Announcement

Collapse
No announcement yet.

Halo: Reach

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • Ποιος μαμαει το battle rifle, τσοντα φαινεται το DMR


    " It's weird to see GT actually killing people on Multiplayer videos... new staff? "

    Comment


    • Bungie.net :
      ODST owners will be able to access the Reach beta "late morning" PDT on Monday, May 3rd.
      Πιστεύω ότι στις 8-9am (PDT) θα έχει η βγει η beta.Υπομονή παίδες....

      Comment


      • Πωωωωω εφτασε η ωρα. Περιμενω αναλυτικο σχολιασμο παιδια . Εμενα μου τελειωσε η gold και δεν εχω το odst...διπλη επιτυχια .

        Θα χασω κορυφαιες στιγμες ρε γαμωτο...

        Comment


        • Δεν πειράζει, αυτοί χάνουν δυνατότερες που δεν παίζουν games όπως το FF T (δικαιολογίες για να μην αισθάνεσαι μειονεκτικά, ίσως να μην πιάνουν βέβαια).

          Comment


          • Comment


            • Μια εικόνα=χίλιες λέξεις.
              Carpe diem

              Comment


              • Έχει χαλάσει ο αποκωδικοποιητής μου, προτιμώ τις λέξεις. Ελάτε τεμπέληδες..

                Comment


                • Γαμει και δέρνει απλά!! Το θέμα ειναι οτι εχθες οι server είχαν τρελα κολληματα και μια έπαιζε ο ενας μια ο αλλος και γενικότερα δεν το απολαυσαμε οπως έπρεπε.
                  Οταν το παίξουμε σωστά θα πούμε και εντυπώσεις.
                  I attack sharks
                  when i smell them bleed
                  I dont go swimming
                  water just wants to be around me.

                  Comment


                  • Γαμάει.


                    Σοβαρά τώρα.Τα νέα όπλα τα σπάνε.Kαθόλου lag.Αυτά.

                    Αστειεύομαι.Δυστυχώς τα όπλα δεν πρόλαβα να μάθω τις ονομασίες τους γιατί μία που τα έπαιρνα και μία που με σκοτώνανε με stealth kill(γαμάτο αλλά σπαστικό όταν στο κάνει άλλος).
                    Ανάλογα με το mode το παιχνίδι σου δίνει από μόνο του είτε elites είτε spartans.Στην αρχή του κάθε γύρου διαλέγεις loadout.

                    Τα γράφω ξεχωριστά από δω και πέρα.

                    Οι elites χωρίζονται σε wariors + zealots.Οι μεν έχουν το needler rifle+plasma pistol και οι δε έχουν κάτι σαν plasma rifle+plasma pistol.Αυτή είναι η μόνη τους διαφορά.Οι elites όμως έχουν μια ικανότητα που σπέρνει.Το evade.Πατώντας το LB και μια κατεύθυνση στον αναλογικό μοχλό κάνουν μανούβρες προς όποια πλευρά θέλεις.

                    Oι Spartans και στις 4 κατηγορίες τους έχουν τα ίδια όπλα (pistol gun + battle rifle)αλλά διαφορετικές ιδιότητες που ενεργοποιούνται με το LB.

                    Scouts:Sprint
                    Airborne:Jetpack
                    Stalker:Cloaking
                    Guard:Armor Break.
                    Τα 3 πρώτα δεν χρειάζονται επεξήγηση πιστεύω.Πάμε στο Armor Break λοιπόν.Κρατώντας πατημένο το LB ο χαρακτήρας μας βγάζει έναν ΕΜΡ που σπάει την ασπίδα των εχθρών και κάνει vulnerable την υγεία τους με τη μία.Το ωραίο είναι πως όσο το χρησημοποιείς είσαι κι εσύ ψιλοinvincible.Λέω ψιλό γιατί άλλες φορές τους έκλανα μια μάντρα και άλλες τους έσκιζα όταν το χρησημοποιούσαν.Ίσως κάτι δεν πρόσεξα.
                    Α και για να κλείσουμε,οι grenades σπαμάρονται τρελά.:xp:

                    Ελπίζω να σου έδωσα μια ιδέα των μηχανισμών.Τα modes είναι λίγο πολύ τα συνηθισμένα ως τώρα γι'αυτό δεν έγραψα τίποτα (βιάζομαι κιόλας.).
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Ωραίος Altair!!
                      Bart, περιμένω από 'σένα να μου πεις για ισσορροπία όπλων, για feeling στο χειρισμό κ.τ.λ..

                      Comment


                      • Της π..τανας εγινε το βράδυ!
                        Βartale και altair οπως φαίνεται χθες τα κάναμε ολα λάθος στην προσπάθεια μας να βρούμε παιχνίδι.
                        Bungie's servers apparently caught fire from the reported 600,000+ players trying to sign online to play. They're still working on the issue. In the meantime, the studio offered some tips for players running into trouble:
                        1. Don't restart your search, even if load times are long. The initial load for map and game type will take a really long time, which is super lame, but once you've made the connection, the files will be cached to your hard drive and the next time you load to same map/game type, it should be nice and fast.

