Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Μολις τελειωσα το F.E.A.R .

    Μιλαμε για καταπληκτικο ψυχολογικο-θριλερ FPS που μου αφησε εξαιρετικες εντυπωσεις.
    Καλα γραφικα, ηχος, εξελιξη δρασης, ΑΙ κτλ κτλ κτλ

    Μοναδικα παραπονα καποια ασχημα bugs στο gameplay (δεν επηρεαζουν τη δραση) κι επισης ενα μεγαλο γαμωτο για την ελλειψη stealthing. Αδιανοητο για ενα παιχνιδι με σκοτεινη ατμοσφαιρα.

    Θα μπορουσε να ειναι απτα αγαπημενα μου FPSs αλλα δυστυχως, κατεμε δε ξεπερνα καν το Far Cry σαν συνολικη εμπειρια. Ποσο μαλλον το πολυαγαπημενο μου Alien Vs Predator 2.

    Προσωπικα το προτεινω σε ολους με τη συμβουλη, δωστε του χρονο. Η δραση ειναι γραμμικη και δεν υπαρχει περιπτωση να χαθειτε. Νομιζω οτι ιδιαιτερα τα ατομα που δεν ειναι και πολυ των FPSs κ αγαπανε τα ψυχολικα κολπα στα Games, θα το λατρεψουν.

    Εχω τελειωσει και το Izuna 2 ~προχθες~ (DS). Θα γραψω περισσοτερα γιαυτο εφοσον αναστηστησω καποτε το cult-gaming.co.nr . EN συντομια ειναι απτα χειροτερα RPGs που εχω παιξει, χειροτερο κι απτο EPhemeral Fantasia (PS2) . Hμιτελες, κουραστικο, δεν προσφερει απολυτως τιποτα, παιδικο και..τεσπα. Οταν λεω οτι το PSP εχει καλυτερα RPGs...τεσπα(2).
    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

    Authenticity sir, authenticity. "

    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



    Comment


    • Ωραία τα όσα λες, και ένας φίλος μου που ασχολείται σε πολύ μικρό βαθμό με τα videogames, αλλά παρακολουθεί (και θα έλεγα μελετά) τις εξελίξεις του χώρου και την πολιτιστική του σημασία μου είπε τα καλύτερα για το συγκεκριμένο παιχνίδι. Κάποια στιγμή θα το αγοράσω για Xbox 360 και τότε θα το παίξω.

      Comment


      • Πρόσφατα τελείωσα τα Fire Emblem: Radiant Dawn και Okami για Wii. Για το Okami έγραψα εντυπώσεις στο αντίστοιχο topic, για το FE, αν και δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με το genre ώστε να ξέρω, μου φάνηκε δύσκολο σχετικά, challenging θα έλεγα (αν ήθελες να το τερματήσεις με όλους τους χαρακτήρες τουλάχιστον). Οι κλασικοί μηχανισμοί της σειράς, το σενάριο χωρίς να είναι κάτι το φοβερό περνάει ευχάριστα... Πολύ καλό, τα γραφικά μόνο λίγο μου φάνηκαν κάπως αδύναμα - όχι από τεχνική, αλλά απο αισθητική πλευρά, νομίζω στο Advance οι δυσδιάστατες εμφανίσεις τους ήταν πολύ πιο χαριτωμένες. Σίγουρα θα πάει για δεύτερο playthrough στο hard κάποια στιγμή.

        Comment


        • Teleiwsa to Brave story A new traveler telika.

          PARA poly kalo RPG gia to PSP, to proteinw se olous tous old school fans.
          Kala grafika, wraies epitheseis kai ta mona 2 eknevristika pragmata pou exei (thn emfanish tou prwtaginisth kai ta hxhtika effe) synithizontai efkola.
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • Μόλις τέλέιωσα την μάχη με τον Illidan στο Black Temple!
            1η μου φορά εκεί, τρελάθηκα :blink:
            19' μάχη

            Ξέρω είναι άσχετο με το θέμα αλλά ήθελα να το πω
            "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

            Comment


            • You are not prepared... YOU ARE NOT PREPARED!

