Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω ποιος ειναι ο λογος για τον οποιο μπορει κανεις να παιζει Dota......
    :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

    Comment


    • Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω ποιος ειναι ο λογος για τον οποιο μπορει κανεις να παιζει Dota......
      [/b]
      Μεμονωμένα παιχνίδια διάρκειας των 30 έως 60 λεπτών(εκτός από κάποιες εξαιρέσεις)που δε σε αναγκάζουν να μένεις κολλημένος στο παιχνίδι κάνοντας συνεχές level up χωρίς τελειωμό.Σε κάθε παιχνίδι όλα αρχίζουν από το 0.Ανεξάρτητα αν το παιχνίδι είναι εθιστικό ή όχι αυτό αποτελεί σημαντικό παράγοντα στο να αποφύγεις το "λιώσιμο" σε σχέση με ένα MMORPG.

      Μεγάλη ποικιλία ηρώων με unique skills,καθώς και πολλών διαφορετικών αντικειμένων και συχνή ανανέωση των χαρακτηριστικών του παιχνιδιού από το δημιουργό του.Όλα αυτά ανεβάζουν στο μέγιστο το replayability του παιχνιδιού χωρίς να το βαριέσαι.

      Ανάπτυξη του ομαδικού πνεύματος και της στρατηγικής ικανότητας καθώς έχεις να κάνεις με 4 ανθρώπινους συμμάχους με τους οποίους πρέπει να συνεργαστείς αρμονικά,αν θέλεις να κερδίσεις,καθώς και με 5 ανθρώπινους αντιπάλους ενάντια στους οποίους πρέπει να εφαρμόσεις την κατάλληλη στρατηγική και να σκέφτεσαι γρήγορα και έξυπνα για να μην "πεθάνεις",αλλά αντίθετα να τους "πεθάνεις" εσύ.

      Και σκέψου ότι μιλάμε για ένα mod και όχι για ένα ολοκληρωμένο παιχνίδι.Εντάξει,είναι λίγο υπερβολικό να λες ότι δεν μπορείς να καταλάβεις τι μπορεί να βρίσκουμε σε αυτό το παιχνίδι εμείς που παίζουμε και μας αρέσει.Αν δε σου αρέσει εσένα ή στον οποιονδήποτε άλλο, τότε αυτό είναι άλλο θέμα.
      Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

      Comment


      • Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω ποιος ειναι ο λογος για τον οποιο μπορει κανεις να παιζει Dota......
        [/b]
        Beats me too m8...
        <div align="center">

        "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

        Comment


        • Jade Empire στο μισό του δεύτερου chapter στο Master level(με 5λεπτά Novice ),ο Τίτος είναι Grand Master

          Kαι έπιασα χθες το Halo στην αρχή του level 343 Guilty Spark στο Heroic-όπου το είχα παρατήσει και έφτασα μετά από 5-6 ώρες καψίματος στο The Maw...Το παιχνίδι τα σπάει άσχημα αλλά ταυτόχρονα σπάει και τα νεύρα μου.Ren,boy θέλω φροντιστήριο γιατί έτσι όπως παίζω στο heroic,το legendary δεν με κόβω να το βγάζω εύκολα...Εδώ στο heroic και όλο δυσκολεύει...Μου βγήκε η πίστη στο Captain Keyes και στο Two Betrayals.Στους ατελείωτους διαδρόμους με το Μοnitor,βαρέθηκα τη ζωή μου και κουράστηκα από ένα σημείο και έπειτα...Μπορούσε να είναι συντομότερο σαν lvl κατά την άποψή μου.
          Αν έχω τις αντοχές λογικα το τελειώνω...
          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

          Comment


          • Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω ποιος ειναι ο λογος για τον οποιο μπορει κανεις να παιζει Dota......
            [/b]
            Εξάσκηση στρατηγικής, ετοιμότητας, αντανακλαστικών, αντίδρασης υπό πίεση και ξέσπασμα νεύρων χωρίς να περιλαμβάνει αέναο grinding (ή farming όπως λέγεται - συνεχόμενο άσκοπο ξύλο μόνο και μόνο για μάζεμα XP ή χρημάτων) (RPG), άσκοπο clicking με στόχο ένα κινούμενο sprite (FPS), το συναίσθημα ότι πάντα σε αυτό το παιχνίδι, ταυτόχρονα με σένα παίζει κάποιος καλύτερός σου (MMORPG), ώρες να σπας το κεφάλι σου να λύσεις ένα καταραμένο γρίφο σε σημείο να σε ξενερώνει όλο το παιχνίδι (Adventures) και πάνω απ&#39; όλα, όλα αυτά μέσα σε ένα χρονικό διάστημα μισής με μίας ώρας, χρόνος που δεν είναι ούτε τραγικά πολύς (βλ. κάποια strategy τύπου Empire-Earth) ούτε πολύ λίγος (Fighting Games), με γνώμονα πάντα την ευχάριστη ροή του ελεύθερου χρόνου σου.

