Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Final Fantasy VIII στο psp. Οτι πρεπει πιστευω για αυτη την περιοδο, ηθελα παρα πολυ να παιξω ενα jrpg και τα FF απο το ΙΧ και πριν με τις μουσικες του uematsu και το τελειο feeling ειναι ακριβως αυτο που ζηταγα. Το παιχνιδι οπως ειπα το εχω τελειωσει μια 10ετια+ πριν και εδω και ενα δυο χρονια το εψηνα για replay (το ειχα παιξει αλλωστε 14-15 χρονων οποτε αλλιως το βλεπω τωρα).

    Προς το παρον εχω ριξει ενα 6ωρο και μου αρεσει πολυ. Να πω επισης για αλλη μια φορα ποσο τελεια δειχνουν τα παιχνιδια του psone στο psp (λες και φτιαχτηκαν για να παιζονται εκει).

    Στους επομενους μηνες υπολογιζω να παιξω και τα V (ελπιζω μαζι με Altair) και VI (να το δω και μια φορα ολοκληρωμενα solo γιατι το εχουμε τελειωσει σε φαση lets play με φιλο) και ετσι να μενουν στη συνεχεια μονο τα I, II, III.

    Comment


    • Το portal 2 ξεκίνησα προχτές και έχω φάει τρελό κόλλημα, τι παιχνιδάρα είναι αυτή;
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by deus_d0pe View Post
        Το portal 2 ξεκίνησα προχτές και έχω φάει τρελό κόλλημα, τι παιχνιδάρα είναι αυτή;
        Καλιο αργά παρα ποτε ε ; Και ακομα δεν εχεις δει απολυτως τίποτα , φιλε
        Αν το παιζεις σε PS3 και θες βοηθεια με χαρα μου να σε βοηθησω αν και το χω plat. ψαχνω ευκαιρια για replay ;)

        Comment


        • Έχω μερικά παιχνίδια στην άκρη που δεν είχα χρόνο μέσα στο καλοκαίρι να ασχοληθώ - και σκάνε κι άλλα, αμάν τι θα γίνει πια φέτος....! - κι ένα από αυτά ήταν και το Portal 2 που καιρό το λιμπιζόμουν και τώρα μου έκατσε. Στο PC παίζω δεν γνωρίζω αν υπάρχει καμιά διαφορά με το Ps3, τώρα βρίσκομαι κεφάλαιο 7. Εντάξει δεν είναι μόνο τα puzzles αυτά καθεαυτά, είναι ο φανταστικός σχεδιασμός του κόσμου και τα γαμάτα voice-overs και χαρακτήρες που μόνο αυτό δεν περίμενα να βρω στο εν λόγω παιχνίδι.
          sigpic

          Comment


          • Τελικά θα το καθυστερήσω λίγο το Xenoblade, γιατί μου έχει τραβήξει την προσοχή το Resonance of Fate της Tri-Ace και της Sega.

            Έχω μέτριες εντυπώσεις από το συγκεκριμένο RPG.

            Το σύστημα μάχης δεν είναι τόσο εντυπωσιακό όσο ήταν στα trailers, καθώς αυτό αντικείται στην αντι-βαρύτητα της μάχης αυτής και με τη σκοποβολή, λες και κάποιος κάνει Bunjee Jumping με τα όπλα στον αέρα. Κάποιες ειδικές κινήσεις είναι δύσκολο να τις κατανοήσεις, αν δεν περάσεις κάποιο tutorial(ευτυχώς το διαθέτει η Αρένα).

            Σε γραφικά είναι λίγο αναβαθμισμένα, αλλά το πως μιλάνε οι χαρακτήρες κινησιακά ήταν μειονέκτημα. Τα τοπία πολύ όμορφα και περισσότερο cyberpunk. Το gameplay του θυμίζει πολύ το Final Fantasy X. Το ίδιο το menu θυμίζει πολύ το Final Fantasy VIII menu έτσι όπως το έφτιαξαν.

            Αυτό που ξεχωρίζει στο παιχνίδι είναι το εξάγωνο. Ολόκληρος ο κόσμος αποτελείται από εξάγωνα!

            Το σύστημα αναβάθμισης είναι λίγο περίεργο, καθώς αντικείται στην αναβάθμιση των όπλων παρά των χαρακτήρων, μα θα το ψάξω πιο πολύ.
            sigpic

            Comment


            • Mαλακία είναι το Resonance of Fate, βάλε Xenoblade.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by deus_d0pe View Post
                Mαλακία είναι το Resonance of Fate, βάλε Xenoblade.
                Όλα στην ώρα τους. Υπομονή έχω κι εγώ. Την ώρα που περίμενα να πάρω πίσω το Wii, έτυχε να παίξω αυτό το RPG.
                sigpic

                Comment


                • Zelda: TP
                  Mario Galaxy 2
                  Metroid other M

                  Συνεχιζω και μετα τις διακοπες με wii δυναμικα..

                  Comment


                  • Το Alice Madness Returns παίζω. Ωραίο platform σε τεράστιες πίστες και με ψιλοαπαιτητικό σύστημα μάχης. Όλα τα λεφτά στο παιχνίδι είναι τα γραφικά, το art direction είναι αλλού.
                    sigpic

                    Comment


                    • Donkey Kong Country-on PC
                      Dirt 3
                      Το metro 33 το τελείωσα!

                      Comment


                      • Originally posted by deus_d0pe View Post
                        Το Alice Madness Returns παίζω. Ωραίο platform σε τεράστιες πίστες και με ψιλοαπαιτητικό σύστημα μάχης. Όλα τα λεφτά στο παιχνίδι είναι τα γραφικά, το art direction είναι αλλού.
                        wat?

                        Comment


                        • Να σου πω την αλήθεια το περίμενα πολύ πιο απλό -ενώ ήδη είναι απλό. Δηλαδή βρίσκομαι αυτή τη στιγμή με τέσσερα διαφορετικά όπλα συν της κουνελοβόμβας συν της ομπρέλας για άμυνα και αντιμετωπίζω εχθρούς που θέλουν κάποια ψιλο-τακτική. "Ψιλό" όσο πατάει η γάτα αλλά και πάλι παραμένει ψιλό, δεν τους σκοτώνω όλους με άλματα πουχου :p
                          sigpic

                          Comment


                          • Kαι με βρήκε το ξημέρωμα με τα κοκόρια να λαλούν στη τελευταία αποστολή στη Μόσχα του Alpha Protocol. Μου χάλασε και το gamepad κι άντε τώρα να συνεχίσω με το keyboard. Πρέπει να πάω για τυρόπιτα και gamepad μετά, δεν έχει.

                            Το παιχνίδι απλά το λατρεύω. Xωρίς κανένα ενδοιασμό, μαζί με το New Vegas είναι ότι καλύτερο έχω παίξει σε σύγχρονο rpg. Άσε μωρή Obsidian τις μούφες με τα Dungeon Siege 3 και δώσε κάνα sequel!!!
                            sigpic

                            Comment


                            • Deus Ex Human Revolution.

                              Comment


                              • Έλα στην παρέα μας κι εσύ, το αντίστοιχο θέμα σε περιμένει να μας πεις πόσο τέλειο είναι...

                                Μετά το Deus Ex ξανάρχισα το Bloodlines που το είχα αφήσει κοντά στην αρχή, αλλά διχάστηκα ανάμεσα σε Alpha Protocol και Drakensang. Τελικά με κέρδισαν τα βαμπίρια, γιατί πού αλλού θα άκουγα τέτοιο soundtrack?
                                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                                Comment

                                Working...
                                X