Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ελληνικό Xbox Live - Σχόλια και εντυπώσεις

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Aυτο που λες δεν ειναι αρνητικο, ειναι η γνωμη σου, αλλα οκ τι τα λεω κι εγω αυτα, μαλλον παω γυρευοντας .

    Comment


    • #17
      Εκανα τελικα και εγω το migration και πανω κατω συμφωνω με το post του evans. Overall χτυπαει πολυ εντονα η απουσια καποιων πραγματων (τα οποια οκ δεν χρησιμοποιουσε ποτε κανεις) και το dashboard φαινεται πολυ αδειο. Ενταξει, εδω που τα λεμε βεβαια στην ουσια του αυτο δεν επηρεαζει καποιον, στις περισσοτερες υπηρεσιες δεν ειχαμε προσβαση ουτε πριν, παρολο που υπηρχαν.

      Απο downloaded υλικο δοκιμασα πεταχτα ολους τους τιτλους του arcade που εχω (winterbottom, monkey island 1,2 και braid) και παιζουν ολα κανονικα (οποτε υποθετω οτι στην περιπτωση του braid κατι αλλο παιζει evans).

      Με τους ποντους ακομα δεν ξερω τι παιζει, ουτε πως τους παιρνεις (email ή απο το live). Ελπιζω να μου ερθουν καποια στιγμη.

      Την αλλαγη τωρα πιο πολυ την εκανα με το σκεπτικο οτι η υπηρεσια θα αναπτυχθει στην πορεια, παραλληλα οσο πιο πολλοι ειμαστε τοσο το καλυτερο. Απο κει και περα και εγω δεν ξερω κατα ποσο θα την προτεινα την δεδομενη χρονικη στιγμη.

      Η διαδικασια ειναι παρα πολυ απλη παντως και οτι εχετε θα περασει και στον νεο σας λογαριασμο.

      Το μονο που θελω πλεον να δω ειναι το ποτε και αν θα μπουνε οι ποντοι δωρο. Επιπλεον εχω απορια αν θα ισχυουν οι κωδικοι των msp καθως και οι gold συνδρομες που θα αγοραζεις απο Αγγλια πχ μιας και οι προτινομενες τιμες στην Ελλαδα ειναι οτι να ναι...

      Αυτα .

      Comment


      • #18
        Το μονο που θελω πλεον να δω ειναι το ποτε και αν θα μπουνε οι ποντοι δωρο. Επιπλεον εχω απορια αν θα ισχυουν οι κωδικοι των msp καθως και οι gold συνδρομες που θα αγοραζεις απο Αγγλια πχ μιας και οι προτινομενες τιμες στην Ελλαδα ειναι οτι να ναι...
        Ισχύουν κανονικά, απλώς δεν μπορούμε να βάζουμε 4200 πόντους (σύμφωνα με Laharl πάντα ).

        Για το Braid τι να πω, δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται λάθος. Το αγόρασα από το δικό μου gamertag στο παλιό Xbox 360, έπρεπε να παίζει κανονικά. Προβλήματα είχα και παλιότερα, κάποια στιγμή όμως το έκανα να παίζει κανονικά. Θα σβήσω και το save (backup σε USB) μπας και επηρεάζει κάπως, αν και δε νομίζω.

        Οι πόντοι θα μας έρθουν μέσα σε 30 μέρες με email. 2 κωδικοί των 800 πόντων.

        Comment


        • #19
          Όχι με e-mail. Είπαν μεσώ PM στο XBOX Dashboard θα μας έρθουν. Εγώ πάντως μπαίνω για λίγο στο ΧΒΟΧ να δω αν ήρθε, αλλιώς παπάλα. Έχω κι άλλα παιχνίδια σε άλλες κονσόλες να ασχοληθώ.

          Αυτό που σίγουρα εκνευρίζει τους πάντες στην Ελλάδα είναι η έλλειψη DLC στο περιεχόμενο του Marketplace, από το οποίο προμηνύει σύγκριση με την Γερμανία, κάτι που μισούμε απίστευτα. Η σύγκριση με την Γερμανία ορίζεται ως έλλειψη και κλείδωμα DLC.
          sigpic

          Comment


          • #20
            Αυτό που σίγουρα εκνευρίζει τους πάντες στην Ελλάδα είναι η έλλειψη DLC στο περιεχόμενο του Marketplace, από το οποίο προμηνύει σύγκριση με την Γερμανία, κάτι που μισούμε απίστευτα. Η σύγκριση με την Γερμανία ορίζεται ως έλλειψη και κλείδωμα DLC.
            Για εξήγησε τι εννοείς με αυτό.

            Comment


            • #21
              Εγώ πάλι προτιμώ την πρώτη παράγραφο, τα ναζάκια προς την κονσόλα...
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • #22
                Πληροφοριακα, μολις ανοιξα το 360 και επιτελους ειδα οτι μου ηρθαν οι ποντοι. Το μηνυμα ερχεται στο xbox live (ειναι ενα) και περιεχει 2 κωδικους με 800 ποντους ο καθενας. Να πω οτι με το που ανοιγεις το μηνυμα, υπαρχει μονο η επιλογη delete οποτε προσοχη μην πατησετε 2 φορες το Α κατα λαθος και εχουμε αλλα μετα .

                Ευχομαι να ερθουν συντομα και στους υπολοιπους ;).

                Comment


                • #23
                  Nooto κάνε μου μία χάρη και δες αν σου παίζει το The Signal .

