Announcement

Collapse
No announcement yet.

Console vs PC vs Cloud gaming (remove amulet of logic before entering)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Altair View Post
    Nick το συνεχίζεις έτσι;Σου είπα,δεν το είδα,ήταν παράλειψη.Αλλά οκ δε γαμιέται.Ψόφος.

    Η αλήθεια είναι πως όταν τσιμπάς τόσο εύκολα είναι δύσκολο να σταματήσει ο άλλος.
    Πάω λοιπόν να παίξω κάποιο από τα console ή PC exclusives μιας και έχω αυτή την επιλογή.
    I'm back bitches... Version 2.0

    Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

    Comment


    • Ρε κουφάλα με τρολλάρεις τόση ώρα;Κι εγώ σε έπαιρνα στα σοβαρά.

      Όσο για την επιλογή που ανέφερες,την έχω κι εγώ αυτή τη δυνατότητα.Πάω για Second Son.
      Carpe diem

      Comment


      • Originally posted by sub_zero View Post
        Δεν ξέρω τι ισχύει γενικά πάντως εδώ μέσα τουλάχιστον δεν νομίζω να υπάρχει άτομο που παίζει πιο πολύ από τον bigboss

        Διευκρίνισε τi εννοείς όταν λες, παίζει, γιατί διαβάζοντας την ίδια συζήτηση για άααααλλη μια φορά, μπορεί να πει κάποιος ότι υπάρχει καλός Μ.Ο. "playtime" στο φόρουμ .


        Γιατί σορι, αλλά αν δεν μπορούμε να δεχτούμε το ότι κάποιος μπορεί να να γουστάρει άλλη gaming εμπειρία από εμάς, ας αφήσουμε τα vg να παίξουμε τίποτα άλλο, ίσως έτσι απολαύσουμε περισσότερο το "gaming" ;)

        Comment


        • Originally posted by i Have no Equal View Post
          Pay 44.99$(Special offer) for 120 gems to unlock the next level!

          Εχει δικιο ο Enpsty ο εχθρος ειναι κοινος και εχει εισβάλει υπουλα στις gaming ζωες μας..
          Πάντα έχει δίκιο ο Enpsty. Όλοι παρατάνε τα pc για τα tablets (αφού μόνο facebook μπαίνουν) και όλοι παρατάνε τις consoles για τα mobile games.
          Κύριοι χάσαμε.

          Comment


          • Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
            Διευκρίνισε τi εννοείς όταν λες, παίζει, γιατί διαβάζοντας την ίδια συζήτηση για άααααλλη μια φορά, μπορεί να πει κάποιος ότι υπάρχει καλός Μ.Ο. "playtime" στο φόρουμ .


            Γιατί σορι, αλλά αν δεν μπορούμε να δεχτούμε το ότι κάποιος μπορεί να να γουστάρει άλλη gaming εμπειρία από εμάς, ας αφήσουμε τα vg να παίξουμε τίποτα άλλο, ίσως έτσι απολαύσουμε περισσότερο το "gaming" ;)
            Κάπου σε χάνω είναι η αλήθεια ως προς το τι ρωτάς και τι θες να πεις. Το δικό μου είναι απάντηση στο ότι οι pc gamers ασχολούνται περισσότερο με benchmarks παρά με gaming. Αν τσεκάρει κανείς λογαριασμούς στο steam θα δει ότι σε καμία περίπτωση δεν ισχύει αυτό το πράγμα. Είχα κάνει ένα ποστ πριν καμιά βδομάδα που έγραφα ενδεικτικά Playtimes των τελευταίων 2 εβδομάδων

            Comment


            • Αν ειχε stats και το bnet εκει να εβλεπες..

              Comment


              • Κάπου σε χάνω είναι η αλήθεια ως προς το τι ρωτάς και τι θες να πεις.

                Απλά κατά την γνώμη μου, η συγκεκριμένη συζήτηση έχει φτάσει (ίσως και ξεπεράσει) τα όρια της μαλακίας, για αυτο και το παίξιμο και το "palytime" στο φορουμ έχει φτάσει σε άλλο επίπεδο ;).

                Comment


                • )Στα χρόνια που θα έρθουν,όταν κάποτε θα συζητάμε για τον τίτλο και αν μας άρεσε,πιστεύεις ότι θα υπάρχει κανείς να πει:καλό ήταν,αλλά ξενέρωσα που ήταν στα 10 fps
                  το ειχα πει προσφατα για το halo reach που ειχα χρυσοπληρωσει την collector's κιολας, αλλα εγω δεν μετραω να φανταστω

                  εννοειται πως ενα pc του 8 δεν παιζει farcry ουτε στα 720p με ολα low, εδω πολλα games εχουν ηδη σουταρει το DX9 απο το παραθυρο, ερχεται και το νεο assassin's weed με minimum απαιτησεις 64bit λειτουργικο + 1.500 ευρω pc του 12 ( gtx 680 2500k και τα ρεστα) εχει να πεσει πολυ γελιο( ή κλαμα ? ) και απο τις 2 πλευρες με αυτα που θα βλεπουνε τα ματακια μας απο του χρονου !!

