Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Demon's Souls σε NG++.Παίρνω σβάρνα τους κόσμους με το North Regalia σε χαρακτηριστικά μεγαλύτερες ταχύτητες απ'ότι στο πρώτο playthrough.Αυτό που μου την δίνει αφάνταστα όμως,είναι ότι μου μπουκάρουν κάθε τρεις και λίγο black phantoms και μου πηδάν το character tendency που επηρεάζει το damage του Regalia.Και επειδή οι περισσότεροι κάνουν colourless souls farming προσφέρονται ως πρόβατα στην σφαγή,και μετά μπουκάρω εγώ σαν BP για να πέσω πάνω σε έναν τύπο που έπαιζε με άλλους 2 φίλους του και με κάναν κομματάκια.Life is unfair.:whip:

    Comment


    • δοκιμασε να παιξεις offline για να μη σου χαλαει κανενας το tedency λεω εγω τωρα

      το pvp με τα red/black phantoms σαν ιδεα ειναι οτι εφυεστερο εχει παρουσιαστει στο συγκεκριμενο ειδος τα τελευταια χρονια,( ελπιζω να τελειοποιηθει στο dark souls), κατι που αρχισε το diablo 2 με τα PK, οσοι εχουνε ζησει εδνοξες εποχες D2 closed battle.net (και ειδικα στο hardcore mode) ξερουν...

      Comment


      • Originally posted by Vaynard View Post
        δοκιμασε να παιξεις offline για να μη σου χαλαει κανενας το tedency λεω εγω τωρα
        Το ξέρω ρε Vaynard,το'χω λιώσει το παιχνίδι,YLOD έπαθε στο πρώτο playthrough το μηχάνημα .Αλλά επειδή η μνήμη μου είναι λίγο gtp,με έχουν βοηθήσει πάρα πολλές φορές τα messages,οπότε καταλαβαίνεις....Πάραυτα,συμφωνώ απόλυτα ότι το online του DS είναι πολύ μπροστά.Βασικά μαζί με το FIFA και το MGO(όταν δεν παθαίνει φρίκες)είναι οι main δραστηριότητες μου online αλλά συνήθως τραβάω τον μοναχικό δρόμο της απόγνωσης.

        Comment


        • Λίγο πριν το τέλος στο Dragon Age 2 και το άφησα για λίγο μιας και δεν έχω άλλο νέο game μετά. Οπότε έβαλα Rome total war πάλι, μου άνοιξε η όρεξη διαβάζοντας reviews για Shogun.
          sigpic

          Comment


          • Πολύ Shogun παίζετε όλοι. Σε λίγο θα γίνετε και ο Ieyasu Tokugawa.
            sigpic

            Comment


            • Mα ολοι ομως...
              :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

              Comment


              • Demon's Souls σε NG++.Παίρνω σβάρνα τους κόσμους με το North Regalia σε χαρακτηριστικά μεγαλύτερες ταχύτητες απ'ότι στο πρώτο playthrough.Αυτό που μου την δίνει αφάνταστα όμως,είναι ότι μου μπουκάρουν κάθε τρεις και λίγο black phantoms και μου πηδάν το character tendency που επηρεάζει το damage του Regalia.Και επειδή οι περισσότεροι κάνουν colourless souls farming προσφέρονται ως πρόβατα στην σφαγή,και μετά μπουκάρω εγώ σαν BP για να πέσω πάνω σε έναν τύπο που έπαιζε με άλλους 2 φίλους του και με κάναν κομματάκια.Life is unfair.:whip:
                Δε μπορώ να καταλάβω γιατί είναι πρόβλημα για το CT όταν εισβάλουν BP. Αν δεν τα σκοτώσεις δεν πρόκειται να αλλάξει. Αν έχεις PWCT δεν πρόκειται να επηρεαστεί ακόμα και αν τα σκοτώσεις. Μόνο αν είσαι PBCT είναι κάπως πρόβλημα αλλά η λύση είναι απλή τους αφήνεις να σε σκοτώσουν. Επίσης υπάρχουν και οι απλούστερες λύσεις να είσαι σε Soul Form οπότε δε σε ενοχλεί κανείς ή απλά να κάνεις disconnect αν δεις κάποιον να μπαίνει και δε θέλεις PvP.

