Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι πιστεύετε για τον Θεό?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Υπαρχουν ερευνες που το εχουν αποδειξει απλα οι εβραιοι μας πολεμουν και δε τις αφηνουν να βγουν στην επιφανεια. Οσοι ηρθαμε απο το Συριο (ΕΛ) εχουμε διαφορετικο (αναβαθμισμενο) DNA απλα ισως δεν εχουμε ακομη προσαρμοστει στο αντιξοο γηινο περιβαλλον και αυτο εχει παρενεργειες επανω μας (γινομαστε ρεμπελοι, ατομικιστες κλπ). Οταν συνειδητοποιησουμε το τεραστειο ποτενσιαλ(κατι σαν το Wii ενα πραμα) θα ξεπερασουμε τις αλλες φυλες.
    Do a barrel roll!

    Comment


    • True Story.Έχουμε δυνατότερο DNA.Ελλάδα uber alles.
      Φυσικά αστειεύομαι,μην το πάρετε τοις μετρητοίς.
      Όμως είχαμε την καλύτερη θρησκεία ρε φίλε.Δίας,Άρης,Αφροδίτη,ωραία πράγματα.
      CRPL συμφωνώ 100% με τα λεγόμενά σου.
      Carpe diem

      Comment


      • Δε ξερω γιατι αναφερεις το Δια και τον Αρη αλλα η Αφροδιτη ειχε βυζαρες ιντιντ.
        Do a barrel roll!

        Comment


        • Originally posted by Ramparter View Post
          απλα ισως δεν εχουμε ακομη προσαρμοστει στο αντιξοο γηινο περιβαλλον και αυτο εχει παρενεργειες επανω μας (γινομαστε ρεμπελοι, ατομικιστες κλπ). Οταν συνειδητοποιησουμε το τεραστειο ποτενσιαλ(κατι σαν το Wii ενα πραμα) θα ξεπερασουμε τις αλλες φυλες.

          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • Τώρα σοβαρά, μιας και είμαστε στο κλίμα των ημερών, όντας "άπιστος" για εμένα πως ο Ιησούς ήταν περισσότερο κάτι σαν "αρχαίος Γκάντι" (ή αν θέλετε καλύτερα ένας δεύτερος Σωκράτης), δηλαδή άνθρωπος πολύ σοφότερος των σύγχρονών του, ο οποίος δημιούργησε τη δική του σχολή, η οποία 150 χρόνια αργότερα εξελίχθηκε σε θρησκεία.
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • Dhladh thes na peis oti den sylifthike me ton krino?
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • Ο κρινος μπορει να βοηθησε στα προκαταρκτικα... σε παρθενα δε πας κατευθειαν μεσα...
                Do a barrel roll!

                Comment


                • Originally posted by Ramparter View Post
                  σε παρθενα δε πας κατευθειαν μεσα...
                  Be prepared
                  Originally posted by Raf
                  Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                  Comment


                  • let them come

                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • Originally posted by Ramparter View Post
                      Ο κρινος μπορει να βοηθησε στα προκαταρκτικα... σε παρθενα δε πας κατευθειαν μεσα...

                      Comment


                      • Egw pali eixa thn antypwsh oti o ypefthinos htan o Mpampis o Krinos.
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • o ksederfos tou babi tou sougia?

                          Comment


                          • Ο Χριστος ανασταινεται καθε χρονο, ο Τσακ Νορις δε θα πεθανει ποτε...
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • ...αφου δεν ξεγελά τον θάνατο, τον νικά καθαρά και τίμια.

                              Comment


                              • Το "πίστευε και μην ερεύνα" αποτελεί το πιο χαρακτηριστικό γνώρισμα των θρησκευόμενων ατόμων πράγμα τ' οποίο εμπέδωσα κανονικότατα σε συζυτήσεις με τον ξάδερφό μου και την γιαγιά μου που είναι θρησκευόμενα άτομα. Για παράδειγμα, όταν ο ξαδερφός μου ήθελε να μου αποδείξει ότι η ομοφυλοφυλία είναι αμάρτημα (πράγμα τ' οποίο δεν το γράφει πουθενά στην Αγία Γράφη διότι όταν του ζήτησα να μου δείξει που το γράφει μου έδειχνε άσχετα πράγματα για να με παραπλανήσει) ένα από τα επιχειρήματά του ήταν ότι δεν είναι φυσιολογικό. Όταν του ανέφερα ότι η ομοφυλοφυλία υπάρχει και στην φύση και με ρώτησε που το ξέρω του απάντησα ότι το διάβασα στο Focus που είναι γνωστό κι έγκυρο επιστημονικό περιοδικό. Και φυσικά μου απάντησε ότι αυτά είναι ψέματα. Κοινώς, αμφισβητεί πράγματα που ισχύουν πραγματικά μόνο και μόνο επειδή αντιπαρέρχονται με τα πιστεύω του. Και ποιος μου το λέει αυτό; To άτομο που πιστέυει σε διαφόρων ειδών συνωνομιολογίες όπως αυτές που διδάσκει ο Λιακόπουλος. Κι η πλάκα είναι ότι ενώ θρησκευόμενα άτομα αμφισβητούν τα ντοκουμέντα επιστημονικών ερευνών όταν θέλουν ν' αποδείξουν την ύπαρξη του Θεού κι αυτοί χρησιμοποιούν ντοκουμέντα όπως οι εικόνες της Παναγίας που δακρύζουν κι άλλα τέτοια σαχλά.

                                Originally posted by Ramparter View Post
                                Ο Χριστος ανασταινεται καθε χρονο
                                Aς είναι καλά τα Phoenix Downs. Moνάχα την Aerith δεν λένε ν' αναστήσουν τα αναθεματισμένα.

                                Άσχετο: έχει δει κανένας σας το Pen&Teller's Bullshit; Λένε αρκετά ενδιαφέροντα πράγματα περί θρησκείας. Το ίδιο και το Religulous που προσπάθησα να πείσω τον θρησκευόμενο ξάδελφό μου να το δει μπας κι ανοίξουν λιγάκι τα μάτια του αλλά επειδή κατάλαβε ότι πρόκειται για ντοκυμαντέρ του έριξε άκυρο. Not just as planned...
                                - Anime based on videogames list -

                                Comment

                                Working...
                                X