Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 28 ώρες το save μέχρι το τελικό dungeon στο digital devil saga. Σκέφτομαι: ωραία θα το έχω τελειώσει στο 30ωρο, πόσο να μου πάρει το τελευταίο dungeon... 38 ώρες τώρα και μόλις έφτασα στο τελικό boss... Το 1/4 του παιχνιδιού είναι μόνο το τελευταίο αναθεματισμένο, απίστευτα δύσκολο και σπαστικό dungeon. Χωρίς να αντιμετωπίσω τα optional bosses που βρίσκονται εκεί και που είναι γύρω στα 4-5...

    Comment


    • Μαζι με το Professor Layton 2 και τα διαφορα sessions στο Team Fortress 2 ξεκινησα και το King's Bounty the Legend. Πολυ καλο strategy RPG, σε μεγαλο βαθμο κλωνος των HoMM (τα οποια βεβαια αποτελουν εξελιξη του παλιου King's Bounty) ομως εχει καποιες ουσιαστικες διαφορες (ελειψη town management - real time εξερευνηση στο χαρτη).

      Αν η Ubisoft σκοπευει να συνεχισει τα HoMM πρεπει να το αναθεσει σ'αυτο το studio το επομενο μερος. Πολυ πιο ωραια γραφικα και σαφως μικροτερες απαιτησεις σε σχεση με το HoMM V.

      ΥΓ: Το soundtrack ειναι φοβερο!
      Do a barrel roll!

      Comment


      • Empire: Total War και Arkham Asylum, αμφότερα εντυπωσιακά.

        Comment


        • Το Empire λεει τιποτα σε σχεση με το IMRA: Total War;
          Do a barrel roll!

          Comment


          • Ferryman ποιο από τα 2 digital devil saga παίζεις;Αν εννοείς το δεύτερο το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ στο τελικό dungeon.Δεν με χάλασε βέβαια,ίσα ίσα μου άρεσε η τελική περιοχή του παιχνιδιού,αλλά με ενόχλησε το ότι δεν μπορείς να επιστρέψεις στις άλλες περιοχές.

            Γενικά πολύ ωραία παιχνίδια τα dds αλλά το δεύτερο ήταν πολύ γραμμικό και με ανύπαρκτα side quests σε αντίθεση με το πρώτο που τα πήγαινε πολύ καλά σε αυτόν τον τομέα.

            Αυτόν καιρό παίζω professor layton and the curious village και valkyrie profile 2 silmeria.Έπαθα την πλάκα μου με το λείτον καθώς το θεωρώ ένα από τα καλύτερα παιχνίδια του ντιες.Όσον αφορά το valkyrie...Ότι και να πω είναι λίγο.Είχα να παίξω πολύ καιρό τόσο καλό παιχνίδι...Πολύ δύσκολο αλλά εθιστικό όσο λίγα...


            Tidy!

            Do not blame me.Blame yourself or God.
            In Matsuno we trust.

            Comment


            • Ferry στα είπα και στο msn, το παιχνίδι έχει αρκετά πράγματα να δεις και να κάνεις και, όπως και να το κάνουμε, είναι dungeon crawler. Άμα προσπαθείς να το παίξεις όπως ένα οποιοδήποτε άλλο jrpg, λογικό είναι να τα βρίσκεις σκούρα. Για αυτό που είναι, είναι πραγματικά τέλειο. Μπορεί οι μάχες να είναι πολλές, κρατάνε όμως δευτερόλεπτα. Εγώ μέχρι και τους πιο απαιτητικούς εχθρούς τους έβγαζα σε ελάχιστο χρόνο. Σωστό leveling (αν δες grinding) και είσαι ΟΚ.

              Το τελικό dungeon εγώ επιμένω ότι ήταν ιδανικό. Σε όλο το παιχνίδι άκουγες μόνο για αυτόν το ναό, ευτυχώς που τον έκαναν τεράστιο και δύσκολο.