                Συμφωνώ πως είναι εκνευριστικό ώρες ώρες πάντως. Όταν έπαιζα NG+++ (τέταρτο playthrough) είχα σκοπό να βγάζω τους κόσμους μονοκοπανιά, χωρίς να χρησιμοποιώ Archstone για να γυρίσω στο Nexus. Στην 3-3 μπήκε ένας με scraping spear κλπ και μου έσπασε ότι φορούσα. Ευτυχώς είχα 2-3 πέτρες για να φτιάξω τα πράγματά μου (αφού με σκότωσε φυσικά) αλλά μου την έσπασε αρκετά. Γενικά, δεν πολυπαίζω με human form αλλά ήταν μετά το boss. Στην 1-4 πάντως ήθελα βοήθεια με τον False King και περίμενα να μπει ένα παιδί να παίξουμε μαζί. Ενώ περίμενα (όχι πολύ ώρα) βλέπω μήνυμα πως ένα Black Phantom has invaded. Επειδή δεν είχα όρεξη να πεθάνω και μάλλον δεν είχα και πολλά stone of Ephemeral Eyes κάθομαι δίπλα στο Archstone και με το που μπαίνει (γομάρι με πλήρη πανοπλία Brushwood) τον αρχίζω στα Firespray (ή homing soul arrow δεν είμαι σίγουρος). Την ψιλιάζεται τη δουλειά και κάνει antimagic field. Την ψιλιάζομαι και γω, βγάζω το Crescent Uchitanga+5 μου, το βάζω two-handed και πάρ'τον κάτω με 2-3 χτυπήματα. Τσατσιά από μέρους μου που τον άρχισα με το που βγήκε αλλά δεν είχα όρεξη για PvP. Η πλάκα είναι πως μετά, αφού τελείωσα την πίστα, έβαζα την Black Eye Stone και δεν έβρισκα κανένα...

                Πάντως, όπως είπα πιο πάνω, το Regalia δεν επηρεάζεται παρά μόνο αν το θες.
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • Εδώ και 2 βδομάδες έχω ξεκινήσει το GTA IV. Έναν απ'τους λίγους ΑΑΑ τίτλους που δεν είχα ασχοληθεί από τότε που αγόρασα το PS3.
                  Το παιχνίδι είναι σαφώς υπέροχο και η δουλειά που έχει κάνει η rockstar βγάζει ματιά, αλλά θα συμφωνήσω με την κοινή γνώμη ότι του λείπει κάτι. Μάλλον είναι λιγότερο χαβαλετζίδικο από το san andreas. Ίσως φταίνει οι κάπως βαρετές αποστολές.
                  Επίσης πρέπει όπωσδηποτε να μπούνε μπόλικα collectibles στα επόμενα GTA.
                  Εχεις μία ολόκληρη πόλη να εξερευνήσεις αλλά δεν έχεις κίνητρα να την εξερευνήσεις.

                  Α, και RDR>GTA IV έτσι;

                  Comment


                  • Suikoden 1... Είναι πολύ καλό κλασικό jrpg που το συνιστώ όπως και το skip :p
                    Είσαι gamer που δέν σου φτάνουν οι 10 main characters? παίξε Suikoden

