Announcement

Collapse
No announcement yet.

Xbox Live Arcade

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Δε διαφωνώ, άπλα δε νομίζω ότι είναι και τόσος κόπος να τα βγάλεις και στις δυο υπηρεσίες. Τσάμπα κουβέντα είναι τώρα αυτή βέβαια, απλά είναι κρίμα imo. Ελπίζω να βγάλουν και Nights κάποια στιγμή, τη PS2 version σε HD.
    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

    Comment


    • Τέλειο νέο,εννοείται αγορά την πρώτη μέρα.

      Μακάρι η σεγκα να ξυπνήσει και να κυκλοφορήσει κλασσικά παιχνίδια της στα psn,xboxlive.

      Το nights είναι ίσως το πρώτο παιχνίδι που πρέπει να κυκλοφορήσει,πέρα από παιχνιδάρα η λογική του συνάδει απολύτως με την αντίσοιχη των παιχνιδιών του xbox live.


      Tidy!

      Do not blame me.Blame yourself or God.
      In Matsuno we trust.

      Comment


      • Μακάρι.

        Άλλωστε, σε γενικές γραμμές, η ιστορία της είναι το μόνο ποιοτικό πράγμα που έχει να δώσει η σημερινή Sega.
        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

        Comment


        • καλα και πριν την επιθεση στο psn περισσοτερα games βγαινανε sto xboxlive οποτε αν θα επιβαρυνθει η κατασταση τωρα για το psn o χρονος θα δειξει, εγω παλι θελω να βλεπω μια διαφορετικοτητα στις δυο αυτες υπηρεσιες και κατεπταση διαφορετικους τιτλους δεν βρισκω το λογο να βγαινουνε τα ιδια, βεβαα αυτο το λεω επειδη εχω και τις δυο κονσολες

          Comment


          • Originally posted by Vaynard View Post
            εγω παλι θελω να βλεπω μια διαφορετικοτητα στις δυο αυτες υπηρεσιες και κατεπταση διαφορετικους τιτλους δεν βρισκω το λογο να βγαινουνε τα ιδια, βεβαα αυτο το λεω επειδη εχω και τις δυο κονσολες
            Aπαντάω στα bold.Ότι πληρώνεις παίρνεις.;)
            Απαντάω στα υπόλοιπα.Κι εγώ το ίδιο θέλω.
            Πάντως στο psn να είμαι ειλικρινής,δεν έχω βρει τίποτα που να με ενδιαφέρει,πέρα από το Trine.
            Carpe diem

            Comment


            • δεν εψαξες καλα γιατι εχει μερικα που αξιζουν ειδικα το japan και το αμερικανικο psn παντως ναι δεν τιθετιαι θεμα συγκρισης με αυτα που δινει το xbox live



              Originally posted by Loggo View Post
              Μακάρι.

              Άλλωστε, σε γενικές γραμμές, η ιστορία της είναι το μόνο ποιοτικό πράγμα που έχει να δώσει η σημερινή Sega.
              αν και μαλλον εννοεις σαν developer που εχεις ενα δικαιο εν μερη, αλλα και παλι αυτο που λες λιγο ισοπεδοτικο (πχ τα valkyria chronicles δωσανε μια νεα πνοη στον χωρο των tactical jrpgs) αλλα σαν publisher τα παει μια χαρα, η συνεργασια με την platinum games αποδιδει τα μεγιστα πιστευω και κατι αποπηρες με την obsidian ειχανε ενδιαφερον, αν δηλαδη βγαζουνε λεφτα με το publishing ε λιγο τους νοιαζει να δημιουργησουνε παιχνιδια μαλλον

              επισης το νεο sonic 4 δεν νομιζω να χαλασε κανεναν, ειναι αξιος συνεχιστης των προηγουμενων imo

              επισης το virtua tennis 4 φαινεται υποσχομενο

              Comment


              • Ναι ως developer λέω και γι' αυτό έβαλα κι εκείνο το "σε γενικές γραμμές" καθώς υπάρχουν και, ελάχιστες, εξαιρέσεις.
                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                Comment


