Announcement

Collapse
No announcement yet.

Xbox Live Arcade

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts


  • Portal: Still Alive Comes to Xbox Live Arcade Next Wednesday with New Achievements
    http://360.kombo.com/article.php?artid=14746

    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

    Comment


    • Θα αγοραστεί .-

      Μάλλον παρατάω το Fallout 3 και πάω για 2100 πόντους (aka "Portal Still Alive + Bionic Commando Rearmed").

      Comment


      • Ειπαν τιμη;

        Αnyway, δεν εκανα πλακα οταν σου ειπα να προτιμησεις το BCR σε PSN και οχι στο 360.
        Το χειριστηριο βεβαια δε με ενοχλησε καθολου στο "campaign", αλλα σε λιγα challenge rooms μου σπασε τα νευρα.
        Οκ, τιποτα ιδιαιτερο μεσα στο συνολο εδω που τα λεμε αλλα επρεπε να το πω.
        Παντως νομιζω πως και το screen tearing μονο στην εκδοση του 360 γινεται, χωρις να ειναι κατι ιδιαιτερα εμφανες.

        Comment


        • Το Outrun για XBLA βγαινει την ερχομενη Τεταρτη, στις 15 του μηνα.
          Η τιμη του τωρα οριστικοποιηθηκε στους 800 (!) ποντους.
          Πολυ καλα, το ειχα για σιγουρο 1200αρι και πλεον εχω μια αφορμη παραπανω για να το τσιμπησω αν βρεθουν και αλλοι ενδιαφερομενοι να να κανουμε "αποσβεση" χαρη στο online play του.

          Ψηθειτε.

          Υ.Γ.
          Χθες βγηκε και το Flock (random british developer, publisher η Capcom) αλλα δε μπορω να πω πως με συγκινησε εκ πρωτης και συν τοις αλλοις μου φαινεται πολυ τραβηγμενη η 1200αρα.

          Comment


          • Originally posted by Xeno View Post
            Το Outrun για XBLA βγαινει την ερχομενη Τεταρτη, στις 15 του μηνα.
            Η τιμη του τωρα οριστικοποιηθηκε στους 800 (!) ποντους.
            Πολυ καλα, το ειχα για σιγουρο 1200αρι και πλεον εχω μια αφορμη παραπανω για να το τσιμπησω αν βρεθουν και αλλοι ενδιαφερομενοι να να κανουμε "αποσβεση" χαρη στο online play του.

            Ψηθειτε.
            ΟΛΕΕΕΕΕΕ !!! Τώρα θα μπορώ να αγοράσω και το Braid, παρά να το "αγοράσω" αλλιώς



            Comment


            • Zombie Apocalypse Videos






              Μου θύμισε πολύ το Apocalypse με τον Bruce Wiilis και Robotron X (αν θυμάμαι σωστά).Έχω ήδη ψηθεί για αυτό το παιχνιδάκι.
              Carpe diem

              Comment


              • Βγηκε το Outrun, 352mb.
                Γαμω το 1 mbit μου αν περιμενω μεχρι να κατεβει θα χασω το πλοιο στο τελος.
                Κατεβαζω βεβαια και αν ριξω εστω ενα βλεφαρο εχει καλως.
                Αν οχι δεν πειραζει και η σκεψη του αρνιου της Κυριακης αρκει.

                Edit:
                Οκ επαιξα εστω και 5 λεπτα. Δεν εχω παιξει καμια εκδοση περαν αυτης του PS2 ή του PSP (το arcade version ειναι αλλη ιστορια) και ετσι αυτο που ειδα συγκριτικα μου φανηκε πολυ ομορφο οπτικα και το χαρηκα αρκετα. Ακομα και αν ειναι ολοιδιο με την εκδοση του ΧΒΟΧ εμενα μου αρκει αυτο που ειδα.
                Το αν θα το παρω θα εξαρτηθει απο το ενδιαφερον των online features και απο το αν θα υπαρξει και παρεα για multi.

                Comment


                • Banjo Tooie XBLA 29/4

                  Οταν γυρισω θα κανω εκτενες θεμα προσυλιτισμου.
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • Έβαλα κι εγώ να δω το Outrun... Δεν μπορώ να πω πως περίμενα κάτι παραπάνω. Είναι το Arcade Outrun, με τις βασικές επιλογές για single και online, όμορφα γραφικά και τα κλασσικά νοσταλγικά κομμάτια που σχεδόν με έκαναν να το αγοράσω για τρίτη φορά. Αλλά δε θα το κάνω για τον απλούστατο λόγο ότι δεν προσφέρει τίποτα σχεδόν. Το single player mode το έχω ήδη σε Xbox και PSP με πολύ περισσότερες επιλογές και το online, λόγω της time-attack λογικής της σειράς, είναι σχεδόν ανούσιο. Δεν υπάρχει ουσιαστικός ανταγωνισμός μεταξύ των παικτών.

