Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Evans View Post
    Καλά Wesker συγνώμη κι όλας αλλά μιλάς εσύ για χάλια παιχνίδια στο Wii όταν έχεις παίξει όλα τα σκουπίδια που κυκλοφόρησαν σε 360 ; Εντάξει, καταντάει και λίγο αστείο από ένα σημείο και μετά. Πέραν τούτου, αν θέλεις να ψάξεις και να βρεις ενδιαφέροντες τίτλους, θα βρεις. Δε φτάνουν σε αριθμό αυτά που υπάρχουν σε PS360, αλλά υπάρχουν και είναι εκεί για όσους ενδιαφέρονται. Εσένα προφανώς δε σε ενδιαφέρουν, αν και από την άλλη θα σε ρωτήσω: τι σε ενδιαφέρει εν τέλει; Το Cars για το 1000άρι πάντως το είχες παίξει μία φορά .
    ναι φιλε evans είχα παίξει τα χειρότερα στο 360 όμως αυτά ανήκουν στο παρελθόν όσο για το τι μου αρέσει θα ήθελα το wίϊ να έχει πιο hardcore τίτλους το παράκανε στα mini games και στα παιχνίδια για μικρά παιδιά γιατί δεν βγάζει νέο starfox νέο eternal darkness?

    Comment


    • Γιατί δεν παίζεις Sin and Punishment 2, Lost in Shadows για δύο μόνο όχι και τόσο γνωστά ονόματα; Με την ίδια λογική πάντως, τα κακά games του Wii ανήκουν στο παρελθόν, μια που φέτος βγήκαν και βγαίνουν παιχνιδάρες. Νομίζω ο κάθε λογικός gamer πρέπει να παραδεχτεί ότι η φετινή χρονιά είναι του Wii.

      Comment


      • Originally posted by Burai_Fighter View Post
        Ωπα μισό... Το θέμα σου είναι τα controls του Mario Galaxy 2 ή το Wii εν γένει?

        Γιατί σε όλα τα games που έχουν πιο κλασικό χειρισμό υπάρχει το wii classic controller και το wii competition pro που είναι άψογα και τα δύο και ειδικά το πρώτο βρίσκεται πάμφθηνα με λίγο ψάξιμο.

        Δε διαφωνώ στο ότι υπάρχει πολύ shovelware στο Wii. Ωστόσο οι first party προσπάθειες από nintendo διέπονται από άψογο χειρισμό με το wiimote. Eιδικά τα Mario Galaxy που αναφέρεις είναι ο ορισμός του σωστού και απλού χειρισμού σε platformer, χωρίς περιττές gimmickιές.( οκ ένας αγώνας με σαλάχι στο πρώτο αν και πάλι ο χειρισμός δε με ενόχλησε καθόλου)

        Τώρα σχετικά με το Wii γενικότερα, έχω τοποθετηθεί πολλάκις στο παρελθόν. Συνειδητά όποτε αγοράζω κονσόλα της nintendo το κάνω για να παίξω τα δικά της παιχνίδια και αν είμαι τυχερός κάποια ποιοτικά 3rd party. Τα gimmick controls που αναφέρεις πάντως υπάρχουν σε ελάχιστα games που αναφέρονται σε πιο κλασικούς gamers. Τώρα βέβαια αν πας να μου παίξει Tatsunoko VS Capcom με wiimote ε δε σου φταίει το game μιας και όλα έχουν επιλογή για το classic controller.
        ναι φιλε το θέμα μου είναι με τα controls του wίϊ γενικός θα ψάξω αυτά που είπες

        Comment


        • Originally posted by Evans View Post
          Γιατί δεν παίζεις Sin and Punishment 2, Lost in Shadows για δύο μόνο όχι και τόσο γνωστά ονόματα;
          φιλε όπως είπα πιο πάνω στην hd tv που έχω είναι τόσο άσχημο το wίϊ που αναγκάζομαι και μικραίνω την οθόνη και πάλι δεν κάνει διαφορα

          Comment


          • Originally posted by BigBOSS View Post
            γιατί πολύ απλά η nintendo είναι μια εταιρεία που βλέπει μόνο το παρόν.

            μέχρι και πριν 4 χρόνια (εγώ πήρα το 2008) λίγοι είχαν HD TVs, βέβαια τώρα οι SD TVs μοιάζουν με μουσειακό είδος.


            Όντως. Η nintendo βλέπει μόνο το παρόν.

            Γι'αυτό οι άλλες που βλέπουν το μέλλον τρέχουν να βγάλουν motion controllers.
            I'm back bitches... Version 2.0

            Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

            Comment


            • To thema tou motion control outws h allws mono sthn Nintendo tha poulouse, egw epimenw pws einai xalia idea genikotera kai pws den eprepe na efevrethei eksarxhs.

