Announcement

Collapse
No announcement yet.

Console vs PC vs Cloud gaming (remove amulet of logic before entering)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by BigBOSS View Post
    χαχα γελάσαμε, σε τι ακριβως ειμαι υπερβολικος σε αυτά που έγραψα παραπάνω;

    I'm back bitches... Version 2.0

    Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

    Comment


    • Originally posted by Roronoa View Post

      Ναι αλλα τι μπυρες? Corona master race ή amster peasant beer?

      Ε όχι και master race η Corona! :kill:


      Originally posted by Roronoa View Post
      Gears of War το πρωτο αλλα ειναι μουφα
      Όντως. Καθόλου δεν επηρέασε άλλα παιχνίδια!


      Altair γράφεις λες και έχει έρθει κάποιος σπίτι σου και σου μιλάει για το πόσο καλύτερα είναι τα PC και σε εμποδίζει να παίξεις τα παιχνίδια που θες.
      Επίσης το γεγονός πως βγάζεις όποιο παιχνίδι δεν σε ενδιαφέρει άχρηστο είναι τουλάχιστον αστείο.
      I'm back bitches... Version 2.0

      Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

      Comment


      • Originally posted by NickTG View Post
        Ε όχι και master race η Corona! :kill:




        Όντως. Καθόλου δεν επηρέασε άλλα παιχνίδια!

        Το οτι επηρεασε αλλα παιχνιδια ειναι γεγονος, ειχε μερικα πολυ καλα στοιχεια αλλα γενικα σαν παιχνιδι συνολικα ηταν ενα οκ game για εμενα. Τα sequel λιγο που τα εχω δει πρεπει να ειναι αρκετα καλυτερα.

        Comment


        • ναι με τις συμβιβασμους ομως; 640p/540p, 20-25 fps
          Εσυ σε λιγο θα μας πεις οτι εχουμε κατεβασει ξανα τις SD για να φαινεται το game καλυτερο.


          ειδες πως τρέχει το 360 το watch dogs;:xp:
          Εμενα μια χαρα μου φανηκε οτι τρεχει

          Δεν ξερω για ποιον λες αλλα εγω δεν υποβαθμιζω τα console games, δεν θυμαμαι να το εκανα ποτε περα απο το comment με το οτι ειναι 10ωρα παιχνιδια (που το campaign που παιρνει τα βραβεια ειναι), αλλα εσυ διαρκως υποβαθμιζεις τα PC games θεωροντας τα κατωτερα.
          To campain του The Last of Us για αρχη ειναι γυρω στις 18 με 20 ωρες, δεν ειναι 10. Απο κει και περα δεν καταλαβαινω ακριβως τι σχεση εχουν οι ωρες που διαρκει ενα game με την ποιοτητα του... Το campain πηρε τα βραβεια και καλως εκανε και τα πηρε κατα τη γνωμη μου, απο κει και περα αν το παμε στις ωρες που μπορει καποιος να ασχοληθει με το παιχνιδι και το τι αυτο μπορει να του προσφερει beyond campain, σαφως πρεπει να υπολογιστει το multiplayer που στη συγκεκριμενη περιπτωση ειναι παρα πολυ καλο και αρκετα ιδιαιτερο.


          Altair γράφεις λες και έχει έρθει κάποιος σπίτι σου και σου μιλάει για το πόσο καλύτερα είναι τα PC και σε εμποδίζει να παίξεις τα παιχνίδια που θες.


          Μπορει να φαινεται αστειο αλλα αυτο δεν απεχει και πολυ απο την πραγματικοτητα (οχι για το σπιτι οκ αλλα για το forum). Εμπαινε ο ανθρωπος να γραψει-διαβασει για το The Last of Us ή το Dark Souls 2 και απο κατω σκαγανε βιντεακια με το ποσο failαρει το AI και το ποσο suckαρει η αναλυση, τα fps και τα textures Ποσο epicness να αντεξει κανεις χωρις να αντιδρασει

          Comment


          • Originally posted by nooto View Post
            To campain του The Last of Us για αρχη ειναι γυρω στις 18 με 20 ωρες, δεν ειναι 10. Απο κει και περα δεν καταλαβαινω ακριβως τι σχεση εχουν οι ωρες που διαρκει ενα game με την ποιοτητα του... Το campain πηρε τα βραβεια και καλως εκανε και τα πηρε κατα τη γνωμη μου, απο κει και περα αν το παμε στις ωρες που μπορει καποιος να ασχοληθει με το παιχνιδι και το τι αυτο μπορει να του προσφερει beyond campain, σαφως πρεπει να υπολογιστει το multiplayer που στη συγκεκριμενη περιπτωση ειναι παρα πολυ καλο και αρκετα ιδιαιτερο.
            Α δεν το ηξερα οτι ηταν τοσο μεγαλο ().
            Εγω το εγραψα για να τονισω πως οσο παιχνιδαρα και να ειναι ενα παιχνιδι στην τελικη συνηθως θα το παιξεις μια φορα και τελος. Μπορεις να το ξαναπαιξεις αλλα δεν θα σου προσφερει κατι διαφορετικο. Πολλα pc games εχουν να προσφερουν εμπειρια με περισσοτερη διαρκεια.

