Announcement

Collapse
No announcement yet.

E3 2013

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E3 2013

    Με την Ε3 να ειναι πλεον 1 βδομαδα μακρια ανοιγω ενα thread για να συζητησουμε τις οποιες ανακοινωσεις των ημερων, καθως και ο,τι κανει leak μεσα στις ερχομενες μερες.

    Microsoft Conference: Δευτερα 10/6 στις 19:30
    Sony Conference: Τριτη 11/6 στις 04:00
    Nintendo Direct: Τριτη 11/6 στις 17:00

    Η εκθεση θα ειναι ανοικτη στο κοινο απο τις 11 ως τις 13 του μηνα.
    Στο ενδιαμεσο μπορει ο καθενας να κανει τις προβλεψεις του, καλη αναμονη ως τοτε, λογικα θα ναι απο τις καλυτερες Ε3 των τελευταιων ετων (παντα τα ιδια λεμε και παντα ξενερωνουμε, αλλα οκ αυτη τη φορα θα πρεπει και οι 3 εταιρειες να ανεβασουν στροφες αναγκαστικα).

    Οριστε και το περσινο θεμα της Ε3, χειροτερα απο το 2012 ευτυχως δεν παει με τιποτα:

  • #2
    Επίσης ΕΑ conf στις 23:00 (10/6) και Ubisoft 01:00 (11/6).

    Θέλω να πιστεύω ότι σε αντίθεση με τις δύο τελευταίες Ε3 η συγκεκριμένη θα έχει ένα χ ενδιαφέρον.Αρχή γενιάς είναι αν όχι τώρα πότε;

    Comment


    • #3
      Την περιμένω με μεγάλο ενδιαφέρον αυτήν την Ε3, έχουν πολλά να πουν και να δείξουν κι οι 3 εταιρίες, το κλίμα είναι ήδη μπαρούτοκαπνισμένο και το μόνο σίγουρο είναι ότι θα γίνει μεγάλη συζήτηση για πολύ καιρό με οτιδήποτε και αν ανακοινωθεί.

      Πιστεύω θα είμαι μέσα για MS και Ν conf, τώρα για sony δεν ξέρω, είναι βάρβαρη η ώρα (και η μέρα), ίσως το πάω σερί με τον 3ο τελικό ΝΒΑ .

      Comment


      • #4
        Ousiastika microsoft kai sony me 9 wres diafora peripou?
        Den exei ypno thn Deftera...

        Tha katsei kaneis na to dei mazi mou?
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • #5
          Microsoft OK θα τη δω στο εργαστηριο που κανω επιτηρηση οπως τωρα, μονος μου ειμαι και βαραω μυγες...

          Τις αλλες recorded, δυστυχως θα χασω Nintendo μετα απο πολλα χρονια.
          Do a barrel roll!

          Comment


          • #6
            Microsoft θα δω μονο που ειναι και σε ανθρωπινη ωρα για εμας..

            Comment


            • #7
              Εγώ αδιαφορώ για την Microsoft. Ότι είπαν στην πρώτη παρουσίαση δε νομίζω ν' αλλάξουν. Έτσι θα είναι και στην Ε3.

              Εγώ θα δω τι έχει να πει η Sony.
              sigpic

              Comment


              • #8
                Η m$ ομως σεβαστηκε τον Ελληνα καταναλωτη και την κανει 19:30 την conference, η Sony δειχνει οτι δεν την νοιαζει η Ελληνικη αγορα και η Ευρωπη καθολου με κατι τετοιες κινησεις...

                Comment


                • #9
                  Πιστεύω πως καλή conference θα κάνει η MS γιατί όπως είπατε δε τη παίρνει και αλλιώς και, παραδόξως, μπορεί να τη βοηθήσουν τελικά οι χαμηλές προσδοκίες του κόσμου. Απο Nintendo δεν έχω επαφή για να ξέρω τι παίζει αλλά αν δείξει κάποιο καλό νέο IP όπως έδειχνε με τη σέσουλα ακόμα και σε εποχές GameCube τότε θα χαρώ. Η Sony έχει στρωμένα χαλιά εδώ και μισό μήνα αλλά θα πρέπει να προσέχει και του λόγου της γιατί το NeoGAF ψάχνει για μαλάκες.

