Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Θ-Ε-Ο-Σ! :xp:
    sigpic

    Comment


    • Έχω παραγγείλει Shadows of the Damned και Alice και είμαι σε αναμονή, θα με απασχολήσουν μέσα στον Ιούλιο. Έχω το portal 2 stand-by αλλά δεν βρίσκω όρεξη να το κάνω install.

      'Αρχισα το Planescape Torment ύστερα από πολλά χρόνια. Δεύτερο playthrough με διαφορά δεκαετίας. Μακάρι να έβγαινε ένα σωστό remake για αυτόν το τίτλο κάποια στίγμη ή έστω μια αναβίωσή του όπως κάνει το Deus Ex. Είναι μοναδικό rpg.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by deus_d0pe View Post
        'Αρχισα το Planescape Torment ύστερα από πολλά χρόνια. Δεύτερο playthrough με διαφορά δεκαετίας. Μακάρι να έβγαινε ένα σωστό remake για αυτόν το τίτλο κάποια στίγμη ή έστω μια αναβίωσή του όπως κάνει το Deus Ex. Είναι μοναδικό rpg.
        Ωραίος ρε deus_d0pe :resp: Best game ever
        Κάποια στιγμή θέλω να το κάνω και εγώ αυτό το δεύτερο playthrough .

        Και ενα HD remaster σε psn,xbla εμένα δεν θα με χάλαγε

        Comment


        • Originally posted by Tanno View Post
          Παράλληλα παίζω το Risen και το Recettear: An Item Shop's Tale. Και τα 2 RPG.

          Όλοι ξέρετε για το Risen, μα όχι όμως το Recettear, οπότε θα πω λίγα γι΄αυτό.

          Η κλάση του είναι από τα arcade RPG. Η ιστορία του αρχίζει να παίρνει μέρος σ' ένα μικρό χωριό, όπου ζει η μικρή Recette. Η Tear, μία νεράιδα, η οποία είναι μία φοροεισπράκτορας, εξηγεί την μικρή Recette το γεγονός της εξαφάνισης του πατέρα της. Ορφανή που έμεινε η μικρή Recette, αναλαμβάνει να ανοίξει το ... πολυκατάστημα της, κατόπιν συμβουλής της Tear για να ξεχρεώσει το τεράστιο χρέος που χρωστούσε ο πατέρας της στην Terme Finance.

          Είναι διπλό παιχνίδι, επειδή ΚΑΙ πρέπει να πηγαίνει για περιπέτεια μαζί με διαφόρους πολεμιστές για να βρει και να μαζέψει πράγματα, ΚΑΙ να συντηρεί το μαγαζί, εφόσον έχει την υποχρέωση να συντηρήσει το μαγαζί της προκειμένου να ξεχρεώσει κάθε βδομάδα το χρέος του πατέρα της.

          Επίσης είναι και απίστευτη κωμωδία. Σ' όσους τους άρεσε το Disgaea, σίγουρα θα τους αρέσει αυτό. Έχω πέσει κάτω από τα γέλια με την συζήτηση των 2 κοριτσιών.

          Το σύστημα μάχης μέσα μου θυμίζει πάρα πολύ το Legend of Sayuki(PS2 Arcade RPG).

          Προσωπικά αυτό το RPG μου θυμίζει πάρα πολύ το anime "Hayate No Gotoku".
          Μετά την περιγραφή σου Τάννο κατάλαβα που το είχα ξανακούσει.Το έχει τελειώσει εδώ και κάτι μήνες ένας φίλος μου.Πολύ καλό παιχνιδάκι,θα το ευχαριστηθείς πολύ.
          Carpe diem

          Comment


          • Originally posted by Tanno View Post

            Η κλάση του είναι από τα arcade RPG. Η ιστορία του αρχίζει να παίρνει μέρος σ' ένα μικρό χωριό, όπου ζει η μικρή Recette. Η Tear, μία νεράιδα, η οποία είναι μία φοροεισπράκτορας, εξηγεί την μικρή Recette το γεγονός της εξαφάνισης του πατέρα της. Ορφανή που έμεινε η μικρή Recette, αναλαμβάνει να ανοίξει το ... πολυκατάστημα της, κατόπιν συμβουλής της Tear για να ξεχρεώσει το τεράστιο χρέος που χρωστούσε ο πατέρας της στην Terme Finance.

            Είναι διπλό παιχνίδι, επειδή ΚΑΙ πρέπει να πηγαίνει για περιπέτεια μαζί με διαφόρους πολεμιστές για να βρει και να μαζέψει πράγματα, ΚΑΙ να συντηρεί το μαγαζί, εφόσον έχει την υποχρέωση να συντηρήσει το μαγαζί της προκειμένου να ξεχρεώσει κάθε βδομάδα το χρέος του πατέρα της.

            Επίσης είναι και απίστευτη κωμωδία. Σ' όσους τους άρεσε το Disgaea, σίγουρα θα τους αρέσει αυτό. Έχω πέσει κάτω από τα γέλια με την συζήτηση των 2 κοριτσιών.
            Γιατί δεν κάνει μια αποποίηση κληρονομιάς να ξεμπερδεύει;

            Comment


            • Originally posted by Altair View Post
              Μετά την περιγραφή σου Τάννο κατάλαβα που το είχα ξανακούσει.Το έχει τελειώσει εδώ και κάτι μήνες ένας φίλος μου.Πολύ καλό παιχνιδάκι,θα το ευχαριστηθείς πολύ.
              Ήδη το ευχαριστιέμαι για τα καρακωμικά σχόλια τους. Και τα 2 παιχνίδια τα ευχαριστιέμαι.