            Comment


            • Ε αυτο λεω, οτι στη συγκεκριμενη περιπτωση υπαρχει υλικο αν θες να ασχοληθεις παραπανω. Το multiplayer του ειναι πολυ ιδιαιτερο και μπορει να ικανοποιησει αυτον που θελει να ξοδεψει παραπανω ωρες στον κοσμο του τιτλου. Και λεω στη συγκεκριμενη περιπτωση διοτι το υλικο που παρεχεται ειναι πολυ καλο (στο Uncharted 2 για παραδειγμα δεν ισχυει κατι τετοιο, θεωρω οτι το multiplayer μπηκε απλα για να μπει). Απο κει και περα σε αυτο το ειδος παιχνιδιων, οι ωρες που κραταει το TLOU ειναι υπερικανοποιητικες.

              Πολλα pc games εχουν να προσφερουν εμπειρια με περισσοτερη διαρκεια.
              Και πολλα console games (only) εχουν να προσφερουν εμπειρια με περισσοτερη διαρκεια ;);), αυτο δεν αλλαζει κατι.

              Comment


              • Originally posted by nooto View Post
                [SIZE=2]Εσυ σε λιγο θα μας πεις οτι εχουμε κατεβασει ξανα τις SD για να φαινεται το game καλυτερο.
                Αφου ετσι ειναι τι να κανουμε, δεν τα εβγαλε απο το μυαλο του τα νουμερα..

                Επισης οσο ακραιες αποψεις εχει ο ΒΒ που του την πεσατε μερικοι αλλο τοσο εχει και ο Altair που ακυρωνει οτι παιχνιδι δεν του αρεσει. Και εμενα λοιπον δεν μου αρεσει το the lag of us και το αντσαρτιντ αρα consoles suck.

                Παω να παιξω dota..

                Comment


                • Πάντως το Dark Souls 2 το παίζω στο PS3...με το μόνιτορ και τα ηχεία του PC.
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • Originally posted by i Have no Equal View Post
                    Αφου ετσι ειναι τι να κανουμε, δεν τα εβγαλε απο το μυαλο του τα νουμερα..

                    Επισης οσο ακραιες αποψεις εχει ο ΒΒ που του την πεσατε μερικοι αλλο τοσο εχει και ο Altair που ακυρωνει οτι παιχνιδι δεν του αρεσει. Και εμενα λοιπον δεν μου αρεσει το the lag of us και το αντσαρτιντ αρα consoles suck.

                    Παω να παιξω dota..
                    Δικαίωμά σου.Εσύ χάνεις.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Εγώ πάντως την έχω μεγαλύτερη από εσάς. Γαμάτες και τα PC και οι κονσόλες. Το γεγονός ότι με την πάροδο των χρόνων το χάσμα της διαφορετικότητας των 2 στρατοπέδων έχει μειωθεί πάρα πολύ είναι αυτό που με στεναχωρεί. Υπό το δικό μου πρίσμα τα σημερινά αποκλειστικά παιχνίδια των PC δεν έχουν καταφέρει μέχρι στιγμής να αναβιώσουν την αίγλη του παρελθόντος, κάτι που συμβαίνει και στι κονσόλες αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό άφού ήταν πάντα πιο user friendly στα games. Λίγο η mainstream προσέγγιση, λίγο η απλοποίηση σε πολύπλοκους μηχανισμούς, λίγο το ελάχιστο εώς ανύπαρκτο customization σε τίτλους RPG, λίγο το adventure genre που έδινε και έπαιρνε τότε, λίγο τα strategy games που ήταν σε μεγαλύτερη αφθονία.
                      Για να είμαι ξεκάθαρος αναφέρομαι σε τίτλους που είχαν εκείνη την ξεχωριστή μαγεία που είχαν τα παιχνίδια που έπαιζες για την ουσία και όχι για να ανέβεις level και να αλλάζεις εξοπλισμό όπως κάνουν τα πιο επιτυχημένα PC games του σήμερα όπως τα League of legends, DotA, LineAge.

