Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Εvans πρόσεχε μη θυμίζεις τη γριά του avatar από άποψης γκρίνιας...Ειδικά αυτές οι ατάκες σου με "αμερικανιά" σκοτώνουν

    Kitamura created many of the games cinematics to look identical to those in the original Metal Gear Solid, but upon inspection Hideo Kojima had him redo them.[/b]
    Ε μα δεν την κρύβει την ποζεριά ο Γιαπωνέζος

    Eμένα πάλι μου φάνηκε ένα απλό cash in της επιτυχίας του πρωτότυπου,όσο κυνικός κι αν ακούγομαι.Ναι είχε τις στιγμές του,αλλά σε σημεία ήταν λες κι έπαιζα το πρώτο MGS και σκεφτόμουν πόσο καλύτερο σαν εμπειρία ήταν.Οκ απόψεις και ίσως φταίει πως το είχα παίξει όταν είχε κυκλοφορήσει στο PSX

    Παίζει να τα κάνω κι εγώ μια replay τα Metal Gear, εξάλλου δε θα πάρει και πολύ.[/b]
    Με το γάντι
    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

    Comment


    • Kojima ξε Kojima, εν τέλει ο Evans έχει δίκιο, και αμερικανιά ήταν και χειρότερα σκηνοθετημένα και αδικαιολόγητα φλύαρα γενικά θα πρόσθετα.
      Παίζει να τα κάνω κι εγώ μια replay τα Metal Gear, εξάλλου δε θα πάρει και πολύ.
      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

      Comment


      • Εκτός από το Apollo Justice: Ace Attorney και NG : DS παίζω το Nanostray 2
        Εξαιρετικό.Είναι ολοκληρωμένο , πολύ καλύτερο από το πρώτο αλλά και πολύ δυσκολότερο , ownage ακόμα και στο easy αλλά ο επειμένων νικά...
        Το co-op τα σπάει..

        Comment


        • Παιδιά το Twin Snakes είναι ολίγον τι τραγικό . Η σκηνοθεσία είναι απαισιάαααααααααααααααα και το παιχνίδι πανευκολόοοοοοοοοοοο. Έβγαλα το Tank αραχτός στην ίδια θέση, το ίδιο και τον Ninja και τον Ocelot. Πωπω κρίμα .

          Comment


          • WipeOut Pulse

            Εκ πρωτης δε μου αφηνει τις εντυπωσεις που μου αφησε το Pure, αν και πολυ συμπαθητικο. Δεν ειναι κακο σε καμια περιπτωση, απλα δεν προσθετει κατι νεο στη σειρα.
            Οπως και να χει, ειναι πολυ καλη επιλογη για short sessions.
            Στα μεγαλα + για εμενα η συμμετοχη των Kraftwerk στο ουτως ή αλλως πολυ καλο (ως συνηθως) OST του.

            Comment


            • Tha symfwnhsw me ton Evans sto thema tou MGS twin snakes, enw genikotera eimai opados ths poserias, sto sygekrimeno paixnidi oles oi poserikes faseis einai toso asxhma skhnothetimenes pou den prodiathetoun afto to WoW factor pou vazoun alla games.

              On topic afth th stigmh liwnw to Wild Arms XF sto PSP.
              H Enarktiria mousikh me to sfyrigma mou thymhse palies kales epoxes.
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • Είπα να αφήσω στην άκρη το Silent Hill 2 (αν και πολύ καλό) διότι παρέλαβα το PS3 με Drakes Fortune, Warhawk και σημαντικότερο όλων το MGS4. Δοκίμασα και τους τρεις τίτλους αλλά στην ουσία με το τελευταίο κόλλησα αφού έπαιξα τις 4 πρώτες ώρες σερί με έναν φίλο μου. Οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι πάρα πολύ καλές και ως τώρα δεν έχει σταματήσει να με εντυπωσιάζει.

                Περισσότερα σύντομα..


