Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Half LifeL 2 ύστερα από 1 μήνα παράταση λόγω εξετάσεων...

    Ένας ακόμα φοβερός τίτλος που παίζω και ευχαριστιέμαι τόσο πολύ , ειδικά τα δύο τελευταία chapters τα σπάσανε άγρια με το Gravity gun να γίνεται κάτι σαν το TELEKINESIS plasmid στο Bioshock και ευχαριστιέσαι να πετάς τον ένα soldier στον άλλον

    Τέσπα , πρόκειται χαλαρά για το καλύτερο καθαρόαιμο fps που έχω παίξει...Το διασκέδασα απίστευτα Gravity gun ftw λέμε

    Έπειτε και συνέχεια με τα 2 Episodes...

    Valve>all .-

    Comment


    • Το Super Mario Land 2 είναι κατ’ εξοχήν καλοκαιρινός τίτλος.
      Νομίζω όλοι λίγο πολύ παίξαμε τον συγκεκριμένο τίτλο, κάποιο αργόσχολο καυτό μεσημέρι παιδικών καλοκαιρινών διακοπών.
      Το τερμάτισα πρόσφατα και εγώ μαζί με το Wario Land!

      Τερμάτισα το Gurimin (PSP).

      Επίσης τερμάτισα το House of the Dead 3 (PC). Αλήθεια έχει δοκιμάσει κανείς τη Wii έκδωση;
      https://www.emulator-zone.com
      I am an iteration closer to my desired solution!
      The World Ends With You

      I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
      Castlevania Lords of Shadow

      I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
      Hyperdimension Neptunia

      Comment


      • ωραίος ρε belmont.
        Carpe diem

        Comment


        • Professor Layton με όλα τα puzzles

          Μερικά ήταν τόσο σπαστικά

          Ότι και να πω είναι λίγο.Πολύ πρωτότυπος τίτλος,με τρομερή αισθητική,καλή διάρκεια.Must have σίγουρα και ένα από τα διαμάντια του DS

          Ναι μωρή level 5 είσαι η καλύτερη!


          Comment


          • Σημερα τελειωσα το "Phantasy Star Universe" στο ΧΒΟΧ360.Αφιερωσα σχεδον 30 ωρες στον τιτλο και εχω να πω τα εξης:

            Το παιχνιδι στο Story Mode ειναι μια απλη,κακα σκηνοθετημενη μα και διασκεδαστικη εμπειρια.Δεν εχει να προσφερει κατι τρομερο κι αποτελει κλασσικο παραδειγμα brain-dead dungeon crawler wanna-be RPG.Το "σεναριο" υπαρχει μονο και μονο για να δικαιολογει το ονομα του mode και χαρακτηριζεται απο νεκρικη γραμμικοτητα,πραγμα σαφεστατα αναμενομενο...σε γενικες γραμμες χαρακτηριζεται απο κακιστη τεχνολογια (ουτε για το PS2 δε στεκεται καλα-καλα) κυριως στον τομεα των γραφικων,με απειρα bugs και τρελλη πτωση του frame-rate,πραγμα απαραδεκτο,ειδικα στο 360.Οσον αφορα τον ηχο και την αισθητικη ομως,το παιχνιδι εχει κατι απο παλια,καλη SEGA - στοιχειο το οποιο περιοριζεται δυστυχως μονο σε αυτα τα χαρακτηριστικα.

            Σαν μεγαλος φιλος του PSO στο DC ηθελα να δω τι εχει να δωσει ο νεοτερος τιτλος και μπορω να πω πως προκειται για ενα μαλλον λιγοτερο καλοφτιαγμενο δημιουργημα,αν κι εμπεριεχει πολυ μεγαλυτερο αριθμο επιλογων και customization.To multi-player του ειναι σε πολυ καλυτερη μοιρα και οσο περιεργο κι αν φαινεται διατηρει τον αριθμο των χρηστων σε πολυ καλα επιπεδα ακομα και μετα τις αρνητικες κριτικες που πηρε ο τιτλος στον καιρο του.

            Αυτο που δε μπορω να καταλαβω ειναι γιατο το PSU εφαγε τετοιο bashing τη στιγμη που αλλα,εξισου χαζα και ρηχα παιχνιδια (βλεπε το "ιερο" Diablo/2 ffs) θεοποιουνται και θεωρουνται αριστουργηματα...

            Καποια ερωτηματα μελει να μην απαντηθουν ποτε...
            <div align="center">

            "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

            Comment


            • Mολις τελειωσα το MGS4...κ ακομα να συνελθω απο το σοκ, εκπληκτικο απλα θα το χαρακτηριζα - να πω για τα γραφικα, τον ηχο, για τα πραγματικα τελεια βιντεο η&#39; για τη καταπληκτικη μουσικη? Σιγουρα εχω κ τα παραπονα μου οπως το οτι τα Β&Βs ειναι κατα τη γνωμη μου τα κατωτερα boss fights k villains στο franchise η&#39; οτι τα shooting controls δεν ειναι κ τα καλυτερα αλλα γενικα το game κανει τοσα πραγματα καλα που αυτα συγχωρουνται.

