Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Πωπω διαβάζω φοβερά posts, γουστάρω!

    @ValarDohaeris: Κι εγώ συμφωνώ με όλα όσα λες, δεν έχω να προσθέσω κάτι στα του Xenogears. Το τερμάτισα πριν από 3 ή 4 χρόνια, δε θυμάμαι αρκετά, και ήταν κάτι σαν αποκάλυψη όλο αυτό το σενάριο και το βάθος των χαρακτήρων. Συνέχισε το, έχεις δρόμο ακόμα αλλά αξίζει.

    Αλήθεια τα Xenosaga τα έχεις παίξει;

    @Bart: Στα είπα και χτες, καλά κάνεις και δοκιμάζεις κάτι νέο. Το παιχνίδι θα σου δίνει συνέχεια νέα στοιχεία, ποτέ δε θα σε αφήσει χωρίς νέο περιεχόμενο. Απίστευτη ποικιλία στις αποστολές, η καθεμία είναι τελείως ξεχωριστή από την άλλη, τα δε σκηνικά και η ιστορία μόνιμα εξελίσσονται. Καλή συνέχεια λοιπόν και περιμένουμε εντυπώσεις.

    Comment


    • Επίσης το block στα fighting το θεωρώ το γκάζι των ράλλυ
      Στη Μπατονέττα δεν υπάρχει μπλοκ (όχι επίσημα τουλάχιστον) και αυτό δίνει φοβερό ρυθμό στις μάχες.
      Επίσης (αν και το έχω παίξει ελάχιστα) σαν πίστες δε νομίζω πως το NG μπορεί να συγκριθεί με την Μπατονέττα. Μιλάμε για άλλη κλάση εντελώς!
      Originally posted by Squall Leonhart
      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
      Originally posted by 丹野
      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
      Originally posted by Ryu_gr
      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

      Comment


      • Na pw kai egw me thn seira mou poso ksenerwtiko thewrw sta Ninja Gaiden to Block, otan ta DMC edeiksan ton dromo gia kati POLY kalytero (evade - reversal) to opoio den stamataei thn roh ths maxhs kai afksanei dramatika thn poikilia twn kinhsewn.

        Big Boss, invincibility (kai oxi invisibility) frames shmainei oti gia kapoio xroniko diasthma o xarakthras sou einai atrwtos.
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • Σεβαστές οι απόψεις παιδιά! Για την ιστορία, ήθελα να πω ότι θεωρώ το block το φρένο στα ράλλυ, καθώς φυσικά το γκάζι παρομοιάζεται με την επίθεση! Και το ninja εννοείται ότι προσφέρει και reversals/evades, αλλά όπως είπαμε και πριν, ίσως επαφίεται λίγο παραπάνω στο block/evade από ότι θα έπρεπε. Πάντως για μένα είναι Ο.Κ.
          The illusion of free will is an illusion.

          Comment


          • Δε ξερω για σας, εγω περναω την απολυτη WipeOut HD Fury φαση της ζωης μου, ηχεια στο τερμα (οταν μπορω), η 37αρα μου δεν εχει δει ποτε καλυτερα χρωματα και εφε και γραφικουλια, το χειριστηριο εχει αποφορτιστει απο την αδρεναλινη και τα ρεκορ περνανε το ενα μετα το αλλο στην ιστορια.

            Μεσα σε μια μερα εχω ηδη 45 golds στο skilled (ειναι η entry φαση που δεν ξερω ακομα καλα καποιες πιστες και τον χειρισμο, ειδικα στο zone πεφτει πολυ πηδημα) και ελπιζω να εχω τερματισει τουλαχιστον τα 2 campaigns στο skilled μεσα στις επομενες 7 ημερες, αν οχι λιγοτερο.

            Και αν δεν ξυπνησατε ακομα, ακουστε κι αυτο:

            Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.
            :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

            Comment


            • Μόλις γύρισα από ένα φιλαράκι και μετά από ένα ξέφρενο 2ωρο με Mass Effect 2 κόπια τολμώ να πω ότι το game γαμάει άπειρα ενώ η εκκίνησή του είναι εκπληκτική.Το battle system έχει βελτιωθεί σημαντικά και πλέον τα shooting sections είναι απολαυστικά πάντα για τα δεδομένα του RPG είδους.Πτώση του frame rate,σταδιακή εμφάνιση των πολυγώνων λόγω unreal 3 engine δεν υπάρχουν και πλέον το gameplay είναι πολύ ρευστό.Τα γραφικά έχουν υποστεί βελτιώση ενώ τα ήδη άψογα ανθρώπινα μοντέλα του πρώτου τίτλου διατηρούν το μεγαλείο τους κι εδώ.Το κόβω εδώ μέχρι να μου έρθει το game να το παίξω όπως του αξίζει.
              BioWare γαμώ το κερατό μου μέσα.Δεν υπάρχει το game απλά.
              Στο διάλα τα υπόλοιπα...

              Comment


              • Το gameplay και ιδιατερα το συστημα μαχης του εχει καμια σχεση με του Dragon Age?
                Do a barrel roll!