              Comment


              • Thanks παίδες αν και τα είδα κάπως καθυστερημένα. Έπαιξα ήδη ένα 6ωρο από τη χθεσινή κουβέντα οπότε έκανα λίγο του κεφαλιού μου αλλά πάνω κάτω κατέληξα με 3 mastered squires( μαζί με τον Ramza), έναν archer και μια black mage. Οι guests μπορούν να πεθάνουν for all i care
                Ground thanks αναλυτικό
                ς και περιεκτικός όπως πάντα.
                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                Comment


                • Όχι Deus το πρώτο DDS παίζω (ακόμα δεν το έχω τερματίσει παρά το γεγονός ότι έφτασα στον τελικό λολ). Δε νομίζω ότι είναι dungeon crawler evans, αυτά τα παιχνίδια έχουν συνήθως μόνο μια πόλη (hub) και πολλά dungeons χωρίς γρίφους και εξερεύνηση. Το Digital Devil Saga μου φάνηκε αρκετά normal jrpg, απ'όλα είχε λίγο πολύ. Τι να πω, με κούρασε τόσο πολύ το τελευταίο dungeon που θα περιμένω μέχρι το σάββατο μάλλον για να μπορώ να κάνω χαλαρά τις τελευταίες μάχες (πιθανόν και με τα optional bosses).

                  Comment


                  • Ωραίος ο Ferryman με το DDS...

                    Εμένα πάντως μου άρεσε πάρα πολύ το τελευταίο dungeon διότι ακριβώς για αυτό μιλούσαν σε όλο το game...

                    Πρέπει κάποτε να παίξω το 2ο...ντροπή μου

                    Burai μπράβο σου που το άρχισες.Σε λίγο θα ψηθώ και εγώ να το παίξω



                    On topic:

                    Άρχισα Bioshock.Ένα θα πω,τρομερή ατμόσφαιρα.Περισσότερες λεπτομέρεις όταν το τελειώσω


                    Comment


                    • Originally posted by Ramparter View Post
                      Το Empire λεει τιποτα σε σχεση με το IMRA: Total War;
                      Έχει πολύ πιο καλαίσθητο κουτί.

                      Comment


                      • Άρχισα το Halo: Combat Evolved στο Legendary για πρώτη φορά. Αχ...αναμνήσεις. Υπέροχο παιχνίδι, αρκετά χρόνια μπροστά για τότε που βγήκε.

                        Comment


                        • Παίζω το Gears of War για πρώτη φορά και γουστάρω. Εϊναι κολληματάκι so far!
                          sigpic

                          Comment


                          • Αυτές τις ημέρες παίζω το inFamous



                            ωραίο super hero παιχνιδάκι με αρκετά καλύτερα γραφικά από το GTAIV, βασικά είναι πιο καθαρά με καλύτερα textures και ιδιαίτερα εντυπωσιακά εφέ. Τα ακροβατικά στα κτήρια μου θύμισαν spider man.
                            Star Citizen videos Star Citizen gallery

                            Comment


                            • Kαι εγω με το infamous ασχολουμαι αυτο το καιρο(μεχρι και αυριο δλδ καθως τελειωνει η αδεια μου) και ειναι super μεχρι στιγμης.Καλυτερο απ'οτι περιμενα(παρολο που οι εντυπωσεις μου απ το ντεμο ηταν ετσι και αλλιως θετικες)

                              Comment


                              • Tα σπαει το game.Το τελειωσα και με τους δυο τερματισμους και με το καρμα στο Infamous και se Ηero.Και γαμω τα βιντεακια με το κομικ στυλ.Οι τερματισμοι αφηνουν γλυκοπικρη γευση και οι δυο.Οχι οτι δεν ειναι καλοι,απλα με την εννοια πως ο,τι αποφαση και να παρεις στο τελος τιποτα δεν ειναι τελειο.Το περναει ωραια αυτο το InFamous.


                                Τεχνικος τομεας τωρα,ειναι πολυ καλο αλλα μαλλον το χειροτερο απο τα exclusives.Παιζει να μην εχει καν AA αλλα δεν ηταν αρκετο να μου χαλασει τιποτα.
                                Ground_Zero:

                                Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                                Comment

                                Working...
                                X