Announcement

Collapse
No announcement yet.

Battlefield 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Single player θα έχει;Αν ναι,γουστάρω.Αλλιώς καλή σας διασκέδαση.
    Carpe diem

    Comment


    • #17
      Σου φαινεται για multiplayer το υλικο που εδωσαν?

      Comment


      • #18
        Δεν το είδα ακόμα.
        Carpe diem

        Comment


        • #19
          Δες το και θα ψηθεις.

          Comment


          • #20
            Πω πω απίστευτο.Ψήθηκα στο φουλ.
            Carpe diem

            Comment


            • #21
              Originally posted by Altair View Post
              Single player θα έχει;Αν ναι,γουστάρω.Αλλιώς καλή σας διασκέδαση.
              Kαλά απλά λολ. Και να φαντασθείς πως τα καθαρόαιμα BF για pc δεν είχαν καν SP, ήταν καθαρά multiplayer τίτλοι. Στο BF3 βάζουν SP μάλλον επειδή θα βγει και σε κονσόλες. Πάντως εγώ το BF3 θα το πάρω καθαρά για το MP και δεν με ενδιαφέρει καθόλου το SP. Επίσης το καλό με το BF3 είναι πως το αναπτύσουν με βάση το pc και όχι με βάση τις κονσόλες όπως συνέβη με το Crysis 2. Ότι έχουν δείξει έως τώρα είναι από DX11 σε pc. Άλλωστε είναι γνωστό πως η έκδοση για κονσόλες θα είναι πετσκομμένη ως προς το MP (24 αντί για 64 παιχτες, μικρότεροι χάρτες) αλλά και τα γραφικά σιγά μην είναι έτσι. Δεν χρειάζεται λοιπόν ο evans να επικαλείται ένα tech demo της Epic ας επικαλλείται το BF3 για pc, αυτό φθάνει.

              Τώρα όσον αφορά την συγκριση BF με COD, τα BF είναι πολύ πιο ρεαλιστικά games, με πολύ περισσότερους παιχτες, πολύ μεγαλύτερους χάρτες, υπάρχουν ειδικότητες (medic, sniper, engineer, anti-tank, spec ops) κάτι το οποίο κάνει αυτομάτως το game πιο ομαδικό καθώς δεν μετράνε μόνο τα kills, φυσικά υπάρχουν οχήματα από τανκς έως και αεροπλάνα, αν και ανάλογα με τον σέρβερ αυτά μπορεί να λείπουν δηλαδή να μιλάμε για infantry only server. Επίσης τα BF είναι αρκετά πιο δύσκολα από τα COD. Με δύο λόγια το MP του BF θα το χαρακτήριζα πολυδιάστατο και ρεαλιστικό και το MP του COD απλό και arcade.

              Και φυσικά το BF έχει το πιο επικό soundtrack για παιχνίδι του είδους.

              Star Citizen videos Star Citizen gallery

              Comment


              • #22
                Ε μα γι'αυτό ρώτησα βρε ψυχάκια.Το ξέρω ότι τα παλιά ήταν μόνο ΜΡ.
                Χαίρομαι που θα υπάρχει SP στο 3,γιατί το πρώτο Bad Company μου άρεσε αρκετά.
                Carpe diem

                Comment


                • #23
                  Δεν χρειάζεται λοιπόν ο evans να επικαλείται ένα tech demo της Epic ας επικαλλείται το BF3 για pc, αυτό φθάνει.
                  Άσε BigBOSS συμφωνώ αλλά άκρη δε θα βγάλουμε ποτέ .

                  Το παιχνίδι δε με ενδιαφέρει σίγουρα, απλώς μου έκανε εντύπωση ο όλος ενθουσιασμός σας, μια που σε έναν άσχετο φαίνεται ένα ακόμα FPS με war-setting. Πάντως τα γραφικά είναι τρομερά.

