Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ratchet & Clank Future: A Crack in Time

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Το διάβασα αλλά ο Ραμπ είναι πασίγνωστος νουμπάς,οπότε δεν κάνω τον κόπο να τον διορθώσω.
    Carpe diem

    Comment


    • #17
      Ασ' το τωρα δε μπαλωνεται
      Do a barrel roll!

      Comment


      • #18
        Παντως δε μπορειτε να πειτε, απ οπου περνα ο Altair βαζει και την πινελια του .

        Εντυπωσιαστικα οταν επαιξα καποιο Ratchet σε PS3 (Δε θυμαμαι ποιο ηταν, ενα demo κατεβασα μεσω PSN).. Οπτικα εχει γινει πραγματικα εξαιρετικη δουλεια.
        Παντως σαν ειδος δε με τραβαει.. επαιξα 2 Ratchet στο PS2 και καπου ενιωσα πως προσωπικα ημουν full απο τετοιες εμπειριες.
        Παρομοιως αφησα και τα Jak στο 2, αλλα ok, that's me.

        Γενικα στα platforms ειμαι αρκετα old school και δε μου χει κατσει καλα αυτη η τροπη που εχει παρει το ειδος, μιας και αλλα στρεφονται στο shooting και αλλα στο adventuring.

        Comment


        • #19
          Γενικα στα platforms ειμαι αρκετα old school και δε μου χει κατσει καλα αυτη η τροπη που εχει παρει το ειδος, μιας και αλλα στρεφονται στο shooting και αλλα στο adventuring.
          Εγω παντως τα Ratchet δεν τα ειδα ποτε ως καθεαυτου πλατφορμ games
          πιο πολυ σε 3d megaman της insomniac μου εκαναν

          Comment


          • #20
            Πάντως το Size matters για το psp ήταν εθιστικότατο. Ναι τα R&C με τπτ δεν είναι καθαρόαιμο platforming. Πάντως αν κρίνω από reviews που θίγουν την επαναληψιμότητα της σειράς καλύτερα που η Insomniac αποφάσισε να βάλει ένα προσωρινό(?) τέλος στη σειρά.

            Έχω τελειώσει τα Jak 2 και 3( το 1 το απέκτησα πρόσφατα αλλά δεν προλαβαίνω να ασχοληθώ κι έχω ακούσει τα καλύτερα) το 2 παραμένει με διαφορά καλύτερο. Είχα ρίξει 20ωρο+ πρπ μέσα σε 3 μέρες. Απίστευτο game... Το 3 από την άλλη πολύ racing την είδε. Είχε τη χάρη του σίγουρα αλλά δε μου έκανε την αίσθηση του 2. Το Jak X από την άλλη ας το ξεχάσω καλύτερα
            Έχουμε και το νέο Jak για psp. 3 Νοέμβρη λέει η wiki. To Daxter μου άρεσε πολύ αν και δεν ήταν τπτ το groundbreaking.
            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

            Comment


            • #21
              Το πρώτο Ratchet & Clank πάντως, είχε πιο ισορροπημένη αναλογία μεταξύ platforming και shooting, γι αυτό και είναι το αγαπημένο μου απ’ όσα έχω παίξει. Σταδιακά η σειρά έγερνε συνεχώς προς το shooting κάτι που, προσωπικά, με χάλασε αν και τη θεωρώ ποιοτική σε αυτό που κάνει. Αντίστοιχα και τα Jak έφευγαν συνεχώς από το platforming.

              Burai νομίζω στο χα ξαναπεί, αλλά αν είσαι λιγάκι του πιο παραδοσιακού 3D platfroming των 90’s, το πρώτο Jak πιθανότατα θα σου αρέσει περισσότερο απ’ το δεύτερο.

              Jak 1 > Jak 2 >>>Jak 3 imo
              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

              Comment


              • #22
                Κι εγω ψηφιζω Jak 1 και το ιδιο ισχυει και για τα πρωτα Ratchet. Μετα δεν ξερω αν εγω εχασα τις σειρες ή αυτες με χασαν, αλλα προτιμω πιο straightforward καταστασεις.
                Mε τα νεα Ratchet καπου εχασα τη μπαλα μιας και μου φαινονται πολλα, αλλα αφου ολα παιρνουν καλα σχολια τοτε τι να λεμε, μαγκια τους.

                Comment


                • #23
                  Πέρα από το γεγονός ότι έτσι και αλλιώς είμαι φίλος της σειράς, το συγκεκριμένο επεισόδειο φαίνεται μαμάτο σε γραφικά+gameplay, άρα μια σίγουρη αγορά όταν δοθεί η ευκαιρεία.
                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment

                  Working...
                  X