Announcement

Collapse
No announcement yet.

Gaming Awards 2011

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Χαχα ναι!! :troll:

    Υπόψην ότι δεν το έχω τερματίσει ακόμη 100%.Έχω πολλά πράγματα να κάνω.
    Το killzone μπορεί να προηγήθηκε αλλά ήταν μόνο σε θέματα στόχευσης.Το zelda κάνει πολλά περισσότερα με τα motion controls και το 1-1.

    Αυτό που αναφέρεις για το skyrim το είχε και το oblivion καθώς και το fallout3 από όσο τα είδα.Δηλαδή είναι η ίδια συνταγή.
    Nintendo I.D.: paixtis
    3ds friend code: 2664-2347-7128

    Comment


    • #92
      Originally posted by paixtis View Post
      Αυτό που αναφέρεις για το skyrim το είχε και το oblivion καθώς και το fallout3 από όσο τα είδα.Δηλαδή είναι η ίδια συνταγή.
      τι λογικη είναι αυτή; και το Red Dead όπως το GTAIV είναι sandbox games αλλά το RDR το θεωρώ πολύ καλύτερο game.

      Τo Skyrim αναμφίβολα είναι πολύ καλύτερο του Oblivion απο κάθε άποψη, το Fallout 3 έχει άσχετο setting.
      Star Citizen videos Star Citizen gallery

      Comment


      • #93
        Ναι αλλά βασίζονται στην ίδια λογική που ανέφερες πιο πάνω.Έχει πάμπολλα πράγματα να κάνεις και κάθε τι είναι και μια ιστορία ή το ένα σενάριο ενός παιχνιδιού.Δεν αμφισβητώ ότι είναι πάνω από το oblivion αλλά αυτά τα στοιχεία τα ξέρουμε ήδη από πριν.
        Nintendo I.D.: paixtis
        3ds friend code: 2664-2347-7128

        Comment


        • #94
          Ε και το νέο Ζέλντα απο παρθενογένεση προέκυψε; που βασίζεται; στην λογική του Final Fantasy;

          Το Skyrim και το Oblivion παιζονται διαφορετικά, δεν έχει σημασία που και τα δύο είναι open world, είναι σαν να λέμε πως η Dota 2 και το LoL είναι ίδια games ενώ οι διαφορές τους είναι μεγάλες.
          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • #95
            Originally posted by BigBOSS View Post
            Eγώ Skyrim είμαι 113 ώρες ownage:troll:

            και συνεχίζω χωρίς να έχω βαρεθεί καθόλου έως τώρα, το βάσικο quest έχω να το ακουμπίσω καμια τρεις βδομάδες και αυτό λέει πολλά για την ποιότητα και το βάθος του τίτλου καθώς σχεδόν κάθε quest περιέχει και ένα ενδιαφέρον σενάριο το οποίο θα μπορούσε κάλλιστα να αποτελεί το βασικό και μοναδικό σενάριο σε άλλα games, πχ dark brotherhood quests ή civil war quests, και όλα αυτά σε SP game.

            Το MGS μια χαρά παιζεται και σήμερα απλώς παίζοντας και το MGS4 θα δεις πως βελτιώθηκε η σειρά σε θέματα gameplay, αν παίξεις και τα ενδιάμεσα θα το δεις αυτό κλιμακωτά.

            Τα Killzone έχουν και *αμώ το mp. Kαι το Killzone 3 προηγήθικε του Zelda σε θέματα σωστής εφαρμογής motion controls σε μη non-gamer τίτλο, απ'οσα έχω διαβάσει απο gamers που έχουν παιξει SP Κillzone 3 με το move.



            :troll:
            To Skyrim είναι open world rpg αλίμονο αν τελείωνε στις 30 ώρες. Το Skyward είναι action/adventure αλίμονο αν κράταγε 200 ώρες.
            Το Killzone 3 δεν έχει motion controls, έχει στόχευση επί της οθόνης. Το Skyward είναι το πρώτο καθαρά core game με 1:1 motion controls.

            :ming:
            Fuck that guy , dumb bitch!

            καλά ποιος ΘΕΟΣ έβαλε τον Yao για emoticon! LOL!!!!!

            Comment


            • #96
              Να και ενα site που με βρισκει 100% συμφωνο με το goty 2011
              GAME OF THE YEAR 2011 (FOR REAL): Portal 2

              Comment


              • #97
                Scewattack's games of the year:


                10. Sonic Generations
                9. Ultimate Marvel Vs. Capcom 3
                8. Deus Ex: Human Revolution
                7. Uncharted 3
                6. Super Mario 3D Land
                5. Mortal Kombat
                4. Portal 2
                3. Batman: Arkham City
                2. The Elder Scrolls V: Skyrim
                1. The Legend of Zelda: Skyward Sword

                Comment


                • #98
                  δεν ξερω αν εχετε ανοιξει καταλληλο thread δεν ειδα κατι, oh whatever αμα φτιαξετε κανενα thread με λιστες καντε αυτο εδω ενα copy paste αν δεν σας ειναι κοπος

                  η λιστα μου για το φετινο τοπ 10

                  1.old republic *goty*
                  2.dark souls *runner up*
                  3.skyrim
                  4.xenoblade
                  5.witcher 2
                  6.rift
                  7.deus ex
                  8.arham city
                  9.catherine
                  10.skyward sword

                  * 5 games που αξιζουνε αναφορα και παραλιγο να μπουνε στην 10αδα μου*

                  dragon age 2
                  dead space 2
                  gears 3
                  uncharted 3
                  heroes of might and magic 6

                  πολλα θα μπορουσα να αναφερω που ηθελα να βαλω τοπ 10 αλλα ητανε τοσο πλουσια η φετινη χρονια που δεν υπαρχει χωρος πραγματικα και υπερισχυσαν προτιμησεις σε genres που παιζω περισσοτερο

                  Comment


                  • #99
                    Τόσο καλό το Catherine?

                    Comment


                    • μου αρεσε πολυ, αντικειμενικα ισως να μην εχει θεση σε κανενα top10 αλλα εδω εκθετουμε προσωπικες αποψεις εχει μια ιδιαιτερη δομη, και το gameplay λογω της φυσης του δεν ειναι για ολους , οπως και η anime αισθητικη του, μαλλον love it or hate it game ειναι, επισης εχει πολυ challenge καποια δωματια στο rapunzel που δεν τα εχω βγαλει προκαλουνε στο μεγιστο βαθμο τα αντανακλαστικα σου

                      οτι εχω βαλει φυσικα το εχω τελειωσει, τα mmos φυσικα δεν τελειωνουνε ποτε:troll:

                      edit:επισης μιας και λεγαμε για πρωτοτυπια προηγουμενως , ητανε οτι ποιο πρωτοτυπο επαιξα και να με κεριδσε τοσο

                      Comment


                      • Το social κομμάτι του παιχνιδιού είναι αρκετά καλύτερο από τα Persona ή ιδέα μου είναι; Δεν το έχω παίξει ακόμα (μόνο το ντέμο) αλλά κάποια στιγμή σκοπεύω να το κάνω.
                        Σεναριακά ικανοποιεί;
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • Εξαρτάται για τι ικανοποίηση μιλάς...

                          Comment

                          Working...
                          X