Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Περαστικά Σε ποιο πόλη είσαι;

    Comment


    • Τελικά το βρήκα στην τύχη.
      Μόλις έφτασα Ινδία.
      Όσο πάει και βελτιώνεται.Ο Murray ρίχνει ξύλο με το τσουβάλι,ο Bentley είναι τίγκα γκατζετάκιας και γουστάρω,και ο Sly κλασσική αξία.Αυτό που μου είχε κάνει πολύ θετική εντύπωση και εδώ και στο 1 και είχα ξεχάσει να το αναφέρω,είναι ότι για κάθε villain σου δείχνει από που ξεκίνησε και πως έφτασε εκεί που έφτασε.Λεπτομέρεια θα μου πεις.Αλλά αυτές είναι που κάνουν τη διαφορά και δείχνουν πόσο μεράκι έχει καταβάλλει η ομάδα ανάπτυξης.
      Carpe diem

      Comment


      • Δεν βρήκα το θέμα, άρα να ρωτήσω εδώ?
        Βρήκα τα Mass Effect 1 και 2 σε καλή τιμη..
        Μπορεί κάποιος να μου πει πόσο rpg είναι τα παιχνίδια και πόσο shhoting.
        Προτιμώ περισότερο το shooting από το rpg!

        Comment


        • Το Mass Effect είναι RPGΑΡΑ με στοιχεία shooter.Παίξτο,μπες στον κόσμο του και θα το ευχαριστηθείς.Αν απλά θες πιστολίδι,δεν κάνει για σένα.
          Το 2 θα το ξεκινήσω από μέρα σε μέρα.
          Carpe diem

          Comment


          • Κοίτα για το 2 που έχω παίξει στο ps3 μπορώ να σου πω ότι σε θέμα συστήματος μάχης to shooting υπερτερεί, από εκεί και πέρα η δομή του είναι είναι σαν όλα τα rpg με quests, side quests, companions κτλ. Γενικά πάντως είναι από τα πιο προσβάσιμα rpg (τα στοιχειά rpg που έχει δεν είναι πολύπλοκα) , δεν θα έχεις πρόβλημα αν δεν είσαι πολύ φαν του είδους.

            Comment


            • Eυχαριστώ πολύ και προς τους δυο σας.
              Απλώς, με κουράζει να περπατώ συνέχεια μέσα σε πόλεις στα rpg!!
              Αλλά θα τα αγοράσω μάλλον.

              Comment


              • Είχα διαβάσει σε ένα ρηβιού παλιότερα πως το Sly 2 είναι το καλύτερο της τριλογίας.Δεν ξέρω,μιας και δεν έχω παίξει το 3,αν είναι το καλύτερο,αλλά ως τώρα είναι απίστευτο.Πολύ καλό χιούμορ,ωραίες ιδέες,ευχάριστη ιστορία,αξιαγάπητοι χαρακτήρες και ένα level design που σε κάθε καινούρια αποστολή έχει και κάτι νέο να επιδείξει.Αν δεν αλλάξει κάτι μέχρι το τέλος πάει για καθαρό δεκάρι.Είμαι περίπου στη μέση.
                Carpe diem

                Comment


                • Ξεκίνησα το Darksiders (το πρώτο) μπας και αξιωθώ και παίξω κανένα game, αλλά μπα.
                  Με αυτά που είχα διαβάσει υποτίθεται ότι είναι σε στυλ Zelda. Τώρα από τις 2-3 ώρες που έπαιξα δεν είδα κάτι τέτοιο. Button mashing μέχρι αηδίας και που και που κανένας γρίφος της πλάκας. Πιο πολύ GOW είναι παρά action/adventure. Το art direction επίσης είναι για τα πανηγύρια.

                  Ένα adventure ρε παιδιά!!!!!!!!!!!!!

                  Comment


                  • XCOM: Enemy Unknown, το οποίο είναι κόλλημα. Δεν έχω επαφή με το παλιό, ότι παίζω όμως εδώ μου αρέσει. Στις αρχές κουράζει λίγο με την επανάληψη πήγαινε φάε τους εξωγήινους, πίσω στη βάση για μανατζάρισμα, πήγαινε φάε τους εξωγήινους, πίσω στη βάση.... ανεβαίνει όμως στη πορεία όταν εμφανίζονται τα πρώτα σημάδια των αποφάσεων που έκανες μέχρι τότε, όταν ανεβαίνουν οι ικανότητες της ομάδας και δένεσαι μαζί της με το χρόνο που ρίχνεις μαύρο δάκρυ όταν ψοφά κάποιος, όταν οι μάχες αρχίζουν να αποκτούν μεγαλύτερο τακτικό ενδιαφέρον. Πολύ καλό παιχνίδι.