                        2. Don't reboot or reload the beta. It won't help and it will actually clear your cache, making your wait times much longer.

                        3. Don't leave your party. Since everybody in the party has to load the same files, your wait is tied to other player's download process as well. Stick with the same crew and things should iron out.

                        I attack sharks
                        when i smell them bleed
                        I dont go swimming
                        water just wants to be around me.

                        Comment


                        • Ωραία.Σήμερα θα το κάνουμε σωστά.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Έχοντας περάσει μία εβδομάδα και κάτι μέρες μετά την κυκλοφορία της πολύ αναμενόμενης beta του Halo : Reach και έχοντας παίξει 200+ matches , οφείλω στο φόρουμ (εδώ και καιρό η αλήθεια είναι) να γράψω 2-3 πράγματα γύρω από την beta και το πως λειτουργεί.
                            Το να γράψω για το κάθε mode κτλ πιστεύω είναι ανούσιο καθώς κυκλοφορούς εκατοντάδες video και reviews. θα γράψω όμως για αυτό που ρώτησε ο Raphael δηλαδή πως νιώθεις όταν έχεις στην κατοχή σου τα όπλα του reach κτλ.

                            Ας τα πάρουμε από την αρχή. Κανονικά ξεκινάς με magnum και battle rifle. Το magnum είναι απλά τέλειο όπως το αγαπήσαμε στο Halo 1 και στο ODST. Έπρεπε να υπάρχει και σε multiplayer mode και να που έγινε. Είναι πολύ εύχρηστο στον χειρισμό και όταν η ασπίδα του αντιπάλου έχει πέσει με 1 headshot έχει πέσει κάτω. To assault rifle από την άλλη δεν μου άρεσε όσο στο halo 3 , χρειάζετε αρκετές σφαίρες μέχρι να σκοτώσει και συνήθως το αποφεύγω , το χρησιμοποιώ αρκετά όταν είμαι σε airborne mode για να βοηθάω από ψιλά τους συμπαίκτες μου.
                            Συνεχίζουμε και πάμε στο dmr , απίστευτα καλό και εύχρηστο όπλο με το οποίο με 2-3 σφαίρες κατεβάζεις την ασπίδα του αντιπάλου στο κόκκινο και με ένα headshotίδι είσαι κομπλέ . Προσωπικά το χρησιμοποιώ για μεγάλες αποστάσεις και το magnum για μικρότερες. Στο SWAT βλέπεις πραγματικά την μαγεία των δύο αυτών όπλων σε όλο τους το μεγαλείο αλλά και όταν βρίσκεσαι σε δύσκολες περιπτώσεις , εφόσον ο αντίπαλος έχει λίγη ασπίδα. DMR>>>>Batle Rifle Πάμε τώρα σε ένα άλλο rifle στο Needle Rifle , το οποίο προσωπικά σε εμένα δεν μου άρεσε πολύ καθώς χρειάζετε πολύ σπαμάρισμα για να πέσει κάτω ο εχθρός και γενικά μερικές φορές νιώθεις πως δεν πιάνει. Γενικά όμως όταν είσαι κάπου ψηλά και έχεις ορατότητα του πεδίου όπου βρίσκετε ο εχθρός αν τον ακολουθείς με το NR την κάνει την δουλειά του. Αλλά δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να χρησιμοποιηθεί όπως το dmr , παρά μόνο όταν η ασπίδα του αντιπάλου είναι κόκκινη και είσαι αλάνι και τον πετύχεις στο κεφάλι. Τέλος το sniper είναι αρκετά βελτιωμένο για sniping από πολύ κοντινές αποστάσεις καθώς το κυκλάκι μεγαλώνει , κάνοντας το σημάδι αρκετά εύκολο. Επίσης αξίζει να αναφερθεί ότι κάνοντας meele με οποιαδήποτε όπλο μπορείς να αποστρέψεις τον σίγουρο θάνατο που σου προσφέρει το sword , όταν λέω να το αποτρέψεις εννοώ να συγκρούσεις το όπλο σου μαζί με το sword εκτινάζοντας ταυτόχρονα τον αντίπαλο μερικά εκατοστά πίσω.
                            Αυτό που πρέπει να προσέξετε είναι η χρησιμοποίηση των όπλων με συγκεκριμένα loadouts .
                            Για οποιαδήποτε απορία ρωτήστε ελεύθερα . Αν θέλει να προσθέσει κάτι ο πάρταλος ας το κάνει

                            Comment


                            • Αύριο κανονονίστε να μπείτε ρε.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Ευχαριστώ Bart, ειδικά αυτό με το σπαθί μου έκανε εντύπωση.

                                Παίζει μετά τις 16 του μηνός να μπω και εγώ σε κάποια φάση.

                                Comment

                                Working...
                                X