Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Σημερα τελειωσα το Otogi 2:Immortal Warriors (XBOX).Μαγευτικο, υπεροχο, μοναδικο.Προσφερει πραγματα που πραγματικα ΚΑΝΕΝΑ αλλο action game δεν εχει δωσει:Μαχες κατα τις οποιες ο χαρακτηρας ιπταται συνεχως στον αερα καταστρεφοντας εχθρικα αεροπλια...το θεαμα της διαλυσης τους και το παικτη να περνα αβιαστα μεσα απο τα συντρημια ειναι ανεπαναληπτο!Η αισθηση που σου αφηνει η μαχη με 100 εχθρους ταυτοχρονα και η απολαυση του να τους εξαφανιζεις χτυποντας τους με βια στους τοιχους ή πανω στους συμμαχους τους δεν περιγραφεται...ο πρωτος τιτλος της σειρας ηταν απιστευτος ομως ο δευτερος, με τους 6 χαρακτηρες του (καθε ενας πιο εμπνευσμενος απο τον αλλο - αποκορυφωση ο Suetake ο οποιος ειναι ενα lich αποτελουμενο απο το πνευμα ενος μαγου του οποιου η ψυχη εχει ενσωματωθει στον κορμο ενος δεντρου κι επιτειθεται με ενα πηδαλιο) τις διαφορετικες αποστολες, τα απειρα unlockables, τα trials (Forest of Havoc) και τα extras του second play συνδιαζει την τελειοτητα του πρωτου με απειρο replayability...Τον τιτλο ολοκληρωσα σε περιπου 16 ωρες με ολες τις αποστολες ολοκληρωμενες (Α purification grade και 100% spirits) ομως πραγματικα ηθελα κι αλλο.

    Προκειται για ενα διαμαντι, εναν τιτλο που κανει τον χρηστη να νιωσει πως κινει οχι απλα εναν χαρακτηρα μεσα στο περιβαλλον μα ενα πινελο που συμπληρωνει το τοπιο της καταστροφης...και μεσα σε αυτο το καλλιτεχνημα βρισκει κανεις το οραμα των δημιουργων του, πολυ πιο συγκεκριμενο και φιλοσοφημενο απο οτι μπορει να καταλαβει ο μεσος ανθρωπος...

    <div align="center">

    "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

    Comment


    • molis teliosa to braid arketa kalo an ke mikro

      Comment


      • Επισκέψου το topic που έφτιαξα και διάβασε τα όσα έχω παραθέσει και τα links . Εκεί κρύβεται η ουσία, στο σενάριο και στο πώς αυτό δίνεται. Τέχνη xD .

        Comment


        • Πάει το Bioshock στο hard με όλα τα achievements unlocked (1100gs). Ωραίο και πάλι αλλά πραγματικά με κούρασε πάρα πολύ προς το τέλος. Η ατμόσφαιρα πάντως με κέρδισε και πάλι, φοβερή δουλειά ρε γμτ, αξεπέραστη. Το κακό τέλος πολύ lol .[/b]
          Ωραίος , Evans...Εγώ το έχω αφήσει προς το τέλος (από εκεί που γίνεσαι Big Daddy και μετά) γιατί το βαρέθηκα κάπως Σίγουρα θα το ξαναπιάσω κάποια στιγμή , γιατί όντως η ατμόσφαιρα είναι μαγεία...Αφού να φαναταστείς μόλις σκοτώνω σε κάθε περιοχή όλους τους εχθρούς , κόβω βόλτες για να παρατηρήσω την αρχιτεκτονική και να ακούσω την μουσική

          Comment


          • Achievement whore.

            Comment


            • Bart όχι έτσι...Με σκότωσες...


              Comment


              • Τι εννοείς ; Το Bioshock την πρώτη φορά που το έπαιξα το τερμάτησα στο Hard και το βρήκα εξαιρετικό , απλά τώρα με απενεργοποιημένα τα Vita-Chambers δεν το έχω ολοκληρώσει...

                ΥΓ : Xeno , το achievement whore σε εμένα πάει ;

                Comment


                • Οχι (νομιζα πως φαινεται.. ακομα το νομιζω βασικα).

                  Comment


                  • Αμάν ρε Bart,έλεος...Τι σκατά spoilers πετάς γμτ?????

                    Δεν μιλάμε σε θέμα του Bioshock...just finished μιλάμε γαμώ...


                    Comment


                    • Οχι (νομιζα πως φαινεται.. ακομα το νομιζω βασικα).
                      [/b]




                      ΥΓ: Το ξέρω ότι θα ασκήσεις κάθε εξουσία που έχεις πάνω μου, αλλά δε θα σου περάσει. Do your best .

                      @Βart

                      1: To άφησες στην τελευταία ώρα του παιχνιδιού ενώ άντεξες να παίξεις όλες τις προηγούμενες; How?
                      2: Τα κατέστρεψες τα παιδιά που δεν το έχουν παίξει. Αυτό ομολογουμένως ήταν SPOILER. Ευτυχώς που δεν είπες τι παίζει στο τέλος του Hephaestus .

                      Comment


                      • Ναι, ευτυχώς... <_<


                        Comment


                        • Evans το ξερεις πως το να απαντας σε καποιον με κλεμενες ατακες (αυτου του καποιου) δεν ειναι και ο,τι πιο εξυπνο ε;
                          Do your best next time .

                          Περαν της πλακας μπραβο, κι εγω θελω παρα πολυ να το ξαναπαιξω - αντε να βγει αυτο το copy2hard-drive thingie για να το παιξω χωρις να μου χαλαει την τελεια ατμοσφαιρα το dvd drive αυτη τη φορα.

                          Comment


                          • Ναι ρε πλάκα κάνω, έτσι κι αλλιώς δεν μπορώ να στην πω με αυτά τα cult pics xD .

                            Όπως και να έχει η δεύτερη φορά ήταν Ανάσταση για μένα, την πρώτη φορά το έπαιξα στην CRT χωρίς Advanced AV Scart, με χάλια υπότιτλους και με νεκρό widescreen. Κρίμα που το ίδιο το παιχνίδι δεν μπορεί να ανταπεξέλθει στις απαιτήσεις (τη δεύτερη φορά), λόγω της ευκολίας που το διακρίνει και της επανάληψης.

                            Comment


                            • Ακομα και στο hard ηταν ευκολο τελικα ε;

                              Comment


                              • Πριν λιγο τερματισα το single player του Rainbow6:Vegas.Kλασσικο(καλο) Rainbow6 gameplay με μερικες καινουριες προσθηκες(cover,etc),σιγουρα αξιζεi ενα walkthrough.Στα μειον του τιτλου η βαρετη-τυπικη ιστορια με το ηλιθιο cliffhanger και τα checkpoints δεν ηταν σωστα κατανενημενα.

                                Comment

                                Working...
                                X