              <span style="font-family:Century Gothic">MAY THE RATS EAT YOUR EYES&#33; I am now lost to your cause&#33; The Darkness comes...&#33; IT WILL DAMN US ALL&#33;&#33;&#33; </span>

              Comment


              • The World Ends With You
                Final Fantasy Tactics
                Vagrant Story
                Parasite Eve

                Οκ ειναι λιγο ποζερικο ( ) το post, αλλα θα πω 2 λογια στα αντιστοιχα topics, ενω θα ερθουν και καποια reviews πολυ συντομα (για να μη λετε πως αδρανησα οσο απουσιαζα ).

                Comment


                • You are not prepared... YOU ARE NOT PREPARED&#33;
                  [/b]

                  *Daoloth φοράει τα γυαλιά του...
                  *Daoloth βάζει gel σαν να τον πέρασααν 10 αγελάδες...
                  *Daoloth λέει με στυλ κάγκουρα Δ.Προαστείων...


                  "Ω, ναι μωρό....είμαι έτοιμος&#33;" B)
                  "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                  Comment


                  • Έβγαλα 100% το pcman ce (xbpx live arcade).
                    Κάψιμο.
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • Μολλις γυρησα απο διακοπες και ξαναμπηκα για λιγο σε gaming ρυθμους
                      τερματισα το heavenly sword και uncharted drake&#39;s fortune τα οποια ειναι ιδανικα για νοικιασμα

                      το πρωτο δεν με ενθουσιασε αν και φαν του ειδους
                      ειναι παιχνιδι του 7
                      ειχε καποια καλα στοιχεια αλλα συνολικα δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο

                      το συτημα μαχης το βαρεθηκα απο ενα σημειο και μετα η ιστορια ηταν απλοϊκη και οι χαρακτηρες μου φανηκαν ρηχοι και αδιαφοροι κριμα γιατι σε αυτους τους τομεις πιστευα οτι θα ηταν αρκετα καλο

                      περιεργος μου αρεσαν τα κοματια του παιχνιδιου με την Kai η οποια μου φανηκε και ο ποιο ενδιαφερον χαρακτηρας .

                      Το uncharted απο την αλλη μου αρεσε πολυ
                      θυμιζει αρκετα τα Tomb Raider μονο που ειναι πολυ καλυτερο σε ολους τους τομεις
                      ομορφα γραφικα και animation απλη αλλα αρκετα καλη υποθεση με συμπαθητικους χαρακτηρες
                      ιδανικο gameplay απο πλευρας platforming στο οποιο μου αρεσε πολυ και τροπος που ηταν δομημενα τα λεβελς αλλα και τα στοιχεια που δανειστικαν απο παιχνιδια οπως ico,pop κτλ ενσωματοθηκαν ιδανικα μεσα στο παιχνιδι δινοντας μια πολυ καλη αισθηση

                      απο πλευρας action-shooting ηταν και εκει πολυ καλο η αισθηση που μου εδινε την ωρα της μαχης ηταν απολαυστικη το συτημα αποκριψης (αλα Gears) ηταν πολυ λειτουργικο και η στοχευση ηταν ευκολη και ευχρηστη

                      τελος αυτο που μου αφηνει ειναι οτι ειναι ενα πολυ καλο παιχνιδι απο τα καλυτερα το ps3
                      με πολυ καλο οπτικο τομεα και gameplay
                      χωρις βεβαια να δινει κατι καινουριο αλλα οτι κανει το κανεια καλα
                      το μονο αρνητικο ειναι οτι του λειπει αυτο το κατι που θα το εκανε απο ενα πολυ καλο παιχνιδι του 8,5 σε πραγαμτικο system seller

                      Comment


                      • Resident Evil στην έκδοση για DS για πρώτη φορά ever
                        Ή μάλλον για δεύτερη αλλά σε διάστημα μικρότερο των δύο εβδομάδων μεταξύ τους.

