Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Παίζω Mirror's Edge και Saboteur. Στο Edge είμαι στο 7ο chapter, τα πρώτα 5 μου άρεσαν πολύ εως πάρα πολύ, στα δύο τελευταία με κούρασε λίγο. Ωραία τα φουτουριστικά χρώματα και ο φωτισμός, τα σχέδια ανάμεσα στα επεισόδια ψιλομέτρια αλλά ok. Το στήσιμο μου θυμίζει λίγο Deus Ex για κάποιο λόγο που είναι καλό.
    Το Saboteur το ξανάπιασα μετά από μήνες και μπορώ να πω πως μου αρέσει πολύ παρά τις υπερβολές του. Προβλέπω να το τιμώ ως το τέλος μόνο και μόνο λόγω Παρισιού.

    Comment


    • Originally posted by Imrahil View Post
      Παίζω Mirror's Edge και Saboteur. Στο Edge είμαι στο 7ο chapter, τα πρώτα 5 μου άρεσαν πολύ εως πάρα πολύ, στα δύο τελευταία με κούρασε λίγο. Ωραία τα φουτουριστικά χρώματα και ο φωτισμός, τα σχέδια ανάμεσα στα επεισόδια ψιλομέτρια αλλά ok. Το στήσιμο μου θυμίζει λίγο Deus Ex για κάποιο λόγο που είναι καλό.
      Να κανονίσεις να κατεβάσεις τα DLCs, τα οποία έχουν και το time attack και κάποιες πιο δύσκολες πίστες!
      sigpic

      Comment


      • Imra γράψε 2-3 πραγματάκια για το Saboteur όποτε ευκαιρήσεις.
        Carpe diem

        Comment


        • Τον τελευταιο καιρο εχω χασει λιγο τη μπαλα με το αθλημα μιας και ασχολουμαι πολυ αραια και που γιατι προεκυψαν καποια τρεχαματα δυστυχως.
          Ηθελα κατι απλο και γρηγορο για να ξεδωσω και τσιμπησα το CoD: MW2 απο εναν φιλο και πιστευω πως ηταν ο,τι πρεπει για αυτο που ηθελα εκεινη τη στιγμη.

          Πολυ μικρο campaign, αλλα το χαρηκα πολυ - οπως και στο 1ο MW. Δεν ειμαι και ειδικος στο χωρο αλλα σιγουρα ειναι τα καλυτερα campaigns που εχω παιξει εδω και χρονια, ενω τα Halo ξερω γω ακομα με απωθουν (οπως και πολλα WW2 games παρεπιπτοντως). Οποτε μαλλον μου αρεσει πολυ αυτο το modern setting και μακαρι να υπηρχαν περισσοτερα παιχνιδια σε αυτη τη φαση.

          Μου βγαλε και κατι Special Ops, εκει τι παιζει; Εχει νοημα να ασχοληθω καθολου;
          Online και τα ρεστα δε με αφορουν παντως.

          Απο εκει και περα εχω πιασει και παιζω ποτε ποτε και το 1ο Monkey Island σε PS3.
          Αν κανεις (λεμε τωρα) σκεφτεται να το αγορασει να μην το κανει. Εχει πολλα bugs, κανει freeze συχνα και σπαει νευρα.
          Σαν παιχνιδι ειναι μια χαρα παντως και επιτελους αξιωνομαι να δω τους προκατοχους του MI3, ενος απο τα πλεον αγαπημενα μου παιχνιδια.
          Εχω περασει τη μεση, so far, so good. Δεν εχω λιωσει και απο το γελιο, αλλα οι διαλογοι ειναι πολυ διασκεδαστικοι σιγουρα.

          Τελος επαιξα λιγο Demon's Souls χθες μετα απο καμποσο καιρο και εβγαλα τη 2-1. Το guide λεει να συνεχισω με 2-2 οποτε για εκει με βλεπω. Το θεμα ειναι πως θα το ξαναπιασω μετα απο αρκετες μερες σιγουρα, αλλα εστω κι ετσι ειναι καλυτερο απο το τιποτα υποθετω.