                  Originally posted by sub_zero View Post
                  Κάπου σε χάνω είναι η αλήθεια ως προς το τι ρωτάς και τι θες να πεις. Το δικό μου είναι απάντηση στο ότι οι pc gamers ασχολούνται περισσότερο με benchmarks παρά με gaming. Αν τσεκάρει κανείς λογαριασμούς στο steam θα δει ότι σε καμία περίπτωση δεν ισχύει αυτό το πράγμα. Είχα κάνει ένα ποστ πριν καμιά βδομάδα που έγραφα ενδεικτικά Playtimes των τελευταίων 2 εβδομάδων
                  να τσεκαρει και το παρακατω site εκτος απο λογαριασμους, και να λαβει υποψιν οτι πριν το 9 το steam ΔΕΝ εκανε καταμετρηση στις ωρες που επαιζες



                  ο BB ειναι εκτος συναγωνισμου μιας και 2 ατομα χρησιμοποιουνε το account του και οχι ενας :p

                  Comment


                  • Ρε θεέ,10 χρόνια το έχεις;Πως πέρασε έτσι ο καιρός.Σα χτες θυμάμαι που περίμενα να βγει το HL2.
                    Περί Reach ο λόγος,εσύ δεν πιάνεσαι,μια ζωή με τέτοια ασχολείσαι.1500+ για Unity;Χμ,καλή φάση,με 345 θα το παίξω εγώ.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Καλά ρε Altair's είναι δυνατόν να πιστεύεις οτι τα λένε σοβαρά. Εχει βουηξει ο τόπος, είναι η χρόνια του κονσολών. Με ενα Wii U εχεις games να παιζεις 5 χρόνια κι αν πάρεις και ενα PS4 εχεις PC equivalent στο 1/3 των χρημάτων. Πέθαναν τα PC, και εδώ και τοσα posts είμαστε πανω απο το πτώμα τους και χορευουμε.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • Originally posted by crpl_shepherd View Post
                        εννοειται πως ενα pc του 8 δεν παιζει farcry ουτε στα 720p με ολα low, εδω πολλα games εχουν ηδη σουταρει το DX9 απο το παραθυρο, ερχεται και το νεο assassin's weed με minimum απαιτησεις 64bit λειτουργικο + 1.500 ευρω pc του 12 ( gtx 680 2500k και τα ρεστα) εχει να πεσει πολυ γελιο( ή κλαμα ? )
                        αυτά μονο η nubisoft τα κάνει, minimum GTX 680 και προτεινόμενη GTX 780, WTF; απο την αλλη τα Alien Isolation, Ryse Son of Rome, Evolve, Dragon Age Inquisition μια χαρά λογικές απαιτήσεις έχουνε.

                        YΓ: ενα pc του 2008 παιζει Far Cry 2/3 πολύ καλυτερα απο τα 540p/16-24 fps του 360, μη λες πιπες. Και εμένα η cpu μου του 2008 ειναι και θάβει τους jaguar των ps4/one.
                        Star Citizen videos Star Citizen gallery

                        Comment


                        • κατουρα και λιγο με τα 8 ψευτο thread σου, o jaguar εχει 8 real cores μαθε μπαλιτσα

                          καποιοι ειχανε i5-i7 πρωτης γεννιας το 2008 ναι, οι περισσοτεροι ομως ειχανε μεινει σε C2D - AMD X2 που ητανε παναργοι σε συγκριση clock for clock με αποτελεσμα να τσακωνομαι τοτε 2 σελιδες με τον djsolid στο gamepro, οπου τελικα με ταπωσε με το αντρανταχτο επιχειρημα οτι ο δικος του X2 βγαζει 60fps στο single threaded(τοτε) TF2 (κοιτωντας τον τοιχο σε αδειο server, μην μπει μεσα ο CGS και του σκισει τα βαρδουλα οπως εκανε στο UT3 )

                          το μεσο pc του 2008 λοιπον ειχε C2D (οι πιο ψαγμενοι μαλλον, γιατι πολλοι λεγανε ελα μωρε μια χαρα ειναι και ο AMD, αφου δεν κολλαει 16-24fps FTW ) 2GB RAM και μια 8800gt/290 pro, δοκιμασε με αυτο το pc 1280*720 + medium settings και ξανα ελα, ειδικα αμα ειναι ο E6600 σε μαμα συχνοτητα θα φας τρελο ακυρο !

                          Comment


                          • Με Intel celeron dual-core 2.16Ghz, 4GB ram και Intel HD Shared μνήμη παίζω Skyrim. Στο lowest και σε ορισμένους εσωτερικούς χώρους slide-show.
                            Εξεπλάγην που καλά-καλά το παιχνίδι έτρεξε.

                            Comment


                            • Μόλις προπαρήγγειλα Witcher 3 standard edition για PC στις 28 λίρες.

                              28 λίρες για 1080p+ resolution, 60fps, maxed out graphics κτλ

                              Στις κονσόλες κοστίζει 44 λίρες.

                              44 λίρες για subHD resolution με minimal settings και aim στα 30 frames.

                              Discuss

                              :troll:

                              #PCgaming #expensive #novalueformoney #Ipay400foraconsoleeverydecadebullshit

                              Comment


                              • καλα για maxed out graphics (δηλαδή μεσα κατι anti aliasing, κατι τρελα fur tech κτλ) και ακατεβατα 60fps μην ορκιζεσαι ακομη και με GTX 970

                                Aπο εμενα σιγουρα θα το παιζεις καλυτερα, και πολύ καλυτερα απο τα μπρικια
                                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                                Comment

                                Working...
                                X