Announcement

Collapse
No announcement yet.

Best Platformer Games

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    DKC λογος αγορας wii u.. To ducktales και το castle of illusion σιγουρακια και αυτα.

    Comment


    • #62
      Δοκίμασα σήμερα το ντέμο του Epic Mickey Castle of Illusion (3DS).Έχει μερικούς πολύ ωραίους μηχανισμούς και γενικά απ'όσο το είδα είναι ένα αρκετά ευχάριστο πλάτφορμ.Δεν ξέρω μετά πως εξελίσσεται.Αλλά είμαι σίγουροςότι θα το λατρέψεις Phantom.

      Επίσης έχω ξεκινήσει και παίζω πολύ χαλαρά τις Special Stages στο Super Mario 3D Land.Πιο δύσκολες από τις κανονικές και αρκετά καλές.Διάβασα σήμερα ότι υπάρχει και μια ακόμα πίστα στο τέλος,ονόματι 8 Crown ή κάπως έτσι,και για να την ξεκλειδώσεις χρειάζεσαι όλα τα star coins καθώς και vα τελειώσεις όλες τις πίστες και με τους 2 χαρακτήρες (Mario & Luigi).
      Carpe diem

      Comment


      • #63
        Επειδή δεν προβλέπεται να αγοράσω 3DS, έχω δει σχεδόν όλο το Power of Illusion στο ΓιουΤιουμπ. Πολύ ωραίο παιχνίδι όντως, απλά έχει τα θεματάκια του. Αν δεν διακοπτόταν το παιχνίδι τόσο συχνά για να φτιάχνεις ανούσιες ζωγραφιές με το στυλό, αν ήταν λίιιγο πιο γρήγορο και αν έβαζαν μερικούς παραπάνω κόσμους για μεγαλύτερη διάρκεια, θα μιλούσαμε για TOP τίτλο.

        Μιας και το ανέφερα, στο νετ αυτή τη στιγμή υπάρχει ένας 3DS emulator για υπολογιστή. Μην κατεβάσετε, πρόκειται περί scam / fraud / fake και τα συναφή.


        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

        Comment


        • #64
          Το Ducktales θα κυκλοφορήσει στις 13 Αυγούστου για PSN, Wii eshop και Steam, και στο XBLA στις 11 Σεπτέμβρη στα 15€. Επίσης θα κυκλοφορήσει retail έκδοση, αποκλειστικά για το PS3, στα 20€. Δυστυχώς, η retail έκδοση θα περιλαμβάνει έναν download κωδικό και ένα pin. Physical edition χωρίς physical μορφή του παιχνιδιού δηλαδή, δεν θα περιλαμβάνεται δισκάκι.



          Βλακείες της πολιτικής της Capcom. Και στο Marvel VS Capcom 2 HD αν θυμάμαι καλά είχαν κυκλοφορήσει μία έκδοση στα μαγαζιά, χωρίς δισκάκι όμως μέσα. Με εκνευρίζει πολύ αυτή η στάση πάντως. Από τη μία όταν πάει η Microsoft να εφαρμόσει τα DRM, πέσαμε να την φάμε, και από την άλλη βλέπουμε εδώ και καιρό να κυκλοφορούν εκδόσεις με το περιεχόμενο που θα έπρεπε να περιέχονται στο δίσκο, αλλά μας τα πετάνε μόνο ως κωδικούς (God of War collection, Metal Gear Legacy collection, κλπ). Όταν τα πετάνε λάου λάου δεν παραπονιούνται και πολλοί φαίνεται.

          @@ιές. Με το που είδα την είδηση είπα πως θα είναι στάνταρ αγορά, αλλά τελικά τρίχες. Γεια σου ρε Capcom με τα ωραία σου.