              Originally posted by Imrahil View Post
              Γιατί δεν κάνει μια αποποίηση κληρονομιάς να ξεμπερδεύει;
              Αυτό γίνεται, όταν δεν μπορέσει να αποπληρώσει το χρέος και GAME OVER, της κατάσχουν το σπίτι της και την παρατάνε στο δρόμο(όπως ακριβώς γίνεται και στην Ελλάδα). :xp:
              sigpic

              Comment


              • Μέτα το Dragon Age, είπα να συνεχίσω με κάτι πιο σύντομο . Οπότε ξεκίνησα το Darksiders στο apocalyptic (από ότι είδα στο νετ, δεν είναι ιδιαιτέρα δύσκολο) .

                Comment


                • To Darksiders στο Apocalyptic περίπατος είναι ως επί το πλείστον. Πολύ καλό game.

                  Εγώ έχω λιώσει στο Dragon Age: Origins Ultimate Edition- με λίγη καθυστέρηση. 30 ώρες στο Denerim για τo Urn of Sacred Ashes ενώ έκανα και τα Warden's Keep και Return to Ostragar. Στο normal παίζω και είναι μια χαρά η δυσκολία με human warrior. Μέχρι στιγμής κανένα παράπονο.

                  Παράλληλα είμαι στα μισά του Enslaved. Το ξεκίνησα στο normal και είναι περίπατος. Πολύ ωραία σκηνοθεσία, χαρακτήρες κτλ αλλά κατά τα άλλα απλώς καλό. Βέβαια για κάποιο λόγο δε με χαλάει κάτι τέτοιο μιας και προσφέρει όμορφη εναλλακτική στο Dragon Age.
                  «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  • Thumbs up και στους 2 σας για Enslaved & Darksiders.Έλεγα θα τα παίξω μέσα στον Ιούνιο,αλλά τελικά σκάλωσα με FF13 και πήγανε πίσω.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Vampire The Masquerade: Bloodlines. Το κάνω εγκατάσταση τώρα. Το έχω παίξει μόνο μια φορά και πάντα ανέβαλα τη δεύτερη - ήρθε λοιπόν η ώρα.

                      Malkavian και τα μυαλά στα κάγκελα...
                      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                      Comment


                      • ναι ρε τιτε!!! θρησκεια το bloodlines

                        παιζω το shadows of the damned η χαρα της καφρικης splatter ανεμελιας σε συγγενικα μονοπατια χαραγμενα απο το RE4:resp:

                        πολυ screen tearing αδερφακι μου but who the hell cares το αιμα κ η καφριλα/χιουμοριλα στους διαλογους ρεεει αφθονη

                        Comment


                        • Μερικές εντυπώσεις από το πώς έχει γεράσει το Bloodlines. Θυμίζω, χρησιμοποιούσε τη μηχανή του Half Life 2.

                          Τεχνικά δεν έχει γεράσει πολύ καλά. Τα facial expressions είναι καλύτερα από πολλά σημερινά παιχνίδια αλλά το animation της κίνησης είναι πια άσχημο. Σε τρίτο πρόσωπο το παιχνίδι ασχημαίνει. Κάτι άλλο είναι ο ήχος. Αν και η ηθοποιία είναι εξαιρετική, ακούγεται για κάποιο λόγο τσίγκινη.

                          Τώρα, σαν RP και σα δουλειά που έχει πέσει στον τίτλο...Τι να λέμε τώρα. Τόσα χρόνια μετά το πρώτο playthrough μου σηκώνεται η τρίχα με αυτά που βλέπω και κάνω. Ακόμα και τώρα είναι top 10.

                          Το 3D αποδεδειγμένα γερνά πολύ πιο άσχημα από το 2D, και το Bloodlines επιβεβαιώνει τον κανόνα. Αυτό βέβαια μικρή σημασία έχει καθώς...

                          The monsters make me hide
                          Perhaps I'll eat myself alive...

                          ...Eternally...
                          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                          Comment


                          • Shadow complex στο XBLA, πολυ καλο 2d που που θυμιζει metroid αρκετα.. Ομορφα γραφικα και πολυ καλο gameplay..

                            Comment


                            • Τιτε έχεια εγκαταστήσει καθόλου patches που δημιούργησαν οι φανς;Έχω ακούσει πως βελτιώνουν πολύ τον τίτλο,αληθεύει;

                              Εγώ το είχα τελειώσει με γυναίκα toreadοr και θα γούσταρα πολύ να το ξαναπαίξω με malcavian.Από τα αγαπημένα μου crpgs,είχε ορισμένες αποστολές που πραγματικά ήταν το κάτι άλλο,δεν θα ξεχάσω ποτέ το quest στο στοιχειωμένο σπίτι.


                              Tidy!

                              Do not blame me.Blame yourself or God.
                              In Matsuno we trust.

                              Comment


                              • Συνεχίζω δυνατά FF13,είμαι 12ο κεφάλαιο,αλλά κάπου άρχισα να κουράζομαι.Γι'αυτό στα διαλλείμματα βάζω Castlevania Symphony of the Night,X-Men Arcade & Streets of Rage 2.

                                Κανείς που να έχει psn plus και να ενδιαφέρεται να με βοηθήσει να φαρμάρω τα multiplayer trophies υπάρχει;
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X