                    Comment


                    • Originally posted by Enpsty View Post
                      Εδώ και 2 βδομάδες έχω ξεκινήσει το GTA IV. Έναν απ'τους λίγους ΑΑΑ τίτλους που δεν είχα ασχοληθεί από τότε που αγόρασα το PS3.
                      Το παιχνίδι είναι σαφώς υπέροχο και η δουλειά που έχει κάνει η rockstar βγάζει ματιά, αλλά θα συμφωνήσω με την κοινή γνώμη ότι του λείπει κάτι. Μάλλον είναι λιγότερο χαβαλετζίδικο από το san andreas. Ίσως φταίνει οι κάπως βαρετές αποστολές.
                      Επίσης πρέπει όπωσδηποτε να μπούνε μπόλικα collectibles στα επόμενα GTA.
                      Εχεις μία ολόκληρη πόλη να εξερευνήσεις αλλά δεν έχεις κίνητρα να την εξερευνήσεις.

                      Α, και RDR>GTA IV έτσι;
                      Welcome to the club.
                      Θεωρώ πως το GTA 4 όσο περισσότερο ασχολείσαι τόσο περισσότερα πράγματα ξεκλειδώνουν για να κάνεις.Η προσοχή στη λεπτομέρεια βέβαια είναι αυτή που κάνει την διαφορά.Ξέρεις πόσες φορές έχω κάτσει να χαζέψω τηλεόραση για πλάκα κι έχω κολλήσει με τα προγράμματα που δείχνει;
                      Φυσικά RDR>>GTA4,αλλά όπως είχαν πει τότε οι developers της Rockstar το GTA 4 θα έχει λιγότερα πράγματα από το San Andreas διότι θέλανε να εξερευνήσουνε τις νέες κονσόλες και σιγά σιγά να δώσουν πράγματα.Πχ αν δεις τα Lost and Damned & Ballad of Gay Tony θα δεις ότι έχουνε προσθέσει πάρα πολλά πράγματα.Μάλιστα σε πολλά φόρα βλέπω κόσμο να λέει ότι η μορφή του Ballad of Gay Tony είναι η μορφή με την οποία έπρεπε να είχε διατεθεί από την αρχή ο τίτλος.Οι αποστολές είναι πολύ πιο ενδιαφέρουσες και με μεγαλύτερη ποικιλία,δεν είναι τα κλασσικά firefights & chase scenes που είχαν τα 4 & Lost and Damned.Εγώ πάντως να είμαι ειλκρινής,το 4 το ξεκίνησα όταν πρωτοβγήκε,αλλά έχει τόσες (σπαστικές) αποστολές που πριν κάνα μήνα βρήκα την αντοχή να το τελειώσω,κάτι που δεν ίσχυε με το RDR το οποίο τελείωσα σε μια βδομάδα.
                      Το καλό είναι ότι οι της Rockstar ακούνε τον κόσμο,οπότε το 5 ελπίζω να είναι πολύ πολύ καλύτερο.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Originally posted by Altair View Post
                        Welcome to the club.
                        Θεωρώ πως το GTA 4 όσο περισσότερο ασχολείσαι τόσο περισσότερα πράγματα ξεκλειδώνουν για να κάνεις.Η προσοχή στη λεπτομέρεια βέβαια είναι αυτή που κάνει την διαφορά.Ξέρεις πόσες φορές έχω κάτσει να χαζέψω τηλεόραση για πλάκα κι έχω κολλήσει με τα προγράμματα που δείχνει;
                        Φυσικά RDR>>GTA4,αλλά όπως είχαν πει τότε οι developers της Rockstar το GTA 4 θα έχει λιγότερα πράγματα από το San Andreas διότι θέλανε να εξερευνήσουνε τις νέες κονσόλες και σιγά σιγά να δώσουν πράγματα.Πχ αν δεις τα Lost and Damned & Ballad of Gay Tony θα δεις ότι έχουνε προσθέσει πάρα πολλά πράγματα.Μάλιστα σε πολλά φόρα βλέπω κόσμο να λέει ότι η μορφή του Ballad of Gay Tony είναι η μορφή με την οποία έπρεπε να είχε διατεθεί από την αρχή ο τίτλος.Οι αποστολές είναι πολύ πιο ενδιαφέρουσες και με μεγαλύτερη ποικιλία,δεν είναι τα κλασσικά firefights & chase scenes που είχαν τα 4 & Lost and Damned.Εγώ πάντως να είμαι ειλκρινής,το 4 το ξεκίνησα όταν πρωτοβγήκε,αλλά έχει τόσες (σπαστικές) αποστολές που πριν κάνα μήνα βρήκα την αντοχή να το τελειώσω,κάτι που δεν ίσχυε με το RDR το οποίο τελείωσα σε μια βδομάδα.
                        Το καλό είναι ότι οι της Rockstar ακούνε τον κόσμο,οπότε το 5 ελπίζω να είναι πολύ πολύ καλύτερο.
                        Έκανα βλακεία τότε που αγόρασα το GTA IV. Έπρεπε να πάρω το Full Collection που έχει και τα 3 (IV, L&D, Gay Tony) και κοστίζει μόνο 10-15 ευρώ παραπάνω.

