξα περίπου 250 ώρες.
    Star Citizen videos Star Citizen gallery

    Comment


    • μόλις τελείωσα τη Μάχη.το Halo 3 ντε.απίστευτη παιχνιδάρα.περισσότερα θα γράψω στο σχετικό θέμα μόλις βρω χρόνο.
      Carpe diem

      Comment


      • Μολις ολοκληρωσα το DMC4...υπεροχο.Δεν ειναι τελειο,σε καποιες φασεις κουραζει το backtracking και το οτι με τον Dante ο χρηστης βρισκεται στις ιδιες περιοχες που βρεθηκε και με τον Nero,ομως ο τιτλος ειναι τρομερα τεχνικος,με υπεροχο τεχνικο τομεα.Το σεναριο σιγουρα πιο συναισθηματικο απο αυτο του DMC3 (σε αυτο συνεισφερει στα μεγιστα ο νεος χαρακτηρας o οποιος ειναι πολυ πιο αμεσα συνδεδεμενος με τις καταστασεις) αν και δε θα το ελεγα απαραιτητα καλυτερο.Βρισκονται στα ιδια επιπεδα ποιοτητας.Η παραγωγη απιστευτη,ενας τιτλος φτιαγμενος με μερακι και ΜΕΓΑΛΟ budget.Θα ασχοληθω κι αλλο για να ολοκληρωσω και τους λοιπους βαθμους κι αυτο που εχω να πω σε τελικη αναλυση ειναι πως το NG2 εχει ισχυρο ανταγωνισμο να ξεπερασει.Must have για τους φιλους των action games.
        <div align="center">

        "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

        Comment


        • Grand Theft Auto IV . Μου πήρε περίπου 37 ώρες και το έφτασα στο 65%. Το τέλος που επέλεξα να ακολουθήσω ήταν το "The Revenge".Μου άρεσε αρκετά.Με το "The Deal" δεν ασχολήθηκα (βαρέθηκα είναι η αλήθεια). Εξαιρετικό παιχνίδι imo,αλλά και πάλι δε θεωρώ ότι τα 10άρια που "μάζεψε" από παντού ήταν διακιολογημένα.Πιστεύω πως ένας βαθμός ανάμεσα στο 9 και στο 10 θα ήταν πιο αντιπροσωπευτικός. Αυτά τα ολίγα.Λέω τώρα να ασχοληθώ με το multiplayer του αν και πιστεύω ότι δε θα με κρατήσει για πολύ καιρό (πλησιάζει και το MGS4 που χρόνος για άλλα παιχνίδια ).
          Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

          Comment


          • Τελείωσα το Lost Planet για 2η φορά προκειμένου να μαζέψω όλα τα medals και να ξεκλειδώσω τα αντίστοιχα achievements (επιτέλους μετά από τόσο καιρό είχα τη χαρά να ξαναπιάσω gamepad στα χέρια μου και να παίξω κάποιο παιχνίδι&#33;&#33;&#33; )

            Comment


            • Χθες το βράδυ (ή καλύτερα σήμερα τα ξημερώματα) τελείωσα το KotOR II. Σε γενικές γραμμές καλό παιχνίδι αν και όχι τόσο "μεγαλειώδες" όσο το πρώτο. Στα μείον του η ελάχιστη εμφάνιση μη ανθρωπόμορφων όντων, και το σενάριο προς το τέλος που δεν δικαιολογεί την εξέλιξη του παιχνιδιού, αφήνει πολλές εκρεμμότητες και ερωτήματα, δίνοντας σου έντονα την αίσθηση ότι έχουν "κόψει" πράγματα λόγω budget ή ότι "έτρεχαν" για να προλάβουν την ημερομηνία. Επίσης, η "θεολογική" προσέγγιση της Force, η οποία οδηγεί στο να μη δίνονται τόσο σαφείς εξηγήσεις, πάντα με ενοχλούσε κάπως . Στα υπέρ του οι διάλογοι -αν και γίνεται έντονα αισθητή η έλλειψη voice-overs γαμώτο- , με τις απόλυτες Jedi ατάκες ("Α Jedi&#39;s life is sacrifice" ftw) σε αντίθεση με τις ατάκες στην αρχή του πρώτου που για να έπαιρνες light points έπρεπε να το παίζεις ηλίθιος και γενικότερα η καλύτερη εφαρμογή του "alignment points"-συστήματος. Αναμένοντας το ΙΙΙ (έχει ανακοινωθεί αν δεν κάνω λάθος),λοιπόν, και ελπίζοντας να είναι πιο σκοτεινό από τα άλλα 2 (και να γίνεσαι ακόμη πιο imba απ&#39;ότι στο ΙΙ )...

