Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • My thoughts on Blizzard:

    1.Προκειται για μια εταιρεια στειρα, στο παρελθον πετυχε την τελειοτητα (StarCraft) κι απο τοτε και στο εξης ανακυκλωνει το ιδιο σεναριο:"Καλος κεντρικος χαρακτηρας στην αρχη (you know who in both SC & WC οσοι ειστε απο παλια στο κουρμπετι) καταληγει να ειναι ο μεγαλος "κακας" στο τελος του expansion" - κυριως στα strategy games της.Οσο για τους μηχανισμους ουτε κουβεντα, same old, same old.
    2.Δημιουργησε ενα MMO με καθαρα οικονομικο - κεντρικο χαρακτηρα ετσι οπως το βλεπω εγω:Low - tech μεχρι τον λαιμο για να το αγορασουν ΟΛΟΙ αφου:α.Ειναι εταιρεια με ονομα στα no - life/brain - dead/loot - fest/no - point games οπως - EΚΠΛΗΞΗ!!! - τα Diablo.β.Το WC εχει elves, orcs, wizards, dwarves (no news here) κτλ, ο,τι δλδ θελει να δει ο καθε ασχετος με τον χωρο δεκαπενταχρονος που εμαθε μεσα απο τις ταινιες του Jackson οτι καποτε εζησε ενας κυριος που τον λεγανε Tolkien κι εγραψε κατι στο τετραδιο του.
    3.Συμφωνα με τα παραπανω δεν ειναι και καθολου τυχαια η περιοδος αναπτυξης/κυκλοφοριας του τιτλου...αναρωτιεται κανεις γιατι "WoW" κι οχι "WoS";Ειναι καπως προφανες...
    4.Προσωπικα δεν παραδεχομαι μια εταιρεια η οποια στηριξε ολους της σχεδον τους τιτλους στη λογικη του "εθιστικο αν και κενο" προκειμενου να εχει μονιμα "πελατες".Θα μου πειτε για επιχειρηση προκειται, λογικο ειναι να θελει να εχει σταθερο κοινο, ομως συμφωνα με τη δικη μου αντιληψη το μετατρεπεται μια ομαδα δημιουργιας ηλεκτρονικης ψυχαγωγιας σε "μαγαζι παραγωγης ζαχαρωτων" για τον καθε καμμενο πιτσιρικα ειναι τραγικο.Θυμιζει λογικη παρακμιακων Hollywoodιανων sequels με εγγυημενη εισπρακτικη επιτυχια.

    Φυσικα και δε φταιει η εταιρεια που οι τιτλοι τις προσελκυουν κυριως (το τονιζω) περιπτωσεις coach potato/low - life αργοσχολων τυπων - εμενα δε μου αρεσει πως το gameplay σχεδον ΟΛΩΝ της των παιχνιδιων κινειται γυρω απο αυτο το μοτιβο.Ενα SC:Ghost πηγε να βγαλει για να σπασει λιγο το cliche κι αυτο το θυσιασε στο βωμο των orcs...

    Για μενα οι δοξες της Blizzard ανοικουν στο παρελθον.To SC ειναι για μενα το καλυτερο RTS του ειδους του ακομα και σημερα ομως απο εκει και περα η εταιρεια εχει μετατραπει σε εταιρεια παραγωγης ειδων ευρειας καταναλωσης.Σα την Coca - Cola για ενα πραγμα...

    ΥΓ.Fanboys dont sweat, προκειται για προσωπικες αποψεις.Ελπιζω ωστοσο οχι στο να βρω συμφωνα πνευματα μα στο να διακρυνουν ορισμενοι τη λογικη πισω απο τα λεγομενα μου.
    [/b]

    Μπορεί να μην είμαι ο καταλληλότερος για να απαντήσω μιας και παίζω WoW και Diablo φανατικά αλλά απλά πιστεύω είσαι υπερβολικός.