              Πραγματικα δεν περιμενα τοσο καλο το κλεισιμο της σειρας - ενα μεγαλο μπραβο στον μεγα Kojima-san. ^__^

              Comment


              • Αυτή τη στιγμή βλέπω τα (άθλια) credits του gears of war.το αστείο είναι ότι λόγω μπαταρίας τα λαμπάκια στο χειριστήριο αναβοσβήνουν ρυθμικά και ταιριάζουν με τη μουσική.

                Για να περάσουμε στο δια ταύτα όμως.
                Πολύ ωραίο παιχνίδι με τέλεια γραφικά,επιβλητική ατμόσφαιρα και πολύ εθιστικό gameplay.κάποια στιγμή θα το ξαναπαίξω και στα ανώτερα επίπεδα δυσκολίας,αν και δεν νομίζω να το τερματίσω με τον @@ που έχουν βάλει για τελικό.
                Πάντως αν και άψογο όσον αφορά τα gameplay mechanics είναι ένα παιχνίδι τίγκα στα glitches & bugs.
                ώρες ώρες η τεχνητή νοημοσύνη των συμμάχων μου δε με υπακούει,άλλες φορές όταν κάνω swap τα όπλα αυτά που πετάω κάτω εξαφανίζονται,άλλες φορές οι συμμάχοι μου άλλα απαντάνε στις εντολές μου και άλλα κάνουν,μένουν πίσω και δεν έρχονται ότι και να κάνεις και άλλα που δε μου&#39;ρχονται τώρα στο μυαλό.
                να σημειώσω μόνο ότι πέρα απ&#39;όλα τα υπόλοιπα μου μείνανε πάρα πολύ τα γραφικά του.είναι το παιχνίδι που θα με κάνει graphics whore μου φαίνεται.
                ίσως άμα βρω χρόνο και ασχοληθώ περεταίρω με τον τίτλο να γράψω κι ένα review αν θέλετε.
                Carpe diem

                Comment


                • Mολις τελειωσα το MGS4...κ ακομα να συνελθω απο το σοκ, εκπληκτικο απλα θα το χαρακτηριζα - να πω για τα γραφικα, τον ηχο, για τα πραγματικα τελεια βιντεο η&#39; για τη καταπληκτικη μουσικη? Σιγουρα εχω κ τα παραπονα μου οπως το οτι τα Β&Βs ειναι κατα τη γνωμη μου τα κατωτερα boss fights k villains στο franchise η&#39; οτι τα shooting controls δεν ειναι κ τα καλυτερα αλλα γενικα το game κανει τοσα πραγματα καλα που αυτα συγχωρουνται.

                  Πραγματικα δεν περιμενα τοσο καλο το κλεισιμο της σειρας - ενα μεγαλο μπραβο στον μεγα Kojima-san. ^__^
                  [/b]
                  Ένας ακόμα στην ομάδα . Εγώ ευελπιστώ σήμερα να έχω στα χέρια μου το PS3 και να το ξαναπαίξω.

                  Comment



                  • Πάντως αν και άψογο όσον αφορά τα gameplay mechanics είναι ένα παιχνίδι τίγκα στα glitches & bugs.
                    ώρες ώρες η τεχνητή νοημοσύνη των συμμάχων μου δε με υπακούει,άλλες φορές όταν κάνω swap τα όπλα αυτά που πετάω κάτω εξαφανίζονται,άλλες φορές οι συμμάχοι μου άλλα απαντάνε στις εντολές μου και άλλα κάνουν,μένουν πίσω και δεν έρχονται ότι και να κάνεις και άλλα που δε μου&#39;ρχονται τώρα στο μυαλό.
                    να σημειώσω μόνο ότι πέρα απ&#39;όλα τα υπόλοιπα μου μείνανε πάρα πολύ τα γραφικά του.είναι το παιχνίδι που θα με κάνει graphics whore μου φαίνεται.
                    ίσως άμα βρω χρόνο και ασχοληθώ περεταίρω με τον τίτλο να γράψω κι ένα review αν θέλετε.
                    [/b]
                    &#39;Αμα είσαι Noobas όλα προβληματικά σου φαίνονται

                    Όσον αφορά τα γραφικά του τίτλου θα διαφωνήσω λιγάκι.Έίναι πανέμορφο οπτικά (χαρακτήρες,textures) αλλά ως εκεί.Μικρές σε κλίμακα και δυνατότητα κίνησης στα επίπεδα, σχεδόν ανύπαρκτο animation στα χτυπήματα που δέχεται ο εχθρός αν εξαιρέσεις το kneeling και το τρέξιμο,λίγοι εχθροί στην οθόνη που εξαφανίζονται με τον θάνατό τους και με εξαίρεση μερικών scripted σκηνών δεν υπάρχει τίποτα καταστρέψιμο.Πολλά από τα παραπάνω αναμένεται να διορθωθούν στο sequel αλλά κρατώ και τις επιφυλάξεις μου.Κάτι τέτοια μας κάνει και το Mass Effect...αν και περιέχει ένα πενιχρό αριθμό αντικειμένων για μπαμ μπουμ.