              Κι εγώ. Πολύ πρόσφατα&#33;&#33;&#33; Αν και το είχα ξαναπαίξει στο παρελθόν. Με Gangrel, δεν το διάλεξα, από τις ερωτήσεις. Παλιότερα με Tremere... Η ατμόσφαιρα είναι εκπληκτική. Το παιχνίδι παίζεται ακόμα πολύ ευχάριστα, αν και πάνε αρκετά χρόνια από τη δημιουργία του. Ένα από τα αποκορυφώματα είναι μετατροπή του Dark RPG σε Cruel Horror - Survival, στο Ocean House Hotel. Τι παιχνίδι ρε φίλε...

              Α και, jealousy fact: είχα βρει unofficial patch μου φαίνεται και δεν έφαγε ούτε ένα crash.
              [/b]
              Καλά το quest στο Ocean Hotel το έπαιζα κατά τις 11 το βράδυ, μόνος μου... Μετά από 5 λεπτά έκλεισα τον ήχο .
              Μπράβο για το patch btw . Εμένα στο τέλος, μου crashαρε την πλειοψηφία των φορών που ήθελα να αλλάξω περιοχή με το ταξί - μαρτύριο. Έχω αρχίσει να ψήνομαι και για το pen&paper πάντως... Aλήθεια το redemption λέει τίποτα; Το &#39;χει παίξει κανείς; Το μόνο που ξέρω είναι ότι έχεις party και ότι διαδραματίζεται στον μεσαίωνα (vampire paladin? - ελεεινό ακούγεται).
              "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

              Comment


              • Medal of Honor: Airborne

                Πήρε μόλις δυο μέρες στο μεσαίο επίπεδο. Ώρες περίπου 10. Αλλά ήταν καλό. Από τα καλύτερα WW2 shooters που έχω παίξει. 6 αποστολές μόλις αλλά αρκετά μεγάλες σε μέγεθος η κάθεμια. Ίσως έπρεπε να είχα βάλει πιο δύσκολο επίπεδο...

                Εξαιρετικά γραφικά/ήχος και κάποιες καινοτομίες στο είδος (υποθέτω) όπως το ότι επιλέγετε που πέφτετε στην αρχή κάθε αποστολής και κάνετε τα objectives με όποια σειρά θέλετε. Επίσης ένα μικρό level-up των όπλων που προσθέτει διαφορετικά χαρακτηριστικά στο καθένα όπως σκόπευτρα, μεγαλύτερους γεμιστήρες, ξιφολόγχες κτλ. Η A.I. είναι πολύ καλή και χρειάζεται το σύστημα "cover-aim down the sights" για να μην πεθαίνετε κάθε λίγο...


                Comment


                • Σήμερα τα ξημερώματα κάπου στις 6 χαράματα ολοκλήρωσα το πρώτο Phoenix Wright και μπορώ να πω ότι το απόλαυσα στο μέγιστο.Όλες οι δίκες ήταν ενδιαφέρουσες αλλά οι 4 και 5 αποτελούν τις αγαπημένες μου.Γουστάρω πολύ τον χαρακτήρα του Jake Marshall στην 5 <<ACT>> όπως και το μουσικό κομμάτι που συνοδεύει τις εμφανίσεις του.

                  Δύσκολο το παιχνίδι σε γενικές γραμμές δεν είναι αλλά μερικά αποδεικτικά στοιχεία έπειτα από συνεχή εξάωρα απαιτούσαν αρκετές προσπάθειες για να παραδοθούν σωστά.Οι δίκες αν και σε ελάχιστες φορές κατ&#39;εμέ επεκτείνονται με περίεργο και μη ουσιαστικό τρόπο απαρτίζονται από δόσεις μυστηρίου.Οι developers πάντως έχουν φαντάσια δεν μπορώ να πω και μου αρέσει πολύ αυτό.