    Το ότι ακολουθεί κάποια στερεότυπα είναι -πιστεύω- απόλυτα λογικό μιας και η συντριπτική πλειοψηφία των RPG -καθαρών ή μη- έχουν κλασσικά Νάνους, ξωτικά και Ανθρώπους, Όρκς και μπορεί κάτι σαν Undead. Αλλά δν έχουν Tauren και Gnomes και Draenei ;) Το έχω συζητήσει μερικές φορές με fellow wow players και όπως και να το κάνουμε δν είναι και εύκολο να δημιουργήσεις νέες Races + Classes, κάποιος με Τόξο...κάποιος με Demons και Shadow damage, κάποιος με βαριά πανοπλοία και spells και κάποιος απλά με πανοπλοία να κάνει το κρέας.....είναι συγκεκριμένα πράγματα που υπάρχουν εδώ και χρόνια. Δεν φταίει η Blizzard γιάυτό

    Λογικό είναι να κάνει WoW και όχι WoS μιας και το sword n sorcery είναι γνωστό..εύκολο σαν "ιστορία" και έχει χιλιάδες κόσμου που ακόμα παίζουν το Battlenet Warcraft και το Diablo -λιγότεροι αλλά είναι αρκετοί-. Προσωπικά το Starcraft δν το έχω παίξει μιας και με τα sci-fi δν τα πάω καλά αλλά δν βλέπω ούτε στα netcafes ούτε σε συζητήσεις να μιλάνε ότι λιώνουν ακόμα, ενώ για Warcraft + Diablo Battlenet ακούω αρκετούς στα channels στο WoW και σε forum που διαβάζω από'δω κι από κει.

    Επίσης το WoW το έφτιαξε για τα λεφτά? Ποια εταιρεία μπαίνει μέσα οικονομικά αλλά συνεχίζει να βγάζει games απλά για να τα παίζει ο κόσμος κι ας χάνει από αυτά....μην τρελαθούμε, δν έχει βάση αυτό.

    Κάτι άλλο....δεν νομίζω να είναι κακό να υπάρχει μια εταιρεία που βγάζει παιχνίδια πουα ρέσουνσ τον κόσμο και που μπορούν ΟΛΟΙ να τα παίξουν....γτ δλδ να μπει στην λογική των graphic whores και όχι στην λογική των μέτριων γραφικών ώστε να μπορεί ο κόσμος να μπορεί να το αγοράσει και να παίξει με ότι μηχάνημα και αν έχει. Και μην νομίζεις ότι αυτό είναι όπως ακούγεται.....
    Προσωπικά έχω 2gb Ram και 512mb 7600 VGA και στα raids απλά σέρνεται αν είσαι σε κλειστό χώρο με όλα τα spells και τις auras γύρω σου να εμφανίζονται ;) Για να κάνεις τις quests σου ναι είναι εύκολο, αλλά για High End Game θέλει ένα καλό PC, όχι super αλλά σίγουρα ένα καλό.

    Ποια εταιρεία δν θα ήθελε να έχει τόσο κόσμο όσο η Blizzard? Και όλοι τις οι τίτλοι να θεωρούνται "κορυφαίοι" στην κατηγορία τους. Ποια εταιρεία δν θα ήθελα να έχει κέρδη και trademark σαν την Coca Cola που όπως διάβασα πριν 4χρ περίπου θεωρούνταν η πιο ακριβή εταιρεία για να την αγοράσεις με 2η την Microsoft με μεγάλη διαφορά.