                Comment


                • Εγω το μονο που θα πω ειναι γαμω την πειρατεια μου και τον Jack Sparow!!!!
                  :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                  Comment


                  • Και ο Jack Sparrow και η Πειρατεία rule11!

                    Comment


                    • Ξεκίνησα πριν από αρκετές ημέρες το Risen για την έκδοση για Xbox 360.Στους περισσότερους για να μην πω όλους ο τίτλος μάλλον δείχνει αισχρός αλλά αν του δωθεί μία ευκαιρία θα διαπιστώσετε ότι είναι ένα αρκετά καλό game ακόμα κι αν η Wizardbox που έκανε την μεταφορά από την PC έκδοση δεν απέδωσε τα αναμενόμενα στον οπτικό τομέα.Τα γραφικά δείχνουν απελπιστικά φτωχά για παιχνίδι που προορίζεται για το Xbox 360 ενώ πολλές φορές μπορεί να παραλληριστεί με ένα μέτριο τίτλο για το πρώτο Xbox.Τα 1.1 GB που χρειάστηκε η εγκατάσταση στον σκληρό δίσκο μαρτυρούν ότι η Wizardbox έκανε βεβιασμένη μεταφορά και αν σε αυτό προστεθεί το μη σταθερό frame rate που ορισμένες φορές μπορεί και να φτάσει σε μονοψήφιο αριθμό κάτι που οφείλεται σε bugs αλλά και στην αδυναμία της εταιρείας να βγάλει κάποιο δυνατό update αποδεικνύουν γιατί ο τίτλος έλαβε την αδιαφορία του κοινού και απέσπασε απογοητευτικές κριτικές.

                      Το μεγάλο κρίμα είναι ότι εξαιτίας των πολλών προβλημάτων του τίτλου στον τεχνικό τομέα χάθηκε η ευκαιρία της Pyranha Bytes να δείξει στο κοινό πως πρέπει να φτιάχνεται ένα free roaming RPG όσον αφορά τους gameplay μηχανισμούς του.Ο τίτλος δεν χαρίζει, δεν έχεις fast travel, σου δίνει ελάχιστα hints για το που πρέπει να πορευτείς, οι χάρτες στην αρχή δεν υπάρχουν και όταν τους βρεις μετά από αρκετό ψάξιμο δεν σε κατατοπίζουν επακριβώς μιας και ξεκινάς σαν ναυαγός σε ένα άγνωστο μέρος, η μάχη είναι real time κι οι εχθροί στα πρώτα στάδια αλλά και αργότερα είναι απειλητικοί και μπορούν να σε εξοντώσουν με δύο ή τρία χτυπήματα ενώ όταν αντιμετωπίζεις πάνω από δύο τα πράγματα δυσκολεύουν ακόμα περισσότερο, τα χρήματα τα βρίσκεις με κόπο ενώ για να ανεβάσεις τα στατιστικά σου πρέπει με τα learning points που παίρνεις σε κάθε level up να πληρώσεις ένα αρκετά μεγάλο ποσό για να δυναμώσεις.

                      Το σίγουρο είναι ότι ο τίτλος προχωράει αργά και απευθύνεται σε μικρό αριθμό παικτών ( cult status )που αρέσκονται σε δυσκολίες όπως περίπου έκαναν και τα Gothic αφού το Risen ακολουθεί αυτήν την συνταγή.Προσωπικά το βρήκα ενδιαφέρον αλλά το όλο αποτέλεσμα είναι πολύ κατώτερο από άλλα μεγαθήρια εταιρειών λέγε με Bethesda Softworks και BioWare.
                      Ο χρόνος παύει να υφίσταται από την στιγμή που το Mass Effect 2 μπει στο tray του Xbox 360.

                      Comment


                      • Συνεχίζω το Infinite Undiscovery με την νέα μου τηλεόραση για να το τερματίσω...
                        sigpic

                        Comment


                        • Ξεκίνησα για kingdom hearts αλλά δεν βρήκα κανένα από τα δυο στο video club που έψαξα.Τελικά έπεσε το μάτι μου στο final fantasy 12.Nαι...Το έπαιξα το παιχνίδι γύρω στο 3ωρο χθες και μπορώ να πω ότι μου άφησε καλές εντυπώσεις και σκοπεύω να το συνεχίσω στο μέλλον καθώς καβάντζωσα το ps2 slim του φίλου μου.

                          Το πρόγραμμα λέει λοιπόν kingdom hearts 1 και 2,final fantasy 12 και metal gear solid 3 subsistence αν το βρω!
                          Nintendo I.D.: paixtis
                          3ds friend code: 2664-2347-7128

                          Comment


                          • WX WX!
                            Aftos dikos mas tha ginei
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • Θα είναι θέμα Square πλέον...
                              Originally posted by Squall Leonhart
                              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                              Originally posted by 丹野
                              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                              Originally posted by Ryu_gr
                              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                              Comment


                              • Ο paixtis γίνεται παίχτης!

                                Comment

                                Working...
                                X