Announcement

Collapse
No announcement yet.

PSVita

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ChrisTop View Post
    Γιαυτό αναφέρω τα smartphones. Το android είναι τσάμπα και το hardware των συσκευών πολύ χειρότερο απο του PSV. Το Galaxy 2S δεν νομίζω να στοιχίζει πάνω απο 100 γιούρια στην Samsung αλλά η προτεινόμενη λιανική τιμή του ήταν 600.

    Αυτό που θα χε ενδιαφέρον θα ταν να δω πόσο αγοράζουν οι Retailers αυτές τις συσκευές...
    Στα smartphones δεν ξέρω αλλά στις κονσόλες το κέρδος πάντα ήταν ελάχιστο.
    Παλιά που δούλευα σε seven θυμάμαι ότι από το PS3 βγάζαμε 12 ευρώ καθαρά.

    Comment


    • Comment


      • Μερικά πραγματάκια ακόμα άσχετα με παιχνίδια.

        -Το σύστημα για να μεταφέρεις αρχεία μουσικής, βίντεο κλπ itunίζει αηδιαστικά... Αντί να βλέπεις τους φακέλους στο πισί σου βλέπεις κατηγορίες βασισμένες σε ID tags.

        -Μπορείς να ελέγξεις το PS3 σου (ακόμα και να το ανοίξεις) μέσω PSvita σε στυλ virtual desktop αν και δε σε αφήνει να παίξεις παιχνίδια.
        Originally posted by Squall Leonhart
        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
        Originally posted by 丹野
        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
        Originally posted by Ryu_gr
        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

        Comment


        • Ερώτηση νουμπα.Το σερφάρισμα στο νετ είναι άνετο στο βιτα;Μέσω της οθόνης αφής ελέγχεις την πλοήγηση;Τι λέει γενικά σαν εφαρμογή,είναι απλή/ικανοποιητική;

          Στα παμπλικ έχει βίτα για επίδειξη,ορμήστε


          Tidy!

          Do not blame me.Blame yourself or God.
          In Matsuno we trust.

          Comment


          • Είμαι το μεγαλύτερο fanboy και θα είμαι ο τελευταίος που θα πιάσει vita στα χέρια του. Irony . Υποτίθεται ότι κι εδώ θα φέρουν vita σε κάποια μαγαζιά, αλλά θα προσπαθήσω να μείνω μακριά τους XD .

            Comment


            • Επρεπε να ερθω Ελλαδα για να δω το Vita, αλλα τα καταφερα κι εγω, εστω και στα κλεφτα. Ακρως θετικες οι εντυπωσεις απο το hardware και την ποιοτητα κατασκευης του μηχανηματος.
              Καποια στιγμη θα το παρω, απλα προσωπικα δε βρισκω λογο στο να το κανω αυτο αμεσα, μιας και θεωρω τεραστιο το κοστος της day 1 αγορας. Αν ειχα το χρονο να το χαρω δε θα χα θεμα βεβαια, μερικα πραγματα τα κανεις στην τελικη απλα για να γουσταρεις.

              Πιστευω βεβαια και πως οσοι περιμενουν δε θα χασουν καθολου, αφου συντομα θα δουμε και τα πρωτα bundles, αλλα θα χουμε και μια πιο ξεκαθαρη εικονα της homebrew σκηνης που αποτελει ενα σημαντικο παραγοντα αγορας για πολλους gamers.

              Ξαναγυρναω στην ποιοτητα κατασκευης που σε κανει να νιωθεις πως παιρνεις hardware up to date οσο δεν παει, σε αντιθεση με το 3DS το οποιο αν και με ενδιαφερει παρομοιως, δυσκολα βλεπω να το παιρνω μονο και μονο επειδη μου φαινεται πολυ φτηνιαρικο ποιοτικα. Τα μετρια specs και το οτι δε βλεπω 3d περνανε σε 2η μοιρα, αλλα το μηχανημα φωναζε απο την 1η μερα redesign imminent.

              Μου περασε βεβαια απ' το μυαλο να παρω Vita τους πρωτους μηνες κυκλοφοριας του, αλλα ειδα πως εχω πολλες εκκρεμοτητες στο PSP κυριως και μετα στο DS, οποτε δε θα μεινω παραπονεμενος στο θεμα του φορητου gaming.

              Υ.Γ.
              Uncharted Vita 25 GBP preorder @ HMV (Evans).

              Comment


              • Originally posted by straier View Post
                Μερικά πραγματάκια ακόμα άσχετα με παιχνίδια.

                -Μπορείς να ελέγξεις το PS3 σου (ακόμα και να το ανοίξεις) μέσω PSvita σε στυλ virtual desktop αν και δε σε αφήνει να παίξεις παιχνίδια.
                Αυτό γίνεται και με το PSP. Μάλιστα μπορείς και να παίξεις κάποια παιχνίδια όπως το Blazblue. Τo έχω δοκιμάσει και έχει πολύ πλάκα.