    Τέλος πως γίενται ένας τίτλος να θεωρείται κενός όταν έχει 10εκ συνδομητές από το 1ο τρίμηνο του 2008 όπως έλεγε η Καθημερινή? Επειδή βγαίνουν τόσα άλλο MMOs αλλά κανένα δν μπορεί να ανταπεξέλθει στον συναγώνισμό? "Το 40% όσοω φύγαν απτο WoW για το AoC γύρισε πίσω" όπως είπε και ο εκπρόσωπος της Blizzard. Κενό δν γίνεται να είναι ένας τίτλος που έχει μία εταιρεία να το ψάχνει όλη την ώρα με εβδομαδιαίο "repair" των όποιων bugs υπάρχουν , με GMs να υπάρχουν να σου απαντάνε και να σου λύνουν τα προβλήματα σου -αν δν είναι υπερβολικά εννοείται-. Και που πάντα έχει κάτι να σου παρουσιάσει με seasonal festival, με διοργανώσεις...διαγωνισμούς...προσφορές...δώρα...κ τλ...κτλ....
    Συμφωνώ ότι έγινε πιο εύκολο αλλά σίγουρα δν είναι κενό.

    Και προφανώς οι χαρακτηρισμοί είναι λιγο υπερβολικοί. Για 15χρονα,...για κοριτσάκια κτλ...
    Προφανώς και δν παίζουν 15χρ μόνο...και 3οάρηδες...και 40άρηδες....και 50άρηδες....και οικογενειάρχες....και μητέρες....και εργαζόμενοι...και φοιτητές...και σχολιαρόπαιδα. Πίστεψε με το ξέρω πολύ καλύτερα αυτό μιας και καθημερινά μιλάω μαζί τους ;)

    Orcs...Elves....Humans....Dwarf....χμμμ......Draen ei....Undead -που οκ υπάρχουν συνήθως σε ιστορία rpg-....Tauren...Trolls....αυτά όμως είναι καινούρια ή τουλάχισοτν δν είναι οι κλασσικές classes που υπάρχουν σχεδόν σε όλα του είδους

    Και για την ιστορία μπορεί να είναι "αναμενόμενη" όπως λές κάτι που δν μπορώ να το αποδεχτώ μιας και δν έχω ασχοληθεί με πολλά rpgs αλλά σίγουρα είναι αρκετά "ενήλικη".

    Συγνώμη για την περίεργη σειρά αλλά απλά τα έγραψα όπως μου ερχόντουσαν
    Για Starcraft δν μιλάω μιας και δν έχω ιδέα, δν έχ ασχοληθεί ποτέ
    "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

    Comment


    • Πάντως θα το πω και ας με φάτε ζωντανό μετά. Το Diablo είναι ο ορισμός του non game και ένας απ'τους καρκίνους της βιομηχανίας. :icon_twisted:

      On topic: έπαιξα στον γαμπρό μου το PES για το Wii. Έχει πολύ ενδιαφέρον και μπορείς να κάνεις τρελά πράγματα στην επίθεση, άλλά η άμυνα δεν μου πολυάρεσε. Ούτε τα PS2 γραφικά φυσικά.

      Comment


      • Το Sonic Chronicles. Οι μάχες είναι λίγο πιο απλοϊκές απ'όσο περίμενα (ως τώρα) με χαζά mini-games κατά τη διάρκειά τους , η κάμερα που κινείται σαν να έχει πρόβλημα, όχι με μία σταθερή ροή αλλά με μια σπαστή, ξεκίνησε παντελώς αδιάφορα στο σενάριο, οι χειρισμοί δεν είναι ό,τι καλύτερο γιατί είναι αποκλειστικά αφής και στην εξερεύνηση πολλές ενέργειες εξαρτώνται απο το πάτημα εικονιδίων, γενικά οι screens του παιχνιδιού έχουν κάτι μικρά εικονίδια στην άκρη για να προχωρήσεις. Οι διάλογοι τίποτα το ιδιαίτερο και το βαθύ, τουλάχιστον έως τώρα.

        Αλλά τα 2D γραφικά είναι πολύ όμορφα.

        Comment


        • O Sonic ειναι καταδικασμενος να ειναι μια ζωη στον πατο .
          H αυρα της Sonic Team επηρεασε και τη Bioware. Go go sega .