            Comment


            • Burai respect
              Καλά εννοείται έχεις δίκιο, library είναι η πλέον βαρετή κι ανούσια πίστα ΙΜΗΟ σε όλη την σειρά Halo,με μόνη αντανωνίστρια την lame προτελευταία πίστα του Η3,την μόνη βαρετή του.
              Η Μaw αρχίζει ψιλοβαρετά αλλά κορυφώνει προς το τέλος με επικίλα και ωραίες σκηνές.

              ΙΜΗΟ βοηθάει πολύ ο συνδυασμός όπλων που βολεύει τον καθένα.
              Το default plasma gun ας πούμε είναι παντού χρήσιμο,και ανάλογα με τον τύπο αντιπάλου, συνοδεύεται είτε shotgun,mag4,needler κτλ.

              Α και φυσικά σε co-op ο τίτλος είναι πολύ πιο ευχάριστος
              NDS themes

              Comment


              • .. αρχισα κι εγω το Halo 3 χθες και για την ωρα εχω βγαλει 3 πιστες.. Παιζω σε χαλαρους ρυθμους αλλα εκ πρωτης δεν εχω δει τιποτα εντυπωσιακο.

                Ελπιζω να δω καποιες αλλαγες στην πορεια... για την ωρα κινητρο μου ηταν το hype του τιτλου... ειτε θα με διαψευσει, εκπλησσοντας με ευχαριστα, ειτε θα σας πρηζω για το ποσο χαρηκα το COD4 ή και το αρκετα διαφορετικο Bioshock.

                Comment


                • παζω καθε βραδυ endless ocean.
                  απο σημερα παιζω και tomb raider anniversary.

                  btw, το παιχνιδακι ειναι αρκετα καλο με μονο αρνητικο σημειο για μενα μεχρι στιγμης οταν εισαι μεσα στο νερο. η καμερα εκει πολλες φορες ειναι αστα να πανε αλλα ειναι θεμα συνηθειας ισως για να φερεις την καμερα στην σωστη θεση. τελος παντων... δεν περιμενα να μου αρεσει τοσο πολυ

                  Comment


                  • Xeno δεν ξέρω σε τι επίπεδο παίζεις το Halo 3 και φυσικά δεν ξέρω αν έχεις την υπομονή και χρόνο αλλά αν κρίνω από το πρώτο,προτίμησε το Heroic ή Legendary.Στο πρώτο Halo,η διαφορά μεταξύ normal και heroic το καθιστά διαφορετικό τίτλο imo.Στρατηγική κτλ.Στα normal και easy μοιάζει με mindless shoot em all and live trying

                    boy thanks for the info&#33;&#33;ο αγαπημένος μου συνδυασμός για flood είναι shotgun και assault rifle.Ωστόσο προ shotgun εποχής στο game,έπαιζα με pistol(zoom and headshots babyyyy)και assault ή plasma(μια φορτισμένη στους elite και τρέχουν σαν κοτούλες)Αλλά το assault βοηθά αρκετά ειδικά ενάντια στα μικρά flood.

                    Θεϊκές οι πίστες με το sniper...Τι να λέμε υπέροχο παιχνίδι.Χαίρομαι που είχα διαβάσει από εσάς πως αξίζει η ενασχόληση στο heroic.Πέθανα αρκετά δε λέω,αλλά η ικανοποίηση όταν πιάνει η στρατηγική σου δε συγκρίνεται με τπτ.


                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • Κάθαρμα burai, αλλάζεις στρατόπεδο, ε; Πρώτα ο Xenov, τώρα εσύ... I pity you . Εγώ με το ζόρι το έπαιξα στο normal, δεν ξέρω γιατί αλλά δεν το χάρηκα πολύ. Θα παίξω το 2 όταν μου έρθει το 3 από τα ξένα, ώστε να μπορέσω να "πηδήσω" αμέσως στο τέλος. MS+service=lol.