          Περιττο να πω πως και σε λιγες μερες βγαινει το DKCR, εκει ολα θα μπουν στην ακρη με συνοπτικες διαδικασιες.

          Comment


          • Originally posted by Xeno View Post
            Απο εκει και περα εχω πιασει και παιζω ποτε ποτε και το 1ο Monkey Island σε PS3.
            Αν κανεις (λεμε τωρα) σκεφτεται να το αγορασει να μην το κανει. Εχει πολλα bugs, κανει freeze συχνα και σπαει νευρα.
            Σαν παιχνιδι ειναι μια χαρα παντως και επιτελους αξιωνομαι να δω τους προκατοχους του MI3, ενος απο τα πλεον αγαπημενα μου παιχνιδια.
            Εχω περασει τη μεση, so far, so good. Δεν εχω λιωσει και απο το γελιο, αλλα οι διαλογοι ειναι πολυ διασκεδαστικοι σιγουρα.
            Το έχω παίξει στο υπολογιστή και θα πρότεινα όλοι να το παίξετε στην original μορφή του στον υπολογιστή, for retro's sake...

            Αν τα κατεβάσετε από PS3 ή XBOX, θα έλεγα ότι είναι χάσιμο χρόνου και χρήματος εκεί.

            Είμαι της γνώμης ότι ότι γεννήθηκε από υπολογιστή, έτσι θα μείνει(π.χ. Prince of Persia, Wolfenstein, Doom, Quake κ.α.). Το να παίζεις παιχνίδια από άλλη κονσόλα, χαλάει τη μαγεία του.
            sigpic

            Comment


            • To πρωτότυπο μονκευ bγήκε σε δισκέτα,σε αποθηκευτικό μέσο που δεν υποστηρίζεται από τα σημερινά pc και δεν τρέχει σε windows αλλά σε dos.


              Tidy!

              Do not blame me.Blame yourself or God.
              In Matsuno we trust.

              Comment


              • Tannowned!!!
                Carpe diem

                Comment


                • Originally posted by Altair View Post
                  Imra γράψε 2-3 πραγματάκια για το Saboteur όποτε ευκαιρήσεις.
                  Άνοιξα topic για πάρτη σου.

                  Κατά τα άλλα έβαλα RezHD σήμερα. Στην αρχή δε μου έβγαλε την αίσθηση που περίμενα, και θυμόμουν από όταν το είχα πρωτοπαίξει στο Dreamcast. Ήταν μάλλον υποτονικό. Ευτυχώς από level 7 της area 2 πήρε τα πάνω του και με περιέχυσε ευχαρίστηση που άγγιξε τα μέσα μου.

                  Comment


                  • Ξεκινησα επιτελους το Halo Reach και εγω. Ενταξει, μεχρι στιγμης μιλαμε πανω κατω για την ιδια συνταγη η οποια ωστοσο παντοτε ειναι ευχαριστη. Οπτικα ειναι πολυ βελτιωμενο σε σχεση με το 3, ωραια αισθητικη, ωραια μουσικη και καποιες νεες προσθηκες στο gameplay.

                    Εχω παιξει γυρω στις 2 ωρες, οταν το προχωρησω-τερματησω, θα γραψω στο αντιστοιχο topic.

                    Comment


                    • Εγώ είπα να βάλω στο πρόγραμμα το Secret of Monkey Island που αγόρασα προχτές. Μία ώρα έπαιξα και μπορώ να πω ότι το βρήκα πολύ ευχάριστο. Όταν το τερματίσω θα γράψω κανά δυο εντυπώσεις.

