Announcement

Collapse
No announcement yet.

Xbox Live Arcade

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Σήμερα το πρωί έπαιξα το ντέμο του Batman Arkham Asylum.Απλά δεν μπορώ να περιμένω.Πάρα πολύ καλή η μάχη,το detective mode δίνει ρέστα και η ατμόσφαιρα όπως ακριβώς πρέπει.Αγαπημένη μου στιγμή στο ντέμο,εκεί που μόλις είχα μάθει να κάνω takedowns και ενώ κάνω takedown σε έναν εχθρό ένας άλλος πήγε να με χτυπήσει πισώπλατα.Λέω πάει την έφαγα,αλλά σε μια απέλπιδα προσπάθεια πάτησα το πλήκτρο counter και ενώ δεν το περίμενα τον τσάκισα.να σημειωθεί πως δεν είχε ολοκληρωθεί το takedown στον πεσμένο μου αντίπαλο.

    Επίσης χτες έπαιξα και το Turtles In Time Reshelled.Φάση είχε αλλά δεν τρελάθηκα κιόλας.
    Carpe diem

    Comment


    • Serious Sam HD Exclusive Epic Trailer HD
      [GT]54243[/GT]


      Comment


      • Impulse buy: Marvel VS Capcom 2

        Comment


        • Εγω ψηνω το Trials HD, πολυ καλο μου φανηκε το trial, μονο τα 1200 με κανουν να δισταζω λιγο. Εν τω μεταξυ ανυπομονουσα για το TMNT reshelled αλλα δε μ'αρεσαν αυτα που διαβασα και η πρωτη πιστα single δε με ικανοποιησε ιδιαιτερα, πολυ basic gameplay.
          Do a barrel roll!

          Comment


          • Οντως αδιαφορο το ΤΜΝΤ και δεν ειμαστε και αμερικανακια που το παιζαν στα arcades μικρα 4πλο και γουσταρουν να το ξαναπαιξουν σε αυτη την εκδοχη.
            Εδω δε θυμαμαι να χα δει ποτε αυτο το arcade.

            Κοιταω κι εγω τις κυκλοφοριες του τελευταιου καιρου και αναρωτιεμαι αν αξιζει να παρω τιποτα...
            Υποψηφιες αγορες ειναι τα Splosion Man, Monkey Island και Shadow Complex..
            Eχω 1800 ποντους (και καθολου ορεξη at the moment), αλλα οκ ας βγει και το Shadow και βλεπουμε μιας και δεν υπαρχει χωρος και για τα 3.

            Comment


            • Ειχα ξεχασει το Monkey Island. Ευκαιρια να το παιξω remade γιατι το original δε παιζει. Εχουν βαλει και hints για βοηθεια που το θεωρω θετικο καθως δε νομιζω να τα βγαλω περα μονος μου και τα guides χαλανε το παιχνιδι(σου δινουν τη λυση στο πιατο).
              Do a barrel roll!

              Comment


              • Originally posted by Ramparter View Post
                Ειχα ξεχασει το Monkey Island. Ευκαιρια να το παιξω remade γιατι το original δε παιζει. Εχουν βαλει και hints για βοηθεια που το θεωρω θετικο καθως δε νομιζω να τα βγαλω περα μονος μου και τα guides χαλανε το παιχνιδι(σου δινουν τη λυση στο πιατο).
                Το πήρα για το iPhone το Monkey Island SE και δεν το μετάνοιωσα καθόλου. Εξαιρετικό παιχνίδι και πολύ ωραίο re-make.


                Comment


                • I MAED A GAM3 WITH ZOMBIES IN 1T!!!1


                  Τελειο και κανει μονο 80 points.
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • sold

                    Comment


                    • lol
                      concept win!
                      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                      Comment


                      • Μου θύμισε πολύ έντονα geometry wars κάτι το οποίο δεν είναι καθόλου κακό,ειδικά για την τιμή αυτή.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Lucidity Eurogamer Review
                          8/10

                          The blend of emotions and puzzle mechanics in Lucidity invites more than a few comparisons with Braid. But while the melancholic tone and understated delivery suggests a good match, in truth, Lucasart's game is neither as complex or as original.