          Διαβασα το review του IGN και το ολο στησιμο μου φανηκε να ειναι αδιαφορο. Για καποιο λογο δεν ειχα και προσδοκιες βεβαια, πιστευοντας πως δε μπορει να στηθει καλο story γυρω απο τον κοσμο του sonic, αλλα για τα υπολοιπα στοιχεια δεν υπαρχουν ελαφρυντικα. Θα το δω καποια στιγμη ή εστω θα περιμενω περισσοτερο user feedback, διοτι τα reviews ποτε δεν αρκουν.

          Comment


          • και τα metroid prime τι είναι;και μη μου πει κανείς ότι μόνο η κάμερα είναι πρώτου προσώπου και ότι κατά τ'άλλα ανήκει σε άλλη κατηγορία γιατί και το halo είναι κατηγορία από μόνο του.όσοι έχουν ασχοληθεί ξέρουνε.

            δεν έχω κάτι με το metroid prime.Λίγο που έπαιξα το 1 είναι γ@μηστερό.μόλις βρω και το 2 θα κάτσω να τα λιώσω.
            [/b]
            Το Metroid δεν είναι FPS, αν ασχοληθείς θα το διακρίνεις πολύ εύκολα.

            Ραμπίδη βαλε να παίξεις Half-Life 2 στο PC να νιώσεις, best fps ever.

            Το Sonic Chronicles. Οι μάχες είναι λίγο πιο απλοϊκές απ'όσο περίμενα (ως τώρα) με χαζά mini-games κατά τη διάρκειά τους , η κάμερα που κινείται σαν να έχει πρόβλημα, όχι με μία σταθερή ροή αλλά με μια σπαστή, ξεκίνησε παντελώς αδιάφορα στο σενάριο, οι χειρισμοί δεν είναι ό,τι καλύτερο γιατί είναι αποκλειστικά αφής και στην εξερεύνηση πολλές ενέργειες εξαρτώνται απο το πάτημα εικονιδίων, γενικά οι screens του παιχνιδιού έχουν κάτι μικρά εικονίδια στην άκρη για να προχωρήσεις. Οι διάλογοι τίποτα το ιδιαίτερο και το βαθύ, τουλάχιστον έως τώρα.

            Αλλά τα 2D γραφικά είναι πολύ όμορφα.
            [/b]
            Οι πρώτες μου εντυπώσεις συμβαδίζουν με τις δικές σου, θέλω να ασχοληθώ περισσότερο βέβαια, αλλά μέχρι στιγμής τίποτα το ιδιαίτερο.
            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

            Comment


            • <div class='quotetop'>(Loggo &#064; Sep 25 2008, 06&#58;29 PM) [snapback]39592[/snapback]</div>
              Το Metroid δεν είναι FPS, αν ασχοληθείς θα το διακρίνεις πολύ εύκολα.

              Ραμπίδη βαλε να παίξεις Half-Life 2 στο PC να νιώσεις, best fps ever.

              [/b]
              α)ναι ρε συ αυτό λέω κι εγώ,σόρρυ αν δεν έγινα κατανοητός.
              το γεγονός πως έχει κάμερα πρώτου προσώπου δε λέει τίποτα.και το bioshock έχει αλλά fps δεν το λες με τίποτα,πολύ περιοριστικός χαρακτηρισμός.αυτό που έλεγα είναι πως το Halo δεν έχει καμία σχέση με τα κοινά fps που κυκλοφορούν στην αγορά.είναι μια εντελώς διαφορετική κατηγορία ΙΜΗΟ που απλώς μοιράζεται κάποια κοινά χαρακτηριστικά με αυτά σαν είδος.αυτό. ;)

