Announcement

Collapse
No announcement yet.

PSVita

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • PlayStation Vita Hits 1.2 Million Units Sold, Software Sales Top 2 Million


    Δυνατο ξεκινημα...

    Comment


    • Πόσο παιχνιδάρα το Motorstorm RC που να με πάρει!!
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • Eχω διαβασει καλα πραγματα,αλλα το demo δεν μου αρεσε.

        Comment


        • Ναι , ουτε και σε εμενα αρεσε το demo του Motostorm RC αλλιως θα το χα παρει ηδη. Πηρα αντι γιαυτο το Tales from Space: Mutant Blobs Attack το οποιο για μικρα sessions στο Μετρο και στο λεοφωρειο ειναι οτι πρεπει...

          Το kotaku εχει μαζεμενια 8 games τα οποια κατα την γνωμη του αξιζουν για τη κονσολα.
          The PlayStation Vita is something of an oddity—a pricy, powerful portable gaming console adrift in a sea of smartphones, touchscreen controls, and inexpensive app-store games. All the same, we have a fondness for Sony’s beefy handheld, and the many unusual games you can play on it.



          Originally posted by jumaru17 View Post
          Παιδιά επειδή θα αλλάξω κάρτα μνήμης (έχω 4αρα) με 32 http://www.amazon.com/32GB-PlayStati.../dp/B006JKASCK ξέρετε κανένα κολπάκι για να μεταφέρω τα saves μου?
          PlayStation®Vita Official User's Guide. Explains how to use the PS Vita system, including basic operations, settings, and use of software applications.

          Comment


          • Originally posted by Bartman View Post
            Ναι , ουτε και σε εμενα αρεσε το demo του Motostorm RC αλλιως θα το χα παρει ηδη. Πηρα αντι γιαυτο το Tales from Space: Mutant Blobs Attack το οποιο για μικρα sessions στο Μετρο και στο λεοφωρειο ειναι οτι πρεπει...

            Το kotaku εχει μαζεμενια 8 games τα οποια κατα την γνωμη του αξιζουν για τη κονσολα.
            The PlayStation Vita is something of an oddity—a pricy, powerful portable gaming console adrift in a sea of smartphones, touchscreen controls, and inexpensive app-store games. All the same, we have a fondness for Sony’s beefy handheld, and the many unusual games you can play on it.




            http://manuals.playstation.net/docum...backup_pc.html
            Γι αυτο που αγορασες εχω διαβασει τα καλυτερα.Ποσο ειχε στο store?

            Comment


            • Παιδιά δεν ξέρω τι λέτε- οκ ο hideo έχει και εμπειρία με τα ps3 games της σειράς- αλλά αν σας αρέσουν τα racing στυλ micro machines, micro maniacs etc είναι υπέροχο. time trials, leaderboards, αυξανόμενη δυσκολία, αρκετά cars για να συλλέξεις. Βλέπεις πχ να σκάνε μνμ του τύπου " Evans_gr crashed your time on Breaking the Ice" κάθε φορά που περνάνε το χρόνο σου. Σε μία πίστα κατάφερα να φτάσω μετά από πολύ κόπο 15ος στα leaderboards. Το καλό είναι πως εμφανίζονται ghosts άλλων παικτών για να συναγωνιστείς- το άσχημο είναι πως είναι τυχαίο ποια ghosts από τους 15 πρώτους θα εμφανιστούν... Ωστόσο πραγματικά για 6€ είναι παιχνιδάρα. Και ο χειρισμός με τους μοχλούς α λα RC Cars είναι, imo, φανταστικός.
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • Burai με ψηνεις , ισως ειναι η επομενη αγορα μου.

                Originally posted by hideo View Post
                Γι αυτο που αγορασες εχω διαβασει τα καλυτερα.Ποσο ειχε στο store?
                6 ευρω.

                Comment


                • Kαλα δεν το συζητω με 6e(για το motorstorm) εχεις και την ps3 εκδοση πακετο και μπορεις να παιξεις vs σε psvita και ps3.Ειναι καλη τιμη.

                  thanks bart θα το κοιταξω καποια στιγμη.Πες εντυπωσεις οταν μπορεσεις.

                  Εγω κατεβαζω τωρα το stardust.Αυτο επελεξα με τα 5ε του preorder πακετου.3e το αγορασα δλδ.

                  Comment


                  • Ναι το Tales from Space είναι πολύ καλό game. Ήταν η πρώτη αγορά μου από το PSN store για το Vita. Είχα βάλει στο ελληνικό account το preorder code και μου έστειλαν τους κωδικούς για το forbisher και το Escaple Plan σήμερα και ευτυχώς λειτουργούν στο german account κανονικά- φιου...

                    Πάντως σε κάποια psp games, αν δεν τα έχετε παίξει δλδ, έχει αρκετά καλές τιμές το store Daxter και Ratchet για 7.99 νομίζω, FF Tactics 10€ κ.ά. Θα ήθελα πάντως να τσεκάρω τα games του PSP που πλέον παίζουν με dual sticks πχ 3rd Birthday, Peace Walker etc
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • Παιδιά, άκουσα για κάποια προβλήματα που έχει το PSVita. Διαβάζω και έχω παρατηρήσει ότι τα πουλάνε ορισμένοι που δεν το έχουν ούτε καν μία βδομάδα.

                      Τι παίζει?
                      sigpic

                      Comment


                      • Τιποτα σπουδαιο, καποια μικροπροβληματα τα οποια υπαρχουν καθε φορα σε νεο hardware.

                        Για το Motorstorm RC λογικα με το που παρω το Vita (οποτε) θα ειναι και αυτοματη αγορα.
                        :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                        Comment


                        • Ταννο , τεκμηριωσε τι εχεις ακουσει να σου πουμε αν ειχαμε παροιμοια εμπειρια...

                          Comment


                          • Burai shin_burai είναι το νέο σου id;

                            Κάντε με add παιδιά, για να παίξουμε και τίποτα . Θα αγοράσω ξανά Escape Plan κάποια στιγμή, ενώ θα βάλω στα άμεσα σχέδια κάποιο PSP game, μάλλον το motor storm και θα δείξει τι άλλο. Πόσο γουστάρω που είμαστε 5 άτομα που το έχουμε .

                            Comment


                            • Φοβερή ιδέα αυτή, θα ανεβάσω και μερικές δικιές μου φωτογραφίες. Αν θέλετε μπορείτε να τις πάρετε φυσικά .



                              Θα δουλέψω λίγο τις γραμματοσειρές και τη θέση των τίτλων. Η φωτογραφία είναι δικιά μου, αν τη θέλετε χωρίς watermark, pm .

                              Προτιμώ ο τίτλος να βρίσκεται σε μία γωνιά, ώστε να μη χαραμίζεται η μισή οθόνη. Design = usability, όπως είπε και ο Στέφανος .

                              Comment

                              Working...
                              X