                Το Modnation ΔΕΝ θα έχει online gaming (!)
                I wanted to give the fingers of the talented blog managers a break this week so that I could talk about the robust online features in ModNation Racers: Road Trip. The team here in San Diego created an impressive list of online functionality to take advantage of the WiFi/3G and GPS functionality. This game is [...]
                https://www.emulator-zone.com
                I am an iteration closer to my desired solution!
                The World Ends With You

                I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                Castlevania Lords of Shadow

                I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                Hyperdimension Neptunia

                Comment


                • Egw sto PSP eixa dokimasei to Grand Tourismo alla poly lag re file
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • @xeno: 2 παιχνίδια πήρα, 35 και 30 λίρες έκαστο, που λεφτά για τρίτο . Έριξα το εβδομαδιαίο budget κατά 10 λίρες μπας και την παλέψω, γιατί 300 λίρες έφυγαν στο άνετο. Το U3 δε μου άρεσε και τόσο, οπότε δε νομίζω να πάω για GA.

                    Προσωπικά πάντως δεν αγχώνομαι για το αν θα το χαρώ ή όχι. Τα παιχνίδια που πήρα (rayman wipeout) είναι χαλαρά και παίζονται άνετα ένα μισαωράκι πριν τον ύπνο. Εδώ έκανα 2η φορά 100% το SMB με αυτόν τον τρόπο xD .

                    Comment


                    • Ε αφου ειναι ετσι τσιμπα αυτο τουλαχιστον:
                      Shop from an amazing range of games and consoles, home decor, lifestyle accessories, tech, toys and beauty products. Great deals. Always.

                      Comment


                      • This is gonna sound lame, αλλά θέλω να έχω ένα game τη στιγμή που θα πάρω το μηχάνημα . Δυστυχώς θα πληρώσω 12 λίρες πάνω, αλλά τουλάχιστον θα έχω κάτι να παίζω.

                        Γενικά θα το πάρω αρκετά ακριβά, εκτός και αν τα online offers κάτσουν και στα μαγαζιά. 260 λίρες με wipeout 2048 + 4gb memory card = 260 λίρες (εγώ παίρνω ουσιαστικά wifi model + 8 gb + wipeout με 297). Το hype με τρώει και το ξέρω...

                        Comment


                        • Ερώτηση νουμπα.Το σερφάρισμα στο νετ είναι άνετο στο βιτα;Μέσω της οθόνης αφής ελέγχεις την πλοήγηση;Τι λέει γενικά σαν εφαρμογή,είναι απλή/ικανοποιητική;
                          Αν εξαιρέσεις την έλλειψη flash και video html5 και συνεπώς youtube κλπ. ο browser είναι πολύ ικανοποιητικός και αρκετά γρήγορος και εύχρηστος. Θα ήταν χρησιμο πιστεύω να χρησιμοποιούσε το γυροσκόπιο αλλά ακόμα κι έτσι είναι μια χαρά. Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος και τον χρησιμοποιώ ενίοτε πριν πέσω για ύπνο.
                          Originally posted by Squall Leonhart
                          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                          Originally posted by 丹野
                          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                          Originally posted by Ryu_gr
                          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                          Comment


                          • Ξερει κανεις αν το PSvita το εχουν για δοκιμη και τα υπολοιπα Public καταστηματα εκτος του καταστηματος στο The Mall ;

                            Comment


                            • Wipeout 2048 review
                              WipEout is several steps down from the series' best, but is still a robust and muscular racer, and one that with its solid online and dazzling visuals, does muc
                              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                              Comment


                              • Yay, επιτέλους έπαιξα στο PS Vita . Η εργονομία εντυπωσιακή, φοβερός σχεδιασμός και πολύ βολικό στο χέρι. Επίσης εξαιρετικά ελαφρύ. Δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα, μια που περίμεναν αρκετοί για να παίξουν (Είχα και το νυπάλληλο πάνω από το κεφάλι μου), σε γενικές γραμμές όμως έμεινα εξαιρετικά ικανοποιημένος.

                                Από παιχνίδια, Uncharted και WipEout. Και τα δύο με απογοήτευσαν , από την άποψη ότι ήταν χειρότερα των αντίστοιχων "μεγάλων." Το Uncharted βέβαια πολύ εντυπωσιακό, το δε wipeout με κακόμαθε τόσο στο PS3 που οτιδήποτε κατώτερο απλά μου κάθεται άσχημα. Δε νομίζω να ακυρώσω παραγγελία, αν και θα μπορούσα να πάρω κάτι άλλο στη θέση του. Ελπίζω το rayman να τρέχει άψογα .

                                Comment

                                Working...
                                X