Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Χαιρομια πολυ που σου αρεσε αλλα δεν εχω κατι παραπανω να πω περαν του "που να δεις και το Trials and Tribulations".
    Συνεχισε και τοτε θα κολλησεις ολοκληρωτικα με τη σειρα.
    Αντε παιξτο στο καπακι τωρα που εισαι ζεστος .

    Comment


    • Halo 2 (PC) στο Heroic...ΞΑΝΑ!!!Απο τη μια ηθελα ενα replay του τιτλου,απο την αλλη ηθελα να farmaρω achievements...ε,καταλαβαινετε απο εκει και περα πως παει.

      Still seems broken somehow...οπως και να εχει εξαιρετικη εμπειρια για αλλη μια φορα,αν και σχεδον ειχα ξεχασει ποσο μικρο ειναι το campaign του.

      Until next time!
      <div align="center">

      "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

      Comment


      • Τελείωσα το Warrior Within. Γενικά μου άρεσε. Στην αρχή πολύ βαρετό και μονότονο αλλά κάπου στη μέση που γίνονται διάφορα στο σενάριο είχε ενδιαφέρον. ΠΟΛΥ εκνευριστική η κάμερα. Θυμάμαι το Ninja Gaiden που θεωρείται ότι έχει παραδειγματικά άσχημη κάμερα και δε νομίζω να με δυσκόλεψε τόσο όσο το WW. Σε σημείο να χάνω τη ψυχραιμία μου, κάτι που δε συμβαίνει σχεδόν ποτέ&#33; Πως είναι δυνατόν εν μέσω ενός wall run να αλλάζει φορά ώστε να φαίνεσαι από μπροστά; Έφαγα σίγουρα κανένα δίωρο παραπάνω να προσπαθώ αποτυχημένα ακροβατικά. Και αρκετά bugs/glitches που συνέβησαν αλλά ευτυχώς τίποτε εξωφρενικό αν και είχε μερικές φορές πάλι τη δική του βούληση το παιχνίδι... Ωραίο το σύστημα μάχης και εκνευριστικότατες οι ninjas&#33;

        Συνεχίζω κάποια στιγμή τη σειρά με το Two Thrones...


        Comment


        • super smash bros melee το λιώσαμε με ένα φιλαράκι διπλό,μονό κτλ για περίπου 32 ώρες.
          Carpe diem

          Comment


          • MGS Twin Snakes

            Γκρίνιαξα πολύ, αλλά το τέλος παραμένει απίστευτα επικό. Επιτέλους κατάλαβα το σενάριο (την πρώτη φορά που το έπαιξα ήμουν 13 χρονών) και περνάω αμέσως στο 2, χωρίς παύσεις και φλωριές.

            Comment


            • Σημερα το πρωι καθαρισα το πρωτο novel DMC...το καταβροχθισα&#33;Xθες το πηρα,σημερα το τελειωσα.Moving on to the next one...
              <div align="center">

              "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

              Comment


              • DMC 2 (Novel)

                Next&#33;
                <div align="center">

                "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                Comment


                • Τελειωσα το Gitaroo Man, επισης στο PSP. Νομιζω πως ηταν πολυ δυσκολο και ολα αυτα στο normal, μιας και το hard δεν το επιχειρησα καν και ουτε προκειται.
                  Συμπαθητικο, αλλα μετριοτατο. Απο μουσικης αποψης κυμαινεται σε επιπεδο κατω του μετριου και εκει χανεται το κατα τ' αλλα ομορφο concept του.

                  Το WipeOut Pulse βλεπω να το αφηνω.. ωραια η ιδεα με τα grids αλλα συντομα κουραζει και σου δινει την εντυπωση πως πανε να αυξησουν τη διαρκεια του τιτλου με λαθος τροπο.

                  Το MegaMan Maverick Hunter X οφειλω να ομολογησω πως με ζοριζει.. Ειμαι καπου στα μισα αλλα ουτε τα hints του Burai δε μου ηταν αρκετα για να ξεκολλησω .

                  Τελος τωρα ειμαι καπου στα μισα του God of War (PSP). Δεν ειναι ιδιαιτερα του γουστου μου και οι απλες μαχες με κουραζουν, αλλα οφειλω να ομολογησω πως τα bosses ειναι πολυ καλα .. Αν δε βρω τιποτα αλλο στο ενδιαμεσο ισως το τελειωσω.
                  Απαραδεκτο frame rate παρεπιπτοντως :/.

                  Υ.Γ.

                  Τελικα το 4ημερο εκτος Αθηνας ηταν πολυ παραγωγικο .

                  Comment


                  • Metal Gear Solid 4

                    Εντυπώσεις στο σχετικό topic από μεθαύριο. Αν έπρεπε να το περιγράψω με μία λέξη θα έλεγα


                    Comment


                    • Metal Gear Solid 4

                      Εντυπώσεις στο σχετικό topic από μεθαύριο. Αν έπρεπε να το περιγράψω με μία λέξη θα έλεγα
                      [/b]
                      +1 Το τελείωσα κι εγώ.Εντυπώσεις όποτε βρω χρόνο στο σχετικό topic.
                      Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                      Comment


                      • Μολις τελειωσα το DMC4 στο devil hunter mode.Τα παραπονα μου για το παιχνιδι παραμενουν(level desing κακο,puzzles και platforming αθλια,enemy variety non-existant,ενω αντιμετωπιζεις 3 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΚΑΘΕ BOSS ΣΕ ΕΝΑ PLAYTHROUGH&#33;WTF&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;).Το παιχνιδι το σωζει μονο το παντα πολυ καλο combat system(ειδικα με τον dante oι δυνατοτητες ειναι απεριοριστες).H capcom πρεπει να αναθεωρησει τελειως το σχεδιασμο του επομενου devil may cry,oπως εκανε και με το RE4,αν θελει το franchise να εχει μελλον.

