Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Paizw Dissidia KAI ME XANETE LEME!!!!
    To kalytero narkwtiko!!!
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Kingdom Hearts 2 !

      Μόλις τελείωσα με τον Roxas και μπορώ να πώ οτι η ιστορία φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα και περισσότερο σκοτεινή απο το πρώτο KH. Καλό μου κάψιμο~!

      Comment


      • Παρατησα το discworld στην ακρη. Οσο καλες προθεσεις κι αν ειχα δεν καταφερε να με κερδισει, τουλαχιστον οχι αυτη την εποχη.
        Συνεχισα το FF12 (απο το προηγουμενο καλοκαιρι). Ημουν στην αρχη με 33 level vaan (power leveling guide) και επαιξα 4 ωρες +. Τελικα, ισως η ορεξη να ερχεται με το παιχνιδι που σε γεμιζει να το παιζεις.
        My blog:Doppel's Den

        Comment


        • Aυτές τις μέρες παίζω αρκετά WipEout HD. Σήμερα τελείωσα το campaign στο novice difficulty. Το τελευταίο track ήταν πολύ ζόρικο μέχρι και σε αυτό το επίπεδο δυσκολίας. Όπως και να έχει, τώρα θα ξεκινήσω το online και θα προσπαθώ και για τα trophies του παιχνιδιού. Κάποια είναι ιδιαίτερα απαιτητικά.

          Όλα αυτά εν αναμονή του Prof. Layton φυσικά. Ελπίζω αύριο να μου έρθει. Καθυστέρησε αδικαιολόγητα.

          Το επόμενο JRPG που θα ξεκινήσω θα είναι μάλλον το Valkyrie Profile Lenneth, αν και θα αργήσει λίγο αυτό.

          Comment


          • Evans αρκετά καλό το Professor Layton. Η όλη εξερεύνηση είναι πολύ πιο ενδιαφέρουσα απο το πρώτο αφού συνεχώς το περιβάλλον αλλάζει. Γενικά η ποιότητα παραμένει σταθερή και οι γρίφοι το ίδιο.

            Comment


            • Το πρωτο ηταν πιο casual friendly, αυτο εδω εχει πολυ περισσοτερους διαλογους χωρις να υπαρχει ιδαιτερος λογος (tap - tap - tap μεχρι να σπασει η touch screen). Και πιο πολλες στατικες εικ... εμ χωρους εννοουσα. Και πολλα χαζα puzzles. Α και καθε τοσο "Layton and Luke decide to <blah blah blah>", πολυ γραμμικο, παντα σου λεει που να πας ακριβως και μολις πας σου δινει νεο direction.
              Do a barrel roll!

              Comment


              • FF tactics και χρειάζομαι guide λογικά γιατί έχω ψιλοπελαγώσει xD
                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                Comment


                • @Burai: Τι βόμβα ήταν αυτή; Δε θα δεχτώ καμιά δικαιολογία σε περίπτωση που το παρατήσεις. Το ξεκίνησες και είσαι υποχρεωμένος να το τερματίσεις. Επίσης τι να τον κάνεις τον οδηγό, από τη στιγμή που έχεις εμένα . Στείλε ένα σταθερό οπουδήποτε και να είσαι και θα σε καλέσω αμέσως!

                  @Raphael: Τελικά μου ήρθε σήμερα (επιτέλους) και το ξεκίνησα αμέσως. Έλυσα 16 γρίφους ως τώρα και είμαι στο σημείο που ψάχνω το γιο μίας ηλίθιας. Τι να πω, είμαι υπερβολικά αρχή ακόμα, αλλά μου αρέσει άπειρα.

                  Comment


                  • Το είχα παρατήσει ήδη μια φορά μιας και είχα αποθαρρυνθεί από το tutorial. Δε νομίζω να το αφήσω. Μου αρέσουν ήδη πολύ οι διάλογοι και το όλο feeling απλά κάτι πρέπει να κάνω λάθος με τα jobs- χώρια που δε γνώριζα πως μετά το countdon χάνεις οριστικά τα units. Θα ρίξω μια ματιά σε ένα guide- μπορεί να εκτυπώσω και τπτ να πιάσω το νόημα.
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • Βασικά μην αγχώνεσαι και μη μείνεις στα guides. Τα πράγματα είναι πολύ απλά, θα σε βοηθούσε πολύ περισσότερο να κάτσει και να ανεβάσεις κανά lvl κάποιο job ώστε να δεις τι περίπου παίζει και πώς μαθαίνεις skills. ΙΜΟ είναι άδικος κόπος να κοιτάξεις faqs, περισσότερο θα μπερδευτείς και θα μπεις στη διαδικασία να τα μάθεις όλα και να λιώσεις. Παίξε χαλαρά με τους ρυθμούς σου και όλο και κάτι θα καταφέρεις. Εδώ ο xeno το τελείωσε σε 4 μέρες, χωρίς ιδιαίτερη βοήθεια από οδηγό.

