Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι fanboy ήσασταν/είστε;

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τι fanboy ήσασταν/είστε;

    Ως hipster gamers εδώ στο gamers-odyssey, έχουμε προ πολλού αποστασιοποιηθεί από απλοϊκές φανμποϊστικές συμπεριφορές.
    Όμως, έχουμε όλοι περάσει από την εφηβική και προεφηβική ηλικία. Οι περισσότεροι, στα πρώτα βήματά μας στον υπέροχο κόσμο της ελληνικής (και όχι μόνο) gaming φορουμόσφαιρας, θυμόμαστε τον εαυτό μας ως άβουλα φερέφωνα διεθνών εταιρικών συμφερόντων.
    Μερικοί από εμάς συνεχίζουμε να κρατάμε φανμποϊστικά αισθήματα μέσα μας, μολονότι καλά κρυμμένα και μεταμφιεσμένα σε μετακουλτουριάρικες αισθητικές προτιμήσεις, το πάθος τους να καθρεφτίζεται σθεναρά πίσω από τα χοντρά hipster κοκκάλινα γυαλιά μας.

    Εγώ υπήρξα Xbox fanboy. Και συγκεκριμένα, Halo fanboy. Μια φορά σε ένα forum, είχα ανοίξει topic με fps awards, τα οποία τα έδωσα σχεδόν όλα στο Halo. Είχα εκνευρίσει τόσο πολύ τους συμφορουμίτες που κάποιος απ' αυτούς έκανε διπλό account και άρχισε να με βλαστημά (true story).
    0
    SEGA fanboy (a.k.a Arsenal)
    0%
    0
    Ninty fanboy (Nintendrones)
    0%
    0
    Sony fanboy (Το Killzone ποτέ δε σκότωσε το Halo)
    0%
    0
    Micro$oft fanboy (Xbots)
    0%
    0
    PC fanboy
    0%
    0
    Άλλο/συγκεκριμένα τίτλοι
    0%
    0
    Ήμουν πάντοτε freethinker
    0%
    0

  • #2
    Freethinker ήμουν και ακόμη είμαι. Έτσι με παραπέμπει στην κατηγορία του ότι είμαι γενικός gamer.
    sigpic

    Comment


    • #3
      Πολλοί ίσως να νομίζουν ότι κάνω πλάκα αλλά ήμουν nintendo fanboy. Βέβαια όχι από αυτούς που λιώναν στα φορουμ για να γράφουν τις μαλ... εεε τις γνώμες τους.
      Τώρα που το σκέφτομαι βέβαια έχω υπαρξει φαν και των 3ων εταιριών αφού στις τελευταίες 3 γενιές οι βασικές κονσόλες μου ήταν psx, cube, 360. To cube Ομως ηταν η αγαπημενη μου απο όλες αυτες (ναι οκ βίτσια είναι αυτά).

      Comment


      • #4
        Πολύ ενδιαφέρων τοπικ!

        Εγώ με την σειρά μου ;hμουν ο κλασσικός Σονάκιας, δεν υπήρχε άλλη εταιρία για μένα, το Xbox ήταν μια πατάτα και μισή χωρίς τίτλους. Ακόμα και το design του έκραζα. Το PS3 είχε καλύτερα γραφικά σε όλους τους multiplatform τίτλους.

        Ευτυχώςμου κάναν δώρο ένα 360 και απο κει και πέρα σοβαρεύτηκα. Μπορώ να πω ότι πλέον περνάω περισσότερες ώρες στο 360 παρά στο PS3.

        Επίσης ποιο παλιά ήμουν και Nintendo funboy. Μου φέραν ένα original Xbox και εγώ δεν το ήθελα γιατί ήθελα ένα gamecube με Luigi's Mansion. (τελικά πήρα και τα 2 )

        Τουλάχιστον τώρα μπορώ να λέω ότι είμαι κι εγώ ένα freethinking άτομο

        Υ.Γ. Όπως καταλάβατε ήμουν Xbox hater

        Comment


        • #5
          Ευτυχώςμου κάναν δώρο ένα 360 και απο κει και πέρα σοβαρεύτηκα. Μπορώ να πω ότι πλέον περνάω περισσότερες ώρες στο 360 παρά στο PS3.


          Έτσι είναι αγαπητέ, μεγαλώνει και μαθαίνει ο άνθρωπος.

          Comment


          • #6
            Ξεκινησα σαν Nintendo fanboy αλλα γρηγορα εγινα Microsoft fanboy οπου πιστευω ενα κομματι του εαυτου μου ειναι ακομα.

            Comment


            • #7



              Den yparxoun alla paixnidia gia mena.
              Genikotera eimai kai Square - Enix Fanboy.
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • #8
                Ημουν nintendo fanboy, τωρα ειμαι απλα sony hater :troll:
                Do a barrel roll!

                Comment


                • #9
                  Δε θα πω κάτι άγνωστο αν δηλώσω για πολλοστή φορά ότι είμαι Legacy of Kain fanboy. Οι αγαπημένοι μου χαρακτήρες από όλη τη βιομηχανία είναι εκεί, συν το απίστευτο σενάριο και η διάχυτη καλταδούρα του να προσκυνάς ευλαβικά μια σειρά με αναγνωρισμένα τεχνικά προβλήματα.