                    Mark of the Ninja. Εδώ έχω χάσει τη μπάλα. Όσοι αγαπάτε τα stealth απλά δείτε το, δεν ξέρω πόσο πιο απλά να το πω. Πανέξυπνο, αυθεντικό stealthing σε 2d puzzle/platformer σχεδιασμό. Φανταστικό παιχνίδι.
                    sigpic

                    Comment


                    • Assasins Creed, πως γίνεται ένα παιχνίδι να είναι τόσο ελεϊνό και τόσο τέλειο ταυτόχρονα; Aν δεν είχα διαβάσει από εδώ ότι τα επόμενα μέρη βελτιώνουν τις βλακείες του πρώτου θα το είχα παρατήσει αλλά λέω να δω ολόκληρη τη σειρά. Έχει νόημα να κάνω όλα τα Investigations ή απλά χαμένος χρόνος;

                      * Πείτε μου ότι τα επόμενα έχουν υπότιτλους...

                      Comment


                      • Εχουν. Αλλα νομιζα οτι ειχε και αυτο.
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • Όχι δεν είχε δυστυχώς το πρώτο και ήταν ένα από τα στοιχεία που το έκανε άθλιο. Το δεύτερο πάλι για εμένα είναι το καλύτερο παιχνίδι αυτής της γενιάς οπότε υπομονή να ξεπετάξεις το πρώτο.

                          Comment


                          • O Altair δεν έχει εμφανιστεί ακόμα και ανησυχώ

                            Comment


                            • Παίζω στο Steam το Darksiders I. Αν και το τερμάτισα, το παίζω τώρα στο Apocalyptic.

                              Λοιπόν...

                              Τα γραφικά ήταν τέλεια και ωραία. Σαν να βγήκαν από κόμικ(πράγμα ολοφάνερο).

                              Το σενάριο πολύ ενδιαφέρον. Μου θύμισε εν μέρει το Soul Reaver περί προδοσίας και τα λοιπά.

                              Ο χειρισμός είναι όχι μόνο πλούσιος, αλλά και μέτριος, γιατί η γκάμα χρήσεων του τον έκανε αρκετά περίπλοκο.

                              Τώρα να πω ποιος ηλίθιος σκέφτηκε να το συγκρίνει με το Zelda δεν ξέρω, αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι το όλο σκηνικό μου βγάζει μία μίξη από God of War και Soul Reaver.

                              Τα Achievements του Steam έχουν μάλλον ένα πρόβλημα ανανέωσης, αλλά τώρα με το Apocalyptic θα δοκιμάσω να τα σπάσω. Είναι κι εύκολα.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by deus_d0pe View Post
                                XCOM: Enemy Unknown, το οποίο είναι κόλλημα. Δεν έχω επαφή με το παλιό, ότι παίζω όμως εδώ μου αρέσει. Στις αρχές κουράζει λίγο με την επανάληψη πήγαινε φάε τους εξωγήινους, πίσω στη βάση για μανατζάρισμα, πήγαινε φάε τους εξωγήινους, πίσω στη βάση.... ανεβαίνει όμως στη πορεία όταν εμφανίζονται τα πρώτα σημάδια των αποφάσεων που έκανες μέχρι τότε, όταν ανεβαίνουν οι ικανότητες της ομάδας και δένεσαι μαζί της με το χρόνο που ρίχνεις μαύρο δάκρυ όταν ψοφά κάποιος, όταν οι μάχες αρχίζουν να αποκτούν μεγαλύτερο τακτικό ενδιαφέρον. Πολύ καλό παιχνίδι.

                                Mark of the Ninja. Εδώ έχω χάσει τη μπάλα. Όσοι αγαπάτε τα stealth απλά δείτε το, δεν ξέρω πόσο πιο απλά να το πω. Πανέξυπνο, αυθεντικό stealthing σε 2d puzzle/platformer σχεδιασμό. Φανταστικό παιχνίδι.
                                Ωραίος,το χcom με ενδιαφέρει και εμένα.Έχει και leveling/παραμετροποίηση γενικα στις μονάδες σου ή απλά παίζει ρόλο τι κάνεις στην μάχη;Είναι εύκολο να ψοφήσει κάποιος δικός σου;


                                Tidy!

                                Do not blame me.Blame yourself or God.
                                In Matsuno we trust.

                                Comment

                                Working...
                                X