                    Αν παρόλα αυτά ψηθούν αρκετοί από δω θα το αγόραζα για μερικά online matches αν και πιστεύω πως θα το βαρεθώ σχετικά γρήγορα το όλο σκηνικό.

                    Comment


                    • Originally posted by Ferryman View Post
                      Έβαλα κι εγώ να δω το Outrun... Δεν μπορώ να πω πως περίμενα κάτι παραπάνω. Είναι το Arcade Outrun, με τις βασικές επιλογές για single και online, όμορφα γραφικά και τα κλασσικά νοσταλγικά κομμάτια που σχεδόν με έκαναν να το αγοράσω για τρίτη φορά. Αλλά δε θα το κάνω για τον απλούστατο λόγο ότι δεν προσφέρει τίποτα σχεδόν. Το single player mode το έχω ήδη σε Xbox και PSP με πολύ περισσότερες επιλογές και το online, λόγω της time-attack λογικής της σειράς, είναι σχεδόν ανούσιο. Δεν υπάρχει ουσιαστικός ανταγωνισμός μεταξύ των παικτών.

                      Αν παρόλα αυτά ψηθούν αρκετοί από δω θα το αγόραζα για μερικά online matches αν και πιστεύω πως θα το βαρεθώ σχετικά γρήγορα το όλο σκηνικό.
                      Συμφωνώ. 'Εχω την έκδοση για PC & PSP και είδα το demo χθές. Πέραν του Multiplayer race δεν υπάρχει λόγος να το ξαναγοράσω. Χώρια ότι το Online μεταξύ μας αποτελεί μύθο, καθότι δεν μπορούμε να συντονιστούμε λόγω άλλων υποχρεώσεων.

                      Όποιος δεν μπορεί να το βρεί στα μαγαζιά υπάρχει και στο Steam.
                      Insert Coin

                      Comment


                      • Συμφωνώ 100% με τον Ferryman.
                        Παρόλα αυτά, στα 800 points είναι must για όποιον δε το έχει, μα κυρίως για όσους δε το εχει καν παίξει.
                        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                        Comment


                        • Κατέβηκε και αγοράστηκε γιατί έπρεπε
                          Γενικά τα racers δεν μου αρέσουν αλλά μόλις έπαιξα το demo μου έκανε ένα κλικ ε δεν χρειάστηκε να το σκεφτώ και πολύ...
                          Μόλις το παίξω περισσότερο θα γράψω δυο λογάκια παραπάνω...

                          Comment


                          • Originally posted by Loggo View Post
                            Συμφωνώ 100% με τον Ferryman.
                            Παρόλα αυτά, στα 800 points είναι must για όποιον δε το έχει, μα κυρίως για όσους δε το εχει καν παίξει.
                            Για μένα δηλαδή Είμαι Κύπρο και δεν έχω internet για το 360 ... Από την άλλη Κυριακή θα είμαι και εγώ online όμως ...



                            Comment


                            • Πίστεψέ με δε πρόκειται να το μετανιώσεις.
                              Πάρε τη Testarossa σου, βαλε και μαγική 80ιλα Magical Sound Shower στο full και θα καταλάβεις γιατί πράγμα μιλάμε.
                              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                              Comment


                              • Στις λιγες μερες που ελειψα οπως βλεπω ανακοινωθηκαν ονοματα τα οποια δεν ετυχε να ανεφερει και κανεις.

                                Δεν εχω πολλα να γραψω περαν του οτι απλα τσεκαρα το XBLA NeoGAF thread και ειδα πως ανακοινωθηκε νεο Vandal Hearts (prequel του 1ου), Marvel VS Capcom 2 port (online mode, mvc2 branded pads κτλ) και επισης ειδα αλλα ονοματα οπως το Yosumin της Square Enix νομιζω το οποιο ξεραμε πως ερχοταν αλλα ειχε ξεχαστει, καποιο νεο Darwinia και διαφορα random SEGA releases (Shinobi/Comiz Zone/Altered Beast).
                                Ερχονται και Banjo-Tooie, Virtual On... χαμος απλα, δεν εχω ιδεα τι θα πρωτοπαρω.

                                Edit: Bubble Bobble Neo, Battlefield 1943, rumored new Transformers game (Transformers: Origins).
                                Wtf, τα ειδα ολα μαζεμενα και ηταν ευχαριστο το "σοκ".

                                Comment

                                Working...
                                X