                      Comment


                      • Έχω την εντύπωση πως οι περισσότεροι από δω τουλάχιστον είχαν αποθαρρυνθεί στο ξεκίνημα του FFTactics συμπεριλαμβανομένου και μένα. Η ασφαλέστερη επιλογή (αυτό που έκανα εγώ άθελα μου βέβαια) είναι να μείνεις squire ή/και chemist μέχρι να αρχίσεις να αντιλαμβάνεσαι τι παίζει γενικά. Επικεντρώσου στις μάχες αρχικά και τα υπόλοιπα θα τα καταλάβεις στην πορεία δεν είναι τίποτα το δύσκολο.

                        Comment


                        • Originally posted by Evans
                          Βασικά μην αγχώνεσαι και μη μείνεις στα guides. Τα πράγματα είναι πολύ απλά, θα σε βοηθούσε πολύ περισσότερο να κάτσει και να ανεβάσεις κανά lvl κάποιο job ώστε να δεις τι περίπου παίζει και πώς μαθαίνεις skills. ΙΜΟ είναι άδικος κόπος να κοιτάξεις faqs, περισσότερο θα μπερδευτείς και θα μπεις στη διαδικασία να τα μάθεις όλα και να λιώσεις. Παίξε χαλαρά με τους ρυθμούς σου και όλο και κάτι θα καταφέρεις. Εδώ ο xeno το τελείωσε σε 4 μέρες, χωρίς ιδιαίτερη βοήθεια από οδηγό.
                          Τωρα εδω μου την ειπες εις διπλουν ε;
                          Οκ το σημειωνω.

                          Burai δεν εχω πολλα να σου πω. Κατ' αρχην δεν κοιταξα ποτε τα tutorials, ακομα και χυμα που το παιξα δεν ειχα κανενα προβλημα.
                          Επισης ειναι απιθανο να σου πεθανει καποιος, 3 σειρες ειναι υπεραρκετες.

                          Τελος imo δεν τιθεται δυσκολια σε ενα srpg, οταν σου δινεται η δυνατοτητα να κανεις χυμα leveling οποτε χρειαστεις, ξεφευγοντας απο αλλα srpg στα οποια δεν παιζει leveling επειδη αναγκαστικα παιζεις μονο τις μαχες της κυριας πλοκης.

                          Στην αρχη ειναι λιγο δυσκολο, αλλα οκ αν φας εστω 1 ωρα για leveling θα σαι κομπλε.
                          Στην πορεια δε νομιζω να δυσκολευτεις και με τα jobs αποκλειεται να πελαγωσεις. Τιποτα δεν ειναι χαοτικο, απλα ολα τρομαζουν αρχικα.



                          Τελος, εγω προσωπικα θα σχολιασω το τι παιζω αυτον τον καιρο μια και καλη.. Δε θελω να πω τιποτα ακομα γιατι προτιμω να πω 10 πραγματα ολοκληρωμενα οταν ερθει η σωστη ωρα.

                          Comment


                          • Ok. Thanks παιδιά.

                            Για να είμαι ειλικρινής κοίταξα μόλις πριν λίγο ένα guide αλλά ζαλίστηκα οπότε συνεχίζω ως έχω. Έχασα στην προηγούμενη μάχη 2 knights αλλά no big loss μιας και έπαιζα δοκιμαστικά.
                            Άντε να δούμε
                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • Ε αρχικά θα τρως πολύ ξήλο και θα χάσεις αρκετές φορές μέχρι να μπεις στο κλίμα. Όλοι τα περάσαμε αυτά. Πειραματίσου λίγο μόνος σου, προχώρα το χαλαρά και ΙΜΟ άσε ό,τι side υπάρχει για ένα δεύτερο playthrough. Ένας οδηγός μόνο να σε συγχίσει μπορεί με τόσα μυστικά πράγματα που έχει το παιχνίδι. Ούτε σε 2 χρόνια δε θα το τελειώσεις αν θελήσεις να τα κάνεις όλα.

                              Χαλαρά λοιπόν, με όρεξη και υπομονή. Απόλαυσε το script και το σενάριο και ό,τι θελήσεις εδώ είμαστε, αν και στο 10ωρο θα νιώθεις αρκετά πιο σίγουρος.

                              Comment


                              • Apla ta pragmata:

                                1) Vres mia random maxh (kyriws afth sta Mandalia plains).

                                2) Mathe se olous tous xarakthres sou to Ability "Focus" kai to "JP Up" tou Squire pragma apistefta aplo.

                                3) Kane enan xarakthra sou Knight me sub job ton Squire (anagastika) kai mathe to "Speed break".

                                4) Mpes sthn maxh, ase enan mono exthro kai kantou "speed break" mexri na einei me 1 Speed.

                                5) Kane focus mexri na varetheis.

                                DEN einai dyskolo kai EINAI grhgoro, mhn akousw tpt gia grinding.
                                Se ena swsto 2wro eisai set me to party pou thes (Proteinw mia 5ada apo monks oi opoioi ginontai unlock an exeis knight level 3).

                                Apo ekei kai ystera mporeis na synexiseis kai na teleiwseis to paixnidi paizontas mono tis maxes istorias, oute tha xreiasteis pote ksana leveling oute tipote.

                                Gia opoiadhpote provlhma synantiseis yparxei kai to sxetiko topic gia to Tactics...
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X