                    Γραφικά δεν είναι μόνο φωτορεαλισμός άλλα όλες οι σημαντικές και λιγότερο σημαντικές προσθήκες στον τεχνικό τομέα που κάνουν τον κόσμο του παιχνιδιού πιο πιστευτό ή αληθοφανές.

                    Comment


                    • λίγοι εχθροί στην οθόνη που εξαφανίζονται με τον θάνατό τους [/b]
                      OBJECTION&#33;&#33; Οι εχθροί δεν εξαφανίζοταν&#33; τουλάχιστον όχι όλοι&#33; (Αν θυμάμαι καλά δλδ )

                      &#39;Αμα είσαι Noobas όλα προβληματικά σου φαίνονται [/b]
                      Εδώ είμαι αναγκασμένος να συμφωνήσω&#33;
                      I attack sharks
                      when i smell them bleed
                      I dont go swimming
                      water just wants to be around me.

                      Comment


                      • τι λέτε ρε νουμπόσκυλα

                        εγώ πωρώθηκα από τα απίστευτα σκηνικά του παιχνιδιού κυρίως.αναφέρω χαρακτηριστικά αρχή τρίτου ακτ,το κεφάλαιο burning rubber,και φυσικά όλο το train wreck.
                        κατά τ&#39;άλλα θα συμφωνήσω με τον αλλουάχτα ρεν όσον αφορά το animation,τον αριθμό των εχθρών κτλ.δεν λεώ ότι έχει τα καλύτερα γραφικά έβερ,απλά είναι σκέτη πώρωση όταν περιπλανιέσαι σε κάποια από τα επίπεδα του τίτλου και αυτό οφείλεται στα γραφικά.σου δίνει μια απίστευτη αίσθηση.ίσως φταίει που είναι μόλις το τρίτο παιχνίδι που παίζω στο 360.


                        νουμπάδες παιδί μου,τι περιμένεις.κι εντάξει ο pilgrim ξέρουμε όλοι περί τίνος πρόκειται.άντε αγόρι μου να παίξεις κάνα barbie racing. αλλά εσύ ρεν...σε είχα και σ&#39;εκτίμηση... <_<


                        ;) ;)
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Πάει και το Uncharted στις 7 ώρες και 45 λεπτά. Εντάξει το παιχνίδι ήταν πολύ καλό αλλά και πολύ overrated imho. Τις μισές μάχες να είχε και θα ήταν 10 φορές καλύτερο. Περισσότερο platforming και λιγότερο Gears-of-War-gameplay-wannabe και θα ήταν top.

                          Τέλος πάντων, γουστάρω άπειρα αμερικανο-ιστορίες με πειρατές και θησαυρούς, κατεστραμένους κακούς και ποζεράδες cool-άτους χαρακτήρες με τις πολύ large ατάκες και την ψυχραιμία που εκνευρίζει. Λερωμένα t-shirts+τσαλάκωμα+cool factor=win .

                          Μακάρι να βγει και δεύτερο το οποίο να είναι και καλύτερο. Θέλω και άλλες ποζεριές και χαλαρές ατάκες του Nate . Τα γραφικά τα έσπασαν. Γενικά πόσο πολύ τα γουστάρω αυτά τα τροπικά άκυρα νησιά με τους θησαυρούς XD . Must buy σε μερικούς μήνες (στα 15-20? ξέρω &#39;γω maximum ).

                          Comment


                          • Tελειωσα το Καμεο αρκετα καλος τιτλος και δεν μπορω να καταλαβω την τοση αρνητικη κριτικη που ειχε δεχτει στις αρχες


                            Aντρέας Παγουλάτος

                            Comment


                            • Άσχετα με το τι σας άρεσε περισσότερο συνολικά, το να μαλώνει κανείς για την ανωτερότητα μιας καλλιτεχνικής δημιουργίας έναντι μιας άλλης είναι εντελώς άτοπο, πολύ απλά γιατί είναι καθαρά, αποκλειστικά υποκειμενικό.

                              Συμφωνώ απόλυτα με τα λεγόμενα του FiOth για το Shadow of the Colossus, ενώ ακριβώς την ίδια φλασιά με το Panzer Dragoon Saga έφαγα κι εγώ όταν το έπαιζα. Ίσως ο αγαπημένος μου τίτλος στο PlayStation 2.
                              Btw για τις μάχες (όχι τα Boss Fights) του Okami θα συμφωνήσω απόλυτα, εύκολα το μελανό σημείο του παιχνιδιού.
                              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                              Comment


                              • μελανό σημείο οι μάχες του okami;οι απλές;μην ακούω ανοησίες.δηλαδή το ocarina of time έχει καλύτερες μάχες;εγώ προσωπικά ενώ το γουστάρω απίστευτα ως τίτλο οι μάχες του(όλες-με αφεντικά ή μη) μου φαίνονται αγγαρεία.πείτε μου ένα τίτλο με καλύτερες μάχες.τέτοια ποικιλία δεν τη βρίσκεις εύκολα.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X