          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

          Comment


          • #65
            Θα την αγοράζα αυτή την έκδοση για το κουτάκι το οποίο έχει πανέμορφο εξώφυλλο,συν το Πιν,συν το παιχνίδι,αλλά θα βγει μόνο Αμερική.Στα 20 δολλάρια,αλλά με τα έξοδα αποστολής δεν ξέρω πόσο θα πάει.
            Carpe diem

            Comment


            • #66
              Εφ' όσον θα κυκλοφορήσει για υπολογιστή, θα παιχτεί στάνταρ, ας είναι καλά τα κατεβαστήρια Αν έβγαινε και καμία έκδοση της προκοπής είχα σκοπό να τους στηρίξω, αλλά μικρό το κακό

              Κατά τ' άλλα, έβαλα στο PSP το πρώτο Spyro The Dragon. Το είχα δοκιμάσει καμιά 10αριά φορές από τότε που κυκλοφόρησε, όμως παραδόξως ποτέ δεν με τράβηξε, ενώ τα αμέσως επόμενα της σειράς είναι από τα αγαπημένα μου παιχνίδια. Με στεναχωρούσε κιόλας, επειδή πάντα ήθελα να το παίξω, αλλά όποτε το έβαζα στην κονσόλα, κατέληγα να την κλείνω σχεδόν αμέσως. Σήμερα δεν ξέρω τι άλλαξε όμως το απολαμβάνω μια χαρά, μιλάμε για παιχνιδάρα Προφανώς και δεν είναι τόσο άρτιο όσο το Spyro 2, όμως παραμένει ευχάριστο παιχνίδι.

              Άντε, με το καλό μέσα στα επόμενα 15 χρόνια να μου κάνει κλικ και το Super Mario 64 που το έχω άχτι από τότε που βγήκε

              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

              Comment


              • #67
                Originally posted by Phantom Duck View Post
                Δυστυχώς, η retail έκδοση θα περιλαμβάνει έναν download κωδικό και ένα pin. Physical edition χωρίς physical μορφή του παιχνιδιού δηλαδή, δεν θα περιλαμβάνεται δισκάκι.

                Comment


                • #68
                  Θελω και εγω το κουτακι γιατι ειναι παιχνίδι για συλλογή, τωρα απο america αναγκαστικά..

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by Phantom Duck View Post
                    Εφ' όσον θα κυκλοφορήσει για υπολογιστή, θα παιχτεί στάνταρ, ας είναι καλά τα κατεβαστήρια Αν έβγαινε και καμία έκδοση της προκοπής είχα σκοπό να τους στηρίξω, αλλά μικρό το κακό

                    Κατά τ' άλλα, έβαλα στο PSP το πρώτο Spyro The Dragon. Το είχα δοκιμάσει καμιά 10αριά φορές από τότε που κυκλοφόρησε, όμως παραδόξως ποτέ δεν με τράβηξε, ενώ τα αμέσως επόμενα της σειράς είναι από τα αγαπημένα μου παιχνίδια. Με στεναχωρούσε κιόλας, επειδή πάντα ήθελα να το παίξω, αλλά όποτε το έβαζα στην κονσόλα, κατέληγα να την κλείνω σχεδόν αμέσως. Σήμερα δεν ξέρω τι άλλαξε όμως το απολαμβάνω μια χαρά, μιλάμε για παιχνιδάρα Προφανώς και δεν είναι τόσο άρτιο όσο το Spyro 2, όμως παραμένει ευχάριστο παιχνίδι.

                    Άντε, με το καλό μέσα στα επόμενα 15 χρόνια να μου κάνει κλικ και το Super Mario 64 που το έχω άχτι από τότε που βγήκε
                    Phantom να σου πω.Μιας κι έχω παίξει ελάχιστα τα 2 πρώτα Spyro σε κλόπιες πριν πολλά χρόνια,έχουνε missables;Ή μπορώ ανά πάσα ώρα και στιγμή να επιστρέψω σε κάποια πίστα να κάνω ότι δε βρήκα με τη μία;
                    Carpe diem

                    Comment


                    • #70
                      Τα Spyro είναι πολύ κομπλέ παιχνίδια. Μπορείς ανά πάσα στιγμή να επιστρέψεις σε όποιον κόσμο θέλεις και να τον ξεκοκαλίσεις για να μαζέψεις ό,τι δεν βρήκες με την πρώτη. Τα διαμάντια που μαζεύεις την πρώτη φορά δεν κάνουν respawn κάθε φορά που μπαίνεις στην πίστα, παραμένουν δικά σου μια για πάντα. Βοηθάει που τα παιχνίδια έχουν και inventory / άτλαντες που κρατάνε ιστορικό και ποσοστό από την κάθε πίστα, έτσι ώστε να ξέρεις ανά πάσα στιγμή πού σου λείπουν πράγματα.