                      Comment


                      • Egw exw valei apo katw to Dungeon Siege 2 kai to Dungeon Siege gia to PSP to opoio paizw defterh fora, mallon tha paiksw osa perissotera apo afth thn seira mporw na vrw
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • αυτα ειναι ground, gogo hack and slash rpgs τωρα σε μερικους μηνες βγαινει και το 3

                          αν αντεξεις τα γραφικα του πρωτου dungeon siege, αξιζει να του ριξεις μια ματια, οπως επισης το expansion του 2 που ειναι must, θα σου εδινα και κανα link για mods του dungeon siege 2 αλλα απ'οτι θυμαμαι δεν παιζεις mods

                          με την εκδοση του στο psp δεν εχω ασχοληθει εχω ακουσει τα καλυτερα ομως αν και λενε οτι ειναι πολυ ευκολο αυτο και μονο με αποθησε να το δω στο καιρο της κυκλοφοριας του

                          Comment


                          • Vriskw to Dungeon Siege tou PSP anwtero tou 2 se systhma, den exei ta sxedon tragika provlhmata pou exoun oi PC ekdoseis.

                            Oswn afora thn dyskolia tou Throne of Agony eksartate me ti tha paikseis, sou dinei 3 stadar xarakthres (den ftiaxneis monos sou) enan half Giant enan anthrwpo kai mia dark elf.

                            O Half Giant einai san easy mode kathos ksekinaei san warrior (allazeis classes argotera kathe xarakthras exei 7 class paths pou mporei na dialeksei san to seiken densetsu 3 ena pragma) kai ta stats tou einai off the roof, me anthrwpo pou einai magos den asxolithika, alla me thn elf (best character evar blind assasin kietsi) pou einai kati san assasin-ranger dual wield ktlp to game einai safws dyskolotero.

                            To story me thn Elf htan fovero, twra vlepw tou Half Giant th meria.
                            Apo to Dungeon Siege II den kserw akomh to full story opote den mporw na krinw alla mexri stigmhs to vriskw poly aniaro.
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • Τελικά έβαλα 5 λεπτά το Amnesia the Dark Sescent και κόλλησα . Ήθελα που ήθελα να το παίξω, ας το βάλω τώρα στο πρόγραμμα, ελέω 2010 (τελειώνει η χρονιά ρεεεε). Όταν το τερματίσω θα γράψω αναλυτικές εντυπώσεις σε topic που θα ανοίξω, πάντως από τη μία ώρα που ασχολήθηκα μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα. Φοβερή ατμόσφαιρα, πολύ τρομακτική και σκοτεινή, ωραίοι μηχανισμοί, φοβερή κίνηση και χειρισμός, όμορφα γραφικά και πολύ ωραιο voice over σε κάποια σημειώματα που βρίσκεις. Επίσης η διστακτικότητα στα βήματα του πρωταγωνιστή και ο φόβος του μεταφέρεται πάρα πολύ πειστικά.

                              2010 ρε γαμώτο, η χρονιά που θα έχω παίξει (μαζί με τα δύο Monkey Islands και το Machinarium) συνολικά 4 adventures. Όταν λέω ότι είναι το καλύτερο gaming year κάτι ξέρω .

                              ΥΓ: Χειρότερος και από τον Altair έγινα, άλλαξα now playing μέσα σε 3 posts.
                              ΥΓ2: 15€ από τη Steam, κάποια στιγμή θα αγοραστεί.

                              Comment


                              • Πέφτω διαρκώς πάνω σε reviews του Amnesia, από το μεγαλύτερο site μέχρι το μικρότερο blog, και δεν έχω βρει ούτε ένα που να μην το εκθειάζει, ο συγγραφέας να μην τα έχει κάνει πάνω του και να μη λένε πως είναι από τα καλύτερα horror games όλων των εποχών.

                                Το Authority του έβαλε 8 :fsss::fsss::fsss:


                                Εγώ παίζω Divinity 2: The Dragon Age Saga, τη συνέχεια του Divine Divinity. Αν και τεχνικά είναι 5 χρόνια πίσω, το παιχνίδι με έχει κερδίσει με τη ζωντάνια του και το σωστό σχεδιασμό του, ενώ έχει και εξαιρετική ενσωμάτωση του mind reading σε quests και διαλόγους. ΠΟΛΥ καλό action RPG.
                                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                                Comment

                                Working...
                                X