Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ο Ρεν όλο μούφες λέει,του αρέσει απλά είναι τόσο νουμπάς που δεν μπορεί να φτάσει εκεί που είμαι εγώ και ξενέρωσε.αν δεν μπορείς να περάσεις μια πίστα φίλε Ρεν...απλά χρησιμοποίησε το save ΜΟΥ!!!
    Carpe diem

    Comment


    • Πρακτικά ασχολούμαι με Apollo Justice και Mario and Luigi: Partners in Time στο DS. Εντυπώσεις για το πρώτο στο θέμα του.
      Το δεύτερο τώρα, ακροβατεί επικίνδυνα ανάμεσα στο χαζό και στο ιδιοφυές. Είναι πολύ χρωματιστό παιχνίδι και όμορφο, μα οι χειρισμοί μπερδεύουν, και πολύ μάλιστα. Έχει κάποιες πολύ καλές ιδέες και αρκετό χιούμορ μα οι μάχες παραείναι περίπλοκες.

      Comment


      • Δοκίμασα την τύχη μου στο Baroque.
        Το παιχνίδι είναι μόνο για τους φίλους των σουρεαλιστικών παιχνιδιών της Atlus καθώς δεν έχεις ιδέα που πας ή τι πρέπει να κάνεις.
        https://www.emulator-zone.com
        I am an iteration closer to my desired solution!
        The World Ends With You

        I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
        Castlevania Lords of Shadow

        I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
        Hyperdimension Neptunia

        Comment


        • Καθόμουν σήμερα και σκεφτόμουν λίγο το Portal, ύστερα από την επίσκεψη ενός φίλου μου, ο οποίος και με έβαλε στο τρυπάκι να ασχοληθώ μαζί του. Μετά από τη συζήτηση μας κατέληξα να γράφω στον υπολογιστή μου τα δύο επεισόδιο του HL2 και το Portal, ώστε να ασχοληθώ με τα δύο πρώτα και να τερματίσω ξανά το τελευταίο.

          Όσο περίεργο και αν ακούγεται, πρόκειται πραγματικά για ένα από τα πιο φιλοσοφημένα και βαθιά παιχνίδια που έχουν δημιουργηθεί. Ένα απλό concept, μία απλή ιδέα, η χρήση δηλαδή των portals, στην ουσία δεν είναι τίποτα απολύτως πέραν από το περιτύλιγμα.



          Spoilers για το portal, όποιος δεν το έχει παίξει ας μη διαβάσει παρακάτω.





          Κοιτάξτε τη μορφή της GLADoS, της μηχανής που πολεμάς στο τέλος. Δεν υπάρχουν λόγια να περιγράψουν το τι ένιωσα όταν συνειδητοποίησα ότι αυτό που συμβολίζει δεν είναι τίποτε άλλο παρά μία "γυναίκα" κρεμασμένη από τα πόδια και με δεμένα τα χέρια, μορφή βασανιστηρίου... Τα τελευταία λόγια του ΑΙ ήταν "Thank You," σε ευχαριστούσε που την απελευθέρωνες.

          Τα μυαλά που κρύβονται πίσω από την Valve απλώς δεν περιγράφονται. ΙΜΗΟ ο ευρύτερος χώρος των videogames προχωράει πάρα πολλά βήματα μπροστά από τη συνεισφορά τους και μόνο. Μετατρέπουν το χώρο σε κάτι πολύ πιο άξιο αναφοράς και κρύβουν τρομερά μηνύματα σε αυτό που φτιάχνουν. Η αγορά του Orange Box είναι απλώς και μόνο φόρος τιμής στη δουλειά τους, ένα απεριόριστο respect...

          Comment


          • Δοκίμασα την τύχη μου στο Baroque.
            Το παιχνίδι είναι μόνο για τους φίλους των σουρεαλιστικών παιχνιδιών της Atlus καθώς δεν έχεις ιδέα που πας ή τι πρέπει να κάνεις.[/b]
            Από μια ματιά που έριξα στο GameRankings το Νintendo Power του χάρισε ένα ωραιότατο 3/10 :blink:
            Και τσέπωσε και ένα 4/10 από ένα άλλο gaming site...

            Η PS2 έκδοση πήρε ένα 78% από RPGfan.

            Προσωπικά ΑΝ το αγοράσω,θα το πάρω για PS2.Φοβάμαι τον χειρισμό στο Wii.