                Comment


                • Παιδιά το Twin Snakes είναι ολίγον τι τραγικό tongue.gif . Η σκηνοθεσία είναι απαισιάαααααααααααααααα και το παιχνίδι πανευκολόοοοοοοοοοοο. Έβγαλα το Tank αραχτός στην ίδια θέση, το ίδιο και τον Ninja και τον Ocelot. Πωπω κρίμα tongue.gif .[/b]
                  Πού να δεις τη μάχη με τον ξέρεις ποιον...Μην το κουράζουμε αν έχεις παίξει την PlayStation version δεν αξίζει imo...
                  Με τον Ocelot η μάχη προσωπικά σε first person μου έσπασε τα νεύρα και τον έβγαλα όπως στο παλιό καλό for old time's sake.
                  Βρε αρχηγέ γιατί δεν έπιασες την έκδοση για το PlayStation?
                  «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  • Metal Gear Solid 4:Guns of the Patriots. Έπαιξα ένα τετράωρο και μου 'χει φύγει το σαγώνι από την τρομερή εντύπωση που μου έχει δημιουργήσει το παιχνίδι.Περισσότερες εντυπώσεις,αλλά και προς αποφυγήν spoilers, θα γράφω όσο περνάνε οι μέρες και στο αντίστοιχο topic που υπάρχει για το παιχνίδι.
                    Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                    Comment


                    • To τwin snakes ποτέ δεν αγαπήθικε από τους fan, άλλωστε δεν δημιουργήθικε από την Konami. Kαι να ήταν μόνο η σκηνοθεσία (με τις υπερβολές αλά matrix κτλ)...ή ο κακός σχεδιασμός κάποιων χαρακτήρων (πχ ο οcelot φαίνεται άθλιος)... κακώς επέλεξες να παίξεις το twin snakes, γιατί δεν έπαιξες το αυθεντικό mgs; παίξτο και θα καταλάβεις πόσο έπος είναι.
                      Star Citizen videos Star Citizen gallery

                      Comment


                      • Το έχω παίξει το πρωτότυπο και ξέρω πώς είναι, απλώς ήθελα να δω και το remake.

                        Comment


                        • κι εγώ στο mgs marathon που λέω να κάνω το remake έλεγα να παίξω να το δω κι αυτό μιας και το κανονικό το έχω τελειώσει 9 φορές.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Metal Gear Solid 2 Sons of Liberty

                            Comment


                            • κι έλεγα τι ξέχασα.λοιπόν.παίζω ακόμα οκαρίνα και όποτε κολλήσω πιάνω starfox adventures ενώ σήμερα μου δάνεισε ένας φίλος το ds κι έπιασα το new super mario bros.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Hello there. Σε λίγες μέρες δίνω το τελευταίο μάθημα και είμαι ελεύθερος. Επειδή όλον αυτόν τον καιρό έχω κουραστεί πολύ πρέπει να παίξω πάλι βιντεογκέιμς. Δεν ξέρω γιατί, απλά πρέπει. Έχω κανέναν χρόνο να ασχοληθώ (πέρα από λίγο Halo 3 το φθινόπωρο). Συγκέντρωσα τα παρακάτω. Θα παρακαλούσα πολύ να βγάλετε τίποτα απ' τη μέση:

                                Lost Odyssey (Ναι, το περίμενα τόσο καιρό, αλλά αν έχει πολλές βαρετές μάχες και dungeons και τέτοια και το σενάριο/μουσική δεν είναι FFVI/VIII-like, βαριέμαι.)

                                Mario Galaxy (Ελπίζω το Γουίιι να μην έχει χαλάσει απ' τη σκόνη.)

                                Okami (Γουίιι)

                                Bioshock (Είναι πράγματι τόσο καλό;)

                                Mass Effect (Είναι πράγματι τόσο καλό;)

                                Half-Life 2 Orange Box (Αυτό θα είναι το πιο γρήγορο.)

                                GTA IV (Κάτι για ταξιτζήδες άκουσα.)

                                Πολλά βγήκαν γαμώτο. Τέσπα, μπάι.

                                Comment

                                Working...
                                X