Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Αχ, FF4...το αγαπημένο μου, μακράν.

    [επιστροφή στο παρόν]

    Έχει παίξει κανείς το The World Ends With You? Για να μου πει αν αξίζει τελικά, γιατί το ξεκίνησα και μου έκανε τη χειρότερη δυνατή πρώτη εντύπωση.
    Now Playing:

    Vampire: The Masquerade Bloodlines

    Comment


    • Εγώ το έπαιξα και πιστεύω πως αξίζει πάρα πολύ. Αν η κακή εντύπωση που σου άφησε ήταν λόγω των μαχών τότε μην ανυσηχείς γιατί θα τις συνηθίσεις πολύ γρήγορα και θα αρχίσουν να σου αρέσουν πολύ. Αν όμως δεν σου άρεσε λόγω του στυλ και της χρονικής περιόδου στο οποίο τοποθετείται τότε δυστυχώς ατύχησες


      Comment


      • Legend of Dragoon (PSX) , θα μπορουσε να ειναι classic αλλα δεν..
        [/b]
        Scatman μπράβο που άρχισες τον θεικό αυτό τίτλο και λίγα τα λόγια σου για αυτόν... .Legend Of Dragoon is our mastar!!!!

        Όταν έρθει θα αρχίσω το Ninja Gaiden για XBOX...Χρειάζομαι κάτι να σφάζω για να βγάζω το άχτι μου τώρα με τις εξετάσεις


        Comment


        • Βασικά το μεγάλο πρόβλημα του τίτλου είναι ο τρόπος που εξελίσεται το σενάριο προς το τέλος και το χαζό εως αποαράδεκτο φινάλε.
          [/b]
          Moνο αυτα φιλε Belmont? Το σεναριο, οι χαρακτηρες, η καμερα...τεσπα. Ας μη το θαψω αλλο.

          Έχει παίξει κανείς το The World Ends With You? Για να μου πει αν αξίζει τελικά, γιατί το ξεκίνησα και μου έκανε τη χειρότερη δυνατή πρώτη εντύπωση.
          [/b]
          Κι εμενα. Κλασσικο νεο-εμπορικο RPG. PoP κουλτουρα, δηθεν κουλ. πφ..

          Scatman μπράβο που άρχισες τον θεικό αυτό τίτλο και λίγα τα λόγια σου για αυτόν... .Legend Of Dragoon is our mastar!!!!
          [/b]
          Ναι ρε συ. Υποκλινομαι στο LoD απλα εχει αργοοοοοοο development. ΕΙναι υψηλων προδιαγραφων RPG, δεν αντιλεγω...
          " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

          Authenticity sir, authenticity. "

          Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



          Comment


          • To Τhe World Ends With You ειναι πολυ καλο παιχνιδι. Το σεναριο του μετραει πολυ ασχημα, μην το αφησετε. Μπορει να εχει σιχαμενο trendy equipment συστημα οπου τα μη trendy αφαιρουν stats, αλλα η πλοκη και η μαχες μου αρεσαν τοσο ωστε να το προσπερασω αυτο.

            Βurai αν δε πας 70 κατι lvl δε θα δεις προκοπη.
            https://en.wikipedia.org/wiki/Outcast_(game)

            H μονη αποδειξη οτι το Βελγιο υπαρχει...

            Comment


            • Βurai αν δε πας 70 κατι lvl δε θα δεις προκοπη.[/b]
              Destroyer of dreams

              Τέλος πάντων κάνω ένα level up τώρα αλλά έχω κουραστεί ολίγον τι...Ελπίζω να έχω κάνει πρόοδο εντός ολίγων ωρών.
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • Το TWEWY από ότι έχω δει είναι love it or hate it παιχνίδι. Εμένα είναι από τα αγαπημένα μου για το DS, αλλά 2 φίλοι μου που το δοκίμασαν δεν τους άρεσε καθόλου. Ίσως φταίει που ξεφεύγει αρκετά από το στυλ των παραδοσιακών jrpg και ξενίζει αρκετούς.
                Εκτός από αυτό πάιζω και το Advance WarsC. Πολύ παλούκι μου φαίνεται ρε που$@! μου...
                Και κλασσικά παίζω τακτικά στο pc το FM2008. Τώρα ξεκίνησα με την Chester από την League 2 της Αγγλίας

                Comment


                • Μολις ξεκινησα το HALF-LIFE 2:EPISODE 1 για 360.Το half-life 2 με ψιλοαπογοητευσε εκτος απο 2-3 εκπληκτικα set-pieces,θα δειξει...