                        Comment


                        • τελείωσα προχτες το new super mario bros,καλά μη φανταστείτε ένα απλό playthrough έριξα μόνο όυτε μυστικά ούτε τίποτα.τα αφήνω για όταν πάρω δικό μου.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Μόλις τελείωσα το MGS3. Το τέλος με βρήκε (και πάλι) δακρύβρεχτο... Επιτέλους έχω σχηματίσει μία συνολική εικόνα για τη σειρά και μπορώ να προχωρήσω στο 4. Ελπίζω αύριο να έχω στα χέρια μου και το PS3 και το MGS4. Σκεφτόμουν για την επόμενη βδομάδα, αλλά δεν μπορώ να περιμένω ούτε μέρα .

                            Comment


                            • Αγαπητό ημερολόγιο&#33;
                              Σήμερα τερμάτισα το NG2 στο path of the mentor&#33; Το αίσθημα ικανοποίησης που σου αφήνει αυτό το παιχνίδι όταν το τερματίζεις είναι πραγματικά εκπληκτικό&#33; Πέραν αυτού όμως οι ανταμοιβές είναι ελάχιστες. Ένα καινούργιο χρώμα στη στολή (αρκετά cool θα έλεγα) και τίποτα περισσότερο. Ξεκλείδωσα επίσης και το επίπεδο δυσκολίας Master Ninja αλλά δεν με βλέπω να ασχολούμαι ιδιαίτερα, αρκετά πληγώθηκε ο εγωισμός μου και ακόμα περισσότερο δοκιμάστηκαν τα νεύρα μου στο Mentor. Εξάλλου υποτίθεται ότι τα VGs είναι διασκέδαση, αν γούσταρα σαδομαζοχισμό έχω ακούσει για κάτι καλά club στην Γερμανία. Γενικά ότι μπορούσα να κάνω στο παιχνίδι το έκανα. Βρήκα όλα τα Skulls (30+1) ξεκλείδωσα όσα περισσότερα achievements γινόταν, διάολε μέχρι και στο path of the acolyte το έβγαλα απλά και μόνο για την χαρά της σφαγής&#33;
                              Ηρθε η ώρα πιστεύω να ασχοληθώ με το PGR4 και να δείξω σε κάτι νουμπς τύπου Xeno πως παίζονται τα Racing Games.
                              Αυτά για σήμερα. Ξεχάστηκα κιόλας γαμώτο και έχασα το τέλος του HOYSE&#33; A ρε Doppel τι μου έκανες.

                              Υ.Γ Ένας φίλος μου είδε το μοχλό του X360 και με ρώτησε πότε αγόρασα elite&#33; Δεδομένου ότι το 360 που έχω είναι premium πιστεύω ότι ήρθε η ώρα να καθαρίσω τον μοχλό&#33; Μπορεί να μην ξαναπάρει το αρχικό του άσπρο χρώμα αλλά οκ και να ψιλογκριζάρει δεν με χαλάει.
                              Υ.Γ2 Μήπως να κάνω ένα walkthrough ακόμα στο path of warrior με τα falcon talons και μετά να αρχίσω το PGR??? Χμμ???


                              *Απόσπασμα από το βιβλιο ?Το Ημερολόγιο ενός GOTY? (Gamer Of The Year) από τις εκδόσεις ΠαρΤαλΟς.
                              ;)
                              I attack sharks
                              when i smell them bleed
                              I dont go swimming
                              water just wants to be around me.

                              Comment


                              • Το ότι θα περίμενα να μας την πει το παρταλόκρεας που τόσο καιρό τρώει ownage στο path of Acolyte και φέρνει κολλητούς για να τερματίσουν το παιχνίδι με το δικό του profile και καλά για να δείξει ότι τα κάνει όλα μόνος του είναι κάτι που ο εν λόγω κύριος συχνά πράττει.Άντε βάλε Live να νιώσεις ζωντάνια που μας έχεις βάλει το router στο κώλο.
                                Όταν βγει το Left for Dead σε θέλω online

                                Από την μεριά μου δεν έκανα προόδους σημαντικές.Άρχισα τα Luminous Arc και Final Fantasy Tactics Advance αλλά μετά από κανά δίωρο για το καθένα κουράστηκα και τα παράτησα.Τελικά είμαι φίλος μόνο του RPG σκέτου.Από την άλλη άφησα και το Partners in Time το οποίο αν και διαθέτει διασκεδαστικό σύστημα μάχης παραείναι απλοικό σαν τίτλος ενώ από story κερδίζει το Xenosaga στο νήμα.(Κρύο)

                                Τέλος πάντων,έχω πέσει σε περίοδο άρνησης τελευταία διότι δεν εξηγείται αλλιώς το να μην μου αρέσει κάτι.Α για να μην ξεχάσω αν και το έχετε ψιλιάσει (παιάνες μου) ξανατελειώσα το Halo 3 ...τι πρωτότυπο.

                                Pilgrim διοικείς το πνεύμα.Τράβα και ένα Master Ninja με το μαλακό όμως...

                                Υ.Γ Δεν το μπορώ το Contra 4 στο Hard mode.Παραείναι λίγος τίτλος μπροστά μου
                                Άντε Halo 3 replay.

                                Comment

                                Working...
                                X