Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Μόλις πήρα στα χέρια μου το The Witcher
    (αν βρω και λίγο χρόνο να το παιξω...)
    Now Playing:

    Vampire: The Masquerade Bloodlines

    Comment


    • σταθερά συνεχίζω με το assassin's creed και έπαιξα και λίγο το jumping warthog minigame που περιλαμβάνεται στη Legendary edition του Halo 3.
      το τελείωσα βέβαια μέσα σε 4 λεπτά.περισσότερα στο θέμα του Halo 3.
      Carpe diem

      Comment


      • Trauma Center:2nd opinion.Δε λέω πολύ καλός τίτλος-τι καλός δλδ έχω κολλήσει-αλλά τι δυσκολία Θεέ μου...Αρνούμαι πεισματικά να ρίξω τη μύτη μου και να παίξω στο easy.2ο κεφάλαιο είμαι ακόμη,βέβαια,αλλά οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες.Μπράβο ρε Αtlus!!

        Είχα ξεκινήσει και προ εορτών το Trials and Tribulations αλλά δεν θέλω να κολλήσω και με 2ο παιχνίδι.Έχουμε και προτεραιότητες.

        Κατά τα άλλα στις γιορτές(lol 3 μέρες δλδ)έπαιξα αρκετά με τον Sith και τον bro το Mario Kart Wii και είναι ανώτερο του Double Dash με πολύ καλό racing τμήμα,αλλά δυστυχώς βασίζεται πάρα πολύ στα items και ειδικά η CPU είναι στα όρια του εκνευριστικού...Και μιλάω πάντα για τα 100cc που σε παλιότερους τίτλους ήταν εύκολα.Δεν ξέρω αν "σπάσει" την παράδοση η Ninty αλλά χρειάζεται ένα update gameplay wise,έστω για την ΑΙ και για την απαράδεκτη απόφαση για το team multiplayer.Από τη μεριά των γραφικών,πάλι,όχι δε με χάλασε σχεδόν καθόλου αν και σαφώς δεν είναι ανώτερο του DD.Προσωπικά ποτέ δε με πείραξε ο γραφικός τομέας γενικά στα games(εντάξει δεν είπαμε να είναι και 8bit ),πόσο μάλλον στο ΜΚart.Σαν τίτλος πάντως αξίζει σίγουρα μιας και από άποψη unlockables,extras και online play είναι πολύ προσεγμένος και έχει πέσει δουλειά.

        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • Είσαι και γιατρός πανάθεμά σε και σου φαίνεται δύσκολο το Trauma Center .

          Ερώτηση. Να προτιμήσω του Wii ή του DS; Σκέφτομαι (εδώ και μήνες βασικά) να το αγοράσω στο DS (τώρα θα μου έρθει και το lite και θα νιώσω), αλλά έχω ακούσει καλά λόγια και για αυτό του wii.

          Comment


          • Στο Wii καρφωτό πιστεύω μιας και αφενός μεν είναι remake με κάποια extras νομίζω και φυσικά σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέγεις μεταξύ easy,normal και hard.
            ΔΕΝ έχω παίξει του DS,αλλά έχω διαβάσει πάρα πολλά θετικά για την έκδοση για Wii.Του Ds θα την αγόραζα μόνο αν την έβρισκα φτηνά πλέον.Από εκεί και έπειτα,προσωπικά τάσσομαι υπέρ του Wii,ωστόσο ας απαντήσουν και όσοι είχαν την τύχη να ασχοληθούν και με τις δύο και φυσικά δες και κανά βιντεάκι στο youtube και αποφασίζεις. ;)
            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

            Comment


            • Όντας άκαρτος ---δν έχω κάρτα για WoW--- έβαλα PS2 πάλι.
              Παίζω Vice City Stories + Twisted Metal Head On.

              Resident Evil από έναν φίλο
              και
              Silent Hill από Burai

              Micromaniacs καμιά φορά εν ώρα βλακείας.

              "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

              Comment


              • Ας διορθωσει κάποιος το Οντας σε Ώντας :ο
                "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                Comment


                • Βασικά όντας είναι το σωστό .

                  Comment


                  • Αφού είναι μετοχή και τονίζεται στο ο δεν κάνει "ω"?
                    Τέλος πάντων, παίζω Okami, καιρό είχα να καώ έτσι με ένα παιχνίδι, τρίωρα και τετράωρα κάθε μέρα...
                    Είμαι στα χιόνια, ελπίζω να αργήσει να τελείωσει...

                    Τι επικό παιχνίδι..γεμάτο ιαπωνία, και έχει πάρα πολλά πράγματα για να κάνεις...αριστούργημα, ένα κόσμημα, ένα διαμάντι.

                    Comment


                    • Αφού είναι μετοχή και τονίζεται στο ο δεν κάνει "ω"?
                      Τέλος πάντων, παίζω Okami, καιρό είχα να καώ έτσι με ένα παιχνίδι, τρίωρα και τετράωρα κάθε μέρα...
                      [/b]
                      Freeloader e?
                      Και εγώ μόλις τελείωσα το Dragon Quest Swords:... και συνεχίζω με το No More Heroes, φυσικά στην αμερικάνικη έκδοση!
                      Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

                      Let's just all say the magic words and go back to reality.