                  Αντίθετα με ένα διαδεδομένο αστικό μύθο ΔΕΝ είμαι PC fanboy, απλά το PC καλύπτει τις ανάγκες μου σε τόσο μεγάλο βαθμό που δε νιώθω την ανάγκη να δώσω δεκάρα για κονσόλα.

                  EDIT - Πλάκα πλάκα στους απ'έξω πρέπει να φαινόμαστε τελέιως σα hipster forum με τον ελιτισμό μας ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΓΟΥΣΤΑΡΩΩΩΩ!!!!
                  Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                  Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                  Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                  Comment


                  • #10
                    Αν με τον ορο fanboy εννοουμε τυφλη υποστηριξη,χωρις να μας ενδιαφερει ο ανταγωνισμος,τοτε ημουν μονο sega fanboy.
                    Απο το 1998 και μετα ομως δοκιμασα το καλυτερο και απο το 2002(δειλα δειλα,καθως δεν ηθελα να το παραδεχτω)και μετα εγινα και επισημα fan.Α ρε sonara για σενα μιλαω!!:troll:

                    Τωρα για παιχνιδια,κολλημα με το panzer dragoon saga,μετα με το SOTC και ISSPRO/PES και πλεον με το LBP.Δεν δεχομαι κουβεντα για αυτα ,οποτε ειμαι fanboy του κερατα:ming:.

                    Comment


                    • #11
                      Ήμουν nintedo fanboy τώρα είμαι freethinker απλά η nintendo είναι η καλύτερη εταιρεία του κόσμου. :troll:

                      Και snk fan επίσης.

                      Comment


                      • #12
                        Nintendo fanboy μέχρι που μπήκα στο gamepro forum και πήρα το φάρμακό μου.Βέβαια και το περιοδικό gamepro είχε καταλυτικό παράγοντα σε αυτό.
                        Nintendo I.D.: paixtis
                        3ds friend code: 2664-2347-7128

                        Comment


                        • #13
                          Μικρός ήμουν φίλος (και πάντα με ακολουθεί αυτή η συμπάθεια) της sega αλλά ποτέ fanboy. Αργότερα όταν πήγαινα δημοτικό και γυμνάσιο γνώρισα την αγαπημένη μου κονσόλα το original playstation

                          Αλλά αυτό δεν με έκανε τυφλό υποστηρικτή της sony και αυτό φαίνεται με το ότι δεν ακολούθησα στο ps2 γιατί επέλεξα (εκτός του dreamcast) το xbox, όπου κι έφτασα πιο κοντά από ποτέ στο fanboyιλικι (δυνατότερο σύστημα + MGS 2 και Shenmue 2 ήταν no-brainer για εμένα ). To ps2 το πήρα πολύ αργότερα (2006) λόγο ότι το xbox μπορεί να ήταν καλή (και αδικημένη) κονσόλα, δεν είχε όμως μεγάλη υποστήριξη και γιατί ζήλεψα τα games του ps2 .

                          Στην τωρινή γενιά είχα σκοπό να πάρω xbox360 αλλά καθώς ήμουν απασχολημένος με το ps2 ως late adopter, βγήκε το MGS4 και έτσι απλά πήρα το bundle του ps3 με το MGS4 και δεν το μετάνιωσα ποτέ .

                          Fanboy θα μπορούσα να πω ότι είμαι του ICO και SOTC που έχω καταλάβει από συζητήσεις στο forum ότι τα υποστηρίζω πάντα και πιστεύω ότι όλοι οι haters για κάποιον λόγο τα έχουν πάρει στραβά :xp:. Και όχι των MGS και Shenmue που είναι τα αγαπημένα μου games αλλά δεν τα υποστηρίζω τυφλά, απλά είναι μαματα games και σε όποιον δεν αρέσουν το δέχομαι ως θέμα γούστου ;) .
                          Όλα τα υπόλοιπα games που γουστάρω θεωρώ πως περί ορέξεως.....

                          Ακόμα να πω ότι έχω μια ιδιαίτερη συμπάθεια προς τα cinematic platformers-adventures (Flashback, Another World, Heart of the Alien, Weird Dreams, Blackthorne, Heart of Darkness, Oddworld) που ίσως να έχει σχέση με το γιατί γουστάρω και το ICO τόσο πολύ

                          Comment


                          • #14
                            Proswpika milwntas panta to ICO einai teleiws stravo apo mono tou, den to exw parei egw strava
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Ground_zero View Post
                              Proswpika milwntas panta to ICO einai teleiws stravo apo mono tou, den to exw parei egw strava
                              Originally posted by hideo
                              Τωρα για παιχνιδια,κολλημα με το panzer dragoon saga,μετα με το SOTC και ISSPRO/PES και πλεον με το LBP.Δεν δεχομαι κουβεντα για αυτα ,οποτε ειμαι fanboy του κερατα:ming:.
                              Ειναι σχεδον και το ico μεσα στα παραπανω.Οποτε παρ'το πισω σε παρακαλω.:yuno:

                              :p

                              Comment

                              Working...
                              X