Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Γενικά το θέμα είναι και πως λείπει ο Phoenix. Ακόμα και στο Apollo, που εμφανίστηκε με ένα τελείως διαφορετικό χαρακτήρα, έκανε τη διαφορά.

    Comment


    • .. Το χειροτερο ειναι πως ειναι η πιο αδιαφορη τελευταια case σε PW (οκ εδω που τα λεμε και η 5η του 1ου δεν ηταν τιποτα τρομερο αν και κανονικα η τελευταια του original Gyakuten Saiban ηταν η 4η που μαμουσε κι εδερνε).
      Προσωπικά, η 5η του 1ου μου άρεσε ΠΑΡΑ πολύ. Από τις αγαπημένες μου υποθέσεις σε Ace Whatever. Α:ν όχι καλύτερη, σίγουρα συγκρίσιμη με την 4η.
      Originally posted by Squall Leonhart
      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
      Originally posted by 丹野
      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
      Originally posted by Ryu_gr
      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

      Comment


      • Ναι, εντάξει, ήταν αρκετά καλή. Ξεχώριζε βέβαια ως ελαφρώς ξεκάρφωτη, και η 4η υπόθεση ήταν πράγματι θεϊκή, όμως έκαναν καλή δουλειά με την ιστορία της 5ης.

        Comment


        • Άρχισα ξανά το Prof. Layton 2 με σκοπό αυτή τη φορά να το τερματίσω.
          Το παιχνίδι είναι ένα κουκλί. Μπορεί να επαναλαμβάνεται και να έχει μία αίσθηση "i've seen that before" αλλά παραμένει ένα πολύ προσεγμένο και πρωτότυπο παιχνίδι.

          Comment


          • Συμφωνώ απόλυτα με τον Straier για την 5η case του PW.
            Φοβερή υπόθεση, ίσως λίγο μεγαλύτερη απ' όσο έπρεπε, αλλά φοβερή.
            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

            Comment


            • @ Raphael
              Προτιμω το 1 απο το 2 αλλα ειναι και τα δυο must. Κανα νεο για ποτε θα εχουμε το 3 δεν υπαρχει ακομη... ;
              Do a barrel roll!

              Comment


              • Τέλη του χρόνου λογικά θα βγει στη δύση.

                Comment


                • Συμφωνώ απόλυτα με τον Straier για την 5η case του PW.
                  Φοβερή υπόθεση, ίσως λίγο μεγαλύτερη απ' όσο έπρεπε, αλλά φοβερή.
                  SPOILER ALERT!!!
                   
                  Εσύ δε μετράς. Εφόσον οι κακοί είναι αστυνομικοί αποκλείεται να μη σου άρεσε.
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  •  
                    Ασε που στηριζει Jake Marshall επειδη ειναι πρωην αστυνομικος που τα βαλε με τα μεγαλα κεφαλια.
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • Originally posted by straier View Post
                      SPOILER ALERT!!!
                       
                      Εσύ δε μετράς. Εφόσον οι κακοί είναι αστυνομικοί αποκλείεται να μη σου άρεσε.


                      Originally posted by Ramparter View Post
                       
                      Ασε που στηριζει Jake Marshall επειδη ειναι πρωην αστυνομικος που τα βαλε με τα μεγαλα κεφαλια.
                      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                      Comment


                      • Ειχα καπου καταχονιασμενη μια promo του Rainbow Six Vegas 2 για PS3 (εχω το 1 για 360 αλλα δεν ασχοληθηκα και πολυ) και ειπα να δω τι διαολο ειναι τελικα...

                        Αποδειχτηκε πολυ καλυτερο απο οτι το περιμενα. Ενα κραμα Squad-Based shooter και Tactical Shooter χωρις ομως το πολυπλοκο μερος των παλιων Rainbow Six. Αρκετα καλο, με μερικες υπεροχες πινελιες αλλα και πολυ χτυπητο ΑΙ καμια φορα (δεν βλεπουν παντα τον δρομο που παιρνεις οι συμμαχοι σου, ενω το ΑΙ των αντιπαλων ποικιλει απο βρεφικο μεχρι Sheldon Cooper).

                        Πολυ ευχαριστο παντως.



                        ΑΑΑ... και φυσικα FM2010 με την Milanαρα να κατακτα το treble σχεδον αήττητη το 2011. Γεια του ρε προεδραρα Silvio!!!!!
                        :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                        Comment


                        • Κάνοντας διάλειμμα με το Final Fantasy XIII, παίζω τώρα για πρώτη φορά το Silent Hill: Shattered Memories.

                          Οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι αρκετά καλές.

                          Τα γραφικά ίσως είναι όμορφα και τρομακτικά, αλλά παρατήρησα και loadings και glitches. Ο Akira Yamaoka κάνει το θαύμα του και πάλι με την μουσική του. Το παιχνίδι δεν είναι μόνο remaked, αλλά και re-writed σεναριακά.

                          Εδώ το παιχνίδι μοιάζει κάπως σαν το Project Zero, γιατί με το κινητό έχεις να φωτογραφίσεις τα φαντάσματα, και, όπως ξέρετε πολλοί, υπάρχουν και τα zombies να σε κυνηγάνε. Εδώ μιλάμε για τρελή παράνοια. Ο Harry Mason δεν έχει προς το παρόν την αντίληψη του πραγματικού με του δαιμονικού κόσμου. Επιβεβαιώνω ότι πρόκειται για κάπως open-world, όπως και στα προηγούμενα.

                          Το άσχημο στην υπόθεση είναι ο χειρισμός. Του Wii είναι καλύτερος ο χειρισμός από του PS2 όσο αφορά την κάμερα και τον φακό. Κατά τα άλλα είναι πολύ βολικός σ' όλα τα σημεία.

                          Θα πω περισσότερα όταν το τερματίσω. Έχω να τρομάξω τόσο πολύ από το Silent Hill 1.
                          sigpic

                          Comment


                          • Άρχισα to Call Of Duty: World At War. Το έχω εδώ και καιρό κλειστό σε Limited Edition, όμως μου ήρθε η επιθυμία να παίξω τέτοιο παιχνίδι και το άρχισα μέχρι να ασχοληθώ με GOW.

                            Comment


                            • ante na doume an tha to teliosis sto veteran mode

                              Comment


                              • Wesker; Αντε ρε τρελέ, που χάθηκες εσύ τόσο καιρό; Με έσβησες και από το XBL .

                                Comment

                                Working...
                                X