                      THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

                      Comment


                      • από τα χίονια και μετά δεν έχει και τόσα πολλά να κάνεις.είσαι ήδη στα 2/3 παιχνιδιού.μετά βέβαια μπορείς να επιστρέψεις και να κάνεις ότι έχεις αφήσει ανολοκλήρωτο.και καλού κακού κράτα 2-3 ξεχωριστά saves.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Freeloader e?
                          Και εγώ μόλις τελείωσα το Dragon Quest Swords:... και συνεχίζω με το No More Heroes, φυσικά στην αμερικάνικη έκδοση!
                          [/b]
                          Μάλλον την έκδοση του PS2 παίζει.

                          Άσχετο αλλά άκουσα ότι υπάρχει ένα πρόγραμμα που το κάνεις load με το Zelda exploit και σπάει το region lock. Ένας φίλος το δοκίμασε και πέτυχε. Ξέρει κανένας τι παίζει ; Σκέφτομαι και εγώ να αγοράσω το Dragon Quest Swords (14? ιαπωνικό) να το δοκιμάσω (και το exploit και το παιχνίδι). Ιαπωνικό μπορείς να το παίξεις ή δεν καταλαβαίνεις τίποτα;

                          Comment


                          • Και εγώ μόλις τελείωσα το Dragon Quest Swords[/b]
                            Φίλε Schatten,αν είναι δυνατόν γράψε μερικές εντυπώσεις γιατί το παρακολουθώ από όταν ανακοινώθηκε και το σκέφτομαι σοβαρά να το αγοράσω στο pal launch.
                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • Βασικά Evans είναι απλό να βρεις και να κατεβάσεις τον PAL Freeloader.

                              Λένε ότι δουλεύει κανονικά.
                              https://www.emulator-zone.com
                              I am an iteration closer to my desired solution!
                              The World Ends With You

                              I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                              Castlevania Lords of Shadow

                              I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                              Hyperdimension Neptunia

                              Comment


                              • Έβαλα να δοκιμάσω μια από τις αγορές μου το Senko No Ronde και με ικανοποίησε στο έπακρο αν και δεν το έχω κατανοήσει πλήρως-όσο αντιφατικό και αν φαίνεται.

                                Πρόκειται για μεταφορά στο 360 arcade τίτλου της G.Rev γνωστή για τα Border Down,Under Defeat για DC(Xeno αν τα βρήκες Ιαπωνία πόσο κόστιζαν??Πολλά φαντάζομαι... )Πρόκειται για μίξη shmup και fighting με-τι άλλο-mecha.Πολύ όμορφη αισθητική,προσεγμένη μουσική επένδυση και πολύ καλό gameplay,όσο περίεργο και αν φαίνεται εκ πρώτης όψεως.

                                Το έχω τελειώσει με το βασικό emo-like 19χρονο άσσο μιας και είναι ο πιο προσβάσιμος.Κάθε πιλότος έχει τη δική του φιλοσοφία στο gameplay.Το παίζω στο easy τώρα μιας και μάλλον στο normal η bullet heavy λογική θα με γονατίσει.Arcade τίτλος του 40λεπτου max αλλά έχει το απαιτούμενο βάθος-δεν είναι τυχαίο που οι σχιστομάτηδες το έχουν τιμήσει δεόντως.

                                Δυστυχώς τον τίτλο θα τον φάει το κακό promotion της Ubi,που παρότι ρισκάρει με έναν τίτλο,εντελώς έξω από τη δυτική φιλοσοφία το κοστολογεί full price...(αν και βρίσκεται σε καλή τιμή στα 20-25? με ψάξιματάκι)Μία έκδοση στο live arcade θα έδινε πολλές ελπίδες στον τίτλο και θα του ταίριαζε περισσότερο,ελέω arcade καταβολών(αν και πάλι δεν ξέρω πόσο ολοκληρωμένος θα ήταν ελέω περιορισμών στον χώρο...).Υπάρχει φυσικα το revamped story mode και τα score mode,gallery και άλλα καλούδια αλλά προφανώς δεν είναι αρκετά να δικαιολογήσουν τα 60-70?.

                                Οι fans των shooters τσεκάρετέ το,έστω μέσω videos να δείτε περί τίνος πρόκειται.Εμένα μου έκανε το κλικ,αλλά ίσως τελικά να μην είναι your cup of tea που λένε και στο χουριό μ'.
                                http://hg101.classicgaming.gamespy.com/sen...enkonoronde.htm

                                EDIT:
                                Έχει δίκιο ο belmont(τι βόμβα έριξες βρε άτιμε!)Το τσέκαρα και μάλλον ισχύει.Το κατεβάζεις cracked,το "καις" και voila! region free!
                                EDIT 2:
                                Τελικά κατέβασα τα αρχεία(2,5MB)αλλά μάλλον λειτουργεί μόνο σε modded wii.
                                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                                Comment

                                Working...
                                X