                  Comment


                  • Pls, refrain from talking about Orange Box . Steam sux so much.

                    Comment


                    • Γιατι δεν το πηρες στο 360?Το play-asia το εχει γυρω στα 30.(απο εκει το πηρα)
                      P.S.Moλις εκανα το 666ο post στο topic. :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted:

                      Comment


                      • Με τόσα αξιόλογα παιχνίδια που απέκτησα ξαφνικά τις τελευταίες μέρες δεν ξέρω από που να αρχίσω.Αν ξεκινήσω με κάτι και με κερδίσει πολύ θα πάει <<νότα>> μετά.Τέλος πάντων,άφησα το Superstar Saga για χάρη του Partners in Time (πολλές ομοιότητες στα πάντα) και παίζεται ευχάριστα.
                        Από την άλλη έτσι για το γαμώτο ενδιαφέρον δείχνει και το Nosferatu -Super Nes μιας και θυμίζει Prince of Persia.Τελικά χρόνο και όρεξη να έχεις και όλα τα λιώνεις σταδιακά.

                        Άντε αναμένω κάποια στιγμή να σκάσει καμιά πληροφορία για το FF VI(πέρα από το IV) για την έκδοση DS κι αν ξαναγράψω σε αυτό το τόπικ να με χέσετε.



                        Υ.Γ. Boy cohello alouahta skazul matarataxta (έλεος) ο GRIDής σέρνει καράβια λέμε... ;)

                        Comment


                        • Έκανα το λάθος και εγκατέστησα το Assassins Creed πριν τελειώσω την εξεταστική μου.... Το έχω λιώσει. Αλλά αύριο δεν θα παίξω καθόλου&#33; Θα διαβάσω&#33; Ναι&#33; Δεν θα κάνω double click στο εικονιδιάκι... Δεν θα το κάνω... Δεν θα το κάνω...

                          Comment


                          • Γιατι δεν το πηρες στο 360?Το play-asia το εχει γυρω στα 30.(απο εκει το πηρα)
                            P.S.Moλις εκανα το 666ο post στο topic. :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted:
                            [/b]
                            Απαντάω (μετά από λίγο καιρό). Και εγώ από εκεί το πήρα για PC (το προτιμώ εκεί, rofl owned). Μου έβγαλε πρόβλημα η non-existent steam λόγω region. Τώρα προσπαθώ να επικοινωνήσω με την steam. Η πρώτη απάντηση που πήρα

                            Hello,

                            Thank you for contacting Steam Support.

                            Unfortunately we do not provide replacements and cannot remove the restrictions on region locked keys. If at all possible, please return to where you purchased your retail copy and seek a refund or an exchange for a non-restricted CD Key.

                            I am sorry but we will be unable to assist you any further in this matter.[/b]
                            Thank you my ass, με βοήθησε πολύ το support. Τέλος πάντων, θα τους πρίξω λίγο αν και δεν νομίζω να βγάλω άκρη.

                            Το παίζω και αντιγραφή άμα θέλω, απλώς είναι κρίμα να πάει τσάμπα.

                            Δοκίμασα και άλλους τρόπους (με hide ip etc), αλλά δεν έβγαλα άκρη.

                            W/e, Suikoden 2 στις 16 ώρες και κάτι. Πολύ καλό, πολύ ενδιαφέρον, but there is no reason talking about games.

                            Comment


                            • Final Fantasy X μέχρι να μου έρθει το Persona. Να είναι η νιοστή φορά...

                              Επίσης Red Alert 2 multi. Προθέρμανση γιατί ανακοινώθηκε το τρίτο μέρος. Αθάνατο παιχνίδι.

                              Comment


                              • Τελικα δεν αντεξα αλλο και ξεκινησα το DMC4...ειμαι πολυ ευχαριστημενος μεχρι στιγημς απο το συνολο του τιτλου,παρα πολυ καλος τεχνικος τομεας (τα μοντελα των χαρακτηρων ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ),εντυπωσιακη σκηνοθεσια,ενδιαφερον σεναριο και αρρωστη ποζερια (surprise&#33;).Προβλεπεται ανελεητο λιωσιμο&#33;
                                <div align="center">

                                "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                                Comment

                                Working...
                                X