              άσε που εγώ δεν λεώ για το metroid,αλλά για το metroid prime


              β)το καλύτερο fps ever δεν έχει βγει ακόμα. B) B) B)
              Carpe diem

              Comment


              • Αμφισβητει κανεις δηλαδη πως η Blizzard δεν ειναι καλυτερη σε αυτα που κανει; Αν εχεις προβλημα τοτε εχεις προβλημα με το ειδος γενικοτερα. Δε φταινε αυτοι που καποια παιχνιδια ειναι απο τη φυση τους loot-friendly κτλ.
                Εγω ξερω πως το SC ειναι το αρτιοτερο RTS ever και μπορει να μην εχω ασχοληθει με WoW, αλλα απ οσα περιγραφεις, περιγραφεις το ειδος και οχι τη Blizzard.
                [/b]
                Tι παει να πει "η καλυτερη σε αυτο που κανει";Στο να δημιουργει τιτλους με αυτο το περιεχομενο - το οποιο προσωπικα θεωρω ανουσιο - ;Dungeon Siege, Sacred και πολλοι αλλοι τιτλοι του ειδους ειναι πολυ πιο αξιολογοι απο τα Diablo απο οποια πλευρα κι αν τα δεις.Και μη με ρωτησεις γιατι ο κοσμος παιζει ακομα Diablo διοτι η απαντηση ειναι απλη και αποτελει συχνοτατο φαινομενο στη βιομηχανια:Ο λαος ΣΥΝΗΘΙΖΕΙ να παιζει ενα παιχνιδι, και τον Χριστο φανταρο να του εφερνε σε lootfest game παλι Diablo θα επαιζε.

                Οσο για το SC ποσες φορες πρεπει να το αναφερω για να γινει κατανοητο πως ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΤΟ ΠΙΟ ΑΡΤΙΟ RTS;Ξερεις ποτε δημιουργηθηκε ομως ε;

                Sith Lord μιας και διαβαζω παντα σχεδον τι εχουν γραψει αλλοι πριν απο μενα εχω ασχοληθει και με τα δικα σου λεγομενα κατα καιρους κι εβγαλα ενα συμπερασμα:Ως επι το πλειστον αναλωνεσαι σε τετοιου ειδους τιτλους (Diablo, WoW κτλ) οποτε δε ξερω κατα ποσο ψηλα μπορει να ειναι τα standards σου οσον αφορα εναν τιτλο γενικοτερα (δε μιλαω για RPGs, δε θεωρω τα προαναφερθεντα RPGs με καμια κυβερνηση ετσι κι αλλιως).Νεες υλοποιησεις/ιδεες, βελτιωση τεχνολογικου συνολου, σοβαρα σεναρια (αν προκειται για τιτλους που το απαιτουν), πολυδιαστατο gameplay και γενικα διαφορετικες εμπειριες.Πιστεψτε ξερω κοσμο (δε ξερω αν υπαγεσαι στην κατηγορια) που παιζει συνεχως το ιδιο πραγμα, WoW και παλι WoW μπας και βρει το ταδε ξιφος...ε αυτο ειναι λιγακι καταντια.

                Οσο για το κατα ποσο χρηματοκεντρικη ηταν η λογικη της Blizzard απο την αρχη θα πω απλα πως ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ στον χωρο των video games το οποιο οραμα πρεπει να συνοδευεται κι απο την καταλληλη τεχνικη υλοποιηση.Δεν ειμαι graphic whore αλλα δε μπορω να βιωσω αμεσα εναν τιτλο ο οποιος αποτυγχανει να με μαγνητισει εστω και για πεντε λεπτα.Ισως να φταιει που παιζει και η κουτσι Μαρια, ισως να φταιει που καιγονται εκατονταδες ατομα τα οποια δε ξερουν καν ποιος ειναι ο Illidan Stormrage κι απλα τρεχουν απο εδω κι απο εκει στο pvp σκοτωνοντας χαρακτηρες χαμηλοτερου lvl για να αποδειξουν οτι καποιοι ειναι.Απλα κατ εμε στερειται ουσιας.