                      Που είναι οι εμπειρίες όπως τα System Shock, Grim Fandango, UBIK, Gabriel Knight, Unreal. The Longest Journey, Arx Fatalis, Fallout Tactics, Warhammer 40000K: Chaos Gate, The Blackstone Chronicles, Baldur's Gate, Divinity, Might and Magic, StoneKeep, Eye of the Beholder, Morrowind, King Quest's Series, Discworld, Larry Laffer... Το όραμα έχει χαθεί εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων.

                      Comment


                      • Originally posted by BigBOSS
                        ναι με τις συμβιβασμους ομως; 640p/540p, 20-25 fps

                        ειδες πως τρέχει το 360 το watch dogs;:xp:
                        Το Witcher όμως έτρεχε μια χαρά. Το upscaling του 360 παλεύεται.

                        Originally posted by i Have no Equal
                        ^^^^Και παιζεις sub-720p, 30fps(αν εισαι τυχερος)..
                        Τουλάχιστον δε τα σκάω για να παίξω μια unplayable έκδοση, και ούτε περιμένω μισό χρόνο μετά για να βγει κάποιο patch

                        Εκτός αν δε τα σκας και είσαι από τους τζαμπατζίδες που έχουν και άποψη..

                        Plug 'n play λέμε!!!

                        Comment


                        • Εσυ εχεις αποψη πανω στο pc gaming? Γιατι εγω τουλαχιστον ασχολουμαι και με τα 2 και ξερω οτι δεν ισχυουν αυτα που λες. Μπηκες να πεις το κλισε "plug n play, drivers too hard omg, καναπες etc.." αλλα τι να κανεις οταν δεν εχεις να πεις τιποτα αλλο πετας αυτα και νομιζεις οτι την ειπες καπου. Οσοι ξερουν απο pc gaming απλα γελανε με τα plug n play, patches κτλπ, μονο αγνοια δειχνουν και τιποτα παραπανω.

                          Τα day one patch για 60fps/1080p στις κονσολες γαργαρα ετσι? Μονο το pc εχει patch παιδια..

                          Εδω το profile μου να δεις αν ειμαι απο τους τζαμπατζηδες, επισης ασχολούμαι και με console gaming οπως εσεις οι πλούσιοι βολεμένοι..
                          "The Dunning–Kruger effect is a cognitive bias in which relatively unskilled persons suffer illusory superiority, mistakenly assessing their ability to be much higher than it really is..." ːFateTreeːːFateTreeːːFateTreeːːFateTreeː About me: "High-ability individuals may underestimate their relative competence and may erroneously assume that tasks which are easy for them are also easy for others.."

                          Comment


                          • Εδώ 2 στις 3 κονσόλες της σύγχρονης γενιάς κυκλοφόρησαν με day one patch για το ίδιο τους το λειτουργικό, στα παιχνίδια κολλήσαμε :-P .

                            Όποιος δεν ασχολείται με όλες τις πλατφόρμες λόγω παρωπιδισμου μόνο να χάσει έχει, από εκεί και πέρα οι συνειδητές επιλογές για το που θα εστιάσει ο καθένας είναι σεβαστές και οδηγούν στα αντίστοιχα ουσιαστικά σχόλια. Σε αυτό το θέμα πάντως σχεδόν κανένας δεν έχει εκφράσει μια αξιοσέβαστη άποψη, αντιθέτως οι περισσότεροι επιδεικνύουν απόλυτη άγνοια είτε της μιας αγοράς, είτε της άλλης.

                            Βασικά αυτό που δεν καταλαβαίνω στους ταγμενους κονσολακιδες είναι γιατί εμμένουν τόσο πολύ στα ίδια επιχειρήματα κατά του PC. Για μένα όταν κάτι μου δίνει τη δυνατότητα να παίξω κάποια παιχνίδια με τον Α ή Β τρόπο, θα ενδιαφέθω στο να παίξω τα παιχνίδια κι όχι να μεμψιμοιρω για τα οποία (ελάχιστα) μειονεκτήματα έναντι μιας ενοποιημένης (αλλά και πολύ περιοριστικης) πλατφόρμας, όπως οι κονσόλες.

                            Μια φορά πάντως Εγώ παίζω όλα τα παιχνίδια στην καλύτερη τους έκδοση, οπότε τι με νοιάζει; :-P

                            Comment




                            • post #37 και κατω

                              πως τα φερνει ετσι η πουτανα η ζωη xD

                              Comment


                              • Α ρε Dreamcast με τις παιχνιδάρες σου.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X