Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Το Spelunky λέω να πάρω, νομίζω έχω εθιστει σε roguelike μετά το rogue legacy..

    Comment


    • Neverwinter Nights.
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • Το Guacamelee είναι έπος,το παίζω στο Βήτα.Επίσης ξεκίνησα Castlevania Lords of Shadow Mirror of Fate.
        Αρκετά αξιόλογο παιχνιδάκι που όμως χάρη στην ατμόσφαιρά του και στη μουσική του καθώς και το storytelling με έχει καθηλώσει.Ελπίζω να συνεχίσει έτσι.BTW το 3D effect του είναι πολύ ωραίο.Εκεί που κομμάτιαζα ζόμπι ξαφνικά βλέπω να πετάει μπροστά από την οθόνη μου μια νυχτοπεταλούδα.Μετά συνειδητοποίησα ότι είναι κομμάτια από τα ζόμπι και φαίνονται έτσι χάρη στο τρισδιάστατο εφέ.Πέραν αυτού δίνει και μια πολύ όμορφη αίσθηση βάθους.Επίσης μου αρέσει πολύ η δυνατότητα να αφήνεις σημειώσεις πάνω στο χάρτη σε σημεία που είναι απροσπέλαστα για την ώρα και ξεκλειδώνονται με περισσότερες δυνατότητες.Όταν βγει σε λοιπές πλατφόρμες τσιμπήστε το.
        Carpe diem

        Comment


        • The Wonderful 101. Από τα πιο μπερδεμένα παιχνίδια που έχω παίξει. Μου πήρε μία ώρα να καταλάβω τι γίνεται. Σπέρνει όμως, πραγματικά one of a kind.
          Το παίζω στο normal και είναι παλούκι. Να φανταστείτε το evade και το block είναι unlockables.

          Comment


          • Silent Hill: Downpour.
            sigpic

            Comment


            • Προσπαθω να βγαλω Α σε ολες τις πιστες του NiGHTS
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • Καλά δεν μπορείτε να καταλάβετε τι έπος είναι το Wonderful 101.

                Comment


                • Άσε φίλε,εγώ έχω φάει τρελό κόλλημα με το Mirror of Fate.Ως τώρα έχω κάνει 3 sessions και τα σταμάτησα και τα 3 για λόγους ανωτέρας βίας (κόψιμο,τέλος μπαταρίας,δουλειά).Ενώ δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο,για κάποιο λόγο,όταν ξεκινήσω να παίζω,δεν μπορώ να σταματήσω,δεν θέλω να σταματήσω.Θες η ατμόσφαιρα,θες η μουσική,θες το ότι ανυπομονώ να δω τη συνέχεια;Δεν ξέρω.Πάντως τώρα που έφτασα στο δεύτερο κεφάλαιο από τα 3 μπήκαν και οι γρίφοι στο παιχνίδι και γουστάρω περισσότερο.Ως τώρα έχω 100% στον πρόλογο,96% στο πρώτο κεφάλαιο,το δεύτερο δεν είδα,αλλά τώρα ξεκίνησα.Με το που βγει στις υπόλοιπες πλατφόρμες τιμήστε το.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Ξεκίνησα Spelunky και ταυτόχρονα παίζω και Ducktales Remastered(Είμαι στα Himalaya). Μετα θα πιασει σειρα το Rayman Legends λογικα σε Wii U..

                    Comment


                    • ^^ε πιασε και κανενα platform να σπασεις την μονοτονια

                      ψαχνω για online trading card games τις τελευταιες μερες (εκτος το οτι εχω λυσαξει με το hearthstone της blizzard)

                      solforge,hex και shadow era

                      τσεκαρετε τα οσοι ενδιαφερεστε free το play ολα αν και το hex δεν ειναι ακομα σε beta φαινεται πολυ υποσχομενο

                      το kickstarter vid του hex ειναι ολα τα λεφτα

                      Comment


                      • Metroid Zero Mission.
                        Πρόκειται περί μικρού έπους.Γουστάρω τρελά.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Ετσι ειναι ολη η σειρα, deal with it .
                          Κριμα για το c-c-c-c-c-combo breaker απο την Team Ninja βεβαια.

                          Επισης το παιχνιδι το (ξανα)τελειωσα κι εγω τον περασμενο μηνα, παραμενει παρα πολυ καλο προφανως, περαν του επιπλεον κομματιου που προσεθεσαν σε σχεση με το πρωτοτυπο παιχνιδι.

                          Comment


                          • Όσα έχω δει πάντως που δεν υπήρχαν μ' αρέσουν πολύ.Αναφέρομαι στα Chozo Ruins,climbing sections,diagonal shooting.Πάντως ακόμα κι εδώ με το χάρτη,χάνομαι.Είμαι στο Kraid's Lair.
                            Ελπίζω να μην έχω θέμα στα αφεντικά που δεν παίρνω όλα τα powerups.Επίσης,ότι αντικείμενα παίρνω και δεν προορίζονται ακόμα για μένα και τα βγάζει unknown μετά λογικά θα τα έχω κανονικά έτσι;
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Θα έπαιζα Rome 2 αλλά δυστυχώς το game είναι τίγκα στα bugs, ουσιαστικά είναι σε beta. To κράξιμο που έχουνε φάει έχει φθάσει σε δυσθεώρητα ύψη
                              Θα το ξεκινήσω όταν "στρώσει" μετά από 4-5 patch
                              Star Citizen videos Star Citizen gallery

                              Comment


                              • Originally posted by Altair View Post
                                Όσα έχω δει πάντως που δεν υπήρχαν μ' αρέσουν πολύ.Αναφέρομαι στα Chozo Ruins,climbing sections,diagonal shooting.Πάντως ακόμα κι εδώ με το χάρτη,χάνομαι.Είμαι στο Kraid's Lair.
                                Ελπίζω να μην έχω θέμα στα αφεντικά που δεν παίρνω όλα τα powerups.Επίσης,ότι αντικείμενα παίρνω και δεν προορίζονται ακόμα για μένα και τα βγάζει unknown μετά λογικά θα τα έχω κανονικά έτσι;
                                To Chozodia section προς το τελος που δεν υπηρχε προφανως στο πρωτοτυπο παιχνιδι νομιζω πως κανει μπαμ πως εχει τελειως διαφορετικη προσεγγιση στη λογικη του παιχνιδιου και το level design ειναι καπως χειροτερο. Οι υπολοιπες προσθηκες ηταν μια χαρα κατ' εμε, αλλα οκ περι ορεξεως...
                                Τα power-ups δεν ειναι τοσο απαραιτητα, το παιχνιδι ειναι ΠΟΛΥ ευκολο και στην τελικη ο χαρτης σου δειχνει αν το καθε δωματιο εχει καποιο power up ή οχι.
                                Εν τω μεταξυ την πρωτη φορα που το τελειωσα ειχα κανει 3:41, τωρα που το ξανατελειωσα μετα απο χρονια εκανα 3:43 νομιζω.. σταθερες επιδοσεις λοιπον.

                                Comment

                                Working...
                                X