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by Altair View Post
                    Χαίρομαι που θα υπάρχει SP στο 3,γιατί το πρώτο Bad Company μου άρεσε αρκετά.
                    Aπλώς άμα ασχοληθείς μόνο με SP δεν αξίζει να το πάρεις καθώς χάνεις το 90% του παιχνιδιού.
                    Star Citizen videos Star Citizen gallery

                    Comment


                    • #25
                      Γι'αυτό υπάρχουν πάντα τα bargains των 10 ευρώ.Γιατί τέτοιους τίτλους τους προτιμώ για SP.Γενικά δεν είμαι πολύ του μούλτι.Μου τη δίνει όταν χάνω.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by Evans View Post
                        Άσε BigBOSS συμφωνώ αλλά άκρη δε θα βγάλουμε ποτέ .
                        A δλδ θα ειναι δειγμα next gen η εκδοση για pc και η console version θα ειναι last gen?
                        Το ειπες και περιμενουμε να δουμε

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by Evans View Post
                          Άσε BigBOSS συμφωνώ αλλά άκρη δε θα βγάλουμε ποτέ .

                          Το παιχνίδι δε με ενδιαφέρει σίγουρα, απλώς μου έκανε εντύπωση ο όλος ενθουσιασμός σας, μια που σε έναν άσχετο φαίνεται ένα ακόμα FPS με war-setting. Πάντως τα γραφικά είναι τρομερά.
                          +1

                          Ενα γυαλισμενο cod4 βλεπω με περισσοτερο interactivity, ( σερνεις πτωματα οπως στο ArmA, ουαου ) και λιγοτερο στατικο περιβαλλον, προφανως αυτο πουλαει κιολας :S

                          Βλεπω και τους πισαδες σε διαφορα φορουμ να πορωνονται και καταλαβαινω οτι εχουν χασει το δασος λογω hype. Εξηγουμαι :

                          α)Τα γραφικα ειναι απο pre-alpha και πως οτι βλεπουμε θεωρητικα τρεχει σε ενα μηχανημα με ο θεος ξερει τι επεξεργαστη, ( h frostbite 1.5 τρωει τον i3 του evans και τον C2Q μου για πρωινο καθε φορα που φορτωνω την oasis ή την coldwar σε 32man server) και μια gtx580 στα 30fps fixed

                          β) καποια εφφε ειναι too much και καλο θα ειναι να λειπουνε απτο mp, οπως το object based motion blur.

                          γ)Οτι την αποτυχια το medal of honor την πηραμε πολλοι κυριως για το bf3 beta invite και ενω το παιχνιδι βγαινει το χειμωνα για την beta δεν εχουμε καμια επισημη ημερομηνια, στις συνεντευξεις τυπου γενικα λενε τα ιδια και τα ιδια ολοι.

                          δ)Οτι δεν εχουμε δει ακομα footage απτο mp. Δεν δινουμε ολοι 40 ευρω για 12 ωρες sp.

                          ε)Οτι δεν θα εχουμε mod tools - public server files - ουτε σοβαρο anti-cheat, τα ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ για καθε fps που φτιαχνεται πρωτα στο pc και μετα γινεται port στις κονσολες οπως προσπαθουν να μας πεισουνε.

                          Comment


                          • #28
                            Με τι ακριβώς συμφωνείς από αυτά που είπα ;

                            Comment


                            • #29
                              Στο οτι μοιαζει με αλλο ενα fps σε MW στησιμο, αλλο ενα cod4 με μικροαλλαγες στο gameplay και ολοκαινουργια μηχανη γραφικων για να μην τους λενε πως σερβιρουν ξαναζεσταμενο φαγητο.

                              Παραδεχομαι οτι εχει αρκετα καλη ατμοσφαιρα, σε καποια σημεια τουλαχιστον, αλλα αν εξαιρεσει κανεις τον τεχνικο τομεα ( πιο καθαρα και γυαλιστερα γραφικα, περισσοτερα εφφε, καλοδουλεμενος και ρεαλιστικος ηχος, + destruction για το κερασακι ) το τελικο αποτελεσμα που βλεπουμε στο βιντεο μοιαζει ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ με cod.

                              Comment


                              • #30
                                Καλα μην φτασουμε σε σημειο να θεωρουμε ως αρνητικο,το οτι εχει πλεον single player και μαλιστα στην χειροτερη αξιοπρεπεστατο...

                                Εμενα δεν μου φαινεται COD με τπτ(εκτος αν τα BC μοιαζουν με COD),απο κει και περα ουτε το μισος για το COD καταλαβαινω αλλα τεσπα.

                                Comment

                                Working...
                                X