                      Comment


                      • Burai είσαι θεός ήλιος καλοκαιρινός.Πραγματικά το Halo franshise ειδικά το πρώτο μέρος της σειράς καταφέρνει να σε εκπλήσσει ακόμα και μετά από τόσο χρόνια ενασχόλησης μαζί του.Το CE το έχουμε λιώσει με τον Boy εκατοντάδες φορές αλλά ακόμα και μετά από 4 χρόνια βρίσκουμε νέους τρόπους αντιμετώπισης των εχθρών.Το εξαιρετικό με τον τίτλο είναι ότι με την εναλλαγή του επιπέδου δυσκολίας όπως και με την επιλογή διαφορετικού εξοπλισμού αλλάζουν και οι τακτικές που θα ακολουθήσεις στην μάχη κι αυτό επιτυγχάνεται σε μεγαλύτερο βαθμό εξαιτίας του AI των εχθρών που αντιδρά κάθε φορά διαφορετικά και δεν ακολουθεί προκαθορισμένες ενέργειες.Πολλοί θα πούν ότι υπερβάλλω αλλά μόνο όταν ασχοληθείς με τον τίτλο εις βάθος και όχι επιφανειακά ανακαλύπτεις τις αρετές του.
                        Έχω ασχοληθεί με πάμπολλά FPS αλλά μόνο το Ηalo franshise (οποιαδήποτε από τα 3) με κάνει να επανέρχομαι ξανά και ξανά διότι πολύ απλά ανακαλύπτω νέα πράγματα.Εκεί που ασχολείσαι με άλλα τα κορυφαία FPS 2 η τρεις φορές με το Halo το κάνεις άπειρες και στο κάτω κάτω αυτό είναι και το πιο σημαντικό το replay value.

                        Λοιπόν Burai συνδυασμός plasma pistol και απλό pistol κάνει θραύση στους Elites και ειδικά στο Legendary ενώ το δεύτερο πλάτη στην μέση ένα μπαμ τους Hunters και είσαι κύριος.


                        Τι Portal,Far Cry,Crysis,Bioshock,Half Life,Prey,Unreal,Call of Duty,Medal of Honor ..στο replay value και στην πρόκληση μόνο Halo λέμε.



                        Ο Μπλε δρακούλης τα σπάει άγρια.Τα 10+ ώρες επανέρχονται στην ζωή μου.



                        ΘΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΛΩ HALO 3

                        Comment


                        • Με έψησες...Μεταμεσονύχτιο κάψιμο on the way.

                          Let&#39;s kick some Flood&#39;s ass(αν και είναι Duke η φάση)Ελπίζω άυριο να κάνω ποστ με εντυπώσεις στο I just finished.
                          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                          Comment


                          • Παιδιά τώρα την ανακαλύψατε τη σειρά Halo? Μάλλον όχι, ε;
                            Θα φταίει το Replay value.
                            A, και μην σας ακούσει ο Marvel.Θεωρεί τα Call of Duty 4 και Resistance:Fall of man καλύτερα των Halo.
                            Πρέπει να πάρω PLaystation 3 και Resistance:Fall of man και το Call of Duty 4 για το PC.
                            Έτσι να τα δοκιμάσω...


                            Comment


                            • .. αρχισα κι εγω το Halo 3 χθες και για την ωρα εχω βγαλει 3 πιστες.. Παιζω σε χαλαρους ρυθμους αλλα εκ πρωτης δεν εχω δει τιποτα εντυπωσιακο.

                              Ελπιζω να δω καποιες αλλαγες στην πορεια... για την ωρα κινητρο μου ηταν το hype του τιτλου... ειτε θα με διαψευσει, εκπλησσοντας με ευχαριστα, ειτε θα σας πρηζω για το ποσο χαρηκα το COD4 ή και το αρκετα διαφορετικο Bioshock.
                              [/b]
                              Καλά ρε τρελέ, έπαιξες CoD 4 και παίζεις Halo 3 χωρίς να έχεις παίξει ακόμα Half Life 2;

                              Half Life 2 > all.
                              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                              Comment


                              • Βρες μου το orange box στο 360 γιατι πολυθρονα>καρεκλα γραφειου.

                                Παντως στο Halo εφτασα στα 2/3 και για την ωρα παραμενει αγγαρεια.

                                Comment

                                Working...
                                X