                  Comment


                  • #24
                    Μου ρθαν και μένα τα ποντάκια σήμερα και κατέβηκε άμεσα το map pack του reach!! Καλή φάση οι τζαμπέ 1600 ποντοι αλλά ακόμα καλυτέρη ήταν που μπήκε ο noobo και παίξαμε παίξαμε 3 ολόκληρα επικά ματς στο halo.
                    Εγώ, ο greenιαρης & o Timi μέναμε όσο μπορούσαμε ο ενας κοντα στον αλλό για να αλληλοκαλυπτόμαστε και ο nooto σαν νέος Leroy Jenkins* έκανε μόνος του ντου σε τέσσερις αντιπάλους. Pure awesomeness!!!



                    *http://www.youtube.com/watch?v=LkCNJRfSZBU
                    I attack sharks
                    when i smell them bleed
                    I dont go swimming
                    water just wants to be around me.

                    Comment


                    • #25
                      Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

                      Παντως γουσταρα παρα πολυ σημερα, ειδικα το πρωτο ματσακι που ηταν ολοι αορατοι και ψαχνομασταν ολη την ωρα ηταν epic , αντε να κανονιζονται sessions.

                      Αντε μπραβο, χαιρομαι που εχουν αρχισει και ερχονται σε ολα τα παιδια οι ποντοι, εγω εχω τωρα 3000 περιπου και πρεπει να ψαχτω για να πανε σε κατι καλο!

                      Evans μολις το δοκιμασα και ναι παιζει κανονικα . Man αμα το ξεκινησεις, τι να πω... prepare your self, πιστευω οτι θα σου αρεσει πολυ, περιμενω εντυπωσεις!!

                      Comment


                      • #26
                        Evans μολις το δοκιμασα και ναι παιζει κανονικα . Man αμα το ξεκινησεις, τι να πω... prepare your self, πιστευω οτι θα σου αρεσει πολυ, περιμενω εντυπωσεις!!
                        Η σειρά λέει Monkey Island 2, Amnesia και στα καπάκια Alan Wake, με sessions GT5 στο ενδιάμεσο. Έτσι θα κλείσει το 2010, εκτός και αν βρω Castlevania για PS3 δανεικό .

                        Εμένα το The Signal στο Slim δεν παίζει, παρόλο που μου το αναγνωρίζει κανονικότατα ως αγορασμένο. Παίζει όμως από το άλλο Xbox 360. Βγάλε άκρη.

                        Μου ήρθαν και μένα οι πόντοι και τους έβαλα. Αγοράζω Super Meat Boy πριν πέσω για ύπνο!

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by Pilgrim View Post
                          Μου ρθαν και μένα τα ποντάκια σήμερα και κατέβηκε άμεσα το map pack του reach!! Καλή φάση οι τζαμπέ 1600 ποντοι αλλά ακόμα καλυτέρη ήταν που μπήκε ο noobo και παίξαμε παίξαμε 3 ολόκληρα επικά ματς στο halo.
                          Εγώ, ο greenιαρης & o Timi μέναμε όσο μπορούσαμε ο ενας κοντα στον αλλό για να αλληλοκαλυπτόμαστε και ο nooto σαν νέος Leroy Jenkins* έκανε μόνος του ντου σε τέσσερις αντιπάλους. Pure awesomeness!!!



                          *http://www.youtube.com/watch?v=LkCNJRfSZBU
                          LEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEROYYYYYYYYYYYYYY NNNNNNNNNNNNJENKINSSSSSSSS!!!!!!!!!!!!!!!!

                          :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                          Comment


                          • #28
                            Απ'οτι ειδα αρχισαν και οι ανανεωσεις στο περιεχομενο του live με νεες εισοδους στο arcade και στα games on demand. Δυστυχως οι προσφορες του δεκεμβρη (με την επιστροφη 400 ποντων για οσους κανουν αγορες) διαβασα οτι δεν περιλαμβανουν την χωρα μας (και μερικες ακομα χωρες) αλλα anyway το θετικο ειναι οτι το live εχει αρχισει να εμπλουτιζεται. Evans και εγω μαλλον για super meat boy θα παω, διαβασα οτι ειναι μεγαλο σαν game και εχει παρει πολυ καλες βαθμολογιες. Βασικα ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο limbo αλλα τσεκαρα τα οσα ειχες γραψει στο αντιστοιχο θεμα και για καποιο λογο δεν πολυψηνομαι, τουλαχιστον σε αυτην την τιμη.

                            Οπως και να εχει καλη φαση οι δωρεαν ποντοι, κριμα που δεν μου ηρθε και ο τσολιας .

                            Comment


                            • #29
                              Ναι μην το πάρεις, δεν αξίζει ιδιαίτερα σε αυτήν την τιμή. Πολύ μικρό και δεν ξέρω κατά πόσο σηκώνει replay. Κάποια στιγμή θέλω να το ξαναβάλω, αλλά να δω πότε θα βρω όρεξη με τόσα άλλα XBLA. Άσε που μετά το fail σβήσιμο του save μου στο Demon's Souls οφείλω να το παίξω με άλλο χαρακτήρα και να το κάνω platinum .

                              Comment


                              • #30
                                Εμένα χτες μου ήρθαν οι πόντοι και ο τσολιάς. Ο τσολιάς έρχεται μόνο μεσώ gold συνδρομής.

                                Εγώ έπαιξα το The Writer. Θα δοκιμάσω το The Signal αν δουλεύει, για να βοηθήσω τον Evans στο πρόβλημα του.

                                Έχω απορία. Είναι σκέτο DLC το Hydrophobia? Ούτε DVD θήκη ?
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X