                Και το αφηνω εδω, δεν εχει ουσια αλλωστε.Οσοι καιγονται σημερα θα καιγονται κι αυριο οποτε no point in discussing it.
                <div align="center">

                "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                Comment


                • παιδια εχουν ενδιαφερον αυτα που λετε αλλα λαθος χωρος,

                  Πως παιξατε Sonic RPG στο DS? Με ποια version της M3 ειναι συμβατο?
                  " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                  Authenticity sir, authenticity. "

                  Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                  Comment



                  • Sith Lord μιας και διαβαζω παντα σχεδον τι εχουν γραψει αλλοι πριν απο μενα εχω ασχοληθει και με τα δικα σου λεγομενα κατα καιρους κι εβγαλα ενα συμπερασμα:Ως επι το πλειστον αναλωνεσαι σε τετοιου ειδους τιτλους (Diablo, WoW κτλ) οποτε δε ξερω κατα ποσο ψηλα μπορει να ειναι τα standards σου οσον αφορα εναν τιτλο γενικοτερα (δε μιλαω για RPGs, δε θεωρω τα προαναφερθεντα RPGs με καμια κυβερνηση ετσι κι αλλιως).Νεες υλοποιησεις/ιδεες, βελτιωση τεχνολογικου συνολου, σοβαρα σεναρια (αν προκειται για τιτλους που το απαιτουν), πολυδιαστατο gameplay και γενικα διαφορετικες εμπειριες.Πιστεψτε ξερω κοσμο (δε ξερω αν υπαγεσαι στην κατηγορια) που παιζει συνεχως το ιδιο πραγμα, WoW και παλι WoW μπας και βρει το ταδε ξιφος...ε αυτο ειναι λιγακι καταντια.

                    Οσο για το κατα ποσο χρηματοκεντρικη ηταν η λογικη της Blizzard απο την αρχη θα πω απλα πως ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ στον χωρο των video games το οποιο οραμα πρεπει να συνοδευεται κι απο την καταλληλη τεχνικη υλοποιηση.Δεν ειμαι graphic whore αλλα δε μπορω να βιωσω αμεσα εναν τιτλο ο οποιος αποτυγχανει να με μαγνητισει εστω και για πεντε λεπτα.Ισως να φταιει που παιζει και η κουτσι Μαρια, ισως να φταιει που καιγονται εκατονταδες ατομα τα οποια δε ξερουν καν ποιος ειναι ο Illidan Stormrage κι απλα τρεχουν απο εδω κι απο εκει στο pvp σκοτωνοντας χαρακτηρες χαμηλοτερου lvl για να αποδειξουν οτι καποιοι ειναι.Απλα κατ εμε στερειται ουσιας.

                    Και το αφηνω εδω, δεν εχει ουσια αλλωστε.Οσοι καιγονται σημερα θα καιγονται κι αυριο οποτε no point in discussing it.
                    [/b]

                    Κοίτα, δν νομίζω ότι χρειάζεται να ξέρει κάποιος ποιος είναι ο Illidan για να παίξει WoW, αν είναι να ξέρουμε ολόκληρη ιστορία του κάθε RPG και αν το θεωρούμε προυπόθεση για να το παίξουμε συγνώμη αλλά προσωπικά δεν το βρίσκω λογικό.

                    Και προφανώς στα RPG κυνηγάς lvl up και items....που είναι το περίεργο? :blink:

                    Και το PvP δν είναι έτσι όπως το λες, δν ξέρω αν έπαιξες έτσι όπως λες αλλά οι servers διαφέρουν. Στους PvE δν μπορεί να σακουμπήσει Horde εκτός κι αν το θες κι εσύ...άρα......αν διαλέξεις PvP σε χτυπάν παντού και πάντα και στους PvE μπορούν να σε χτυπήσουν από κάποιο Lvl και μετά

                    Και ναι από τότε που βγήκε το WoW παίζω WoW κατά κύριο λόγο και αφιερώνω χρόνο επίσης σε παιχνίδια που βρίσκω / που μου συστήνουν ή που μου τραβάν το μάτι, με άλλα περισσότερα εώς τερματισμού και με άλλα μέχρι 1 ώρα επειδή δεν μ&#39;άρεσαν.