                  Comment


                  • #10
                    Αναμενόμενα δεν θα καταφέρω καμια να δω live λόγω υποχρεώσεων. Δεν θα πω ότι περιμένω να δω games και από τις 3 εταιρείες και τα λοιπά hardware/ software stuff. Αυτά λίγο πολύ είναι γνωστά. Αυτό που μου κινεί την περιέργεια είναι αν αληθεύουν τα όσα είπε η MS για το " always Kinect On " διότι αν το Kinect είναι σε θέση να ανιχνεύει την κίνηση του χώρου, το heart rate των παικτών ανάλογα με τη διάθεση που βρίσκονται τότε λυπάμαι πολύ αλλά δεν θα υποστηρίξω μια εταιρεία που αποσπά πληροφορίες για οποιοδήποτε λόγο παραβιάζοντας τον ιδιωτικό χώρο των ενασχοληθέντων με την κονσόλα. Βέβαια, στην τελική τα πράγματα πιθανόν και να μην είναι έτσι και γι'αυτό αναμένω φως στον ορίζοντα αλλά τέλος πάντων, βλέποντας και κάνοντας...

                    Comment


                    • #11
                      Καλα το always on δε μπορουν να στο επιβαλλουν σε κανενα Kinect, δε νομιζω καν να επιτρεπεται κατι τετοιο.

                      Για τις τιμες των κονσολων τι προσδοκιες εχετε; Πιστευω πως θα κινηθουν πανω κατω στα 400, η πλακα ειναι πως καποιοι αναλυτες λενε πως το Χ1 εχει υψηλοτερο κοστος κατασκευης λογω του bundled kinect. Τωρα το τι περιθωριο κερδους θελει να εχει η καθε εταιρεια ειναι αλλο θεμα.
                      Αν παιξει κανεις στα 350 θα κανει τη διαφορα νομιζω γι' αρχη, τωρα οποιος ανεβει πανω απο τα 400 θα περιμενει αρκετο καιρο μεχρι να παρουν μπρος οι πωλησεις.

                      Comment


                      • #12
                        350 για αυτά που έχουμε ακούσει (ότι θα έχει η Sony κέρδος απ'την αρχή) μου φαίνονται πολύ λίγα για το ps4. 400-450 το κόβω.
                        Για την MS το kinect από μόνο του δεν θα έχει κάνα 100αρι αν σκεφτούμε ότι θα είναι πιο εξελιγμένο σε σχέση με το πρώτο;

                        Comment


                        • #13
                          O Phantom duck eixe vgalei ena post oti to Amazon kai kati alla sites ta exoun listed gia 650-700 euro.
                          Den kserw an einai mparoufes alla elpizw kai egw sta 400, giati an pane 700 kala xristougena tou 2015.
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • #14
                            Αν και η τιμή δεν με ενδιαφέρει άμεσα, γιατί θα αργήσω να πάρω next gen κονσόλα, παρόλα αυτά θα έλεγα ότι θεωρώ αρκετά καλή τιμή τα 400 ευρώ. Η αλήθεια όμως είναι ότι δεν πιστεύω ότι θα κοστίζουν τόσο, ίσως η ισοτιμία από δολάρια σε ευρώ να πλησιάζει τα 400 ευρώ, όμως εμείς στην Ευρώπη πάντα τρώμε ένα....καπέλο στην τιμή. Οπότε κάνα 500 (ή 499 αν προτιμάτε) ευρώ βλέπω εγώ, άντε στην καλύτερη 450.


                            edit: Καλά αν πάνε 600-700, να τις χαίρονται μόνοι τους τις κονσόλες.

                            Comment


                            • #15
                              Παιδιά το αμαζον λογικά βάζει την τιμή στα 650 για να πέσουν μέσα στην τιμή και να μην μπουν μετά στην διαδικασία να την αυξήσουν.Δεν νομίζω να κάνουν τόσο οι κονσόλες,θυμάστε και το πλει 3 πως πουλούσε αρχικά όταν κοστολογούνταν στα 600,δεν πιστεύω να ξανακάνουν τέτοιο λάθος οι εταιρείες.

                              Προσωπικά πονταρω στα 450.

                              Χαλαρά πάντως θα είναι η πιο ενδιαφέρουσα Ε3,μόνο και μόνο για να δούμε τι θα γίνει τελικά με τα επίμαχα θέματα (drm,allways online) θα γίνε τρελός τζερτζελές.

                              Πέρα από τις παρουσιάσεις των μεγάλων τριών περιμένω να δω καινούριο FF και γενικά παιχνίδια της squareenix (μπας και δούμε καμία megaton),τα παιχνίδια της νιντυ μπας και δούμε κανένα zelda η mario( παρόλο που με έχει απογουτεύσει η σειρά συνεχίζω να την παρακολουθώ) και τα περίφημα exclusives του one για τα οποία τόσο κοκορεύεται η microsoft.


                              Tidy!

                              Do not blame me.Blame yourself or God.
                              In Matsuno we trust.

                              Comment

                              Working...
                              X