Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Το artwork τα σπάει κλασσικά, το sprite του Alucard το ίδιο, μου την σπάει όμως το ghosting που γίνεται όταν προχωράει. Είμαι ο μόνος;
    [/b]
    Θυμάμαι όταν πρωτόπαιξα το SOTN στο Playstation, πήγαινα μπρος-πίσω όλη την ώρα για να βλέπω το 'ghosting' που λές και εσύ Οπότε φοβάμαι πως οι γνώμες μας δεν συγκλίνουν

    ON TOPIC:

    Συνεχίζω το Luminous Arc για το DS, το οποίο μου έχει βγάλει το λάδι -με την κακή έννοια. Ανούσιο leveling-up, slowdown στις τελευταίες μάχες (το παιχνίδι είναι 2D btw και έχει slowdown-----WTF???), άσε που λόγω -κάκιστης- κάμερας, πολλές φορές δεν βλέπεις που μπορείς να βάλεις τους παίκτες σου πάνω στο battlefield........ Αλλα που θα μου πάει, θα το τελειώσω να ησυχάσω!
    Hope that someday,
    I will actually live...

    Comment


    • Ξεκίνησα τα ninja gaiden & black (πως κάνω save;).
      Carpe diem

      Comment


      • Τουλάχιστον στο αρχικό Ninja Gaiden κάνεις save σε κάτι αγάλματα που βρίσκονται ανά το επίπεδο.

        Comment


        • Ξεκίνησα τα ninja gaiden & black (πως κάνω save;).
          [/b]

          στο black θέλω να μου πείτε, όχι στο ninja gaiden.μα γιατί μπερδεύονται όλοι;το παιχνίδι black που είναι fps εννοώ.
          Carpe diem

          Comment


          • Ε ετσι οπως το εγραψες ηταν πολυ πιθανο να μπλεχτει καποιος...

            Comment


            • Ε ετσι οπως το εγραψες ηταν πολυ πιθανο να μπλεχτει καποιος...
              [/b]
              μα πόσο καμμένος νομίζετε ότι είμαι;να παίζω και το κανονικό ninja gaiden και το ninja gaiden black ταυτόχρονα...και να μην ξέρω πως να κάνω save;
              Carpe diem

              Comment


              • Το artwork τα σπάει κλασσικά, το sprite του Alucard το ίδιο, μου την σπάει όμως το ghosting που γίνεται όταν προχωράει. Είμαι ο μόνος; [/b]
                Ρε συ πού κρυβόσουν τόσο καιρό?? :blink:
                Μιλάμε για τον ίδιο ακριβώς λόγο είχα πάρει τρεις κλόπιες(αθάνατες εποχές λέμε!!!)στη σειρά μιας και νόμιζα πως είναι χαλασμένες και έκανε αυτό το ghosting
                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                Comment


                • Βασικα εννοουσα πως καποιος μεσα στη βιασυνη του μπορει να μη διαβαζε το "&" και ετσι να εμενε στο NG Black και μονο.
                  Anyway, τσαμπα το παιδευουμε.

                  Comment


                  • Ξεκίνησα τα ninja gaiden & black (πως κάνω save;).
                    [/b]
                    Στο Black κάνεις save μετά το τέλος της κάθε πίστας. Αν θυμάμαι καλά κάνει και autosave (λίγες φορές) μέσα στην πίστα έτσι ώστε αν χάσεις, να μην ξεκινήσεις απ' την αρχή. Το autosave μέσα στην πίστα χάνεται όμως άμα πατήσεις quit. Πω!Πω!Πω! Τι παιχνιδάρα!!!
                    The illusion of free will is an illusion.

                    Comment


                    • Ελπιζω να μην αναφερεσαι κι εσυ στο ninja gaiden black.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • /prixtis mode on

                        DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA DotA


                        ουφ κουράστικα..... Α ξέχασα να σας αναφέρω ένα ακόμα παιχνίδι που παίζω..... DotA

                        /prixtis mode off
                        "to katarameno mixanima de deixnei ti photo... axristi eparxia, den vazan perysi kai mia fwtia se ayto to net cafe na ta pernan ola kainouria grrrr"

                        by Fyge 114 Amaliada edition

                        "Εγώ όμως και μόνο που πατάω goombas με το Mario αφηνιάζω! "

                        by Chaoscrow

                        Comment


                        • Στο Black κάνεις save μετά το τέλος της κάθε πίστας. Αν θυμάμαι καλά κάνει και autosave (λίγες φορές) μέσα στην πίστα έτσι ώστε αν χάσεις, να μην ξεκινήσεις απ' την αρχή. Το autosave μέσα στην πίστα χάνεται όμως άμα πατήσεις quit. Πω!Πω!Πω! Τι παιχνιδάρα!!!
                          [/b]

                          ΜΟΥΦΑ!!!Οκ.Σ'ευχαριστώ φίλε.Πάω να λιώσω...μόλις σχολάσω
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Πραγματικά δεν ξέρω τι να πω αλλά την έχω καταβρεί τρελά με το Blue Dragon.Αυτή η απλότητά του που σε καμία περίπτωση δεν προσπαθεί να κρύψει όπως κάνουν μερικοί άλλοι τίτλοι του είδους που προσπαθούν να φανούν ανώτεροι από όσο αξίζουν έχουν ανεβάσει τον τίτλο πολύ στα μάτια μου.Συμπαθητικά γραφικά,όμορφα FMVs,γρήγορο,απλό αλλά καθόλου κουραστικό σύστημα μάχης,ανοικτές τοποθεσίες για εξερεύνηση καθώς σχεδόν όπου ψάξεις κάτι θα βρεις,εχθροί λες και βγήκαν από pokemon και την δυνατότητα να αποφεύγεις εύκολα τις συναντήσεις μαζί τους συνθέτουν ένα κλασσικό αλλά άρτιο σύνολο.

                            Δεν γνωρίζω γιατί ο τίτλος πήρε σχετικά χαμηλές βαθμολογίες από δήθεν σοβαρές κριτικές κτλ. αφού οι κλασσικές αξίες όταν προσφέρονται απλόχερα χωρίς φανφάρες και υπερβολικές πλασματικές προσθήκες θα έπρεπε να ενθαρρύνονται.
                            Αναρωτιέμαι αν ο τίτλος ήταν δημιούργημα της Square Enix πόσα οκτάρια και εννιάρα θα έπαιρνε...

                            Τέσπα, Blue Dragon - Eternal Sonata σημειώστε 1...

                            Comment


                            • Αναρωτιέμαι αν ο τίτλος ήταν δημιούργημα της Square Enix πόσα οκτάρια και εννιάρα θα έπαιρνε...
                              [/b]
                              Έλα να φτιάξουμε club με τους Evans και Deus
                              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                              Comment


                              • wait for meeeee... το χω καψει το μηχανημα και παλι δεν προλαβαινω.. Τεσπα εξεταστικη ερχεται, δε παιζει να αρχισω τωρα rpg...
                                Μετα το Halo 3 θα ειναι το επομενο μου παιχνιδι παντως εκτος αν βγει τιποτα αλλο καλο ως τοτε.

                                Comment

                                Working...
                                X