                    Δεν προσπαθώ, προς Θεού, να σε πείσω απλά μου φαίνεται ότι τα βλέπεις λίγο μονοδιάστατα.
                    Αυτό για το Diablo θα συμφωνήσω ότι δν είναι καθαρό RPG με την έννοια DnD αλλά στο είδος του είναι το πιο επιτυχημένο.

                    Τα standard είναι διαφορετικό, πιστεύω, από το τι παίζει ο καθένας. Δέχομαι ότι το ICO και το κάθε ICO είναι πολύ όμορφο κτλ αλλά δεν είναι υποχρεωτικό επειδή μ&#39;αρέσει να παίξω μέχρι τέλους. Έπαιξα λίγο ήταν εντυπωσιακό πρέπει να ομολογήσω αλλά μέχρι εκεί για μένα.

                    Το Starcraft ΞΑΝΑΛΕΩ ότι δν έχω παίξει ποτέ γι&#39;αυτό και δν το αναφέρω. Εκτός κι αν τα λεγόμενα σου για το πότε δημιουργήθηκε πήγαινε σε αλλον οπότε λάθος μου

                    Scatty όντως λάθος μου κι εμένα που απάντησα εδώ αλλά εδώ το είδα το post, στο WoW ή κάπου στο PC Gaming θα πήγαινε μάλλον
                    "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                    Comment


                    • Και προφανώς στα RPG κυνηγάς lvl up και items....που είναι το περίεργο? :blink:
                      [/b]
                      Σε ενα RPG αυτο που συνηθως απασχολει τον παικτη ειναι να παρακολουθει και να αλληλεπιδρα με εναν ενδιαφεροντα κοσμο κι ενα καλοστημενο, διαδραστικο σεναριο.Ο,τι εχει lvling δεν ειναι RPG ποσες φορες πρεπει να το πουμε αυτο;

                      Δεν ειναι λογικο να ξερεις ποιος ειναι ο (ισως) σημαντικοτερος χαρακτηρας σε εναν τιτλο που σε απασχολει για ωρες επι ωρων&#33;;&#33;;&#33;

                      Δε βαριεσαι ολα μια ιδεα ειναι...

                      PS.Το σχολιο για το SC πηγαινε στον Xeno.Αυτα, have fun.

                      <div align="center">

                      "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                      Comment


                      • Wipeout HD.

                        Πολύ καλο gameplay.Eξαιρετικα γραφικα 1080p,60fps κτλ κτλ αλλα ...πολυ ζαλαδα ρε παιδι μου.
                        Στην αρχη προειδοποιει κιολας οτι πρεπει να κανεις διαλειμματα.

                        Comment


                        • Demo υπάρχει; Πόσο κάνει ; Εκνευριστικές ερωτήσεις αλλά ψιλοβαριέμαι να ανοίξω το PS3 να δω XD .

                          Comment


                          • Γυρω στα 17-18 ευρω εχει.Demo δεν υπαρχει οχι.

                            Comment


                            • H τιμη ειναι λιγο τσιμπημενη σε σχεση με ο,τι εχουμε μαθει μεχρι τωρα, αλλα ειμαι τελειως κολλημενος με τα futuristic racers, οποτε χαλαρα θα το παιρνα αν ειχα PS3.
                              Ελπιζω να μου κανει κανεις καποιο free demonstration .

                              Υ.Γ.

                              Θεμα επιληψιας κτλ δεν τιθεται στη μετα-F-Zero GX εποχη .

                              Comment


                              • Haggard: How do we know Juliet&#39;s even pretty? I had a cousin once who had a voice like an angel, and a face like a can of dog food&#33;
                                Sweet water: Is that the one you dated?
                                Haggard: Yup.
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X