            Άσε τα "Αν", ξέρω και εγώ και εσύ ότι θα το αγοράσεις και μάλιστα πριν εμένα tongue.gif .[/b]
            Eιλικρινά με αυτά που έχω διαβάσει δεν ξέρω.Καλά αν πέσει στα 30$ το σκέφτομαι αλλά προς το παρόν δεν δίνω 35? και βάλε για ένα παιχνίδι που δεν με καίει από όσα διαβάζω...Ειδικά για το Wii.
            Εν τω μεταξύ υποτίθεται πως τα 40$ είναι budget price.Είμαι περίεργος να δω πόσο θα κοστίζει Ευρώπη για το Wii.
            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

            Comment


            • Άσε τα "Αν", ξέρω και εγώ και εσύ ότι θα το αγοράσεις και μάλιστα πριν εμένα .

              Comment


              • Δοκίμασα την τύχη μου στο Baroque.
                Το παιχνίδι είναι μόνο για τους φίλους των σουρεαλιστικών παιχνιδιών της Atlus καθώς δεν έχεις ιδέα που πας ή τι πρέπει να κάνεις.
                [/b]

                Αυτό το σουρεαλιστικό με πόρωσε...Θα το ψάξω το παιχνιδάκι(με reviews και εχμ...γκοχtorrentsγκουχ) και αν μου αρέσει και το βρω σε μία προσιτή τιμή για εμένα θα το αγοράσω...Atlus FTW ^_^

                Συνεχίζω ακάθεκτος το Disgaea 2.Είμαι περίπου στην μέση,12 ώρες gameplay δίχως rush...Πολύ τέλειο είναι ^_^.Ευχάριστο και χιουμοριστικό game με ένα καλό battle system και μία μέτρια ιστορία.Αν είχε και καλύτερους χαρακτήρες θα ήταν σαφώς καλύτερο. Πάντως με τίποτα δεν φτάνει το πρώτο...Laharl \m/\m/\m/\m/\m/

                ΥΓ: Yes i am a fanboy


                Comment


                • Το χα δηλωσει και παλιοτερα, για την Jap εκδοση του Baroque Οσο και για την Saturn/Playstation, πως προκειται για παιχνιδι που απευθυνεται σε συγκεκριμενους

                  κατα τα αλλα, witcher rulez
                  " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                  Authenticity sir, authenticity. "

                  Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                  Comment


                  • Trackmania Nations Forever


                    Θα κάνω μάλλον και server με δικές μου πίστες
                    Μέχρι στιγμής η Ελλάδα έχει 421 παίχτες (εγώ είμαι 101os στην Ελλάδα) και είναι 23η μεταξύ 91 χωρών.

                    Κυρίως παίζω σε ιταλικούς server.
                    Star Citizen videos Star Citizen gallery

                    Comment


                    • Το επαιξα λιγο εχτες αλλα οι πιστες ηταν πολυ οτι να ναι, φτιαχμενες απο αλλους παικτες. Ενα server με normal πιστες δε μπορεσα να βρω.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • Το επαιξα λιγο εχτες αλλα οι πιστες ηταν πολυ οτι να ναι, φτιαχμενες απο αλλους παικτες. Ενα server με normal πιστες δε μπορεσα να βρω.
                        [/b]
                        Πάνε πχ στον ιταλικό OSTERIA, όλες του οι πίστες είναι φτιαγμένες από τους developers, τον έβαλά favorite.
                        Star Citizen videos Star Citizen gallery

                        Comment


                        • Maas Effect & Assasin's creed...

                          Και τα δυο είναι υπέροχα!!!
                          <div align="center"></div>

                          <div align="center">I&#39;m just too cool.....</div>

                          Comment


                          • Vuzzi? οπως λεμε βυζι? τεσπα...

                            Lost oddesey, Dark Sector , PGR4 και τα παγια παιχνιδια Gears+Halo ολα ειναι γαματα, και το Lost Oddesey πολυ τα σπαει και αυτο, ειδικα στη σκηνη με τη προετοιμασια της κειδιας εμεινα λιγο, ισως τωρα να τσιμπησω και το mass efect .

                            ΥΓ Καταραμενη microsoft η πιο ακριβη γκομενα εχεις καταντησει&#33;

                            Comment


                            • Παίζω το Gears,single και multi.Εχθές βγήκα και πρώτος στην ομάδα μου,πιο ψηλά και από τον Λουφφυ.Μέχρι που κατάλαβα ότι έπαιζε η αδερφή του,όχι ο καμμένος
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • ninja gaiden ds ke secret files tunguska gia pc

                                Comment

                                Working...
                                X