                          Not that it matters, really. So much here comes down to the simplest of tests: the gap between an annoying death and your own willingness to get on with the life beyond, the length of time separating a fail from a restart. With Lucidity you may find that, no matter how many times you drop off the screen, you're ready to wade back in again and again with little obvious bitterness.


                          It's a sign, in other words, that while Sofi may be lost and confused, her creators know exactly where they are, and exactly what they're doing.
                          800 MS points σήμερα κυκλοφόρησε και το demo.
                          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                          Comment


                          • Μόλις τέλειωσα το demo του Lucidity... σε παρόμοια φάση με Braid και World of Goo ο συνδυασμός γραφικών και μουσικής το καθιστούν πολύ γοητευτικό. Τώρα όσον αφορά το gameplay, αυτός ο συνδυασμός Tetris και Lemmings έχει αρκετό ενδιαφέρον και προσφέρει ωραία πρόκληση όταν θες να φτάσεις στα απρόσιτα σημεία της πίστας ή να αποφύγεις την επαφή με όλους τους εχθρούς, αλλά, στις πρώτες πίστες τουλάχιστον, σίγουρα δεν υπήρχε θέμα του αν θα φτάσεις στο στόχο. Σε αυτό το θέμα μου θύμισε λίγο το N+, δηλαδή όλο το ενδιαφέρον βρίσκεται στο να μαζέψεις όλα τα αστεράκια και όχι τόσο στο να περνάς πίστες.

                            Πάντως δεν είμαι σίγουρος αν μου αρέσει αυτή η random προσέγγιση. Θα ήταν καλύτερο ίσως να υπάρχουν όλα τα αντικείμενα σε shortcut keys και να μπορείς να επιλέξεις όποιο θέλεις, όποτε θέλεις (ίσως και με ένα cooldown time για τη χρήση μερικών), παρά να κάνεις spam άσχετα αντικείμενα που σου ρχονται το ένα μετά το άλλο και κουτσά στραβά να καταφέρνεις αυτό που θες. Θα πρέπει να δω ένα πιο προχωρημένο επίπεδο για να το κρίνω σωστά αυτό.


                            Οι κάρτες στο τέλος των επιπέδων πάντως, με τις "ονειρικές" περιγραφές και εικόνες ομολογώ πως δεν μου έκαναν κάτι... έχω την εντύπωση πως κάπου πάνε να κλωνοποιήσουν ένα στιλ που έχουμε δει αρκετά τον τελευταίο καιρό σε indie κυκλοφορίες.

                            Comment


                            • Δειτε ενα γαματο Indie Game.

                              To κατεβασα αλλα δυστυχως σε αφηνει να παιξεις πολυ λιγο στο trial, εχει και 400 points αλλα μαλλον τα αξιζει.

                              Arcade action powered by YOUR music! Experience your music collection like never before with this intense arcade shooter. How will your music play? Includes 10 kicking tracks to get you started.






                              Αν δε καταλαβατε το παιχνιδι υποστηριζει οποιοδηποτε κομματι εχετε στο PC ή στο xbox και αναλογα με την ενταση αλλαζει το gameplay και γινεται χαμος μεσα στη πιστα.
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • Δε φαίνεται άσχημο αλλά αφενός είναι η γιορτή της επιληψίας (τέτοια αλλαγή χρωμάτων και φωτεινότητας ούτε σε ντίσκο του '80...) και αφετέρου έχει γεμίσει ο τόπος με Geometry Wars clones.
                                Originally posted by Squall Leonhart
                                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                                Originally posted by 丹野
                                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                                Originally posted by Ryu_gr
                                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                                Comment

                                Working...
                                X