Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Crysis 2 στο Ps3. Μπαμ-μπουμ, πλάκα έχει. Άντε να μου 'ρθει το Witcher 2 ρε γμτ....
    sigpic

    Comment


    • Άρχισα Witcher 2 εγώ. Μου την έδωσε όμως λίγο το animation και τα γραφικά και το έκλεισα γρήγορα. Kατά τα άλλα καλό φαίνεται.

      Comment


      • witcher 2 normal και τρωω ξυλο λεμε, εντομεταξυ τρωω και τρελα memory leaks, με 6950 2gb ολα full πιανω 30-50 frames 1920x1280, jesus christ

        παιχνιδαρα τα γραφικα ειναι εκπληκτικα η ατμοσφαιρα οι χαραχτηρες.... εκανα και import to save μου απο το 1 ομως δεν καταλαβα τι μου εδωσε

        rpgara τρελη, κατι dragonage 2 πρεπει να πανε να κρυφτουν

        Comment


        • Ξεκίνησα το Vanquish στο Hard. Οκ Vaynard, συγχαρητήρια που άντεξες... Στην πρώτη μάχη είμαι ακόμη και παίζει να μου έχουν δώσει τον ... στο χέρι καμμιά δεκαριά φορές. Εντάξει το έκλεισα γιατί με τέτοιο χαμό στην οθόνη- projectiles, χρώματα, πανικός, σαν cave shooter σε 3D έγινε σε κάποια φάση - και νεύρα θα το έσπαγα. Normal να μάθω πρώτα τα βασικά και μετά το συζητάμε για hard. Δηλώνω ηττημένος και ταπεινωμένος. /πάει στη σπηλιά του να κλάψει.
          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

          Comment


          • εγω ο καημενος τα λεγα καλα στο hard last boss παιζει ο ψοφος να εφτασε σε 3ψηφιο αριθμο
            και που να δεις τα challenges και το gods hard mode:boff:

            το απολυτο arcade 3d shooter!!

            Comment


            • Έτσι όπως τα λες είναι. Arcade shooter κι ας φαίνεται σαν Gears, καμμία σχέση. Κάποια στιγμή στο αρχικό boss fight- που ήταν και στο demo- κάθισα σε cover και λέω κάτσε να φορτίσει το boost. Πού να ήξερα ο καημένος ότι το mech καταστρέφει σχεδόν τα πάντα- συνεπώς και το cover? Και η πλάκα είναι πως δεν κατάλαβα τι με χτύπησε και οκ δεν έχω κατανοήσει τους μηχανισμούς του game στο ελάχιστο- πότε πρέπει να κάνεις melee, πότε cover, πώς χρησιμοποιείς το boosting etc. Το μόνο που έκανα και χάρηκα ήταν που έσπασα ένα Romanov με melee- σιγά το κατόρθωμα - γιατί το είχα δει σε vid στο youtube και μου φάνηκε cool Normal και ταπεινωμένος λέμε

              EDIT:
              Στο Gods mode δεν έχει καν upgrade στα όπλα?:kill:
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • Τα Vanquish θα το παιξω καποια στιγμη οπωσδηποτε . Και με ψησατε να το επισπευσω το θεμα , βεβαια δεν εχω χρονο καθολου αυτην την εποχη . Ομως η arcade φυση του, μπορει να ειναι οτι πρεπει για να χαλαρωνω μετα την δουλεια ;).

                Comment


                • Το ξεκίνησα στο normal τελικά και προφανώς είδα μεγάλη βελτίωση, λιγότερα νεύρα περισσότερη διασκέδαση- χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν χάνω από βλακείες που κάνω. xD Είναι η αλήθεια πως arcadeοφέρνει αρκετά. Να δούμε τι επιφυλάσσει η συνέχεια.

                  Παράλληλα κάθισα να βγάλω τα medium stages που μου μένανε στο Trials HD και κόλλησα άσχημα πάλι. Μέτρησα ένα 3 ωρο και βάλε... Έκανα και το Unyielding achievement με λίγη υπομονή- περισσότερο δύσκολο ακούγεται παρά είναι στην πραγματικότητα. Διάλειμμα πάλι και όποτε ξαναέρθει η όρεξη. Φοβερό game...
                  «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  • Υπερβολές για το Vanquish , μόλις το συνηθήσεις βγαίνει τακα-τάκα . Εγώ στο normal το ξεκινησα και μετα το έβγαλα και hard και μπορώ να πω οτι δεν δυσκολευτικα ιδιαιτερα στο 2nd playthrough στο hard καθώς ηξερα ποια οπλα επρεπε να κανω upgrade και γενικα το battle system.God mode δεν αγγιξα βέβαια για να γλιτωσω το καρδιακο
                    Μακαρι να ειχε co-op ....

                    Comment


                    • Mα δεν είπα κάτι το διαφορετικό Απλά ανέφερα πως το να το ξεκινήσεις με το καλημέρα στο Hard θεωρώ πως είναι ολίγον τι μαζοχιστικό- όσον αφορά εμένα πάντα. Δε διασκέδασα, όσο διασκεδάζω τώρα. Και κακά τα ψέματα, μιας και ο τίτλος παίζει τελείως διαφορετικά από cover shooter, θέλει χρόνο να εξοικειωθείς ενώ σε πετάει κατευθείαν στη δράση. xD
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • 1 playthrought εκανα στο hard απο την αρχη που το εβαλα , αλλα στο τελευταιο boss τα χρειαστηκα πρεπει να πω αλλα ειμαι και μετριος στα shooters οποτε λογικο, δεν εχω ασχοληθει ακομα με τα challenges αλλα καποια στιγμη οταν φαω φλασια/βρω χρονο θα τα πιασω

                        Comment


                        • Κοίτα ό,τι και να πεις, είσαι θεούλης που άντεξες να το τελειώσεις πρώτο playthorugh στο Hard. Τελεία.
                          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                          Comment


                          • H εμπειρία μου με τo Trials HD μόλις έλαβε τέλος μέχρι νεοτέρας. Τελείωσα το medium με bronze, silver και gold κυρίως τα πιο εύκολα και παραιτούμαι από το κυνήγι των 0 mistakes και gold μιας και οκ έχουμε και μια ζωή δε γίνεται να αφιερώνω 3ωρα σε κάθε πίστα- και λίγο λέω.
                            Έκανα ένα search για το Trials HD να δω αν υπάρχει thread etc και έπεσα σε αυτό το post μου. H πλάκα είναι πως χθες πάλι σκάλωσα ένα δίωρο- το οποίο πέρασε για πλάκα- και πέρασα την Underground με gold πολύ εύκολα ενώ πήρα siver medals σε αρκετές με 0 mistakes απλώς δεν έπιασα τον χρόνο, αλλά και αυτό θέμα τριβής είναι πλέον- κοινώς έχω καταλάβει πολύ καλύτερα πώς να χειρίζομαι τη μοτοσικλέτα και τη φυσική της. Φυσικά το achiev για τη χρήση του Micro Donkey το βλέπω με τα κυάλια αλλά οκ σε κανά 12μηνο μπορεί, ο Θεός είναι μεγάλος. Τελικά αυτό το game, ίσως αποδειχτεί για μένα ο καλύτερος live arcade τίτλος ever.

                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • Super meat boy πότε θα παίξεις; :Ρ

                              Comment


                              • Λέω κι εγώ,δε θα του το πει;;)
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X