                        Jill (Classic Mode) και Chris (Rebirth Mode)

                        Επιτέλους, πλέον έχω λίγη αυτοπεποίθηση παραπάνω για να αντιμετωπίσω το REmake που θεωρούσα εξωφρενικά δύσκολο μέχρι στιγμής (το έχω παρατήσει στο σημείο που εμφανίζονται οι hunters)

                        Αξίζει να σημειωθεί ότι σχεδόν απεχθανόμουν τα Resident Evil μέχρι πρόσφατα, παρότι μου αρέσει οτιδήποτε σχετικό με ζόμπι και παρόλη την καλή διάθεση που είχα να ασχοληθώ, λόγω χειρισμού, δυσκολίας (κυρίως του πρώτου μέρους) και γενικότερης σχεδιαστικής λογικής από τις μάχες ως τους γρίφους. Για κάποιο ανεξήγητο λόγο τώρα μ&#39;αρέσουν αρκετά θα έλεγα.

                        Comment


                        • Ημουν στο πατρικο μου αυτες τις μερες και βαριωμουν απεριοριστα...προκειμενου λοιπον να πεθανω απο την αλλεργια (μα παντου δεντρα ρε γμτ&#33;;&#33;) και τη βαρεμαρα εκατσα κι επαιξα για αλλη μια φορα το μετριο σε σχεση με την υπολοιπη σειρα Resident Evil 3:Nemesis.Το playthrough μου στο Hard μου πηρε 3:39&#39; με 14 saves.Οχι κι ασχημα.

                          Παντως ειλικρινα ειναι το λιγοτερο καλο απο ολα τα RE (spin - offs excluded σαφως).Eιδικα απο το Clocktower και μετα δε παιζεται...
                          <div align="center">

                          "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                          Comment



                          • Αξίζει να σημειωθεί ότι σχεδόν απεχθανόμουν τα Resident Evil μέχρι πρόσφατα, παρότι μου αρέσει οτιδήποτε σχετικό με ζόμπι και παρόλη την καλή διάθεση που είχα να ασχοληθώ, λόγω χειρισμού, δυσκολίας (κυρίως του πρώτου μέρους) και γενικότερης σχεδιαστικής λογικής από τις μάχες ως τους γρίφους. Για κάποιο ανεξήγητο λόγο τώρα μ&#39;αρέσουν αρκετά θα έλεγα.
                            [/b]
                            Opos elege o Dikoitis mas afou orkistikes egines antras pia. lol

                            Just Finished:
                            Gears Of War (Xbox 360) To termatisa tin Kyriaki alla den eixa xrono na mpo na kano post.]
                            Polly kalo paixnidi opos eipa arkei na min eixe afta ta athlia Frag grenades.
                            Born From Darkness...Raised By Light....
                            My Wrath Shall Be Cast Upon My Enemies Like Rain Pouring From Heaven
                            Official O.G.C Member

                            Comment


                            • Crisis Core με το κοντερ στα : Level 66 , missions 73% , 43+ ωρες παιχνιδιου . Συνοπτικα , το παιχνιδι μου αρεσε παρα πολυ και ηταν μια πολυ ευχαριστη και διασκεδαστικη εμπειρια συνολικα . Τα μονα αρνητικα που μπορω να του προσαψω ειναι το αδυναμο ( και μικρο σχετικα ) απο πλευρας προκλησης main quest για καποιον που ασχοληθηκε με πληθος side αποστολων και οι νεες προσθηκες στο σεναριο που δεν δινουν κατι επι της ουσιας ( η ιστορια ειναι δυνατη αλλα αυτο οφειλεται κυριως στα κομματια του αυθεντικο τιτλου ) .

                              Πολυ δυνατες σεναριακες σκηνες , αψογη σκηνοθεσια , φανταστικος οπτικοακουστικος τομεας και ενα πολυεπιπεδο συστημα μαχης με απειρες επιλογες αναπτυξης του χαρακτηρα ( ειδικα για οσους ασχοληθουν με το optional κομματι του παιχνιδιου ) .

                              Το εχω ξαναγραψει , το περιμενα μετριο και αντ&#39;αυτου βρηκα εναν απο τους καλυτερους φετινους τιτλους . Παω να δω το last order τωρα

                              Comment


                              • Πάει το Bioshock στο hard με όλα τα achievements unlocked (1100gs). Ωραίο και πάλι αλλά πραγματικά με κούρασε πάρα πολύ προς το τέλος. Η ατμόσφαιρα πάντως με κέρδισε και πάλι, φοβερή δουλειά ρε γμτ, αξεπέραστη. Το κακό τέλος πολύ lol .

                                Comment

                                Working...
                                X