Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nintendo 3DS - Official Thread

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Για Αθηναίους...

     
    Αγαπητοί φίλοι,

    Έφτασε η στιγμή να δείτε κι εσείς με τα μάτια σας τι σημαίνει απεικόνιση σε στερεοσκοπικό 3D, χωρίς να χρειάζονται ειδικά γυαλιά, με το Nintendo 3DS. Ο μόνος τρόπος να ζήσετε την εμπειρία είναι να το δείτε με τα μάτια σας!
    Είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε πως, ενάμιση μήνα πριν την επίσημη κυκλοφορία της, η νέα φορητή κονσόλα της Nintendo, το Nintendo 3DS, θα σας περιμένει να την γνωρίσετε στο The Mall Athens στο Μαρούσι.
    Το Σάββατο 12 Φεβρουαρίου 2011 θα πραγματοποιηθεί μία από τις πρώτες ανοιχτές παρουσιάσεις στο Ευρωπαϊκό κοινό από τις 11:00 πμ. έως τις 19:00 μ.μ. στον τρίτο όροφο του Mall.
    Πιο συγκεκριμένα :

    Τα μέλη του forum μας έχουν βέβαια και προνόμια! Επειδή η εκδήλωση είναι ανοιχτή για το κοινό και αναμένεται να υπάρχει μεγάλη συμμετοχή, τυπώνοντας και προσκομίζοντας την παρακάτω πρόσκληση θα μπορέσετε να απολαύσετε τα VIP προνόμια των προσκεκλημένων της Nintendo και της Nortec, όπως προτεραιότητα στη επιλογή του τίτλου της αρεσκείας σας και στη δοκιμή του Nintendo 3DS
    Η ομάδα της Nortec θα σας περιμένει για να σας καλωσορίσει όλους!
    sigpic

    Comment


    • Θα παει κανεις αραγε στην παρουσιαση του 3ds;
      Βαριεμαι να τρεχω στην αλλη ακρη για κατι που δε με καιει κιολας, απλα ρωταω να δω αν εχει ψηθει κανεις.

      Comment


      • Tanno mou dineis to passo? eixe tipota noumera pano?

        Comment


        • Δεν μπορώ να στο δώσω. Πρέπει να είσαι μέλος του nintendo.gr με επισήμανση να σου αποστέλλονται εφημερίδες του...
          sigpic

          Comment


          • Καλα μια απλη εικονα ειναι, δεν εχει κανενα στοιχειο που να σε συνδεει με καποιο nintendo.gr account, οριστε για οποιον θελει...


            ΥΓ: Πρωι-μεσημερι θα μαι Χαλανδρι οποτε σκεφτομαι μηπως περασω μετα που ναι σχετικα κοντα...
            Do a barrel roll!

            Comment


            • Θα είμαι και εγώ εκεί!Πιστός σε κάθε ραντεβού!
              Nintendo I.D.: paixtis
              3ds friend code: 2664-2347-7128

              Comment


              • Bonner το 3DS.

                To oot τα σπάει!!!!
                Έχασε οποιος δεν πήγε!!!!
                Δεν είχα πολύ χρόνο γαμώτο αλλιως θα έβλεπα όλα τα games.
                Το Augmented Reality επισης πολυ γαματο.

                Comment


                • Το Augmented Reality επισης πολυ γαματο.
                  Πόσο γαμάτη μπορεί να είναι μία τεχνολογία που έχει ξεπεραστεί εδώ και μία δεκαετία τουλάχιστον;

                  Α ρε Ν πείθεις με βλακείες, κορυφαία είσαι.

                  Comment


                  • Πήγα στην έκθεση(επιστρέφω σήμερα).Να πω μερικά σχόλια για την όλη φάση και με ότι ασχολήθηκα:
                    -Ο μοχλός του είναι άψογος και πολύ καλός.
                    -Πραγματικά εντυπωσιάστηκα με το mode στο streetfighter 4 όπου είσαι πίσω από τον παίχτη και βλέπεις μέσα από τα μάτια του.Πολύ wow φάση!Το παιχνίδι όμως πέφτει με την επιλογή να έχεις special moves,supers και ultras έτοιμα στην touch screen...Σιγή....
                    -Το resident evil mercenaries πραγματικά μου έκπλεξε την καρδιά με τα γραφικά του και με το 3D του(το μόνο που μου άρεσε από πλευράς 3D).Η φάση με το sniper και το βάθος που έχει με το 3D είναι φοβερό!
                    -Το kidicarus μου άρεσε αλλά θα το προτιμούσα σε πιο metroid φάση.Το όλο beat'em up του τίτλου το'χουμε δει σε πολλά πολλά games.
                    -To ocarina δεν μου άρεσε.Το 3D δεν ήταν καλό εκτός ίσως απ΄την ασπίδα που είχε βάθος.Τα υπόλοιπα ήταν ψεύτικα.Τα γραφικά του ήταν ωραία.Το στοιχείο που γυρνάς την κονσόλα για την κάμερα και για να σημαδεύεις πραγματικά αντιλειτουργικό και σπαστικό.Αν είναι να κάνουν κάτι ας το κάνουν καλά στο μέλον αλλιώς ας το αφήσουν αυτό το χαρακτηριστικό στην άκρη.Κατά τα άλλα μια απ'τα ίδια.Ocarina παντού.Τίποτα που να αλλάζει την συνταγή.
                    -To dead or alive αδιάφορο...