                      Τερμάτισα το πρώτο παρεμπιπτόντως. Το έβγαλα 100% και ξεκλείδωσα τον μυστικό κόσμο για 120%. Έπρεπε να το λιώσω αυτό το παιχνίδι, όμως δεν ξέρω αν θα το ξαναπιάσω. Το δεύτερο μέρος της σειράς είχε τόσες βελτιώσεις που τώρα ήταν σαν να παίζω ένα μόνιμο ντέμο, δύσκολα ξαναγυρνάς πίσω. Παρ' όλ' αυτά το ευχαριστήθηκα πολύ.

                      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                      Comment


                      • #71
                        Ωραίος Phantom,thanks.Tο έχω κατεβάσει από το PSΝ και πιστεύω είναι ότι πρέπει για όταν θέλω κάτι χαλαρό.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • #72
                          Ναι, για χαλαρό είναι μια χαρά. Έχουν ορισμένες δύσκολες στιγμές, όμως σε γενικές γραμμές είναι πολύ ευχάριστα παιχνίδια. Κι εγώ μπορεί να πήρα το PSP λόγω στρατού, όμως ειδικά για τέτοια παιχνιδάκια έχει καταλήξει να με βολεύει πολύ. Η αλήθεια είναι πως ειδικά τα Spyro έχουν απίστευτα όμορφα τοπία και είναι εντελώς άλλη φάση σε μεγάλη οθόνη, ακόμα και με τα σημερινά στάνταρ. Ήταν η εποχή που τα παιχνίδια ήταν φουλ στο χρώμα. Με τίποτα HD Emulation σε 40άρα οθόνη θα είναι όνειρο. Δες εδώ τοπία, από το 08:20 και μετά.



                          Επίσης να γράψω για το ιστορικό πως στο PSP τερμάτισα πριν καιρό και το πρώτο Donkey Kong Country για SNES που παλιότερα το είχα παίξει μόνο μέχρι ενός σημείου. Δεν ξέρω τι μου έκανε μεγαλύτερη εντύπωση, το ίδιο το παιχνίδι ή το γεγονός ότι το τερμάτισα σε φορητή κονσόλα που δεν είχα σκοπό να την χρησιμοποιήσω μετά το πέρας του στρατού, και μάλιστα αντίπαλης εταιρίας Κάποια στιγμή σύντομα θα βάλω και το Croc 2 να έχω για το καλοκαίρι, να δω πώς θα μου φανεί και σε σχέση με το 1.

                          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                          Comment


                          • #73
                            Aύριο κυκλοφορεί το ducktales remastered.Έχουν σκάσει τα πρώτα reviews,έχει πάρει από 5 (!) έως 9.Αυτοί που το θάβουν μιλάνε για ένα παρωχημένο για τα σημερινά δεδομένα platform ενώ αυτοί που το εκθειάζουν υποστηρίζουν πως είναι εξαιρετικό remake πιστό στο στιλ του πρωτότυπου και ότι πρέπει για τους φαν της σειράς. Εγώ πάντως δεν περίμενα κάτι με μηχανισμού σύγχρονων παιχνιδιών τύπου mario και rayman origins αλλά ένα καλό παιχνίδι remake ενός τίτλου εικοσαετίας και ως τέτοιο πρέπει να κριθεί.Για αυτό εγώ διαφωνώ με όσους κατακρίνουν το παιχνίδι αλλά θα περιμένω να το παίξω για να εκφέρω τελική άποψη.

                            Πάντως μιλάνε για λογική δυσκολία,θα με ξενέρωνε αν το έκαναν πολύ εύκολο.Όπως και να έχει το παιχνίδι είναι σίγουρη αγορά από εμένα μαζί με το castle of illusion.


                            Tidy!

                            Do not blame me.Blame yourself or God.
                            In Matsuno we trust.

                            Comment


                            • #74

                              Comment


                              • #75
                                Τι φαση;

                                Comment

                                Working...
                                X