              Kata ta alla, to Wii opws eipan kai oi alloi exei para polla kala paixnidia kai malista twra perimenoume kai 2 apo ta kalytera JRPGs pou kanoun akomh kai mena na thelw na to agorasw... Eftyxws to exoun 2 filoi opote tha tous kanw mia episkepsh thn katallhlh stigmh
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • Wesker στείλε μου την κόπια σου του SMG2,άμα δεν την χρειάζεσαι.
                Carpe diem

                Comment


                • Μαλλον ειναι κοπια στη κυριολεξια οποτε δε σου κανει
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • Εντάξει γούστα είναι αυτά ρε παίδες τι να λέμε τώρα.
                    Προσωπικά για μένα το SMG2 ήταν η πεμπτουσία του gaming και δυσκολα πιστευω οτι θα ξεπεράστει απο αλλο platform game ανεξαρτήτου κονσόλας (τουλάχιστον μέχρι να βγει το DKC Returns).
                    Οσον αφορά τον χειρισμό θα τον χαρακτήριζα απλά αψογο. Σιγουρα δεν θα ειχα προβλημα και με κλασσικο χειριστήριο αλλα το mote εδινε κάτι παραπάνω στην ολη εμπειρία.

                    Υ.Γ.Π* Τα μάζεψε κανας αλλος ολα τα αστέρια ρε νουμπάδες ή κολλησατε στο 241???

                    *Υστερογραφο ποζεριας!!
                    I attack sharks
                    when i smell them bleed
                    I dont go swimming
                    water just wants to be around me.

                    Comment


                    • Υ.Γ.Π* Τα μάζεψε κανας αλλος ολα τα αστέρια ρε νουμπάδες ή κολλησατε στο 241???
                      Εγώ έμεινα στο 240, έφυγα για διακοπές και δεν πρόλαβα να πάρω το 241. Φυσικά όταν γύρισα βαριόμουν να ασχοληθώ, οπότε και το παράτησα .

                      Comment


                      • Πάτερ Wesker επειδή είσαι δούλος του Θεού σε κατανοούμε γι'αυτό κάτσε και παίξε ότι θέλεις. Δεν χρειάζεται να δίνεις λογαριασμό σε κανέναν και να απολογείσαι γιατί δεν σου αρέσει κάτι, κι αν κάποιος ξενερώνει με τα γούστα σου να του πεις " εγώ αυτά παίζω και γουστάρω" με απλό και κατανοητό τρόπο. Δεν θες να παίξεις Wii διότι δεν γουστάρεις τον χειρισμό? Θέλεις PS3? Μαγκιά σου και χαρά σου.

                        Φιλήστε τώρα άπιστοι το χέρι του παππού.Μπρος τσαουρ!

                        Comment


                        • Και κάπου εδώ ο Ren θέτει ένα Χ στην έννοια της συζήτησης και της ανταλλαγής απόψεων .

                          Εντάξει, όλα προσωπικές απόψεις είναι, δε χρειάζεται να το λέμε συνέχεια. Αν δεν ήθελε εξ αρχής να συμμετάσχει σε μία συζήτηση, ας μην έλεγε καν αυτά που είπε. Από τη στιγμή όμως που λέει κάποιος κάτι δημόσια και απευθύνεται σε κάποια άτομα, προφανώς και θα υπάρξει κάποια ανταπόκριση, γιατί όχι και αντίλογος. Εδώ όμως μιλάμε για το πανιερότατο αγαθό, τα video games . Ρε άντε ανοίξτε και κανα βιβλίο...

                          Comment


                          • Originally posted by Ren_of_Heavens View Post
                            Πάτερ Wesker επειδή είσαι δούλος του Θεού σε κατανοούμε γι'αυτό κάτσε και παίξε ότι θέλεις. Δεν χρειάζεται να δίνεις λογαριασμό σε κανέναν και να απολογείσαι γιατί δεν σου αρέσει κάτι, κι αν κάποιος ξενερώνει με τα γούστα σου να του πεις " εγώ αυτά παίζω και γουστάρω" με απλό και κατανοητό τρόπο. Δεν θες να παίξεις Wii διότι δεν γουστάρεις τον χειρισμό? Θέλεις PS3? Μαγκιά σου και χαρά σου.

                            Φιλήστε τώρα άπιστοι το χέρι του παππού.Μπρος τσαουρ!

                            Comment


                            • δεν έχω πει πως δεν μου άρεσε το mario galaxy με τα controls του wίϊ έχω πρόβλημα τελικά θα παίζω μονο τα mario zelda και metroid

                              Comment


                              • Πάντως αυτό που καταλάβαμε όλοι ήταν πως δε σου άρεσε ο χειρισμός του Mario Galaxy και όχι η λογική πίσω από το Wii.

                                Δε νομίζω κανένας να προσέβαλε τον wesker. Μη δημιουργούμε εντάσεις εκεί που δεν υφίστανται. Σε τελική ανάλυση forum= δημόσια εκφορά απόψεων και συζήτηση. Και εφόσον παραθέτεις την άποψή σου δημόσια θα δεχτείς και την κριτική. Μην κοιτάτε που οι περισσότεροι γνωριζόμαστε οπότε ξέρουμε πλέον και τα κουσούρια του καθενός.

                                Ηγουμενιτσιώτη της κακιάς ώρας μόλις ασχοληθώ με το Galaxy 2 θα δεις εσύ. Βέβαια τότε εσύ θα έχει ξεσκιστεί στο Donkey Kong Country Returns και εγώ θα ζηλεύω :xp:
                                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                                Comment

                                Working...
                                X