                • off topic αλλα μιας και λεμε για sega ελπιζω να γνωριζετε το shining force cross και shining force cross raid που κυκλοφορησανε 2009 και 2010 αντιστοιχα αποκλειστικα για japan arcades

                  ειχα λυσαξει μολις τα ειδα και φυσικα δεν θα τα βγαλουνε ποτε σε κονσολες





                  εχω δυο φιλους που ζουνε τοκυο και εχουνε ξεπεραδιαστει με τα συκγεκριμενα μου ειχαν πει οτι εχει ουρες για να παιξεις συνηθως shining force cross raid

                  Comment


                  • Να και το πρώτο video από το Guardian Heroes και νομίζω ότι δείχνει μια χαρά. Με Saturn mode και HD mode.

                    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                    Comment


                    • Originally posted by Vaynard View Post
                      off topic αλλα μιας και λεμε για sega ελπιζω να γνωριζετε το shining force cross και shining force cross raid που κυκλοφορησανε 2009 και 2010 αντιστοιχα αποκλειστικα για japan arcades

                      ειχα λυσαξει μολις τα ειδα και φυσικα δεν θα τα βγαλουνε ποτε σε κονσολες





                      εχω δυο φιλους που ζουνε τοκυο και εχουνε ξεπεραδιαστει με τα συκγεκριμενα μου ειχαν πει οτι εχει ουρες για να παιξεις συνηθως shining force cross raid
                      Φαίνεται πολύ καλό αλλά λυπάμαι λίγο για το ότι τα shining force έχουν μετατραπεί σε hack and slash τίτλους από κορυφαία tactics rpg που ήταν.

                      Οκ,το ξέρω ότι το στουντιο που τα δημιούργησε(camelot)δεν δουλεύει πλέον για την σεγκα,αλλά δεν μου αρέσει ο τρόπος με τον οποίο χειρίζεται η σεγκα αυτή την τόσο ιστορική της σειρά.

                      Κάπου διάβασα ότι οι της σεγκα σκέφτονται να κυκλοφορήσουν νέο shining force αλλά δεν έχουν πει λεπτομέρειες για την φύση του τίτλου.Αν βρω το λινκ θα το ποσταρω στο role players thread.


                      Tidy!

                      Do not blame me.Blame yourself or God.
                      In Matsuno we trust.

                      Comment


                      • βγηκε το deathsmiles 2 στα games on demand στο αμερικανικο xboxlive στο οποιο φυσικα εχω κατασκηνωσει κανα χρονο τωρα

                        Comment


                        • Omg, για δειτε τι ερχεται (XBLA/PSN) απο WayForward (τρεμε Castlevania ).

                          Comment


                          • Καλό φαίνεται, αλλά αισθητικά δε μου αρέσει καθόλου, σαν flash game με μέτριο art style δείχνει.
                            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                            Comment


                            • nice find xeno!!

                              παραεχει καλα γραφικα για flash game νομιζω

                              στην ακριβως απεναντι οχθη μου αρεσει το art style ( επιπλεον ειναι splatter οσο δεν παει hell yeah)

                              Comment


                              • Καλα, παρτε κατι που θα αρεσει σε ολους για να τελειωνουμε:


                                Players can select to play the game in Arcade and Saturn modes, representing the two platforms the original first appeared on. All the gameplay systems are in tact, of course, as is the background music from Hitoshi Sakimoto.

                                New features for the XBLA version include:

                                Two player cooperative play via Xbox Live.
                                Online score rankings.
                                Upload and download player data. This will let you watch high quality play from around the world.
                                Greatly improved visuals. You can also play using the original graphics, though.
                                As a hidden bonus, an Ikaruga shooting style mode.





                                More pics κτλ εδω: http://www.andriasang.com/e/blog/201...ant_silvergun/

                                Comment

                                Working...
                                X