                        Comment


                        • Εντάξει ρε συ,μην χαλιέσαι.Παίξτο,τελείωσέ το και μετά δες αν ενδιαφέρεσαι για τα πακέτα επέκτασης του.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Star Wars The Force Unleashed 2

                            Το ξεκίνησα σήμερα και είμαι στο έκτο επίπεδο από τα 9 (10 με το dlc).

                            Εντυπώσεις.Ξεκινάω με τα αρνητικά για να ξεμπερδεύουμε.
                            Είμαι ήδη στη μέση και αν και δεν έχανα επίτηδες για να πάρω κάποια achievements μπορεί να το είχα τελειώσει κιόλας.Ναι είναι τόσο μικρό.Η 5η πίστα ειδικά είναι κοροϊδία.Για να βρω τα πάντα μου πήρε 5 λεπτά.Έλεος δηλαδή.

                            Θετικά:
                            Ο τεχνικός τομέας είναι τόσο βελτιωμένος που ώρες ώρες κάθομαι και χαζεύω το σχεδιασμό των επιπέδων,των χαρακτήρων,διάφορα εφέ,καθώς και τα fmv.Πανέμορφα.Καμία σχέση με τα εντελώς generic-κάνω δουλειά αλλά μην περιμένεις κάτι απίστευτο-του 1.
                            Για μουσική και φωνές ηθοποιών δεν μιλάμε.Βρίσκονται στα γnωστά ποιοτικά επίπεδα του franchise.
                            Ο χειρισμός πολύ πιο άμεσος κι εύκολος από του πρώτου με περισσότερα combos.
                            Ο τίτλος είναι γεμάτος από επικά σκηνικά.Καταδιώξεις,boss fights που πιάνουν όλη την οθόνη,ποζεριά και fan service.Ωραία πράγματα.
                            Προσοχή στη λεπτομέρεια όσον αφορά κάποια πραγματάκια.
                            Τα achievements του τίτλου είναι πολύ πιο ενδιαφέροντα από του 1,μάλιστα είναι τόσο καλά που αγγίζουν επίπεδα HL2.Όχι όλα βέβαια.Κάποια είναι ψιλοσπαστικά.

                            Ουδέτερα:
                            Ο τίτλος παραμένει ίδιος με τον προκάτοχό του,η Α.Ι. είναι απλά λειτουργική.Εμένα δεν με χαλάνε αυτά,αλλά επειδή μπορεί να χαλάσουν άλλους τα έβαλα στα ουδέτερα.

                            Για την ιστορία δεν μπορώ να κρίνω ακόμα,εφόσον δεν το έχω τελειώσει,όμως,μιλώντας για μένα,μια χαρά είναι.Λογικά αύριο θα το έχω τελειώσει.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Chrono Trigger(DS)
                              sigpic

                              Comment


                              • Mετά το χλιαρό DA2, ξανά ME και μετά ME 2 για να κρατήσω το save που θέλω για το τρίτο.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X