                  Novel text adventure κτλ δεν τα αποδέχομαι οπότε και δεν τα ταμπελώνω.Όλα adventure τα ονομάζω και ο τίτλος της Capcom αποτελεί αξιόλογη εμπειρία για το είδος.Θα ασχοληθώ και με τα υπόλοιπα μέρη της σειράς στο κοντινό μέλλον καθώς με πόρωσε το Franshise και όσον αφορά το είδος περιμένω με ανυπομονησία το Syberia για DS όσο γνώριμο κι αν μου είναι στο PC και φυσικά το προσωπικά πολύ αναμενόμενο sequel του Still Life που λέγεται ότι θα εμφανιστεί κατά το Νοέμβρη μεριά.

                  Για διάλλειμμα από το DS, Halo:CE Legendary(Xbox 360) +1 playthrough στο ενεργητικό μου.Αυτό το παιχνίδι είναι απίστευτο και οι Covenant ακόμα και σήμερα εκπλήσσουν με την τακτική τους.

                  Combat Revolutionized indeed&#33;

                  Comment


                  • Χθες ειχαμε "διπλο ολοκληρωμα" .

                    Halo Graphic Novel:Παρα πολυ καλη δουλεια,must have για τους φιλους των comics και της σειρας.Η ενασχοληση πολλων διαφορετικων καλλιτεχνων το καθιστα πολυμορφικο και ενδιαφερον σε καθε σελιδα του,αν και οι ιστοριες ειναι κομματακι συντομες.

                    Fahrenheit:Μου εκανε πολυ καλη εντυπωση,οχι τοσο σαν συνολικη προσφορα,μα σαν κατι τελειως διαφορετικο απο οτιδηποτε αλλο προσφερεται στην αγορα.Ελαχιστο gameplay και καποια απο τα χειροτερα γραφικα της περασμενης γενιας κουραζουν κομματακι,ομως δε μπορω να αρνηθω την απολυτα ορημη προσεγγυση και τους ελκιστικους,προσεγμενους διαλογους.Καλο σεναριο (ισως οχι τοσο οσο ισχυριζονται μερικοι) και πιστευω πως ολοι θα επρεπε να ριξουν μια ματια σε αυτη την μοναδικη κυκλοφορια.

                    Αυτα για την ωρα.
                    <div align="center">

                    "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                    Comment


                    • Ren παίξε το Hotel Dusk οπωσδήποτε .-

                      Comment


                      • Ren παίξε το Hotel Dusk οπωσδήποτε .-
                        [/b]
                        Signed
                        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                        Comment


                        • Είμαι ο τρίτος που σου λέει να παίξεις το Hotel Dusk. Το έχω τερματίσει δύο φορές, πράγμα περίεργο για εμένα και μπορώ να σου πω οτι αποπνέει μία ευχάριστη ατμόσφαιρα με τα ζεστά γραφικά και την μουσικούλα αλλά οι χαρακτήρες και οι διάλογοι είναι ό,τι καλύτερο έχω δει σε videogame (όχι οτι έχω παίξει και πολλά adventures).
                          Εξαίρετο&#33;

                          Comment


                          • Μολις τελειωσα το Ninja Gaiden II...εντυπωσεις στο σχετικο topic (για οσους ενδιαφερονται).
                            <div align="center">

                            "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                            Comment


                            • ninja gaiden 2 ke stranglehold

                              Comment


                              • Ρε γαμώτο το κωλοφορητό μου μέσα πάλι με συγκίνησε ο Nick της Capcom.Μόλις τελείωσα το Justice For All κι έχω μαγευτεί ακόμα περισσότερο με την σειρά.Το τέλος ήταν υπέροχο μέσα στην απλότητά του κι αυτή η Franziska von Karma PERSONA τρελλή. Groovie&#33;&#33;
                                Όπως είναι γνωστό για μία ακόμη φορά δεν είναι απαραίτητο να βλέπουμε τις τρίχες και τα γδαρσίματα των χαρακτήρων σε 1080p και σε Ultra Terra High Definition απεικόνιση για να πειστούμε για την ποιότητα ορισμένων παιχνιδιών.

                                Σύμφωνα με πρόχειρους υπολογισμούς και με μερικές υποχρεωτικές παύσεις έκλεισα με την φορητή <<κλανιά>>της Nintendo 13 ώρες gaming φρενίτιδας(25 συνολικά αν βάλουμε και το Halo μέσα).

                                Comment

                                Working...
                                X