                    Τέλος να πω ότι αν δεν ήταν άτομα που γνωρίζω και να μιλήσω μαζί τους, θα΄ταν πολύ ανούσιο και στην αρχή σκέφτηκα τζάμπα ταξίδι έκανα.Αλλά ευτυχώς για άλλη μια φορά η παρέα κάνει την διαφορά.Το event έπρεπε να γίνει σε κλειστό χώρο κατά την γνώμη μου και όχι χύμα έξω στο εμπορικό.Όχι τίποτα άλλο είχαμε και τη συναυλία δίπλα και δεν ακούγαμε τίποτα ακόμη και με ακουστικά.Ωραία πέρασα γενικά!
                    Nintendo I.D.: paixtis
                    3ds friend code: 2664-2347-7128

                    Comment


                    • Comment


                      • Aπο 14 του μηνός θα έχουμε τα πρώτα 3DS stands!

                        Άντε να δείτε και εσείς τη μαγεία...εγώ την είδα
                        Λοιπόν σε Plaisio, Public , Μουλτιραμα, Σεβεν και κατι αλλα.

                        Comment


                        • Τρέξτε να δείτε τη μαγεία του Ocarina στον Project 64 με 3D effect!

                          woot\2s!1
                          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                          Comment


                          • Εγω πηγα και ειδα την "μαγεια" του 3DS στο Πλαισιο.


                            Δυστυχως οι φοβοι μου επαλυθευτηκαν: το 3D της επανω οθονης ειναι ενα εντυπωσιακο μεν, αλλα τελειως παροδικο εφε. Το 3DS απαιτει να εισαι ΣΥΝΕΧΩΣ στο sweet spot μεταξυ αποστασης και 3D slider για να παρεις το επιθυμητο αποτελεσμα.

                            Κατι τετοιο ειναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΔΥΝΑΤΟ για παραπανω απο μερικα λεπτα, καθοτι η κονσολα ειναι φορητη.

                            Τι παιχνιδι που επαιξα ηταν το Pilotwings, ενας αρκετα αντιπροσωπευτικος τιτλος για το 3D εφε.

                            Δυστυχως μετα απο μερικα λεπτα αναγκαστικα να κλεισω τελειως το 3D διοτι τα ματια μου υπεφεραν απο το συνεχες distortion. Η προσπαθεια του να βρησκεις συνεχως την επιθυμητη θεση του slider και την ιδανικη αποσταση ματιων ισοδυναμει με την προσπαθεια που κανει καποιος να καθαρισει το βλεμα του μετα απο συνεχης αλλαγες γυαλιων. Ναι, βλεπει, αλλα καταντα φοβερα κουραστικο.


                            Τολμω να πω το εξης: το 3D θα κρατησει σαν selling point του 3D πολυ λιγοτερο απο οτι το υπολογιζουν στην Nintendo. Δε ξερω εαν σε καποιο revision της κονσολας το πραγμα βελτιωθει, δεν ξερω εαν οι επομενοι τιτλοι βελτιωσουν και την 3d αισθηση επειδη θα ειναι σχεδιασμενοι βαση αυτου (που πολυ αμφιβαλλω). Ξερω οτι Γυαλια - Ξεγυαλια ετσι οπως ειναι τα πραγματα το 3D δεν προσφερει τιποτε παραπανω απο μια αρχικα καλη εντυπωση.

                            Καπου εδω να διευκρινισω οτι η οραση μου ειναι αψογη, με μηδεν βαθμους οποιασδηποτε παθησης.

                            Ειδωμεν.
                            :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                            Comment


                            • Το Pilotwings εμένα δε μου άρεσε, γιατί έχει το 3D ΠΑΡΑ πολυ έντονο!
                              Δεν μπορούσα πάνω απο τη μέση χωρίς να τα βλέπω διπλα!!!

                              Αν δοκιμάσει κανείς το Street Fighter για παράδειγμα, θα δει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα ακόμα και με το 3D στο full.

                              Και δεν το σκέφτηκα εγώ. Και ένας άλλος κύριος μου είπε το ίδιο πράγμα για το Pilotwings οταν τεσταρε το street fighter.

                              Comment


                              • Στο άσχετο, πήρε/θα πάρει κανείς 3DS; Να ανταλλάξουμε κανένα friendcode. Εμένα μου ήρθε από τις 24 η προ παραγγελία μου
                                Sundays are made for sleeping in. Sundays are made for walking around in baggy clothes, watching movies, nursing headaches and hanging out with your friends at the café. Sundays are NOT made for going to the worst neighborhood in town to find a kid who might be able to give you the information necessary to infiltrate a powerful cult that plans to take over the known universe. That's what Mondays are for.
                                ---------------------
                                animEΛ_ΛΑΣ

                                Comment

                                Working...
                                X